Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Сушильные камеры для древесины Termolegno в Украине
04.09.2020р.

Компания Мегарес больше 10 лет представляет на рынке Украины итальянскую...

Рівненська область через 30 років може залишитися без лісу - дослідження
27.08.2020р.

За рік, із серпня-2019 до серпня-2020 року, в Рівненській області вирубали лісу у два...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
4691
04.02.2009р. |
Коркове дерево

Росте він на висоті до 400-500 метрів у приморському поясі на заході Середземного моря. Цей регіон характеризується унікальними природними і кліматичними умовами, ідеальними для цієї породи деревини. Територія лісів коркового дуба там – понад 2,2 млн. га. На територію Португалії припадає 670000 га, або 30% всієї площі, де сконцентровано понад 50% всієї породи. Є підстави вважати, що корковий дуб існує там 60 млн. років. В Україні на південному березі Криму є невеличкі гаї цього дуба. Але через малу чисельність та невисоку якість кори вони промислового значення не мають.

Висота стовбура коркових дубів сягає 20 метрів, діаметр – 1 метра. Живе дерево протягом 250 – 300 років. Його кора – це рослинна тканина, утворена відмерлими тканинами самого дерева. Структура і хімічний склад кліткових мембран обумовлюють властивості коркового матеріалу, серед яких найважливіша – легкість. Із стародавніх часів до вісімнадцятого століття корок використовували при виготовленні поплавків для рибальства по всьому Середиземномор’ю.

Фізико-механічні властивості

Гнучкість мембран коркового матеріалу робить його податливим до стискування та еластичним. Інакше кажучи, він може знову набирати первинної форми. В поєднанні зі здатністю не пропускати та не вбирати газ і воду ці властивості роблять корковий матеріал ідеальним для використання як корка для закупорення відповідної тари.

Корковий матеріал стійкий до зношення від тертя і, завдяки стільниковій структурі, має високий фрикційний коефіцієнт. У більшості випадків мікрокомірки, з яких складається кора, мають форму 14-бічних полігідронів і щільно підігнані одна до одної. Комірки заповнені газовою сумішшю, ідентичною повітрю. Саме стіільникова структура тканини і природа кліткових мембран надають корковому матеріалу особливі властивості, які зумовлюють його широке застосування.

Корковий матеріал – це хімічно неактивний натуральний продукт, він абсолютно не шкідливий для здоров’я, не розкладається і зберігає свої властивості протягом багатьох років.

Щоб кора стала продуктом

Унікальні екологічні властивості корка визначені здатністю коркового дуба відновлювати кору після її зняття. Перший раз кору знімають з дерева, коли воно досягає віку 25 років. Ця операція виконується в період з червня до серпня і є дуже делікатною, щоб не завдати шкоди дереву, інакше можна вкоротити йому віку. Відновлюється кора кожні 9-11 років – залежно від кліматичних умов та місця росту. Дерево віком 80 років дає майже 200 кг кори.

На даний час найстарішому корковому дубу майже 220 років і за цей час з нього знято понад 1000 кг кори.

Перший „врожай” – кора неякісна і йде виключно на переробку, подрібнення (виготовлення пробкової крихти). Другий теж відправляють на переробку. І тільки третій та наступні вже мають необхідну якість.

Отриманий продукт сохне безпосередньо на плантаціях під відкритим небом протягом 6 місяців. Потім він потрапляє на завод, де його витримують ще півроку. Після сушіння кору, призначену для виробництва корків для пляшок, виварюють у чистому кип’ятку. Внаслідок цього покращується його якість, еластичність та міцність; виводиться значна частка мінеральних солей і таніну, які входять до хімічного складу кори; на декілька відсотків збільшується об’єм; відбувається первинна дезинфекція. Після кип’ятіння сировину витримують у темноті протягом місяця, потім розрізають на пластини, з яких вирізають корки для вина.

Нині кора коркового дуба широко використовується в багатьох галузях.

Коркова підлога

Коркова підлога з лаковим чи вощаним захистом використовується переважно у житлових приміщеннях. Найкращою є така підлога для спальних кімнат: при дотику до коркової поверхні завжди відчуватиметься лагідна теплота. Але щоб поверхня із натурального корка не поблідла, її належить захищати від впливу інтенсивного прямого сонячного світла. Гарантований мінімум служби такої підлоги – 5 років у житлових приміщеннях.

Підлогові покриття бувають „плаваючі” і ті, що клеяться. Обидва види можна вкладати на будь-яку чисту, суху, вирівняну поверхню. Підлога, що клеїться, – це панелі з клеєною основою. Плаваюча підлога зазвичай має шпон дерева чи корку з лицьового боку, серцевину з коркового агломерату, жорсткий шар МДФ і компенсуючу підкладку з дерева або вінілу.

„Плаваючим” цей вид підлоги називають тому, що пластини, з яких вона складається, не приклеюють до основи, а збирають за принципом „шип-паз” безклеєвим замковим з’єднанням або з проклеюванням стиків спеціальним водостійким клеєм. Вкладають його за технологією паркетної дошки. Таку підлогу можна розібрати і взяти із собою, переїжджаючи в інше приміщення.

Коркові підлогові покриття не потребують особливого догляду, проте є маленькі хитрощі, які допомагають уникнути можливих неприємностей. Наприклад, щоб не подряпати підлогу, можна наклеїти на меблеві ніжки клаптики фетру. Не варто використовувати килимки з гумовою основою, оскільки вона може залишити сліди на поверхні.

Технічний корок

Технічний корок випускається в рулонах (гранульований корок) або у вигляді панелей товщиною від 10 до 320 мм. Пробкові гранули пресуються при високій температурі. При цьому не використовуються хімічні добавки – єдиною зв’язуючою речовиною є суберин.
Технічний корок не має декоративного шару. Ізоляційні панелі з натурального корка можна використовувати як із зовнішнього боку будівель (під штукатуркою на стінах і під бітумом на дахах), так і всередині приміщень, у тому числі як наповнювачі внутрішніх перегородок (3 см агломерату за теплоізоляційними властивостями замінюють 25 см цегляної кладки або 10 см сосни) та утеплювачі підлоги.
Плити із корка після обробки вогнетривкими речовинами відносяться до класу горючості В 1 (вогнетривкі матеріали). Панелі легко ріжуться та вкладаються.

За ціною корковий матеріал належить до класу елітних. Різноманітні коркові матеріали добре поєднуються як між собою, так і з іншими матеріалами різноманітних фактур та забарвлень, які використовуються для опорядження. Часто корок використовують для опорядження фрагментів інтер’єра – колон, виступів або ніш. Ці теплі м’які покриття особливо надаються для дитячої кімнати. Унікальність текстури і природний колорит корка дає змогу поєднувати його з деталями інтер’єрів будь-яких стилів.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
пробкове дерево, корковий дуб в україні, купити коркове дерево, як виростити оксамитомурський коркове дерево, коркове дерево украина, Чи росте коркове дерево в укр на тернопольски обл, https, коркове дерево де росте, купитькоркове дерево, купити технічний корок
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
26.01.2010р.

Тис. Yew. Рід Taxus

Його називають тис ягідний, або європейський, зелениця, негтючка. Це – червоне дерево висотою 10–12 м, у деяких випадках до 28 м. Росте повільно, але має довгий термін життя. Максимальний зафіксований діаметр ствола – 4 м, які досягнуті за 4000 років.

10.04.2009р.

Акація біла. Locust. Рід Robinia

Рід Robinia– листопадні дерева, які належать до родини бобових (Fabaceae). Батьківщина – Північна Америка (схід США та північ Мексики), де нараховується майже 20 видів. До Старого Світу окремі види завезли майже 300 років тому.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua