Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2869
23.03.2009р. |
Вдосконалення конструкції вантажних піддонів

Одне з основних завдань деревообробної промисловості – найбільш повне використання деревинної сировини, важливої частини природних ресурсів, від збереження яких значною мірою залежить економіка держави, екологія тощо. Раціонально використовувати деревину допомагають сучасні технології виробництва деревинних матеріалів.

Останнім часом у різних галузях промисловості для транспортування, переміщення на складах, укладання в стоси для зберігання, вантаження застосовуються зручні види тари у вигляді підставок, піддонів. Найчастіше вони виготовляються з деревинних матеріалів: дощок, брусів, фанери, стружкових плит, волокнистих плит. Їх конструкції і основні експлуатаційні показники залежать від того, одноразового чи багаторазового вони призначення. Крім того, піддони поділяються на двозахідні і чотиризахідні (рис. 1).

 

Всі піддони мають верхній 1 і нижній 2 настили, які прибивають цвяхами 4 до опорних брусків 3. Висота опорних брусків повинна передбачати легке введення вил електро- або автонавантажувача в прорізи піддону. Практика показала, що оптимальна висота – 100-120 мм.

Розміри, конструкцію і вантажопідйомність піддонів визначає замовник. За вибір породи деревини і якість (міцність) піддонів, дотримування розмірів і розташування окремих деталей конструкцій піддонів відповідає виробник.

Основні розміри піддонів разового використання 800 × 1200 і 1000 × 1200 мм. Найпоширеніші чотиризахідні піддони, довжина поздовжнього боку яких – до 1200 мм.

Дошки нижнього настилу підвищують жорсткість і вантажопідйомність піддону, а також збільшують термін його експлуатації. Для цього дошки повинні мати товщину 25-30 мм. Найчастіше вантажо­підйомність одноразових піддонів 250, 500 і 1000 кг. У деяких випадках цей показник, особливо для багаторазових чотиризаходних піддонів, становить 1500-2000 кг.

Настили, опорні бруски, крайні і середні дошки верхнього настилу виготовляють з масивної деревини (бука, берези), а решту дощок – з масивної деревини хвойних порід. Опорні бруски між верхнім і нижнім настилом піддону в Європі найчастіше виготовляють з фанери букової деревини. Вони настільки міцні, що при введенні вил навантажувача в прорізи піддону неможливо їх пошкодити.

Піддони, які використовуються в складських приміщеннях з високими стелажами і транспортуються на автонавантажувачах, потребують високої точності розмірів і міцності кутових з’єднань. Як правило, такі піддони мають нижній і верхній настили з букової фанери.

Двозахідні піддони довжиною більше 1200 мм з нижнім дощатим настилом мають бути жорсткішої конструкції, міцніші і надійніші в експлуатації, ніж чотиризахідні. Якщо висота опорних брусків 100 мм, то площа поперечного перерізу має бути не меншою ніж 80 см2 (10×8 см), що дає змогу забивати цвяхи в два ряди на верхньому і нижньому настилах і унеможливлює сколювання і розтріскування деревини. В чотиризахідних піддонах опорні бруски з масивної деревини, особливо кутові, є найслабкішим місцем з’єднання конструкції, тому площа їх поперечного перерізу повинна бути не меншою від 120 см2  (10´12 см). Треба зауважити, що сколювання і розтріскування опорних брусків з масивної деревини при забиванні цвяхів (Æ 3-4 мм) – суттєвий недолік.

У конструкціях чотиризахідних піддонів застосовують опорні бруски різних форм з хвойної, листяної (тополі, бука) деревини, фанери, відрізків стружкових плит, а останніми роками – навіть з поліетилену. Виготовляти опорні бруски з масивної деревини економічно і екологічно недоцільно, особливо в сучасних умовах гострого дефіциту деревинної сировини. На нашу думку, цікавим є виробництво опорних брусків з подрібнених відходів деревини і рослинної сировини.

На кафедрі хімічної технології переробки деревини Національного лісотехнічного університету України ведуться експерименти з виробництва опорних брусків шляхом пресування деревинно-клейових композицій (ДКК), які є сумішами сухої стружкової маси з синтетичним термореактивним клеєм. Застосовуються клеї, які утворюють висоководостійкі з’єднання.

Цей технологічний процес виробництва опорних брусків (вони маркуються ОБДК) складається з таких операцій: подрібнення відходів деревини, сушіння і сортування стружкової маси, приготування клею, отримання деревинно-клейової композиції, пресування опорних брусків в закритих пресформах. Внаслідок великої товщини ОБДК (рис. 2а), їх нагрівання є тривалим і енергоємним, тому пресування здійснюється в спеціальних прес-формах, які фіксуються в зімкненому стані, укладаються в контейнери і транспортуються для витримування в звичайні сушильні камери.

Головним недоліком цього способу є потреба сушіння і сортування стружкової маси, а також нагрівання зімкнутих прес-форм і необхідність охолодження перед засипанням в них деревинно-клейової композиції.

Вказані недоліки відсутні у технології виготовлення опорних брусків з цементно-стружкової суміші (арболіту). Цим брускам присвоєна марка ОБДЦ (рис. 2б). Рецептуру арболіту розроблено для отримання виробів міцністю при стискуванні 1,5...2,5 МПа. Взірці випробовували в реальних умовах експлуатації. Під час експериментів оцінювали можливість забивання цвяхів, водостійкість (водопоглинання і набрякання), міцність при стискуванні.

 

Загальний вигляд опорних брусків з подрібнених відходів деревини з використанням синтетичного клею та цементного в’яжучого і з масивної деревини (для порівняння) показано на рис. 3.

 

Враховуючи результати випробовувань і те, що після використання споживачі і не бажають повертати піддони, можна зробити висновок про перспективність використання опорних брусків з деревинно-клейових і деревинно-цементних композицій.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua  

Теги та ключові фрази
складання дров в піддони, як зробити піддони для дров, обладнання для виробництва пресованих піддонів, обладнання для виготовлення пресованих піддонів, ТЕХНОЛОГІЯ виготовлення піддонів, конструкціі з піддонів, як складати дрова на піддони, який використовують пневмоинструмент для виготовлення пидонив, вила для піддонів, Виготовлення клею піддонів технологія


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua