Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
4214
07.04.2009р. |
Переваги будинків із клеєного бруса

В Україні активно відроджується дерев’яне домобудівництво. Розпочалося воно, передусім, зі спорудження будов із оциліндрованих колод. Річ у тім, що таке будівництво не вимагає надскладного та дорогого обладнання. Достатньо мати два верстати: циліндру вальний та верстат для нарізування чашок – і за короткий термін можна виготовити конструктивні елементи для зрубу. Таке обладнання у достатній кількості продукує низка вітчизняних підприємств.

З іншого боку, першочерговому розвитку дерев’яного домобудівництва з оциліндрованих колод сприяв поширений на них попит завдяки відносно невисокій ціні та дуже гарному зовнішньому вигляду. Однак такі споруди, а вони дійсно виглядають неначе лялечки, найбільше підходять для дачних будинків – у холодну пору року вони вимагають значних витрат на опалення.

Наступним етапом розвитку дерев’яного домобудівництва можна вважати спорудження житла із клеєного бруса. Воно дороге, адже виробництво конструктивних елементів вимагає потужного високоточного обладнання та найсучасніших технологій. Але затрати себе оправдовують, адже клеєний брус має суттєві переваги перед масивним брусом та колодою.

По-перше, перед склеюванням деревини з неї вирізають сучки і дефекти, заготовки підбирають за кольором, текстурою. Завдяки цьому вироби із клеєної деревини мають бездоганний зовнішній вигляд, вологість не більше 12%, не розтріскуються, як колоди, під час сушіння і з плином часу. По-друге, на відміну від масивної клеєна деревина зберігає свою форму та розміри протягом усього терміну експлуатації будинку, оскільки в клеєній деревині відсутні внутрішні напруження. По-третє, конструкції із клеєної деревини на 50–70% міцніші від масивної за рахунок особливостей склеювання ламелей таким чином, щоб їх деревинні волокна – річні кільця – були зорієнтовані назовні, що значно підвищує міцність. На відміну від масивного, в клеєному брусі відсутні пошкоджені ділянки деревини, перед склеюванням висушені дошки обробляють екологічно безпечними антисептиками, що продовжує довговічність будинку, захищає деревину від комах, грибків та мікроорганізмів. І по-четверте, у клеєного бруса відсутні гострі або тонкі крайки, тому його неможливо випадково підпалити сірником, запальничкою чи цигаркою – деревина потемніє, обвуглиться, але не заполум’яніє. Якщо ж деревину обробити антипіренами, її важко буде навіть навмисне підпалити.

Нині чимало підприємств будує дерев’яні будинки з клеєного бруса. Серед них ТзОВ „Деревяний дім” (м. Яворів Львівської обл.), компанія „Істра-Ламбер-Україна” (представництво у Львові), ТзОВ „Авантаж” (м. Київ), ТзОВ „Магія дерева” (м. Київ) та інші.

Усі підприємства використовують технології виробництва клеєного бруса, котрі суттєво не відрізняються одна від одної. Наприклад, брус може бути клеєний як із суцільних дощок, так і зі зрощених окремих кусків ламелей. Мотивація тут така: якщо дошка задовільної довжини немає дефектів, її не зрощують. Ламелі можуть мати сучки, а можуть і не мати, або ж сучки видаляють і отвори закривають пробками. Суцільними можуть бути зовнішні ламелі, а внутрішні – складеними із окремих кусків.

Технологія виробництва клеєного бруса відома. Після розкрою деревини на дошки і сушіння пиломатеріалу вона має 10 стадій, на кожній з яких використовують високоточне обладнання.

Після сушіння дошки калібрують на рейсмусних верстатах і розкроюють за шириною на багато пилкових верстатах. Така операція дає змогу виявити приховані дефекти, які видаляються, ділянки без дефектів зрощують на мінішип по довжині на лініях торцевого зрощення. Для склеювання ламелей використовують екологічно чисті клеї високої міцності, які не порушують здатність деревини „дихати”. А якість склеювання бруса повинна відповідати міжнародному стандарту DINEN 204, клас водостійкості – D 4.

Практика свідчить, що на тих підприємствах, де при склеюванні бруса напрям деревинних волокон, тобто річних кілець, у ламелях задають у протилежні один від одного сторони, клеєний брус є значно міцнішим порівняно зі звичайним профільованим брусом, а при зміні вологості він не змінює своєї форми, тобто його не „веде”.

Іноді для лицевих ламелей використовують деревину іншої породи, наприклад на соснові ламелі ззовні наклеюють ламелі з модрини.
Зазвичай клеєний брус зі зрощених ламелей є довшим, ніж склеєний зі суцільних дощок, його довжина сягає 9, а в разі необхідності й 11 метрів. На деяких підприємствах можливе виробництво клеєного бруса довжиною 18–20 метрів.

Після того, склеєння ламелей в єдиний брус його профілюють на чотирибічних верстатах. Це один із найвідповідальніших моментів виготовлення клеєного профільованого бруса. Від точності виготовлення пазо-гребневого з’єднання залежить якість усього бруса і, врешті-решт, якість майбутнього дерев’яного будинку. Кожне підприємство самостійно розробляє конструкцію цього з’єднання, внаслідок чого у різних фірм вони різняться. Є конструкції, де у виконані з високою точністю паз та гребінь для ущільнення стику прокладають стрічковий синтетичний ущільнювач. Однак частіше зустрічаються складніші системи паз–гребінь, де завдяки найточнішому фрезеруванню з’єднання ущільнювач непотрібен. З’єднання роблять настільки щільним, що в них не проникає волога, вони не продуваються і не промерзають.

Деревина потребує захисту. Необроблені дерев’яні фасади руйнуються головним чином під комплексним впливом води, УФ-випромінення та мікроорганізмів. Сонце руйнує лігнін – речовину, яка скріплює волокна деревини, внаслідок чого деревина сіріє, розтріскується і навіть розчіплюється, в утворені порожнини проникає вода й створює сприятливе для розвитку мікроорганізмів середовище.

Для захисту деревини від впливу різноманітних мікроорганізмів застосовують антисептики, які проникають у деревину та утворюють плівки. Існують речовини на водяній та органічній основі. Антисептики „на воді” мають кілька переваг: вони не підвищують пожежної небезпеки, не перешкоджають газообміну і, зазвичай, позбавлені неприязного запаху. Однак органічні суміші легше проникають у деревину, містять низку цінних домішок, які відсутні у водорозчинних антисептиках.

Як для профілактики, так і для „лікування, використовують, наприклад, антисептик на водяній основі „Біо-септ” (НВП „Рогнеда”). З тією ж метою використовують спеціальні фунгіцидні розчини: „Хомеєнпойсто 1” („Тік курила”), DeluxFungicida (ICIPainst, Великобританія), FEIDALSchimmen-EX(„Фай даль Продакшн”, Росія–Німеччина). Ці речовини наносять на ділянки дерева, пошкоджені пліснявою або грибками, витримують декілька годин і ретельно промивають чистою водою. Для профілактики та знищення деревинних комах призначена суміш „Антижук” (НВП „Рогнеда”).

Плівкоутворювальні антисептики виконують і декоративну функцію, тобто слугують фінішним покриттям. Є прозорі й непрозорі антисептики. Прозорі не приховують текстури дерева, але з часом вимиваються під впливом атмосферної вологи. Непрозорі антисептики, виготовлені на основі акрилатів і алкідних смол, протидіють зовнішньому впливу, як фасадні фарби.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

 

 

Теги та ключові фрази
як робити доміка з спічок, домік з клеяного брусу, церква із спічок, вироби з спічок і паперу, вироби спічок схеми, схеми клеєних сірників, яа клеїть домік з спічок, як робить із спічок церкву, будинки з клеєного бруса, вироби із спічок колодісь


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua