Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
7018
07.11.2007р. |
Синтетичні личкувальні матеріали у виробництвi меблів

Виготовлення меблів із застосуванням плитних конструкційних елементів з синтетичними личкувальними матеріалами останнім часом набуло дуже широкого розповсюдження. Це пояснюється тим, що при використанні синтетичних матеріалів досягається значний ефект за цілим рядом показників:

зниження трудозатрат за рахунок того, що виготовлення і нанесення ряду личкувальних матеріалів виконується на спеціалізованих автоматизованих виробництвах, що суттєво спрощує технологічний процес виготовлення меблів;

економія натуральних личкувальних матеріалів (струганий, лущений шпон);

зниження трудозатрат і матеріаломісткості виробів за рахунок усунення операції нанесення лакофарбових покриттів;

зниження виділення у навколишнє середовище випарів токсичних розчинників та інших шкідливих речовин.

Зараз найбільше практичне значення і використання знаходять плівки на основі спеціального паперу, який просочений синтетичними смолами. Такі плівки можуть бути з повною поліконденсацією смоли або частковою. Плівки з частковою поліконденсацією смоли отримують шляхом просочення паперу меламіноформальдегідними смолами типу СПМФ-4, СПМФ-5, СПМФ-7 і використовують у виробництві ламінованих деревостружкових і деревоволокнистих плит.

Виробництво таких плит налагоджено на СП “Інтерплит” та ТзОВ “Комбінат деревинних плит”.

У виробництві меблів ламіновані плити використовують як готовий конструктивний матеріал. Паперові плівки з глибокою поліконденсацією смоли поділяться за призначенням: на плівки для личкування поверхні плит, крайок, профільних деталей; за зовнішнім виглядом: на фонові або з малюнком, гладкі або тиснені, без лаку або з нанесеним лаком; за видом: композицій, якими просочується папір: на карбамідоформальдегідні, меламіноформальдегідні, поліефірні та інші.

Залежно від цих факторів, і ціна таких матеріалів коливається в досить широких межах. Так, наприклад, за інформацією польського заводу Prospan ціна плівки для ламінування (в листах) з максимальними розмірами 5500х1850мм для фонового виду – $0,48 за кв. м, для плівки, що імітує малюнок деревини – $0,60 за кв. м, для плівки, що імітує “металік “ та інші кольори – $0,82 за кв. м. Ціна рулонної плівки для кашування “Елестофоль” з шириною рулона 1850 мм – відповідно $0,41; $0,57 і $0,75 за кв. м.

Ціна звичайної крайкової стрічки без клею – відповідно $0,94; $1,11 і $1,33 за кв. м.

Декоративний паперовошаруватий пластик застосовують для виготовлення кухонних, торгівельних та інших видів меблів. Він вирізняється високою світлостійкістю, стійкістю до дії гарячих миючих речовин, слабких кислот і лугів та ін. Пластик виготовляється із плівок на основі просоченого паперу з частковою поліконденсацією смоли. Зовнішній декоративний шар виготовляють із паперу фонового або з надрукованим малюнком. На внутрішні шари використовують від 3 до 15 шарів менш цінного просоченого паперу. Шари спресовують в монолітний матеріал на спеціальному обладнанні.

З метою підвищення стійкості зовнішнього шару до стирання на поверхню деяких видів пластику напресовують шар тонкої прозорої спеціальної плівки. Такі пластики отримали зараз дуже широке застосування при виробництві виробів за технологією “постформінг”. Застосовуються переважно імпортні матеріали. Найбільшого поширення набула личкування багатошаровими пластиками на основі паперу, просоченого меламіновими смолами. Такі пластики отримали назву “дуропластів” (від латинського слова duro – твердий ). Вони надають можливість змінювати їх форму під дією температури. Причому, залежно від вимог до міцності і стійкості поверхні до абразивного зносу ці пластики поділяються за технологією їх виробництва:

на пластики СPL (англ. Continnos Pressure Laminates) – пластики безперервного способу виробництва;

пластики НРL ( англ. High Pressure Laminates) - пластики високого тиску, що виготовляються в багатоповерхових пресах.

Малюнок зовнішньої поверхні пластика може бути будь-яким: фоновим, різнокольоровим, із імітацією текстури деревини, каменю, у вигляді сіток, смуг, і т.п. Фактура поверхні пластику СРL – гладка, а пластику НРL - залежить від структури пресових прокладок і може повторювати малюнок пор деревини, каменю і т. п., бути матовою або високоглянцевою. Орієнтовна вартість такого матеріалу, за даними деяких фірм, коливається від $3 до $8 за кв. м.

Полімерні облицювальні матеріали можуть бути виготовлені з більш ніж 40 видів полімерних матеріалів. В меблевій промисловості отримали застосування личкувальні матеріали на основі полівінілхлоридної смоли, поліпропілену, АБС (потрійного співполімеру бутадієну, стиролу і акрилонітрилу), поліестру та інших.

Плівки даного типу можуть бути одно- дво- та багатошарові, фонові та з малюнком, гладкі та з тисненням.

Нині такі плівки використовуються у виробництві фасадних деталей меблів мембранним та безмембранним личкуванням, яке останнім часом досить активно почало розвиватися на Україні. Найбільше використання мають плівки із полівінілхлориду (ПВХ). ПВХ–плівки добре розтягуються без зміни кольору, що дуже важливо при рельєфному пресуванні в З-Д-пресах, тобто в тримірних, трикоординатних, об’ємних пресах. Також в таких плівках відсутній так званий ефект усадки після розтягування при личкуванні рельєфної поверхні. До недоліків таких плівок належить необхідність дотримання спеціальних вимог при утилізації їх відходів, оскільки даний матеріал має хлоровмісні сполуки.

Останнім часом також все частіше застосовуються поліпропіленові плівки (ПП-плівки), які мають просту схему утилізації відходів. Однак зараз немає достатньої кількості їх декоративних різновидів, хоч це напрямок також інтенсивно розвивається. Крім того, відразу після пресування цей матеріал має помітну схильність до повернення у вихідний стан. Тому потрібно застосовувати клеї з високою початковою зчіплюваністю. В невеликій кількості зараз застосовують й інші плівки, наприклад, АБС–плівки, поліестрові та інші.

На вітчизняному ринку зараз активно пропонуються плівки ряду провідних німецьких фірм, як-от Hornschug, Renolit, Alkor, Roxan.

Найбільш застосовуваними є плівки товщиною 0,3 – 0,4 мм і шириною 1420 мм, з різноманітними малюнками, що імітують текстуру різних порід деревини та інших матеріалів. Ціна таких плівок також коливається в досить широких межах. Так, наприклад, за інформацією ТОВ “Н.П.О. Вега”, яка пропонує плівки Vacuren фірми Renolit, вартість їх коливається в межах від 3 до 6,12 євро за кв. м.

Для личкування деталей меблів можуть також застосовуватися і штучні шкіри. Це полімерне монолітне або пористомонолітне покриття, що нанесене на м’яку основу. За основу використовують віскозні, бавовняно-паперові, синтетичні тканини, трикотажне полотно, неткані матеріали. Полімерне покриття може бути полівінілхлоридним, нітроцелюлозним, поліуретановим, каучуковим, поліефірним, полістирольним. Виготовляють штучні шкіри різних кольорів, з рельєфним або друкованим малюнками, матовими та глянцевими. Штучні шкіри з пористомонолітним покриттям забезпечують гарне декорування поверхні і можливість нанесення тиснених малюнків. Штучні шкіри з монолітним покриттям використовують обмежено.

Порівняно недавно на вітчизняному ринку почав застосовуватись новий личкувальний матеріал, що отримав назву “штучний камінь”. Під такою загальною назвою у нас відома група композитних матеріалів Acrylic Solid Surface. Вони складаються з полімерної основи – акрилової смоли, а також натуральних наповнювачів (гідроксиду алюмінію, мармурової крихти, гіпсу, кварцового піску) та пігментів. Вперше такий матеріал було створено корпорацією Du Роnt, яка з 1963 року випускає його під торгівельною маркою Corian. Нині такий матеріал широко представлений на ринку. Він виготовляється рядом фірм під такими торгівельними марками:

Wilsonart International (США) - SSV i Gibraltar;

 

 

Cheil Industies (SAMSUNG)

Cheil Industies (SAMSUNG)

 

Cheil Industies (SAMSUNG) (Корея) - Straton;

 

Westag Getalit AG

Westag Getalit AG

 

Westag Getalit AG (Німеччина) - Geta Core, Geta Stone;

 

REHAU

REHAU

 

REHAU (Німеччина) - Rausolid;

 

LG Chem

LG Chem

 

LG Chem (Корея) - HIMACS;

 

Abet Laminati

Abet Laminati

 

Abet Laminati (Італія) - PRAL.

 

Матеріали постачаються у вигляді листів різної товщини. Їх склад дозволяє при нагріванні надавати потрібну форму і виготовляти з них вироби різноманітних форм, залежно від вимог дизайну. Колір і структура матеріалів визначається пігментами, що входять до їх складу. Так, наприклад, матеріал Conian може мати понад 100 кольорів. Вони поділяються на 7 основних груп:

Genesis – пастельні тони;

 

 

Venaro

Venaro

 

Venaro – з прожилками інших кольорів;

 

Jewel

Jewel

 

Jewel - багаті насичені тони;

 

Sierra

Sierra

 

Sierra – багаті текстуровані кольори;

 

Summit

Summit

 

Summit – текстуровані з крупними включеннями;

 

Magna

Magna

 

Magna – крупнотекстуровані з крупними зернами і іскрами кольору.

 

За звичайної температури такі матеріали мають високу твердість і стійкість до стирання. Також вони не токсичні, не гниють, не набрякають від дії води. Оскільки такі матеріали не пористі, то це робить їх гігієнічними, стійкими до різних плям, а також до дії підвищених температур у побуті. Вони також можуть постачатися у вигляді готових мийок і раковин для кухонь та ванних кімнат.

Листові матеріали обробляють подібно до деревини. Пиляння, фрезерування, свердління виконують інструментами з твердосплавними пластинами. Окремі листи матеріалу та виготовлені з них деталі склеюють спеціальними водостійкими акриловими клеями. При цьому клеєві з’єднання практично не помітні після обробки.

Слід зазначити, що ціна такого матеріалу досить висока. Так, наприклад, за інформацією фірми “Авіста”, ціна монолітного акрилового листа SSV з мінеральними домішками товщиною 3 мм складає $98 за кв. м, листа Gibraltar товщиною 13 мм – $230 за кв. м.

Застосування готових виробів із штучного каменю гальмується їх високою вартістю і обмеженою номенклатурою. Для вирішення цих проблем іспанською фірмою NabuursDeveloping на виставці “Лісдеревмаш-2002” в м. Москві пропонувалась нова група вакуумних пресів Global Easy Thermo Membnane Press, які призначені для формування виробів зі штучного каменю і акрилового скла. Їх використання дозволяє отримувати вироби власної конструкції, практично без обмеження форми. Вони дають змогу отримувати разом з елементами кухонь та ванних кімнат, оригінальні деталі оздоблення меблів різного призначення.

Оскільки листові матеріали і технологія їх застосування мають досить високу вартість, розроблено новий варіант штучного каменю - рідкий штучний камінь. Такий матеріал розроблено американською корпорацією Safas Corporation USA і пропонується під торгівельною маркою Granicoat. Це поліестровий матеріал, створений на основі акрилових смол. Він являє собою трикомпонентну систему твердого покриття, що наноситься шляхом розпилення на будь-яку форму (шар, куб і т.п.) і основу (ДСП, МДФ, камінь та ін.). Система включає:

ґрунтовку Backcoat - для вирівнювання основи виробу і захисту її від вологи;

 

 

матеріал Granicoat - залежно від вимог замовника, створюється бажана товщина його шару;

 

 

рідка маска Lignid Mask - допомагає зробити текстуру каменю більш чіткою, отримати суху і рівну поверхню, а також полегшити подальший процес шліфування.

 

Процес твердіння починається після нанесення всіх трьох компонентів і триває від 2-х до 4-х годин при температурі 20-250С. При підвищенні температури відповідно прискорюється і процес твердіння, після закінчення якого виріб шліфується, залежно від способу обробки, створюється матова або глянцева поверхня.

Такий матеріал має до 107 стандартних кольорів. За своїм складом і, відповідно, за технічними і міцнісними характеристиками він ідентичний листовим покриттям, однак значно дешевший завдяки технології його виготовляння.

Ринок синтетичних личкувальних матеріалів для меблевого виробництва постійно розвивається, удосконалюються технології, з’являються принципово нові матеріали. Застосування їх українськими меблевиками дасть змогу підвищити якісний рівень вітчизняних меблів.

Микола ГРЕБЕНЮК.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
личкувальні матеріали з деревини, характеристика синтетичних личкувальних матеріалів, тeхнологію личкування штучною шкірою, тeхнологія личкування синтeтичними рулонами, нові штучні та синтетичні матеріали у побуті та виробництві географії, що таке личкувальні матеріали натуральні синтетичні, видовий асортимент личкувальних матеріалів меблів, накривки і личкувальні тканин, нові матеріали в меблях, Пластики НРL дерево


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
09.02.2010р.

Стелажі для деревообробки 1

Склад – стратегічно важливий об’єкт будь-якого деревообробного підприємства, адже там зберігають сировину і матеріали, що необхідні для безперервної роботи підприємства. На складі зберігають також готову продукціє. Зрозуміло, що підприємство не зможе працювати без сировини, але воно також не може працювати, якщо немає куди дівати готову продукцію, а безпосередньо в цеху її багато не складеш.

26.01.2010р.

Новинки лідера

Ми розпочинаємо серію статей про технологічні новинки, запропоновані на ринку групою Leitz. Спектр її товарів охоплює увесь асортимент високоточних інструментів, які застосовуються на верстатах для розкрою масивної деревини, для виробництва дерево-похідних та синтетичних матеріалів.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua