Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
5230
05.03.2009р. |
Елітні будинки від „Дерев’яного дому”

Одним із основних будівельних матеріалів віддавна є дерево. Справді, деревина має суттєві переваги. Її легко обробляти, їй притаманні високі звукоізоляційні якості, низька теплопровідність та висока морозостійкість. Крім того, деревина при відносно невеликій об’ємній масі досить міцний матеріал, стійкий до зношення. Особливої уваги заслуговує й те, що позитивна природна енергетика дерева сприятлива для людського організму. Тому останнім часом в Україні й зростає кількість бажаючих перебратися з кам’яниць у дерев’яні будинки.

Найякіснішим матеріалом для спорудження таких будинків є клеєний брус. Він не змінює свою форму та розміри, бо не всихає й не розбухає при змінах температури та вологості повітря. Його не скручує „гвинтом”, в ньому не з’являються тріщини, Конструкція будинку з такого бруса унеможливлює загнивання деревини, адже форму стінового матеріалу розраховують так, щоб вода не потрапляла між бруси.

Клеєний брус вже понад 30 років використовується у фешенебельному будівництві у світі. Нині дійшла черга й до України. Щоправда, вітчизняних підприємств з виробництва клеєного бруса не так вже й багато. Річ у тім, що таке виробництво потребує найсучаснішого обладнання. Технологічний ланцюжок виробництва клеєного бруса відразу після розкрою та сушіння лісоматеріалу передбачає десять стадій. І на кожній з них використовуються спеціальне високоточне обладнання.

Одним з провідних підприємств з виробництва клеєного бруса в Україні є „Дерев’яний дім” (м. Яворів, Львівська обл.), яке очолює Володимир Острогляд. Тут використовують сосну та смереку. Ці породи практично однакові за міцністю, проте відрізняється за інтер’єрними властивостями зовнішніх ламелей. Деревина смереки однорідного білого кольору з великою кількістю маленьких темних сучків, тоді як сосна неоднорідна за кольором (від рожеватого до жовтого та білого), крім того, міститьбагато великих продовгуватих сучків. Тому найчастіше зовнішні ламелі роблять із смереки, що гарантує стінам однотонність. На підприємстві пробували виробляти брус із зовнішніми ламелями з модрини, адже вона надійно захистила б будинок від впливу навколишнього середовища. Завдяки високому вмісту смоли модрина надзвичайно стійка, насамперед, до гниття. Однак внаслідок низької якості місцевої модрини на підприємстві відмовилися від цієї ідеї. А возити модрину із Сибіру занадто дорого.

Деревину на підприємстві розкроюють за допомогою стрічкопилкового верстата, придбаного на фірмі „Ясень”. На наш погляд, „Дерев’яному дому” варто було б мати сучасну потужну вертикальну пилораму. Про це ми розмовляли з головним інженером під час ознайомлення з підприємством. Анатолій Назаренко розповів, що виробництво запроектоване й забезпечене устаткуванням з урахуванням використання готової обрізної дошки від постачальників. Колоди не варто транспортувати навіть на невелику відстань. Їх треба різати на місці: так працюють у всьому світі. Така домовленість була й з місцевими постачальниками. Та коли з’ясувалося, що вони ненадійні, довелося придбати стрічкопилковий верстат. „Краяти колоди, – каже головний інженер, – для нас додатковий клопіт. Ця операція не передбачена проектом та ще й доводиться мати проблему з утилізацією кускових відходів деревини. Однак, незабаром матимемо надійних постачальників обрізної дошки”.

Високотехнологічне обладнання виробництва Тайваню, Італії та Швейцарії підприємство придбало за сприяння московської фірми GLOBALEDGE, яка в Росії та країнах СНД займається впровадженням подібних технологій. Фахівці фірми допомогли підібрати обладнання, укласти угоди з його виробниками тощо. „Ми, – веде розмову директор підприємства Володимир Острогляд, – виконали технологічні планування, провели розрахунки за потужностями і на початку минулого року GLOBALEDGEзапустив це обладнання у наше виробництво. Фахівці московської фірми підготували для роботи на цьому обладнанні наших операторів, які, після отримання ліцензій, успішно експлуатують це потужне високоточне обладнання.”

Сушильні камери (4 по 50 м³) „Дерев’яний дім” придбав у чеської фірми КATRES.

На відміну від деяких інших підприємств, які сушать дошки, а потім ріжуть їх на заготовки, тут закладають в камери вже підготовлені заготовки, тобто раціонально використовують об’єм камер. Висушений до 10% вологості матеріал обробляється на чотирибічному фугувальному верстаті. Ця операція дає змогу виявити приховані дефекти деревини. Вони видаляються за допомогою торцювального верстата. Ділянки, що не мають дефектів, зрощуються за довжиною на мікрошип у ламелі на лінії торцьованого зрощення. Отримані напівфабрикати після висихання та обробки антисептиками калібрують на чотирибічних поздовжньо-фрезерних верстатах. Тільки після цього із ретельно висушених, відструганих, відсортованих ламелей на спеціальному гідравлічному пресі й клеять брус.

Існує багато різних технологій виготовлення клеєного бруса. Він може бути склеєний як із суцільних дощок, так й із зрощених ламелей, котрі можуть мати чи не мати сучків взагалі, або ж сучки видаляються й забиваються пробками. Суцільними можуть бути, наприклад, лише лицьові ламелі, а внутрішні – складеними. Що ж до „Дерев’яного дому”, то тут використовуються суцільні дошки, якщо є можливість їх вибрати з тієї чи іншої колоди, та зрощені за довжиною ламелі. Застосування внутрішніх шарів із суцільних дощок не допускається, оскільки це може вплинути на якість бруса.

На підприємстві виготовляють не лише брус для спорудження будинків (стандартним перерізом  180 х 150 мм). Тут на замовлення продукують клеєні несучі балки перекриття, крокви тощо. Обладнання дає змогу виробляти клеєні конструкції шириною до 1300 мм, висотою до 220 мм і довжиною до 12000 мм.

Важливим компонентом у виготовленні подібних виробів є клей. Для склеювання ламелей використовують спеціальний водостійкий екологічно чистий клей високої міцності AKZONOBEL. А якість склеювання відповідає міжнародному стандарту DINEN 204, клас водостійкості – D4.

Після того як ламелі склеєні в брус, його профілюють на досить дорогому чотирибічному верстаті. Достатньо сказати, що лише одна фреза, якими комплектується верстат, коштує 3000 євро. Та обладнання того варте, адже на ньому виконується найвідповідальніша операція у виготовленні клеєного бруса. Від точності виготовлення пазово-гребеневого з’єднання залежить якість всього бруса і, врешті-решт, якість майбутнього будинку.

Існують конструкції, в яких між пазом та гребенем для ущільнення прокладають стрічковий синтетичний матеріал. Фахівці „Дерев’яного дому” застосовують складнішу конструкцію системи паз-гребінь, де використання додаткових ущільнювачів завдяки найвищій точності профілювання не потрібне. З’єднання настільки щільні, що в них не проникає волога, вони не продуваються й не промерзають. За словами головного інженера биття шпинделів на чотирибічних верстатах при профілюванні бруса не перевищуює 5 мікрон.

Після надання профілю клеєний брус торцюють і з високою точністю нарізають на елементи необхідного розміру. Після цього за допомогою чотирибічного верстата KRUSI нарізають чашки. І на завершальному етапі свердлять отвори під нагелі.

На підприємстві створене проектне бюро. Його досвідчені фахівці на замовлення клієнтів спочатку розробляють архітектурний проект, а після його погодження із замовником – технічний. При цьому розробляються креслення не тільки кожної стіни, а й кожного бруса, який нумерується. Всі деталі згідно з кресленнями виготовляють настільки точно, що в попередньому складанні будинку на підприємстві немає потреби. Деталі споруди відразу завантажують й відправляють на будівельний майданчик клієнта у вигляді готового до зведення комплекту. За домовленістю з ним бригада „Дерев’яного дому” виконує шеф-монтаж, „під ключ” або ж провадить обумовлений об’єм робіт.

Красені будинки від „Дерев’яного дому” нині можна побачити в Карпатах, в Києві, Запоріжжі, Донецьку та інших містах України.
І, насамкінець, про переваги будинків із клеєного бруса. Брус має дуже гладку поверхню – майже як у меблів, оскільки добре шліфується. Він не має тріщин, з нього не випадають сучки. Бруси завдяки точному з’єднанню настільки щільно прилягають один до одного, що стіна виглядає монолітною – єдиною дерев’яною панеллю і не потребує додаткової обробки. Всі конструкції герметичні, будинок має підвищену теплоізоляцію. Мінімальна усадка дозволяє вести монтаж столярних виробів під час будівництва. Клеєні крокви і балки витримують вище, порівняно з іншими конструкціями, навантаження.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

 
Теги та ключові фрази
https, італійські будинки виготовляли з модрини, елітні будинки фото, проект елітного дерев'яного будинку, деревяний дім Яворів, Фірми по дереву бригади по дерев'яних будинках, деревяний дім яворів, деревяні будинки з модрини, дереводім, ДеревоДім
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua