Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3163
24.03.2009р. |
Пиляння круглими пилками – якісно і вигідно

Пиломатеріали і пиляні заготовки традиційно вважаються експортним товаром, хоча їхнє споживання на внутрішньому ринку зараз відчутно зросло. Тим часом вимоги до якості продукції, ощадливого використання лісосировини, продуктивності обладнання, підвищилися, що істотно вплинуло на її конкурентоспроможність.

Щоб усунути ці проблеми, треба, насамперед, правильно вибрати лісопильне обладнання, здійснити його технічну і економічну оцінку.
Як відомо, на практиці використовуються три види пиляння: круглопилкове, рамне і стрічкове. Постає запитання: який вид лісопиляння обрати? Як свідчить практика, лише круглопилкове пиляння дає високу якість, велику продуктивність і є найбільш економічно доцільним.
Розглянемо деякі техніко-економічні параметри круглопилкового обладнання.

Галузь застосування

Брусувальні верстати, маючи велику потужність і високу швидкість пиляння, незамінні під час розпилювання колод діаметром від 100 до 420 мм. Основний їх недолік – велика ширина пропилу – усувається розташуванням пилок на двох рівнях у вертикальній площині, що дає змогу зменшити діаметри пилкових дисків, і, відповідно, ширину пропилу, як, наприклад, у верстаті СБ-36. Крім того, використання 8 пилок дає можливість за один прохід одержати лафет, два напівбруси або дві необрізні дошки, а при використанні 12 пилок за наявності конвеєра позаду верстата із системою відділення дошок і обаполів – чотири необрізні дошки. Недоліком у використанні брусувального верстата є наявність обапола, але його легко усунути за допомогою верстата для переробки обапола ВПГ-20, який водночас підвищує ефективність використання сировини.

Багатопилкові верстати СМ2В-180 (240), на яких завдяки двовалковій конструкції використовуються пилкові диски діаметром 350 (400) мм, при відстані між крайніми пилками в 580 мм дає змогу одержати до 10 заготовок одночасно. Усі верстати, у яких пилкові диски розташовані на двох рівнях, за потреби можуть працювати тільки нижніми пилками.

У масовому виготовленні одномірної заготовки незамінним є торцювальний верстат з механічною подачею ТМ-15, що забезпечує геометрію і лінійну точність.

Оскільки пиловочник великих діаметрів усе-таки доведеться пиляти на пилорамах або стрічкопилкових верстатах, важливо мати універсальний загострювальний верстат ВЗП-6.

Продуктивність обладнання

Показник продуктивності в м3/годину необ'єктивний, тому що він відрізняється залежно від розмірів заготовки і готового виробу. Більш правильним є такий показник, як кількість погонних метрів розпилу за зміну. За цим показником продуктивність круглопилкових багатопилкових верстатів у 1,6 разу вища від пилорам і в 10 разів – від стрічкопилкових верстатів.

Точність розпилювання

Точність розпилювання, яка є показником якості верстата, – це ще й економічний показник, тому що він істотно впливає на обсяг витрати деревини при подальшому обробленні, наприклад, струганні. Під час виготовлення заготовок на круглопилковому обладнанні із використанням пилок із твердосплавними напайками і розклинювальними ножами припуск на оброблення може бути не більшим, ніж 0,5 мм, тоді як на стрічковому – 1,5 мм, що практично зрівнює обидва способи пиляння щодо витрат деревини на тирсу та стружку.

Витрати на інструмент

І тут економічні показники на користь круглопилкового пиляння. Витрати на круглі пилки при двозмінній роботі приблизно дорівнюють витратам на рамні пилки й у 4-5 разів нижчі від витрат на стрічкові пилки. Це пояснюється малим ресурсом стрічкових пилок, знакоперемінними навантаженнями, труднощами їхньої підготовки до роботи і т.п.

Енергоємність розпилювання

Здавалися б, круглопилкові верстати дуже енергоємні в порівнянні зі стрічковими. Але це тільки на перший погляд. Якщо ми розглянемо такий показник, як споживана кількість електроенергії на 1 м3 сировини, то з урахуванням продуктивності кожної групи обладнання одержимо такі красномовні цифри:

  • стрічкопилкові верстати – 9 кВт. год/м3 сировини;
  • лісопильні рами – 7 кВт. год/м3 сировини;
  • круглопилкові верстати – 5 кВт. год/м3 сировини;

Круглопилкові верстати високопродуктивні, надійні, мають високу якість розпилювання, порівняно прості за конструкцією й в експлуатації. Саме вони повинні стати основним лісопильним обладнанням. Загалом, круглопилкове обладнання забезпечує найменші капітальні витрати на виробництво продукції.

ВАТ «Ківерціспецлісмаш» виготовляє повний асортимент обладнання для технологічної лінії з виробництва пиляних заготовок.

Юрій ПАНАСЮК, генеральний директор ВАТ «Ківерціспецлісмаш».

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

 
Теги та ключові фрази
пиляння рамними, стрічковими та круглими пилками, Лісопильний станок вертекальний многопильний, Пиляння круглими пилками, Процес пиляння стрічковими та круглими пилами., процес пиляння стрічковими та круглими пилами, скільки пиляє пилорама за зміну, пиляння круглими та стрічковими пилками пилками, пиляння круглими та стрічковими пилками, види пиляння круглою пилкою, Технология пиляння деревини


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
12.07.2010р.

Критерії вибору багатопильних верстатів

Робота з таким примхливим матеріалом, як деревина - справа непроста і дуже відповідальна. Слід грунтовно вивчити «характер» деревини, з якої ви збираєтеся працювати, підшукати або підготувати висококваліфіковані кадри і дуже серйозно поставитися до вибору обладнання. Останнє, на перший погляд, здається не таким уже складним завданням. Але це поверхневий судження

05.02.2010р.

Ламель і личкувальний щит: технології одержання і застосовуване...

Технології обробки деревини розвиваються не тільки в зв'язку із завданнями підвищення продуктивності і якості обробки, а й внаслідок змін у сировинній базі деревообробної промисловості.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua