Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Сушильные камеры для древесины Termolegno в Украине
04.09.2020р.

Компания Мегарес больше 10 лет представляет на рынке Украины итальянскую...

Рівненська область через 30 років може залишитися без лісу - дослідження
27.08.2020р.

За рік, із серпня-2019 до серпня-2020 року, в Рівненській області вирубали лісу у два...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
1987
23.02.2009р. |
Як із осики зробити мербау

Кожна деревина – неповторний витвір природи. Водночас породи поділяються на, так би мовити, „рядові”, „благородні”, „екзотичні” і „особливо цінні”. Дві останні з них досить рідкісні, а, відтак, шалено дорогі, й більшість деревообробників не завжди мають змогу до них доступитися. Через цю та деякі інші причини була винайдена технологія, яка дозволяє змінювати властивості „рядової” деревини до невпізнання, тобто, надавати їй колір та біологічну міцність цінних екзотичних порід. Такий процес відомий у світі як „термодеревина”.

Власне, термічною обробкою деревини люди займаються давно, адже із сирого матеріалу меблів та іншої дерев’яної продукції ніхто не робить. Однак „термодеревина” – це не звичайне сушіння у традиційних камерах. Ця технологія передбачає нагрівання деревини до дуже високої температури з одночасною обробкою парою. Пара захищає деревину й водночас змінює її хімічні властивості. Після такої обробки звичайна сосна за своїми біологічними властивостями, кольором та красою нагадує екзотичні африканські породи деревини. Зрозуміло, що зростає ринкова вартість обробленого у такий спосіб матеріалу.

Обробка за методом „термодеревина” складається з трьох основних етапів. Протягом першого нагрівають деревину без її сушіння. Під час нагрівання пара подається до камери, підвищуючи температуру та вологість. На другому етапі відбувається сушіння, видалення вологи з деревини. На третьому етапі деревині надаються відповідні біологічні властивості і колір для отримання нового продукту – термодеревини.

Властивості готової термодеревини залежать від тривалості обробки і температури. При цьому температура порівняно з тривалістю має визначальний вплив на властивості деревини, тому триваліша обробка за низьких температур не дає бажаного результату.

Деревина змінює колір вже при незначній термічній обробці – ступінь потемніння та відтінок залежать від температури в камері. Під час термообробки відбувається напіврозклад напівцелюлоз, знижується здатність клітин вбирати вологу, гігроскопічність порівняно із сирим деревом зменшується на 50%. На 30-50% підвищується стійкість до деформації, властивість зберігати первісні розміри та форму.

Важливим є те, що після термообробки значно підвищується стійкість термодеревини до гниття. Така висока біологічна міцність пов’язана з хімічним розкладом напівцелюлози й досягається при температурі понад 200ºС. Традиційні сушильні камери такої високої температури забезпечити не можуть.

Термодеревина має понижену теплопровідність (на 10-15%), а за рахунок вивільнення від смоли і води її маса зменшується на 5-15%.

Варто нагадати, що термодеревина має меншу механічну міцність порівняно зі звичайною. Під дією високих температур дерево стає ламким, зменшується його гнучкість і еластичність. Тому термодеревину не рекомендується використовувати у несучих конструкціях.

Для отримання термодеревини використовують і тверді і м’які породи: дуб, ялину, березу, осику, бук та інші. Сировиною може бути як сире свіжозрізане дерево, так і висушене у традиційний спосіб. При цьому сиру деревину попередньо висушують інтенсивним паровим сушінням. Швидке сушіння у даному випадку цілком доцільне, оскільки смола буде повністю видалена упродовж подальшої термообробки.

Завдяки високій кліматичній стійкості термодеревина використовується для зовнішніх конструкцій, а також для тих видів продукції, де потребують повного видалення смоли із деревини і збільшення теплоізоляційних властивостей, наприклад, для внутрішнього опорядження ванних кімнат, саун. Якщо матеріал планується використовувати для виготовлення меблів тощо, процес можна модифікувати для отримання бажаного кольору.

Існують три основні класи обробки термодеревини. Вибір класу залежить від подальшого використання матеріалу.

Клас перший передбачає, що обробка ведеться при температурі понад 190ºС. Фізичні властивості відчутно не змінюються. Головне призначення цього режиму – надати деревині декоративні властивості: її колір темнішає, набуває коричневого, червонуватого чи жовтуватого відтінків. Оброблену таким чином деревину рекомендується використовувати у тих самих випадках, що й не оброблену у термічний спосіб.

До другого класу належить деревина, оброблена при температурі понад 210ºС. Вона у 3-4 рази стійкіша до гниття, проте менш гнучка та еластична. Із такої деревини можна виготовити якісні пиломатеріали, садово-паркові конструкції, панелі, підлогу, меблі для дому і саду, вікна, двері тощо.

Третій клас. Обробка проводиться при температурі понад 230ºС. Термодеревина з таким класом обробки надзвичайно стійка до гниття й використовується для виготовлення вікон, зовнішніх дверей, опорядження стін, балконів, конструкцій дитячих майданчиків тощо.

Під час термообробки деревини виділяються гази –, вуглецевий моноокис і вуглецевий двоокис метанолу. Продуктами розкладу є кислоти – мурашина, невелика кількість карболової кислоти і екстрактивні речовини. Це означає, що обладнання має відповідати особливим вимогам: воно має бути виготовленим із кислотостійкої нержавіючої сталі й обладнане системою, яка поглинає продукти розкладу.

Установки для термообробки деревини продукують чимало європейських виробників. Сушильні камери італійської фірми „Басхилд”, наприклад, мають пропускну здатність від 20 до 150 м³ і обробляють матеріал товщиною 8-75 мм, шириною 50-225 мм. У камері підтримується температура від 190º С до 250º С. Як теплоносії використовуються діатермічна олива і пара, розігріта до 300º С.

Фахівці „Рубіжанського паркету” розробили власну камеру. Вона значно дешевша від імпортних аналогів. Про технічні характеристики цього обладнання поки що не повідомляється.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

 

 

Теги та ключові фрази
дорогі види деревини і властивості, що можна зробити із осики, Шо за дерево осыка, деревина осики, осика що можна зробити, осыка дерево фото, осыка дерево, дерево осика, осика антисептик, що можна зробити з осики
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua