Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Що заважає лісопереробці рухатися до європейських стандартів?
21.02.2020р.

Інтерв'ю з депутатом Закарпатської обласної ради, очільницею ТОВ «ВГСМ» —...

Кабмін перегляне податкове навантаження на підприємства лісової галузі — Гончарук
21.02.2020р.

Кабінет міністрів України проаналізує податкове навантаження на підприємства...

Детінізація лісу: на Рівненщині запроваджено електронний облік деревини
19.02.2020р.

Заготівля і продаж деревини – під прицільним наглядом. Усі державні...

Ліс, сміття, пилорами: про що говорили жителі району із головним лісівником Волин
19.02.2020р.

18 лютого, начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко зустрівся із...

В Україні за п'ять років відкрили понад 10 тис. проваджень через незаконну вирубку лісу
19.02.2020р.

Україні за п’ять років обліковано понад 10 тис. кримінальних правопорушень...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
1690
26.03.2009р. |
Усунення дефектів високоглянцевого опорядження

Незважаючи на те, що поліуретанові матеріали для опорядження дають змогу отримати глянцю вищого ступеня, ніж при використанні традиційних нітрофарб та лаків, технологічність їх застосування, а також стійкість до усадки не викликають захоплення. Одним із заходів боротьби з проблемою є використання поліефірного ґрунту, наприклад, виробництва італійської компанії ILVAPolimeri.

Тема використання поліефірних матеріалів для отримання на поверхні масиву, шпону або МДФ глянцу найвищого гатунку в наш час залишається все ще актуальною. Річ у тім, що на ринку найбільшим попитом користуються саме такі вироби – меблі для ванних кімнат, кухні, м’які меблі з елементами масиву і, врешті-решт, різноманітні деталі інтер’єру. У їх виробництві широко використовуються поліуретанові (ПУ) матеріали: ґрунти, лаки, емалі. Ці продукти посідають чільне місце на ринку, у ніші матеріалів для опорядження, суттєво посунувши традиційні для вітчизняних меблярів нітрофарби, а також алкидно-формальдегідні ґрунти та лаки кислотного затвердіння. Все ніби добре, але... Кожен, хто серйозно займається меблевим виробництвом, добре розуміє, як складно виготовити виріб з глянцевим опорядженням та якими вимогливими до естетичних та міцнісних якостей стільниць і фасадів є нині покупці. Поліуретанові матеріали, на жаль, не завжди здатні на те, що від них вимагають. І якими універсальними вони б не були, все ж вони мають свої обмеження.

По-перше, поліуретанові матеріали протягом довгого терміну після їх нанесення дають усадку. При відкрито-пористому опорядження масиву або матовому покритті часткове просідання ґрунту не дуже впливає на кінцевий результат. Та якщо фінішний шар буде глянцевим, то це загрожує, як мінімум, частковою втратою глянцу, а як максимум, утворенням „кратерів” й необхідністю переробки виробу. По-друге, поліуретанові матеріали не завжди достатньо тверді. Особливо гостро ця проблема постає у виробників готельних та офісних меблів, а також стільниць та фасадів.

Наголосимо, ми не маємо на меті розкритикувати ПУ продукти. Використовуючи їх, можна досягти бажаного результату, але затрати праці та матеріалів будуть надто високими. Для прикладу розглянемо отримання глянцевого опорядження МДФ за допомогою виключно поліуретанових матеріалів. За класичною схемою на МДФ, зазвичай, наносять ґрунт, потім, після сушіння та шліфування, – один шар білого ПУ ґрунту, після чого він сушиться 12–24 години. Наступного дня шліфують і наносять ще один шар білого ПУ ґрунту і знову сушать протягом 24 годин. Третього дня здійснюють шліфування ґрунту й фінішне опорядження глянцевою емаллю. Для економії часу можна нанести другий шар ґрунту „мокрий по мокрому” – без проміжного шліфування, з інтервалом 30–40 хвилин. Однак при цьому посилюється ефект усадки.

Для усунення цих проблем й отримання жорсткої підкладки, яка не дає усадки, ми рекомендуємо використовувати поліефірні ґрунти, які виробляє компанія ILVAPolimeri. Пропонуємо варіант отримання високоякісного глянцевого емалевого опорядження МДФ з використанням цих матеріалів.

  1. Поліуретановий ізолянт TF25.
  2. Поліефірний білий ґрунт РІ 40 (два шари, інтервал між нанесенням шарів 40 хв).
  3. Поліуретанова глянцева емаль серії РМ 8.

Застосовувати ґрунт для просякненняTF 25 необхідно тоді, коли використовуються МДФ низької якості. Якщо ж у вас високоякісна плита, можна пропустити першу стадію і нанести поліефірний ґрунт РІ 40 відразу на основу двома шарами. Термін між нанесенням шарів – 30–40 хв. Наступного дня виконується шліфування і фінішне опорядження глянцевою емаллю. Застосовуючи ґрунт РІ 40, ви гарантовано отримаєте жорстку підкладку, яка не дасть усадки з плином часу, а також уникне небезпеки прошліфування ґрунту, що трапляється під час роботи з поліуретановими матеріалами.

Варто зазначити, що на один шар наноситься 150–200 г/м² поліефірного ґрунту, а сухий залишок РІ 40 складає 80%. Тому ви отримуєте суху плівку ґрунту, яка виявиться у 1,5–2 рази товстішою порівняно з ПУ ґрунтами. У зв’язку з цим ми рекомендуємо в опорядженні фасадів з тонким малюнком на фільонці наносити лише два шари ґрунту.

Хочемо підкреслити, що працюючи з поліефірним білим ґрунтом ви не тільки отримуєте найвищу якість глянцевої поверхні, а й суттєво економите час, скорочуючи виробничий цикл.

Поліефірні матеріали, які виробляє компанія ILVAPolimeri, повністю адаптовані до сучасних умов виробництва: так, термін життя поліефірного ґрунту складає 3–4 години. Це дає змогу наносити цей матеріал методом звичайного розпорошення, але з використанням автоматичних систем нанесення.

До речі, фактор економії, який часто буває визначним для вітчизняних меблярів, також свідчить на користь системи опорядження, яка пропонується. За ціною 1 кг готової суміші РІ 40 не дорожчий від ПУ ґрунтів.

Поліефірні матеріали широко застосовуються у так званій технології „італійського” високоглянцевого опорядження, їх можна використовувати за необхідності досягнення високої продуктивності процесу опорядження.

В асортименті продукції компанії ILVAPolimeriшироко представлені також прозорі поліефірні ґрунти та лаки. Ґрунт TG 9660 (термін життя 30–40 хв.) використовується для отримання закрито-пористого опорядження, особливо у глянцевому фінішному шарі. Цей ґрунт також незамінний, якщо необхідно отримати тверду підкладку при виготовленні робочих поверхонь.

Глянцеві поліефірні лаки бувають різними з вмістом парафіну, а також лаки „прямого блиску”. Перші наносяться без ґрунту у 3–5 шарів з обов’язковим шліфуванням наприкінці та поліруванням. Їм властиві дуже високий сухий залишок (до 97%), найкращий глянц і найвищу твердість. Лаки „прямого блиску” добре поліруються, їм характерні високі фізико-механічні особливості, хоча вони й поступаються за деякими параметрами лакам з вмістом парафіну. Зате їх використання вимагає меншої затрати праці.

Пропонуємо схему отримання прозорого опорядження з використанням поліефірних матеріалів:

  1. Барвник серії PF 5.
  2. Поліуретановий ізоляннт TF 25 або ґрун –ізолянт ЕФ 44.
  3. Поліефірний ґрунтTG 9660 (два шари з інтервалом 30 хв.).
  4. Поліефірний глянцевий лак TR 50 або поліуретановий глянцевий лак ТО 00 (ТР 39).

Варто зазначити, що використання ізолянта між фарбником і поліефірним ґрунтом обов’язкове, оскільки хімічна взаємодія складників поліефіру з пігментами може призвести до суттєвої зміни кольору.

На завершення ще раз зазначимо, що високоякісний глянц можливий лише за жорскої підкладки, а без поліефірних матеріалів цього досягти неможливо.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua  

Теги та ключові фрази
нанесення високоглянцевого лаку, глянцевий лак і дефекти, Дефекти опорядження деревини, дефекти при опоряджені, дефекти опорядження, усунення дефектів деревини, Поліуретанове опорядження, сучасне опорядження фасадів, усунення дефектів у виробах з деревини, усунення дефектив контроль якости деревини
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua