Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Кабмін звільнив голову Держлісагентства – ЗМІ
02.07.2020р.

Кабінет міністрів звільнив голову Державного агентства лісових ресурсів...

Від лісника Януковича до лісника Зеленського: чому IKEA продає меблі з незаконних рубок в Карпатах
30.06.2020р.

Британська неурядова аналітична організація Earthsight вже вдруге випустила...

Фірма, родинні автівки, квартири за безцінь і подарунки: таємниці головного лісівника Рівненщини
30.06.2020р.

Головний лісівник області Віталій Сухович і його родина, виявляється, ведуть...

Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
4320
30.01.2009р. |
Деревообробний “секонд”

Сформований нині ринок продукції деревообробки (наприклад, меблі цінової ніші, прийнятної для основної маси населення) забезпечується, в основному, середніми і малими підприємствами, що працюють, як правило, на свій регіон. Однак низька купівельна спроможність населення створює проблеми для стабільного функціонування і розвитку таких підприємств, їхнього технічного переозброєння шляхом придбання нового якісного і продуктивного, здебільшого імпортного, обладнання.

Така ситуація змушує підприємства звернути увагу на ринок обладнання, що вже було в експлуатації, так званий ринок "вторинного обладнання". Тим більше, що часто покупець може тут придбати якісний, надійний верстат відомого виробника, який уже був у користуванні. Недоцільно купувати за ту ж ціну новий сумнівної надійності імпортний верстат маловідомої фірми.
На кожній деревообробній виставці в Києві є кілька фірм, які готові запропонувати вживане обладнання. Нині більшість фірм, які займаються таким обладнанням працює, як кажуть “з коліс”, не маючи своїх складів, а клієнт бачить тільки фото того чи іншого верстата. Є фірми, які поряд з новим обладнанням готові запропонувати і вживане.

Слід зазначити, що на Заході, передусім, у Німеччині, успішно функціонують виставки старого, відновленого і модернізованого обладнання. Наприклад, у Нюрнбергу навесні проходить Міжнародна виставка старого обладнання Resale, на якій виставляється різноманітне обладнання для різних галузей промисловості, зокрема, представлені тут і деревообробні верстати та обладнання.
Основним постачальником уживаного обладнання є Німеччина. Зумовлено це тим, що гнучка система німецького оподатковування встановлює терміни амортизації за інтенсивної експлуатації не більше п'яти, а то і менше років, що призводить до активного відновлення верстатного парку більш сучасним високопродуктивним обладнанням. У країні працюють фірми, що скуповують у підприємств їх обладнання і спеціалізуються на його продажу, в основному, в країни Східної Європи і колишнього СРСР. Це, насамперед, такі фірми, як FWB, Wehrmann, Hoechsmann тощо.

Існують різні відпрацьовані методи придбання старого обладнання в західних фірм. Наприклад, разом із представником фірми-постачальника ви оглядаєте верстат безпосередньо в технологічному процесі на деревообробному підприємстві, що вирішило його продати, з'ясовуєте всі питання, пов'язані з якістю обробки, можливістю навчання роботі на верстаті і грамотному технічному обслуговуванню обладнання... Якщо вас влаштовує технічний стан верстата, ви можете самі його демонтувати, завантажити і відправити до України, розмитнивши і т.д. У цьому випадку верстат вам обійдеться найдешевше. Якщо ж ви будете перекладати рішення питань кожного етапу на фірму-постачальника, природно, вартість верстата буде зростати.

Вивчаючи комерційні пропозиції фірм, що торгують старим обладнанням, у першу чергу, потрібно звертати увагу на те, наскільки відома й авторитетна фірма-виробник верстата, на рік випуску і базову комплектацію.

Поняття "базова комплектація" у різних фірм різниться дуже істотно. В одних фірм базова комплектація - це встановлені на шпинделях комплекти різального інструменту (наприклад, для чотирибічного верстата на шпинделях повинні бути змонтовані загострені фрези чи ножові головки, які забезпечують обробку бруса чи дошки з усіх чотирьох боків), набір спеціального слюсарного інструменту і пристосувань для налагодження верстата, запасний комплект підшипників, приводних пасів, запобіжників, іноді навіть балончик з фарбою для усунення подряпин на верстаті після транспортування і монтажу, технічна документація українською (російською) мовою з обов'язковим додаванням функціональної, кінематичної, електричної, пневмо- чи гідравлічної схем, посібник з монтажу, технічної експлуатації і техніки безпеки.

Є також фірми, в яких поняття "базова комплектація" взагалі не існує. Верстат поставляється без інструменту (як різального, так і слюсарного), можлива лише наявність ключів для кріплення пилки чи фрези, а всі інші запчастини й інструмент пропонуються за окрему додаткову плату.

Однак у будь-якому випадку варто вимагати від постачальника надання комплекту експлуатаційної документації. Варто також пам'ятати, що запасні частини в період гарантії, а для верстатів, що були в експлуатації, гарантійний термін найчастіше становить півроку, повинні поставлятися фірмою-продавцем безкоштовно.

Якщо ви з даною фірмою раніше не мали ділових контактів, варто поцікавитися адресами підприємств, що вже мають досвід експлуатації вживаного обладнання, поставленого цією фірмою. Це необхідно для того, щоб довідатися про те:

 • у якому стані було отримано фірмою-покупцем обладнання від постачальника (упакування, базова комплектація, загальний стан верстата);
 • чи були дотримані терміни постачання, монтажу обладнання, налагодження, навчання персоналу;
 • який термін гарантії і як виконувалися гарантійні зобов'язання;
 • як ставиться фірма до післягарантійних запитів, до постачань витратних матеріалів;
 • як часто траплялися поломки обладнання і ступінь їх важливості;
 • скільки часу минало з моменту звертання на фірму і до початку ремонту;
 • чи можливе використання вітчизняних витратних матеріалів чи різального інструменту.

Серйозна фірма для зміцнення свого іміджу надійного партнера обов'язково надасть вам адреси і телефони своїх покупців. У разі відмови відповідні висновки робіть самі.

Деякі фірми (наприклад, FWB, Hoechsmann) мають значні складські площі, де обладнання виставлене на огляд, починаючи від окремих універсальних верстатів і закінчуючи укомплектованими "під ключ" підприємствами з обладнанням, що було в експлуатації. Ви вибираєте обладнання, яке сподобалося, домовляєтеся (і документально це фіксуєте!) про обсяг передпродажної підготовки (чи купуєте верстат у тому технічному стані, у якому він перебуває, чи постачальник робить ремонт верстата в заданому вами обсязі), про комплектацію постачання (запасні частини, різальний інструмент, пристосування для настроювання верстата, склад технічної документації), про вид транспортного упакування, гарантійних зобов'язаннях і т.п.

У більшості ж випадків обладнання купується за проспектами і комерційними пропозиціями фірм-продавців, де міститься, як правило, мінімум інформації:

 • тип верстата;
 • фірма-виробник;
 • основні параметри обробки;
 • ціна.

У цьому випадку, укладаючи угоду, варто уважно оформляти контракт на постачання, чітко домовившись (з огляду на перераховані вище вимоги) про технічний стан верстата і його вузлів, насамперед - формоутворюючих і базових, а також шафи керування.

Якщо ж йдеться про верстати універсального призначення, то їх можна придбати й у вітчизняного виробника за цілком прийнятну ціну. Загалом якщо ви зважилися придбати вживане обладнання, рекомендується дотримуватись такого правила: воно не повинно бути в експлуатації більше 10-12 років.

Не полінуйтесь перед купівлею поцікавитися думкою про фірму тих ваших колег, хто вже придбав у неї обладнання, дізнатися, наскільки вона авторитетна, чи довіряють їй. Поцікавтеся, які умови постачання таких чи аналогічних верстатів пропонують конкуренти. Будьте наполегливі та уважні! Пам’ятайте: фірма-продавець дуже зацікавлена в тому, щоб ви купили в неї обладнання.

Треба наголосити, що на вторинному ринку працюють також провідні світові фірми - виробники деревообробного устаткування. Наприклад, така відома компанія, як "Вайніг", на відміну від інших фірм, спеціалізується на відновленні і модернізації обладнання тільки свого власного виробництва. Відповідно і технічний стан такого відновленого обладнання значно кращий, ніж в інших фірм, скажімо так, "широкого профілю". Мова в даному випадку йде про фірми, що не мають чіткої спеціалізації щодо окремих видів верстатів і тому не володіють відповідною школою, традиціями, технологіями, достатньою верстатною і ремонтною базою, а отже не мають, висококласних фахівців. Але повернемося до "Вайнігу". Чим відрізняються його верстати, виставлені у власному фірмовому торговому залі вживаного обладнання, від таких же верстатів інших фірм? Тим, що фірма обов'язково заміняє всі деталі, які виробили свій ресурс - підшипники, паси, манжети і т.д. Тим, що на свої відновлені верстати фірма поширює чинність закону Німеччини "Про захист прав споживача". Тим, що, відповідно до цього ж закону, надається і гарантія на обладнання 12 місяців. Жодна з фірм, що торгує вживаним обладнанням, не має в договорі на постачання посилання на аналогічний закон країн-імпортерів. Природний результат: за заявами фахівців "Вайніга", на деякі верстати цієї фірми існує черга...

Зрозуміло, що і ціна на це обладнання у "Вайніга" вища, ніж в інших постачальників, але в даному випадку вирішальним фактором вибору є якість.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

 

 

Теги та ключові фрази
скільки коштує деревобробний старий станок, старі деревообробні станки купити виробництва ссср, Деревообробні вали, Деревообробні вали в Україні, побутові деревообробні станки купить в україні, вали деревообробні оголошення, як пряцюе вд 100 деревообробний станок, побутовий деревообробний станок, вартистьдеревообробногостанка, Продаж універсальні верста ти по дереву.
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua