Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
4297
22.04.2009р. |
Особливості шліфування

Шліфування – невід’ємний процес у виробництві меблів чи столярних виробів з натуральної деревини. Шліфувальний інструмент є важливим компонентом, без якого неможливе високоякісне опорядження. Запровадження у виробництво синтетичних плівок дещо зменшило роль абразивного інструменту при виробництві меблів.

Шліфувальний інструмент відрізняється від інших видів різального інструменту. Він має велику кількість різальних елементів, які мають неправильну геометричну форму. Абразивний інструмент представляє собою велику групу, яка складається із різних видів шліфувальних шкурок.

У деревообробці шліфувальний інструмент широко використовують для калібрування брускових і щитових деталей, для чистової обробки натуральної деревини перед опорядженням. Раніше його також широко використовували для шліфування лакованої плівки в процесі підготовки до полірування, але сучасні лакофарбові матеріали значно зменшили обсяги його використання для цих цілей.

Шліфування – процес обробки поверхні заготовок абразивними різальними інструментами. При шліфуванні мікрорізання поверхневого шару виробу проводиться великою кількістю малих зерен, об’єднаних в інструмент з допомогою зв’язки. Основна мета шліфування – надати гладкість і вирівняти поверхню, а також видалити верхній шар матеріалу для забезпечення заданої товщини виробу.

Щоб досягнути високих результатів, необхідно знати і строго дотримуватися головного правила шліфування: шліфувати максимально паралельно волокнам, уникаючи їх перерізання.

Кожна гранула абразиву – це маленький різець. Оскільки більшість гранул має від’ємний кут різання, при шліфуванні утворюється мікростружка різаного типу. Поперечні стінки волокон вирізаються при шліфування вздовж, а поперечне шліфування призводить до отримання „обтріпаних” країв волокон. Як і при фрезеруванні, шліфувати треба вздовж волокна.

Найкращі результати отримують при шліфуванні декількома абразивами, до того ж зерно кожного наступного повинно залишати подряпину, але в два рази меншу, ніж зерно попереднього. Варто пропустити один ступінь, як зразу ж виникають труднощі. На гладкій і добре відшліфованій поверхні буде видно подряпини, які залишилися від найбільших зерен грубої шкурки.

При шліфуванні поперек волокна, навіть коли поверхня гладка, зруйновані волокна можуть спричинити нерівне відбивання світла, нерівномірне всмоктування барвника або лаку. Така поверхня після нанесення барвника і лакової плівки може створити проблему ворсистості. Особливо це помітно у деревини твердих порід: на перший погляд поверхня виглядає гладкою, але мікроскопічна шорсткість призведе до плямового фарбування.

При будь-якій машинній обробці деревини на її поверхні залишаються великі контури зруйнованих волокон. У подальшому, при всмоктуванні і видаленні вологи, вони жолобляться і будуть стирчати над поверхнею. Тому ліпше ворс видалити. В теплій і сухій атмосфері поверхню деревини потрібно злегка зволожити. Волога буде абсорбуватися цими волокнами, і вони підніматимуться над поверхнею. Після цього проводять шліфування без притиску дрібним абразивом, іноді для цього використовують дрібну засалену шкурку. Завдання полягає в тому, щоб видалити виступаючі волокна, не зруйнувавши цілі, що призвело б до появи таких самих волокон. Таким чином можна отримати надзвичайно високу якість.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

 

 

Теги та ключові фрази
Характеристика процесу шліфування деревини та параметри шліфування., Як правильно шліфувати дерево, особливості обробки шліфуванням, як правильно шліфувати вагонку, як правильно шліфувати меблі, яким станком відшліфувати дерево до глянцю, як відшліфувати дерево електродреллю, технологія шліфування деревини, правила шліфуваня деревини, особливості процесу різання при шліфуванні
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua