Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
На Прикарпатті у справі про зловживання посадовцем одного з лісгоспів вилучено 100 куб м деревини
29.01.2020р.

За процесуального керівництва прокуратури Івано-Франківської області...

Рубають ліс: в минулому році на Житомирщині виявлено 237 випадків незаконних рубок
29.01.2020р.

Таку статистику наводить пресслужба Житомирського ОУЛМГ і підкреслює, що на...

Лісопильні із незаконною деревиною ліквідовують на Рівненщині (ФОТО)
29.01.2020р.

За останній тиждень на Рівненщині ліквідували низку нелегальних пилорам.

Опалення житла у Німеччині: як опалюють та скільки платять за тепло німці
28.01.2020р.

Майже половина квартир і приватних будинків у ФРН опалюється газом. Але за...

Інформація про заготівлю та реалізацію деревини в Україні буде загальнодоступною, - Андрій Заблоцький
24.01.2020р.

Держлісагентство планує зібрати і опублікувати інформацію про заготівлю та...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
1329
02.03.2009р. |
Інноваційні клейові системи Casco для дерев’яних клеєних конструкцій

Тісно контактуючи з виробниками клеєної продукції і відомими виробниками деревообробного обладнання, цікавлячись потребами своїх замовників, наша компанія аналізує, прогнозує і пропонує нові рішення не лише в галузі розвитку клеєних матеріалів, але і для  багатьох технологічних процесів склеювання.

Два наглядних приклади.

1. У 2004 році компанія CascoAdhesives запустила у виробництво нову систему для виробництва двошарового паркету, основану на унікальній запатентованій технології. Наші вчені і спеціалісти розробили систему, в якій поєднані переваги холодного пресування і висока продуктивність. Нова система потребує всього 30-40 с пресування, а якість отримуваних клейових з’єднань відповідає вимогам стандарту ANSI для підлогових покрить із твердих порід деревини. При цьому формальдегід не виділяється.

Нова клейова система поєднує переваги екологічних термопластичних (типу ПВА) клеїв, які дають змогу склеювати за кімнатної температури, з перевагами швидких і економічних термореактивних клеїв (наприклад, карбамідних).

Для цього потрібно було розробити спеціальний спосібс нанесення клею на деревину, складання паркету і самої операції склеювання. Цікавинкою процесу стало ініціювання реакції в спеціально розробленій інфрачервоній зоні активації. Час від нанесення клею до виходу в інфрачервону зону – від 0 до 5 хвилин. Як тільки клейова суміш активується, зразу ж складається паркетна конструкція.

Час пресування – близько 30-40 с. Після пресування панелі можна складати або далі обробляти. Оскільки температура паркету після пресу не підвищена, матеріал не потрібує охолодження. Техніка холодного пресування гарантує також, що підлогове покриття дуже добре збалансоване.

Рис. 1. Схема високошвидкісного склеювання двошарової паркетної дошки в холодному пресі:
Вимоги екологічності компонентів – F****
Випробування ANSI на поглинання води – відповідає
Продуктивність – час пресування – 30-40 с при температурі 20 С

Поставлені цілі – продуктивність, екологічність, і якість – були досягнуті, і отримані високі результати завдяки поєднанню унікальної економічно вигідної клейової системи, основаної на запатентованому методі інноваційної клейової хімії, і спеціально сконструйованого обладнання.

На рис. 1 зображена технологічна схема процесу склеювання двошарової паркетної дошки з використанням нової клейової системи Casco.

2. Новою розробкою компанії CascoAdhesives є створення клейової системи марки 1247 з затверджувачем 2526 для виробництва багатошарових елементів клеєних дерев’яних конструкцій, які використовуються в будівництві. Ця система – один із яскравих прикладів досягнення мети компанією Casco – отримання максимально можливої економічної ефективності роботи виробника на технологічних стадіях, пов’язаних з операціями склеювання.

Другим важливим аргументом для виробників є зручність і перспективи використання матеріалів і обладнання Casco. Зокрема, у нас є можливість не тільки поставляти обладнання, але і його модернізувати. Можлива комплектація нових розробок як щодо обладнання, так і щодо впровадження удосконалених клейових систем. Оскільки темпи розвитку в цій галузі клеєних конструкцій високі, наша стратегія допоможе досягти таких результатів:

  • забезпечить значну економію за рахунок високої точності контролю співвідношення компонентів і витрати клею;
  • забезпечить оптимальний час приготування клейової суміші;
  • усуне людський фактор під час приготування клейової суміші.

Зниження собівартості продукції здебільшого, відбувається внаслідок зменшення витрати клею. Нині лише використовуючи обладнання і клейові системи Casco, можна мінімізувати витрати клею не на шкоду якості продукції, яка виготовляється.

Наведемо конкретні приклади переваг нової клейової системи 1247/2526.

А. Можливість виготовляти балки із клеєної деревини з середніми витратами 250 г/м2, що на 25-30% менше від використовуваного клею на основі меламіну (350 г/м2). При продуктивності підприємства середньої потужності 8000 м3/год. економія використанню клею – не менше 67 тис. дол. США на рік. Розрахунок зроблений за споживанням клейової системи при склеювання по пласті 7,93 кг/м3 (при витраті 350 г/м2) і 5,67 кг /м3 (при витраті 250 г/м2).

Б. Можливість використання різного співвідношення компонентів клейової системи, що важливо для вибору і оптимізації процесу збирання і часу пресування. Зокрема, кожен виробник клеєної деревини може вибрати найбільш прийнятний спосіб використання однієї клейової композиції у різних технологічних варіантах конкретного виробництва: тип преса і організація процесу складання, розміри і тип клейової конструкції, температурні параметри склеювання тощо. В таблиці представлені основні технологічні і економічні показники процесу склеювання для несучих конструкцій 1247/2526.


Рис. 2. Верстат мод. 6230/05/S стрічкового роздільного нанесення клею і затверджувача для виробництва клеєного бруса з незалежним приводом

Нова меламінокарбамідоформальдегідна клейова система може використовуватися і при співвідношенні 100/150 (для стінових елементів конструкції): час пресування на низьких витратах (від 150 г/м3) становитиме 30-45 хв. Тим більше, що склеювання можливе при температурі повітря від +17оС.

Цей клей використовується зі спеціальним обладнанням Casco роздільного стрічкового нанесення мод. 6230/05/S.

На рис. 2 показаний верстат роздільного стрічкового нанесення з приводом подачі ламелі, який забезпечує стабільну швидкість подачі від 60 м/хв. до 250 м/хв. Установка не потребує складних і дорогих розгінних транспортерів, які ще й не завжди забезпечують рівномірну швидкість подачі ламелі, зумовлюючи нерівномірні витрати при нанесенні. Конструкція верстату мод. 6230/05/S дозволяє адаптувати його для будь-якої виробничої лінії. Для цього необхідно тільки установити один безпривідний рольганг перед верстатом і один після нього. Установка володіє всіма класичними перевагами роздільного нанесення:

  • немає технологічних втрат клейових компонентів, тобто компоненти циркулюють роздільно і змішуються тільки на ламелі;
  • усунуто життєздатність клею;
  • практично не потребує щоденного миття (промиваються тільки розподільні трубки), відповідно, відсутні втрати клейових компонентів під час миття.

Таблиця. Основні параметри склеювання 1247/2526.


Співвідношення компонентів клейової системи

Максимальний час складання при температурі +20оС

Мінімальний час пресування при температурі +20оС

Для тонкого клейового шва (витрати клею 210-280 г/м2)

100/50

50 хв.

2 год.

100/100

35 хв.

65 хв.

Мотори насосів циркуляції цього верстату стрічкового нанесення обладнані частотними перетворювачами, що дозволяє змінювати співвідношення клею і затверджувача за 2-3 хв. Таким чином, використовуючи верстат мод. 6230/05/S і варіюючи співвідношення компонентів клейової системи 1247/2526, можна оперативно переходити з виготовлення несучих конструкцій на виготовлення стінового бруса.

Нова клейова система вже завоювала право на життя на великих підприємствах Німеччини і Австрії з виробництва клеєного бруса завдяки своїм перевагам, а також наявності необхідних сертифікатів інститутів МПА (Німеччина), NTI(Норвегія), SKH (Голландія).
Таким чином, ми пропонуємо нову оптимальну клейову систему для будівельних конструкцій з широким діапазоном технологічних властивостей, за допомогою якої можна досягти максимально можливої продуктивності і високої якості готової продукції.
Сергій Глєбов, директор з продажу клейових систем Casco,

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

 

Теги та ключові фрази
перспективи розвитку дерев'яних конструкцій, клейова система, виготовлення і склеювання паркетноі, лінія по склеюванню дошки, показники якості клейових з'єднань, лінія для склеювання деревяних, лінія для склеювання паркетної дошки, цех виготовлення клеєних дерев'яних конструкцій, інновації у деревообробці, сертифікати відповідності casco клей
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
09.02.2010р.

Стелажі для деревообробки 1

Склад – стратегічно важливий об’єкт будь-якого деревообробного підприємства, адже там зберігають сировину і матеріали, що необхідні для безперервної роботи підприємства. На складі зберігають також готову продукціє. Зрозуміло, що підприємство не зможе працювати без сировини, але воно також не може працювати, якщо немає куди дівати готову продукцію, а безпосередньо в цеху її багато не складеш.

26.01.2010р.

Новинки лідера

Ми розпочинаємо серію статей про технологічні новинки, запропоновані на ринку групою Leitz. Спектр її товарів охоплює увесь асортимент високоточних інструментів, які застосовуються на верстатах для розкрою масивної деревини, для виробництва дерево-похідних та синтетичних матеріалів.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua