Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2508
23.03.2009р. |
Вдосконалення конструкції вантажних піддонів

Одне з основних завдань деревообробної промисловості – найбільш повне використання деревинної сировини, важливої частини природних ресурсів, від збереження яких значною мірою залежить економіка держави, екологія тощо. Раціонально використовувати деревину допомагають сучасні технології виробництва деревинних матеріалів.

Останнім часом у різних галузях промисловості для транспортування, переміщення на складах, укладання в стоси для зберігання, вантаження застосовуються зручні види тари у вигляді підставок, піддонів. Найчастіше вони виготовляються з деревинних матеріалів: дощок, брусів, фанери, стружкових плит, волокнистих плит. Їх конструкції і основні експлуатаційні показники залежать від того, одноразового чи багаторазового вони призначення. Крім того, піддони поділяються на двозахідні і чотиризахідні (рис. 1).

 

Всі піддони мають верхній 1 і нижній 2 настили, які прибивають цвяхами 4 до опорних брусків 3. Висота опорних брусків повинна передбачати легке введення вил електро- або автонавантажувача в прорізи піддону. Практика показала, що оптимальна висота – 100-120 мм.

Розміри, конструкцію і вантажопідйомність піддонів визначає замовник. За вибір породи деревини і якість (міцність) піддонів, дотримування розмірів і розташування окремих деталей конструкцій піддонів відповідає виробник.

Основні розміри піддонів разового використання 800 × 1200 і 1000 × 1200 мм. Найпоширеніші чотиризахідні піддони, довжина поздовжнього боку яких – до 1200 мм.

Дошки нижнього настилу підвищують жорсткість і вантажопідйомність піддону, а також збільшують термін його експлуатації. Для цього дошки повинні мати товщину 25-30 мм. Найчастіше вантажо­підйомність одноразових піддонів 250, 500 і 1000 кг. У деяких випадках цей показник, особливо для багаторазових чотиризаходних піддонів, становить 1500-2000 кг.

Настили, опорні бруски, крайні і середні дошки верхнього настилу виготовляють з масивної деревини (бука, берези), а решту дощок – з масивної деревини хвойних порід. Опорні бруски між верхнім і нижнім настилом піддону в Європі найчастіше виготовляють з фанери букової деревини. Вони настільки міцні, що при введенні вил навантажувача в прорізи піддону неможливо їх пошкодити.

Піддони, які використовуються в складських приміщеннях з високими стелажами і транспортуються на автонавантажувачах, потребують високої точності розмірів і міцності кутових з’єднань. Як правило, такі піддони мають нижній і верхній настили з букової фанери.

Двозахідні піддони довжиною більше 1200 мм з нижнім дощатим настилом мають бути жорсткішої конструкції, міцніші і надійніші в експлуатації, ніж чотиризахідні. Якщо висота опорних брусків 100 мм, то площа поперечного перерізу має бути не меншою ніж 80 см2 (10×8 см), що дає змогу забивати цвяхи в два ряди на верхньому і нижньому настилах і унеможливлює сколювання і розтріскування деревини. В чотиризахідних піддонах опорні бруски з масивної деревини, особливо кутові, є найслабкішим місцем з’єднання конструкції, тому площа їх поперечного перерізу повинна бути не меншою від 120 см2  (10´12 см). Треба зауважити, що сколювання і розтріскування опорних брусків з масивної деревини при забиванні цвяхів (Æ 3-4 мм) – суттєвий недолік.

У конструкціях чотиризахідних піддонів застосовують опорні бруски різних форм з хвойної, листяної (тополі, бука) деревини, фанери, відрізків стружкових плит, а останніми роками – навіть з поліетилену. Виготовляти опорні бруски з масивної деревини економічно і екологічно недоцільно, особливо в сучасних умовах гострого дефіциту деревинної сировини. На нашу думку, цікавим є виробництво опорних брусків з подрібнених відходів деревини і рослинної сировини.

На кафедрі хімічної технології переробки деревини Національного лісотехнічного університету України ведуться експерименти з виробництва опорних брусків шляхом пресування деревинно-клейових композицій (ДКК), які є сумішами сухої стружкової маси з синтетичним термореактивним клеєм. Застосовуються клеї, які утворюють висоководостійкі з’єднання.

Цей технологічний процес виробництва опорних брусків (вони маркуються ОБДК) складається з таких операцій: подрібнення відходів деревини, сушіння і сортування стружкової маси, приготування клею, отримання деревинно-клейової композиції, пресування опорних брусків в закритих пресформах. Внаслідок великої товщини ОБДК (рис. 2а), їх нагрівання є тривалим і енергоємним, тому пресування здійснюється в спеціальних прес-формах, які фіксуються в зімкненому стані, укладаються в контейнери і транспортуються для витримування в звичайні сушильні камери.

Головним недоліком цього способу є потреба сушіння і сортування стружкової маси, а також нагрівання зімкнутих прес-форм і необхідність охолодження перед засипанням в них деревинно-клейової композиції.

Вказані недоліки відсутні у технології виготовлення опорних брусків з цементно-стружкової суміші (арболіту). Цим брускам присвоєна марка ОБДЦ (рис. 2б). Рецептуру арболіту розроблено для отримання виробів міцністю при стискуванні 1,5...2,5 МПа. Взірці випробовували в реальних умовах експлуатації. Під час експериментів оцінювали можливість забивання цвяхів, водостійкість (водопоглинання і набрякання), міцність при стискуванні.

 

Загальний вигляд опорних брусків з подрібнених відходів деревини з використанням синтетичного клею та цементного в’яжучого і з масивної деревини (для порівняння) показано на рис. 3.

 

Враховуючи результати випробовувань і те, що після використання споживачі і не бажають повертати піддони, можна зробити висновок про перспективність використання опорних брусків з деревинно-клейових і деревинно-цементних композицій.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua  

Теги та ключові фрази
складання дров в піддони, як зробити піддони для дров, що можна зробити із подонів, огляд ринку піддонів, обладнання для виробництва пресованих піддонів, обладнання для виготовлення пресованих піддонів, ТЕХНОЛОГІЯ виготовлення піддонів, конструкціі з піддонів, як складати дрова на піддони, який використовують пневмоинструмент для виготовлення пидонив


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua