Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
1437
27.01.2009р. |
Дерев’яне будівництво: затишно жити за міцними стінами

Одні зводять зруби обкорених колод, другі – з оциліндрованих, треті – з профільованого бруса… Деякі підприємства мають намір розпочати спорудження будинків з клеєного бруса. Особливість вітчизняного ринку дерев’яного будівництва в тому, що він тільки-но формується. Відповідно, на ньому відбуватимуться кількісні та якісні зміни. Чільне місце посядуть ті підприємства, які працюватимуть зі знанням справи – при експлуатації їхніх будинків дах не протече, фундамент не просяде, а міцні стіни десятиліттями, а то й більше, зберігатимуть тепло.

Варто зважати на віковий досвід

Століттями люди будували житло з обкорених колод. Хтось може зауважити, мовляв, у старі часи не було обладнання для оциліндрування дерева, виготовлення профільованого бруса. А згодом це стало традицією. Частка істини в цьому є, але лише частка. Річ у тім, що з вікового досвіду, який передавався із покоління в покоління, майстри знали, якщо кору зняти акуратно, не пошкодивши поверхневий луб’яний шар, то будинки з таких колод служитимуть і дітям, і онукам.

Зруби із обкорених колод в Україні зводять і нині, причому в деяких випадках для прискорення зняття кори використовують механізовані інструменти. Фахівці доводять, що краще користуватися ручними корознімачами. Але й це ще не все. На виконання цієї відповідальної операції треба призначати досвідченого та дисциплінованого робітника, який не пошкодить поверхневий луб’яний шар.

Відповідальною операцією є також вибірка поздовжнього паза у колод і формування кута. Річ у тім, що від глибини паза залежить здатність стін утримувати тепло в приміщенні. А щодо кута, то при довготривалій експлуатації кутові з’єднання руйнуються в першу чергу. Ось чому вони потребують ретельного захисту.

Збереження тепла в домі в умовах холоду та вітру залежить від декількох чинників, й насамперед, від глибини паза. Глибокий паз захищає надійніше, адже площа прилягання колод у такому випадку більша. Правда, й витрати матеріалу більші. Відповідно, вища й ціна такого будинку.

Чому будинок з пиленого бруса обшивають вагонкою

Зазвичай для спорудження стін дерев’яного будинку використовують брус перерізом 100х100 або 150х150 мм. Такий брус можна сушити в природних умовах. Процес буде довготривалим. І якщо штабель сформовано неправильно, то частину бруса покрутить. Тоді доведеться його простругувати.

Легко складати стіни будинку із сирого бруса. Проблеми починаються через певний час після складання, коли в процесі природного сушіння будинок починає нерівномірно просідати. Споруду скошує, а в окремих брусах з’являються глибокі тріщини.

Враховуючи все це, будівельники поспішають обшити стіни будинку сухою вагонкою. Але вона навряд чи усуне проблеми, тож застосовується у даних випадках радше як косметичний засіб.

Сучасні будівельники пропагують профільований брус

Переваги, за твердженням фахівців, суттєві. Такий будинок швидко і якісно складається, має гарний вигляд. Існує великий вибір планування – від одно- до дво- та триповерхових споруд. Однак і тут не виключена поява глибоких тріщин внаслідок неякісного сушіння пиломатеріалів великої товщини, адже практика свідчить, що найбільшстабільна якість сушіння досягається у дощок товщиною 50 мм. Процес сушіння бруса має бути досить довготривалим при м’яких режимах, чого не завжди дотримуються.

Природне сушіння пиломатеріалів найекономічніше, але довготривале. Однак “пятдесятку” влітку до вологості в межах 15% можна висушити за один-два місяці, а в сушильних камерах – за два-три тижні.

Технологія спорудження будинків з профільованої дошки відпрацьована. Практика свідчить, що на стінах таких будинків практично не виникають тріщини.

Клеєний брус – для елітних будинків

Клеєний брус не тріскається, його “не крутить”, він є ідеальним матеріалом для спорудження дерев’яних будинків. Однак він коштує дуже недешево, тому будинки з нього доступні далеко не бідним людям. Це – перший момент. Другий полягає в необхідності мати комплект високоточного обладнання. Спроби деяких підприємців оволодіти виробництвом на серійних непристосованих верстатах виявилися марними. Третій момент – використання клею, який певною мірою псує екологію будинку.

Для тих, хто наважився розпочати дерев’яне будівництво з використанням клеєного бруса, фахівці радять насамперед придбати добрий чотирибічний стругальний верстат для обробки шипових з’єднань, оскільки від якості виконання цих операцій залежить точність і швидкість складання стін будинку.

Чим приваблює будинок з оциліндрованих колод

Споживачів – зовнішньою красою. Виробників – швидкістю виготовлення бруса та монтажу стін. Однак оциліндрована колода, на відміну від обкореної, втрачає захисний луб’яний шар. До недоліків належать також значні втрати тепла через місця прилягання брусу один до одного по довжині та через тріщини при порушення режимів сушіння та обробки. Що треба знати: якщо відношення ширини перемички між двома суміжними колодами до діаметру колоди дорівнює 0,5, то така конструкція нездала, в будинку буде складно утримувати тепло. А якщо воно буде в межах 0,7-0,8, то будинок зроблено професійно з точки зору збереження тепла в ньому. Таке відношення називається коефіцієнтом тепла. Для стін із бруса різного конструктивного виконання та профільованої дошки його величина перебуває в межах від 0,8 до 0,95. Першість тут посідає клеєний брус.

Кут – один з найважливіших елементів будинку

Від його конструкції і якості складання залежить термін життя дерев’яної будівлі.

На промисловому виробництві застосовуються стандартні конструкції кутів. Необхідно враховувати ту обставину, що чим більше виступає консоль за зовнішню площину стіни, тим довше будинок “живе”, однак зростає розхід колод на будівництво, втрачаються вироблені віками пропорції, але іноді такий варіант, всупереч традиціям, вибирають цілком свідомо.
Як свідчить вікова практика експлуатації дерев’яних будинків, руйнація стін розпочинається, зазвичай, саме в кутах, тому що торці є найбільш незахищеними з біологічної точки зору частинами колод. Тому використання лиштви в конструкціях стін має не захисний, а декоративний характер.

Існує також варіант складання кутів на “вус”, який при кваліфікованому виготовленні і складанні практично вирівнює біологічну живучість стін і кутів, оскільки торці двох суміжних стін і кутів не контактують з навколишнім природним середовищем, а лише між собою, і таким чином захищають одне одного.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

 

 

Теги та ключові фрази
як зняти дерев'яну кору


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua