Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...
Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...
Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...
Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...
Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?
Фірма Buetfering групи Homag, яка спеціалізується на шліфувальному обладнанні, представляє нову серію верстатів SBR, які дають змогу значно покращити якість фінішного шліфування. Які переваги має користувач при використанні нової шліфувальної техніки Buetfering з щітковими агрегатами? Для відповіді на це запитання слід проаналізувати досвід обробки шліфуванням і отримувану якість шліфування дерев’яної поверхні.
Існує два принципи шліфування: шліфування з постійним зусиллям притиску (Isobar) і шліфування з постійною глибиною врізання (Isochor). Якість шліфування широкоформатною стрічкою характеризується, однак, не тільки отриманням певної товщини (постійна швидкість подачі заготовки) і визначення ступеня шорсткості поверхні (постійна глибина врізання), але і зменшенням кількості волокон деревини, які піднімаються. Підняття ворса є, переважно, наслідком пошкодження кліткової структури під час механічної обробки, що підвищує вартість і продовжує тривалість подальшої обробки (наприклад, моріння, нанесення лаку, кашування MDF).
Якщо треба обробити профільовані заготовки, недостатньо використовувати традиційні (стандартні) методи шліфування. Buetfering пропонує використовувати шліфування ламелі з пружною опорою ззаду.
Цей метод не належить ні до шліфування при постійному зусиллі притиску, ні до шліфування з постійною глибиною врізання. Шліфування з допомогою щіткового агрегату, як вже було описано вище, відрізняється від традиційних методів шліфування. Розрізняють методи калібрування (первинної обробки) і кінцевого шліфування (вторинна обробка, видалення волокон деревини). Конструкція щіткового агрегату дає змогу залежно від швидкості подачі і швидкості різання як калібрувати, так і виконувати фінішне шліфування (видалення ворсу).
Використання технології шліфування з допомогою щіткового агрегату не обмежується обробкою лише профільованих заготовок. Доцільно також використовувати новий метод для обробки плоских заготовок, особливо з масиву та MDF. Технологія шліфування щітковим агрегатом позитивно позначається на подальшому процесі обробки, а саме:
1) мінімізує витрату лаку;
2) гомогенізує поверхню;
3) покращує якість адгезії лаків і клеїв, особливо на крайках заготовок;
4) зберігає постійну якість поверхні;
5) скорочує затрати часу.
Нова технологія з використанням щіткових агрегатів використовується фірмою Buetfering в новій серії верстатів Profiline SBR. Наприклад, в серії верстатів SBR 413 TBBB використовують агрегат (ECB (Edge-Contour-Brush) з осциляцією і щітковий агрегат для фінішної обробки. Агрегат ECB є новою розробкою фірми Buetfering. Його використання разом з обертовими щітками фінішної обробки дає змогу досягти високої якості шліфування.
Технологію шліфування на прикладі заготовок із MDF інтенсивно досліджували вчені з лабораторії деревообробних верстатів і технологій при технічному університеті Ліппе і Хьокстур. Вони отримали такі результати під час проведення численних тестів обладнання Buetfering зі щітковим агрегатом: при використанні верстата SBR 413 TBBB мінімізується не тільки шорсткість профілю заготовки, але і самої поверхні, якщо заготовка плоска.
При тестуванні заготовок із MDF замірювали основи профілю і плоскість заготовки. При тестуванні заготовки із бука замірювали площину заготовки.
В подальшому звичайний ручний метод шліфування порівняли з технологією шліфування на верстатах Buetfering зі щітковим агрегатом. Було зроблено висновок про значне скорочення часу обробки на щітковому верстаті порівняно з ручним методом шліфування.
Серія обладнання SBR доповнює верстатну програму Buetfering для промислових підприємств. Ця серія обладнання призначена, здебільшого, для виробників кухонних меблів із масиву деревини та MDF, а також виробників вікон і дверей.
За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Останнім часом активно обговорюють можливості формування лісових кластерів у Карпатах, які забезпечили б регіонові такий самий успіх, як, наприклад, Силіконова долина для США
Настоящее качество – это Мебор
Современная деревообработка не может быть представлена без ленточных пилорам, которые являются неотъемлемой частью цикла первичной обработки древесины.
22/01/2023
|
5
|