Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Лисі» Карпати і мовчання Грети Тунберг
31.12.2020р.

ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через арбітраж примусити нашу державу...

METAMOB виходить на український ринок
01.12.2020р.

Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна...

Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
1399
06.03.2009р. |
Термовигладжування: наскільки воно ефективне?

Під час обробки MDF фрезеруванням відшаровуються окремі волокна: внаслідок дуже малих  розмірів, інструмент не перерізає, а лише нагинає їх. При нанесенні на поверхню рідини ці волокна піднімаються, значно погіршуючи якість опорядження деталей. Видаляють ворс шліфуванням, яке потребує багато часу і абразивних матеріалів. Крім того, на фрезерованих ділянках внутрішні шари мають меншу щільність, ніж поверхня плити, тому поглинаючі властивості цих ділянок значно вищі, ніж необроблювані поверхні. Щоб запобігти цьому, фрезеровані поверхні грунтують, що зменшує витрати лакофарбових матеріалів чи клею.

Технологія термовигладжування, запропонована німецькими фахівцями, спрощує процес підготовки деталей із MDF до кінцевого опорядження. Суть її полягає в тому, що фрезеровану поверхню обробляють за допомогою спеціального безрізцевого інструмента, який забезпечує теплову і механічну дію на поверхню деталі. Оброблена таким способом поверхня практично не поступається за якістю нефрезерованій плиті, тож немає потреби в подальшому шліфуванні та ґрунтуванні.

Під час термовигладжування відбуваються процеси, пов’язані з пластифікацією лігніну під дією високої температури і часткове розкладання геміцелюлози. Під дією тиску волокна пластифіковані лігніном, фіксуються на поверхні деталі і ущільнюється поверхневий шар. Внаслідок розкладання геміцелюлози на поверхні утворюється водонепроникна плівка.

Упродовж термовигладжування важливо точно витримати температуру інструмента 250 до 450 оС разом з швидкістю подачі до 12 м/хв і тиском. Товщина ущільненого шару на поверхні MDF – до 50 мкм.

Спочатку термовигладжування здійснювалося інструментом, який нагрівався внаслідок тертя з поверхнею заготовки. Однак на практиці треба було підтримувати необхідну температуру інструмента. Нині розповсюджений інструмент, який не обертається, з електричним підігрівом.

Форма інструменту має відповідати формі фрези. А для забезпечення рівномірного ущільнення відфрезерованого шару розміри інструмента для термовигладжування повинні плавно зростати до найглибшої точки профілю порівняно з розмірами фрези.

Нині є два типи пристроїв і інструмента для термовигладжування. В обробці дверних полотен і фасадних елементів меблів використовується конструкція ihd-fixface. До таких пристроїв потрібні обробні центри з ЧПК. Інструмент, в якому вмонтовано електронагрівний пристрій і датчик температури, установлюється на шпиндель оброблюваного центра. Хвостовик відділений від тіла інструмента теплоізоляційною платформою, на якій розміщений роз’єм для під’єднання електроенергії і зняття сигналу датчика температури, а також штопор, який фіксує інструмент, запобігаючи виникненню крутних моментів. Другий тип – ihd-rollface призначений для установлення на верстатах прохідного типу, на яких виготовляються профільні погонажні вироби або обробляються крайки фасадних елементів.

За розрахунками німецьких спеціалістів, трудозатрати на підготовку до опорядження з використанням термовигладжування зменшуються на 20-25%. Висока щільність оброблюваної поверхні і утворення водонепроникної плівки особливо помітне у випадку непрозорого фарбування фасадних елементів меблів або дверних полотен емалями чи порошковими ЛФМ. За даними однієї із фірм, економія ЛФМ становить 30-35%. Висока якість поверхні дає змогу використовувати при личкуванні тонші плівки і економити клей.

Найбільшою завадою розповсюдженню технології термовигладжування є труднощі з організацією виробництва термовигладжуючого інструмента для верстатів з ЧПК. Необхідність точного погодження його форми і розмірів з формою і розмірами фрез потребує, щоб виробником цих інструментів була одна фірма. Нині такою в Німеччині є AKE-KnebelGmbh&CoKG.

Конструкція верстата для термовигладжування також змінюється: жорсткість обробних центрів має бути вищою, траєкторія руху інструментів (фрези і термовигладжуючого інструмента) повинна збігатися з високою точністю. Аспіраційна система повинна цілковито видаляти стружку і порох. У системі верстату має бути блок керування температурою інструменту, а також блок для зберігання самого інструмента. Нині в Німеччині є фірми, які виготовляють варіанти обробних центрів для термовигладжування.

Пристрій для термовигладжування на прохідних верстатах є простішим. Нині випускається достатньо простий і недорогий модуль, який легко можна встановити на різні типи фрезерних верстатів. Він має два ролика з електропідігрівом, на яких передбачені змінні профільні втулки фірми AKE-Knebel. Швидкість поздовжньої подачі заготовки для цього пристрою – до 20 м/хв.

Фірми, на яких термовигладжуванням користуються вже кілька років, дуже задоволені. Будемо сподіватися, що процес термовигладжування ставатиме популярнішим, а всі проблеми, які з ним пов’язані, будуть подолані.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

 

 

Теги та ключові фрази
скремблер (криптофон), ущыльнення елементыв конструкцій верстатів, Розкладання геміцелюлози
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua