Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3593
27.02.2009р. |
Високоякісне шліфування фасадів з MDF та масиву деревини

Дуже популярні зараз меблеві фасади з MDF, фарбовані спеціальними водостійкими фарбами або личковані полімерними плівками. Трохи менше використовують дорожчі дерев`яні фасади, рамкові або з клеєного щита.

Зі згаданої продукції наймасовішими є, безперечно, личковані плівкою MDF панелі, що зумовлено відносною дешевизною, високою автоматизацією процесу та можливістю широкого випуску із збереженням стабільної якості.

Фарбовані MD-фасади, як і дерев`яні, випускаються вітчизняними фірмами переважно малими партіями, що, враховуючи велику кількість ручної праці, змушує виробників утримувати ціни на ці вироби на доволі високому рівні. Ручна праця пов`язана з необхідністю шліфування перед фарбуванням або лакуванням, проміжного шліфування лакового покриття та операції фінішного полірування фарбованої поверхні. Донедавна альтернативи ручній праці не було, і на фірмах-виробниках працювали бригади шліфувальників, які в складних умовах вручну або на примітивних стрічково-шліфувальних верстатах  намагалися привести до товарного вигляду свою продукцію. Висока плинність кадрів, низка професійних захворювань додатково здорожували цей вид фасадів. Механізувати цей процес складно, тому що більшість фасадів мають рельєфну фрезеровану поверхню і операції шліфування виконуються, здебільшого, на профільованих поверхнях.

Після фрезерування MDF-панелі або після склеювання рамкового дерев`яного фасаду потрібно матувати поверхню, видалити ворс та згладити хвилястий слід від фрези. Після нанесення першого шару ґрунтовки або порозаповнювача також слід видалити ворс, що піднявся. Під час нанесення наступних шарів лакофарбових матеріалів також може знадобитися проміжне шліфування для видалення патьоків фарби та матування поверхні для підвищення адгезії.

До речі, у виготовленні якісних MDF-фасадів, личкованих полімерними плівками, також необхідне шліфування, яке робить поверхню заготовки гладенькою, згладжує гострі кути і грані, що можуть пошкодити плівку під час пресування. Саме ці гострі кути і є причиною браку при лакуванні і фарбуванні. Річ у тому, що з гострих кутів рідка фарба або лак стікають на площину, залишаючи гостру грань кута оголеною, що призводить до лущення лакової плівки у готовому виробі або до проникнення кольору основи через фарбове покриття. Проте при ручному шліфуванні кутів досягти ідеальної геометрії заокруглення практично неможливо, тобто в межах одного комплекту не повторюється ні вигляд, ні геометричні розміри виробів.

На щастя, ці проблеми відійшли в минуле з появою пелюсткового шліфувального верстата моделі SBR фірми BUETFERING (Німеччина). Цей верстат має транспортерну стрічку для транспортування деталей із змінною швидкістю подачі, фіксовану робочу висоту, що дає можливість використовувати його в безперервних технологічних процесах, і масивну конструкцію, яка гарантує найвищу якість і повторюваність в процесі роботи. Верстат може мати до чотирьох вузлів і комплектується двома видами агрегатів залежно від виду обробки, обсягів виробництва і якості шліфування. Оскільки основним завданням цього верстата є шліфування тривимірних поверхонь, відповідну конструкцію мають і шліфувальні агрегати. Шліфування відбувається пелюстками абразивного матеріалу, підтримуваними спеціальними щітками з натуральної щетини для запобігання деформації при нагріванні під час роботи. Шліфувальні пелюстки сегментні і їх легко замінювати на нові після зношення.

Перший агрегат виконаний у вигляді десяти тарілчастих абразивних щіток, кожна з яких обертається навколо вертикальної осі. Напрямок обертання щіток взаємно протилежний для кращого шліфування і запобігання зміщенню деталі. Щітки об`єднані в єдиний блок, який коливається в горизонтальній площині. І частота обертання, і частота осциляції змінні і керуються з пульта. Цей агрегат дає змогу добре прошліфовувати внутрішні кути і складний фрезерований малюнок на поверхні.

Наступні за ним агрегати оснащені горизонтальними шліфувальними валами, які обертаються навколо осі і мають окремі приводи з керованою частотою обертання. Сегментні абразивні і підтримувальні щітки легкозмінні, що зводить до мінімуму простої обладнання.

Особливість конструкції шліфувальних щіток і валів полягає в тому, що можна легко змінювати абразивність матеріалу під час роботи і навіть мати окремі зони шліфування з різною абразивністю на одному верстаті. Наприклад, ліва половина зони обробки і, відповідно, агрегатів, має зернистість R120, а права – R200, що дає змогу виконувати підготовче і проміжне шліфування з різною вихідною шорсткістю на одному верстаті, не змінюючи валів. Перший і другий вали мають різний напрямок обертання і розташовані під кутом до напрямку транспортування заготовки і один до одного, тобто можна шліфувати бічні боки заготовок і нахили фрезерованих поверхонь за один прохід деталі. Третя щітка розташована перпендикулярно до напрямку руху транспортера і виконує кінцеве шліфування. Щітки на валах розташовані за спіраллю, що покращує шліфування і зменшує ризик зміщення деталі.

Обов`язковим елементом є ворсова щітка на виході з верстата для видалення пороху і очищення поверхні деталі. Всі агрегати мають окремі блоки пороховидалення, які підключаються до однієї аспіраційної системи.  Керування верстатом повністю автоматизоване. З пульта керування за допомогою кольорового дисплея Touch screen можна легко змінити такі параметри, як висота заготовки, швидкість подачі транспортера і обертання агрегатів, швидкість осциляції тощо.

Дуже суттєвим моментом є наявність спеціальної вакуумної системи утримування заготовок під час шліфування, яка унеможливлює зсування і викидання деталей під дією шліфувальних агрегатів. Без такої системи таке може трапитися, бо об`ємні заготовки і деталі складної форми не досить надійно закріплені притискними роликами, а подекуди це взагалі неможливо.

Всі ці, на перший погляд, дрібниці постійно привертають увагу конструкторів фірми BUETFERING. Можна сміливо стверджувати, що неприємна процедура шліфування стає справжньою насолодою на верстатах цієї відомої фірми. Використання складної техніки дає змогу в декілька раз підвищити продуктивність виробництва, зменшити втрати матеріалу внаслідок браку, скоротити кількість працівників і гарантувати найвищу якість готової продукції. Все це і навіть більше ви можете отримати з технікою BUETFERING, а відповіді на запитання – у спеціалістів компанії “Маркетліс”. Запрошуємо до співпраці.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua  

Теги та ключові фрази
https, технологія шліфуваня мдф, полірування фасадів, Як якісно вішліфувати грунтовану мдф, Як шліфувати мдф, шліфування мдф, Шліфування фасадів, Технологічний процес використаня порозаповнювача для деревини, Шліфування МДФ деталей, як шліфують дерево на вироьництві
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua