Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
5609
07.11.2007р. |
Великі радості від маленького інструменту

На кожному меблевому підприємстві є “маленькі” помічники, що виконують величезну роботу, – різноманітний ручний інструмент. Усім знайомі дрилі, шліфувальні машинки, рубанки, лобзики, але сьогодні хотілося б поговорити про менш відомі, але дуже корисні для меблярів, різновиди ручного інструмента фірми Virutex (Іспанія).

Крайколичкувальна машинка (система) Virutex AG98F

 

Після розкрою ламінованої ДСП на заготовки, наступним етапом виготовлення корпусних меблів є крайколичкування. Часто метод обробки крайок меблевих деталей досить простий: праска і ніж. Але при цьому – низька продуктивність і цілий ряд проблем при личкуванні внутрішніх радіусів деталей. Наклеювання тонкої PVC-крайки таким методом неможливе тому, що під гарячою праскою вона втрачає форму, деформується. Вийти на новий рівень личкування крайок матеріалами (PVC, меламін, шпон) з попередньо нанесеним клеєм-розплавом допоможе крайколичкувальна машинка AG98F, яка є надійним промисловим феном із кріпленням для рулона крайки. Особлива конструкція регульованих затискачів забезпечує точність і стабільність. Убудована гільйотина відтинає крайковий матеріал від рулону. Цей інструмент так само стане у пригоді при монтажі і ремонті корпусних меблів у замовника. Час підготовки до роботи – менше 1 хвилини. Температура повітря 3000С і 5250С, маса – 2,7 кг. Ширина крайкового матеріалу до 50 мм, товщина – до 1 мм.

Ножі для зняття звисів Virutex AU93 і RC21E

 

Зняти звіси приклеєної крайки товщиною до 1 мм допоможуть два ножі: перший AU93 – одночасно по обидва боки відріже обидва подовжніх звіси деталі; другий RC21E – зробить чистий, рівний, точний різ на торці деталі.

Ручний фрезер для зняття звісів крайки Virutex FR56Е

 

Описані вище ножі AU93 і RC21E забезпечують зняття звісів тонкої крайки. Для обробки звісів крайки (PVC, ABS, дерева, ін. матеріалів) товщиною 2-3 мм використовується ручна крайкообрізна фрезерна машинка Virutex FR56Е. Цей інструмент дозволяє обробляти всі чотири боки деталі. Забезпечує якісне фрезерування радіусів і фасок, а також заокруглення кутів і ребер крайки. Крім того цей фрезер дозволяє обробляти крайку, приклеєну на поперечні боки деталі, оброблені методами пост- і софтформінгу. Стандартна комплектація включає фрезу з підшипником R="3." Деякі технічні характеристики: потужність – 550 Вт, кількість обертів неробочого ходу – 30 000, максимальний робочий діаметр фрези – 25 мм. 

ручна крайкообрізна фрезерна машинка Virutex FR56Е

Шаблон для свердління Virutex PM11D PM11D

 

Наступним етапом виробництва меблів після розкрою плит і личкування крайок є свердління різноманітних отворів для подальшого складання, що у більшості випадків виконується за допомогою шкантів чи шурупних стяжок. Звичайно ж, у такій справі важлива не тільки якість свердління, а й великою мірою – його точність. Шаблон для свердління PM11D забезпечить високу точність, легкість і швидкість свердління отворів у плиті товщиною 16 і 19 мм. Використання PM11D позбавить від багаторазових вимірів і розмітки деталей. Досить один раз виставити кондуктори на напрямній під необхідний розмір, а потім достатньо просто переставляти шаблон із заготовки на заготовку, при цьому свердління можливо проводити як у пласті, так і в торці деталі. У стандартну комплектацію входять насадки для плит товщиною 16 мм, перехідні втулки і насадка на свердло, що дозволяє регулювати глибину свердління. За допомогою цього шаблона можливо здійснювати свердління в заготовці шириною до 600 мм.

Ручний фрезер для вибірки пазів під ламель Virutex АВ11С

 

При виготовленні корпусних меблів іноді виникає необхідність у вибірці пазів під скло і задню стінку, виконанні різних типів з`єднань: прямого, косого, по центру деталі, кутового з`єднання при збиранні рамок і накладних профілів. Ручний фрезер для вибірки пазів під ламель АВ11С завдяки своїм конструктивним особливостям значно спростить виконання цих робіт. Провести кожну з перерахованих вище операцій без додаткових пристроїв можна завдяки передній похилій опорі. Кут нахилу і висота передньої опори регулюються за шкалою, що забезпечує високу точність роботи і легкість у настроюванні фрезера, а також широкі можливості його застосування. Корисним цей фрезер може виявитися і для організацій, що здійснюють ремонт і реконструкцію приміщень, тому що з його допомогою можливо легко і швидко робити відрізання планок, вирівнювання вагонки, паркету і т.п. У процесі складання корпусних меблів використовуються не тільки з`єднання на шканти чи шурупну стяжку, а й на так звані ламелі (плоскі шканти). Їхнє використання дозволяє складати меблі швидко і якісно. Використання ламелей особливо ефективне при складанні рамок під скло і накладних профілів, адже такий тип з`єднання дозволяє здійснювати точне виготовлення деталей. Крім того, на відміну від інших типів з`єднань, наприклад на “ластівчин хвіст”, з`єднання на ламель невидиме як з лицьового, так і з тильного боку деталі. Фрезер оснащений відводом стружки і конектором для підключення до зовнішнього порохозбірника. У стандартну комплектацію також входить кейс для транспортування, що дуже зручно при роботі на виїзді. 

Клеєнаносний ролик Virutex EM 25 D

Клеєнаносний ролик Virutex EM 25 D

 

Для нанесення клею на великі поверхні переважно використовують малярський пензель або валик, що не забезпечує високої продуктивності. Ручний пристрій EM 25 D для нанесення клею на великі поверхні заощадить багато часу і коштівв, оскільки дозволяє наносити клей на поверхню швидко, не забруднюючи чистові поверхні заготовки і саме робоче місце. Крім того застосування цього, на перший погляд, простого інструмента дозволяє зменшити витрату клею. Він оснащений відмикачем подачі клею. У комплекті поставляється підставка для встановлення ролика під час перерв, що дозволяє підтримувати робоче місце і сам інструмент у чистоті. Крім того EM 25 D оснащений верхнім роликом для нанесення клею на невеликі заготовки і погонажні деталі.

Торцювальна поворотна пилка Virutex TM 33L

 

При роботі з погонажними виробами, такими як вагонка, лиштва, плінтус, дошка, брус та іншими, важливою операцією є точне та якісне торцювання цих виробів для з`єднання під різними кутами. Розкладна переносна поворотна пилка ТМ 33L – незамінний інструмент при роботі з такими матеріалами. Конструктивні особливості пилки забезпечують високу точність виконуваних робіт. Великий діаметр пилкового диска (300 мм) забезпечує широкий, якісний зріз. Основа пилки повертається на 45 градусів в обидва боки, крім того головка нахиляється на кут від 0 до 45 градусів. Основа пилки виконана з великою опорною поверхнею, що забезпечує високу стабільність під час роботи. Пилка також оснащена широким верхнім столиком з лінійкою і напрямною для допоміжних робіт, наприклад торцювання дрібних, вузьких заготовок. Велика увага приділена безпеці експлуатації – пилка оснащена убудованим гальмом пилкового диска, що значно знижує імовірність одержання травм при роботі з нею, установлений також захист від випадкового запуску пилки, кнопка блокування для більш зручної зміни диска, а також захисний кожух пилки.

Звичайно ж цей інструмент і пристрої не зможуть замінити промислове устаткування, однак стануть у пригоді на будь-якому виробництві, значно прискоривши і спростивши роботу, наприклад, при монтажі меблів у замовника, виготовленні пробної серії чи одиничних зразків. Особливо корисним цей інструмент і пристрої будуть для дрібносерійного виробника меблів.

Максим МУКІЄВСЬКИЙ,

менеджер відділу інструмента.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
Як виставити ножі на гільйотині, чим зняти звіси крайки до 1мм, використання інструменту при складані меблів, virutex TM33L ціни, види робіт ручним фрезером, шаблони для свердління меблів, зєднання меблів ламелями, работи ручним фрезером, фрезер ручний робота, спосіб роботи ручним фрезером


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua