Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...
Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...
Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...
Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...
Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?
ДСП, отримані методом екструзійного проесування, – це сучасний матеріал для виготовлення дверних полотен.
Найпотужнішим та найдосвідченішим виробником екструзійних плит у світі є німецька фірма SaurlandSpanplatte. Постійно зростаючий попит дав змогу з 1951 року безперервно нарощувати виробничі потужності. Кількість пресів на підприємстві зросла до 31 комплекта. Щороку два заводи фірми виробляють 1070 млн м³ плит.
Екструзійні плити виготовляють на вертикальних пресах. Завдяки особливостям технології виробництва, вони мають однорідну структуру, позбавлені одного із головних недоліків пласкопресованих плит – при зволоженні майже не набрякають, а оскільки стружка під час пресування орієнтується перпендикулярно до пласті плити, вони міцніші за звичайні.
Технологія виробництва дверних полотен з використанням таких плит доволі проста. Обв’язку і екскрузійну плиту з двох боків личкують тонким плитним матеріалом (MDF, HDF, ДВП товщиною 3–6 мм) та зовнішнім декоративним покриттям (натуральним шпоном, пластиком, папером із фініш-ефектом тощо). Матеріалом обв’язки може бути не лише дерев’яний брусок, а й спеціальна екструзій на плита підвищеної щільності. Після обробки крайок і, якщо необхідно, остаточного опорядження лакофарбовими матеріалами, дверне полотно готове.
Крім міцнісних показників, важливі естетичні характеристики дверей. Поверхня має бути бездоганною – нерівності та лінії стиків недопустимі. Екструзійну плиту виробляють з допуском по товщині ±0,1 мм. Висока точність і низький ступінь набрякання гарантують гарну якість поверхні. Калібрувати плиту нема потреби.
Варто додати, що за емісією формальдегіду екструзійні ДСП відповідають класу Е1.
Нині на заводах фірми SaurlandSpanplatteвиробляють понад 100 типів екструзійних плит товщиною від 10 до 80 мм. Серед найбільш затребуваних можна назвати:
– порожнинні (трубчасті) – класичний варіант та оптимальне рішення для дверей високого класу;
– трубчасті смугові – варіант легкого заповнення, особливо для внутрішніх дверей, личкованих шпоном;
– повнотілі – часто використовуються для вхідних дверей в квартири;
– багатошарові – для звукоізоляційних дверей.
Для виробництва між кімнатних дверей, до яких не висуваються високі вимоги щодо звукоізоляції (28 дБ) та вогнетривкості (15 хв.), найкраще використовують трубчасті екструзійні плити. Вони мають високу міцність, повністю відповідають вимогам стабільності розмірів та форми і водночас легкі. Це позитивно впливає на виробничий процес, транспортування та встановлення дверей, а також їх повсякденну експлуатацію (знижується тиск на завіси та рами).
В асортимент продукції введено декілька типів плит різної товщини та щільності, різного діаметра та систем отворів. У деяких типах трубчастих плит передбачені спеціальні суцільні ділянки для надійного встановлення замка. Один із найлегших та найрозповсюдженіших типів екструзійних плит має товщину 33 мм, діаметр внутрішніх отворів – 27 мм, вагу – 7,2 кг м². Щоб виготовити дуже легкі й, водночас, міцні двері, трубчасту ДСП кроять на смуги і застосовують як рейкове заповнення. Для цієї технології використовують спеціальний тип плит високої щільності з меншим діаметром отворів. До недоліків технології із застосуванням такої плити належить трудомісткість складання та невисокі показники звукоізоляції та вогнетривкості.
Останнім часом зросли вимоги до дверних блоків, що встановлюються в лікарнях, дитячих дошкільних та шкільних закладах, готелях. Вогнетривкість має бути не менше 30 хв., звукоізоляція – не менше 28 дБ. Тут доцільно використовувати саме екструзійну ДСП.
До складу плит не додають жодних спеціальних речовин для просочування, але при дотриманні технології, рекомендованої фірмою SaurlandSpanplatte, задані характеристики гарантуються. Про це свідчать результати досліджень, отримані авторитетними європейськими інститутами. Якщо необхідно підвищити вогнетривкість до 30 хв., достатньо використати трубчасті екструзійні плити зі зменшеним діаметром отворів. При цьому двері будуть досить легкими, – приблизно 18 кг/м². Ще вищі показники вогнетривкості (до 60 хв.) можна отримати, використавши повнотілі одношарові плити, зазвичай, товщиною 33 або 38 мм. Щільність таких плит – 490-600 кг/м³. Однак при цьому вага дверей значно зростає.
Для виробництва дверей підвищеної звукоізоляції розроблені багатошарові плити. Вони складаються із двох або трьох тонких екскрузійних плит, скріплених між собою. І найвище значення цього параметра (до 44 дБ) забезпечують багатошарові плити із спеціальним звукоізоляційним шаром.
Крім цього, випускаються спеціальні профільні плити – заповнювач у фільончастих дверях. Варіанти фрезерувань та розміри цих плит відповідають програмам провідних фірм – виробників накладок для дверей.
Плити для виготовлення обв’язки дверних полотен постачаються в листах або розкроєними на смуги. Їх щільність становить 700 кг/м³. Порівняно з деревиною сосни, яку, зазвичай, використовують для обв’язування дверних полотен, екскрузійні плити міцніше тримають кріплення (наприклад, шурупи).
Використання екструзійних ДСП дає змогу досягти високих споживчих якостей дверних полотен за мінімальних затрат. Недарма до 70% міжкімнатних дверей в Німеччині роблять саме із екструзійної плити.
За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
В урядів розвинених країн соціальна реабілітація інвалідів – один з основних пріоритетів. У нас держава про існування цієї проблеми тільки-но починає згадувати. І добре, що на допомогу їй в цьому приходять підприємці. Один з поки що нечисленних прикладів у галузі деревообробки – Дрогобицьке підприємство інвалідів (ДПІ) „Добробуд”, яке очолює В. І. Паращак.
VISION-inline для виробництва фасадів
Німецька компанія REICHENBACHERє однією із провідних світових компаній з виготовлення оброблювальних центрів. На обладнанні цієї фірми можна виробляти деталі меблевих виробів, вікна, двері, сходи і навіть дерев’яні скульптури. Про якість обладнання свідчить те, що його використовують у виготовленні елементів інтер’єру салону таких легендарних марок автомобілів, як Bentley, Rolls-Royce, Jaguar, Porsche, BMV і Mercedes.
13/09/2022
|
15
|
19/04/2022
|
1
|