Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2968
30.01.2009р. |
Hansacom-Україна: надійний захист деревини

Ще б пак: у зведених з живого, органічного, екологічно чистого матеріалу спорудах панує життєдайний мікроклімат. Щоправда, й тут проблема: одна-єдина, зате досить суттєва – висока ціна лісоматеріалів з тенденцією до неухильного зростання. Вихід вбачається один: якщо будувати, то на довго. А щоб споруда витримувала тривалий вплив зовнішнього середовища, деревину треба надійно захистити.

Донедавна в Україні не існувало спеціалізованих підприємств, котрі займалися б захистом деревини на сучасному промисловому рівні. Лише наприкінці 2004 року в Тернополі було створене одне з перших таких підприємств – Hansacom-Україна, яке очолив Богдан Яськів. Тут деревину обробляють методом вакуум-тиску. У просторому цеху розміщені потужний автоклав (60 м³) з електронною системою керування, місткі резервуари з антисептичними речовинами. Деревина вологістю 20% завантажується на вагонетку, яка рейками закочується в автоклав, після чого його герметично закривають. Насосом відкачується повітря до –0,7 атм. В умовах низького тиску з клітин деревини видаляється повітря та вода. Через певний час автоклав заповнюється антисептичною рідиною. За допомогою насосів створюється гідравлічний тиск до 12,8 атм., внаслідок чого антисептик глибоко проникає в пори дерева. Наступний етап – видалення антисептичної рідини з камери автоклава, створення вакууму – понижений тиск всередині матеріалу, що обробляється, втягує захисний розчин з поверхні. Деревина залишається деякий час в камері автоклава для просихання. Устаткування підприємства дає змогу обробити 2000 м³ за місяць.

На підприємстві використовують дві антисептичні речовини компанії ArchTimberProtectionпровідного виробника з Великобританії. Одна з них – TanlithC. Це неорганічний препарат на водяній основі, до хімічного складу якого входить мідь, хром та миш’як як активні компоненти. Ним обробляють деревину усіх порід. TanalithCнайпридатніший підходить для обробки залізничних шпал, телефонних стовпів, траверз електроліній, для будівництва, мостів, а також інших споруд промислового та сільськогосподарського призначення.

Оброблена деревина набуває світло-зеленого кольору і після фіксації хімікатів безпечна у користуванні. Не шкодить вона й навколишньому середовищу. Тим споживачам, кому зеленкуватий колір не до вподоби, не варто журитися. До антисептика, за побажанням клієнта, додають Tanatone– домішок на основі рідкого барвника, який надає дереву коричневого відтінку й збагачує малюнок текстури. Така деревина ідеально вписується в ландшафтний дизайн, її можна не фарбувати. Антисептиком із цією домішкою можна обробляти деревину, яка контактуватиме з ґрунтом.

До Tanalith C додають і Tanalith extra. Це воскова добавка з консистенцією емульсії на водяній основі, яка надає деревині водовідштовхувальних властивостей.

Перевагами TanlithC доволі низька його вартість, те, що хімікати препарату назавжди фіксуються у деревині, забезпечуючи тривалий захист. Крім того, антисептик не має запаху ні під час, ні після обробки, не залишає плям, має певні властивості антипірену. Аналіз розчину простий і проводиться безпосередньо на робочому місці. Оброблену деревину можна клеїти та фарбувати, при цьому фарбування має радше декоративне, а не захисне значення.

Другий препарат, який Hansacom-Україна використовує для обробки деревини методом вакуум-тиску, – TanalithE. Він є найновішою розробкою компанії ArchTimberProtectionй створений у зв’язку з тим, що законодавство багатьох країн обмежує або забороняє використання дерево захисних препаратів з хромом та миш’яком. Він розроблений на основі хроматомідного арсенату (ССА) і є настільки екологічно безпечним, що деревину, оброблену цим препаратом, можна використовувати будь-де, в тому числі для спорудження дитячих майданчиків.

Внаслідок численних досліджень компоненти препарату були скомпоновані таким чином, щоб забезпечити оптимальний вплив і колірну стійкість. Продукт комбінує мідь (із вторинних ресурсів) і триазолові органічні біоциди, які використовують для захисту багатьох продовольчих зернових культур. Разом ці компоненти гарантують тривалий захист деревини від грибка та комах, в тому числі термітів.

Деревина, оброблена TanlithE,також має зелений колір і високу стійкість до атмосферного впливу. При бажанні можна використати зазначені вище добавки для отримання насиченого коричневого кольору та водовідштовхувальних властивостей.

З директором підприємства Богданом Яськовим ми вели розмову про місце устаткування для обробки деревини методом вакуум-тиску в інфраструктурі деревообробної галузі. На думку пана Богдана, обзаводитися подібним устаткуванням доцільно хіба що потужним комбінатам. Загалом же варто створювати окремі підприємства з надання послуг з такої обробки. Естонці, наприклад (нагадаємо, що Hansacom-Україна є спільним українсько-естонським підприємством), довели доцільність створення таких підприємств з радіусом дії 300 кілометрів. Hansacom-Україна якраз і надає послуги зі створення таких підприємств – постачає та монтує обладнання (вітчизняне, за винятком електроніки), забезпечує антисептичними препаратами, навчає персонал, надає послуги з технічного обслуговування. Hansacom-Україна реалізує також антисептичні препарати для захисту свіжозрізаної деревини, серед яких ANTIBLUSELEST,створений на основі інгредієнтів, що розкладають мікроорганізми. Препарат забезпечує захист від синяви та плісняви під час кондиціонування, зберігання та перевезення пиломатеріалів. Постачається у вигляді концентрату, який після змішування з водою утворює дуже стабільний й готовий для використання робочий розчин. Обробляють деревину зануренням, або збризкуючи її антисептичним розчином.

Обробляючи деревину методом вакуум-тиску, до антисептиків у відповідній пропорції можна додавати антипірени. Я ніколи не повірив би, що деревина, оброблена сумішшю антисептиків та антипіренів, може бути настільки вогнетривкою, якби не переглянув фільм, який мені продемонстрували на підприємстві. Дослідники взяли два фрагменти мансардних кімнат дерев’яного будинку, один з яких був виготовлений із деревини, обробленої у зазначений спосіб. На дерев’яних підлогах під стінами цих фрагментів поклали по в’язці дров й одночасно підпалили за допомогою факелів. Дрова були сухими, тому що полум’я лизало стіни й дах фрагментів кімнат. Дрова горіли протягом 30 хвилин. За цей час фрагмент з необробленої деревини згорів повністю. Фрагмент з обробленої деревини залишився майже неушкодженим, лише на місці вогнища обвуглилася підлога.

На жаль, підприємство не має дозволу на використання подібної суміші, мовляв, антипірени даної групи не сертифіковані в Україні.

Як на наш погляд, найбільш зацікавленим у сертифікації та застосуванні подібних антипіренів мало б бути пожежне відомство. Однак, як наголосив пан Богдан, воно веде себе пасивно.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

 
Теги та ключові фрази
Вогнетривка деревина, hansacom україна, пропитка для дерева цена в Тернополі, пропитка для дерва коричневого коляру ціна, захист деревини від впливу зовнішнього середовища, препарати для обробки деревии виробник укра, обробіток деревини, Обробіток деревини, «Hansacom-Україна», надійний захист деревини
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua