Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3914
11.05.2009р. |
ПП „Станколіс”: обладнання майбутнього

„Станколіс” – молоде підприємство, що у серпні відзначатиме дев'ять років існування. Люди ж, які його створили, вже досить зрілого  віку. За плечима кожного з них – солідний досвід роботи на керівних інженерних посадах. Директор підприємства Володимир Чванін, наприклад, свого часу очолював колектив конструкторів, був головним інженером великих підприємств. І не тільки...

Якби ці люди з їхніми глибокими знаннями та багатим досвідом не знайшли свого місця у виробництві після занепаду та ліквідації великих державних підприємств, це було б великою втратою для вітчизняної економіки. І вони знайшли, хоча було це дуже непросто. Річ у тім, для організації виробництва лише знань та досвіду – мало, потрібні ще й гроші – отой так званий стартовий капітал. А звідки він у колишніх головних конструкторів та головних інженерів, які все своє життя працювали за невелику зарплату?

Спочатку організатори підприємства взялися за виробництво обладнання для первинної переробки деревини. Справа, на думку пана Чваніна, дуже складна, багато кого з вітчизняних виробників на цьому шляху спіткала невдача. „Станколіс” же гідно пройшов випробовування. Сприяло цьому, по-перше, знання та досвід організаторів, а по-друге, наявність дружнього колективу однодумців, націленого на кінцевий результат. Фахівці орендували виробничі площі та обладнання й розпочали виробництво.

Щоправда, спочатку на підприємстві виробляли одиничне обладнання. Згодом вибрали перспективний напрям – випуск лісопильних комплексів. Володимир Трохимович з цього приводу каже: „Якщо перед клієнтом стоїть проблема вибору обладнання для розпилювання деревини в обрізний пиломатеріал, він, зазвичай, звертає увагу на його технічні характеристики. Водночас, важливо не забувати й про інші моменти. Це, по-перше, рівень механізації (організація робочого процесу на обладнанні), по-друге, організація на даному обладнанні технологічного потоку матеріалу, видалення відходів розпилювання. По-третє, чи передбачена можливість переробки обапола, фінішного торцювання та пакування готового матеріалу? Чи є можливість швидко замінити й оперативно загострити ріжучий інструмент? Якщо клієнт, вибираючи та купуючи інструмент, не цікавиться цими питаннями, то ефективність виробничого процесу на його підприємстві може опинитися під загрозою. Зрозуміло, якщо на підприємстві розпилюють 40–50 колод за зміну, замислюватися над цими проблемами немає потреби, якщо ж за зміну треба різати 400 і більше колод, то високої продуктивності й відповідно низької собівартості можна досягти, використовуючи лісопильний комплекс.”

ПП „Станколіс” виготовляє лісопильні комплекси під замовлення. Це означає, що вони неоднакової комплектації та потужності. Розглянемо схему одного із лісопильних комплексів. До його складу входить подавальний ланцюговий поперечний транспортер, який подає колоди до поздовжнього ланцюгового транспортера. Звідти колоди потрапляють до поздовжнього роликового транспортера, який подає їх до торцювального двопилкового верстата. Після торцювання(при необхідності) колоди поздовжнім ланцюговим транспортером подаються до двобічного скидача та відсікача колод, розташованого на нахиленому майданчику. Відбраковану деревину скидають, ділову подають на фрезерно-брусувальний верстат ФБС-28. Після обробки обрізні дошки рухаються поздовжнім стрічковим транспортером з гвинтовим скидачем до торцювального верстата, а двокантний брус за допомогою іншого транспортера потрапляє до багатопилкового верстата з приводними рольгангами, після якого обрізний пиломатеріал торцюють за допомогою трипилкового верстата.

ПП „Станколіс” для своїх клієнтів підбирає оптимальний склад деревообробного обладнання за принципом розумної достатності. Кількість обладнання враховують за:

– середньостатичним діаметром пиловника;

– сортністю деревини залежно від регіону;

– корисним виходом продукції, її сортовим складом відповідно до техніко-економічних нормативів використання сировини та матеріалів;

– коефіцієнтом використання обладнання;

– коефіцієнтом машинного часу;

– циклом роботи верстатів.Верстат багатопилковий чотиривалковий брусовочний моделі СТЛБ-32.

Вибір приверстатної механізації і нестандартного обладнання передбачає ефективне використання вибраного комплексу та оптимізацію вантажопотоків. Планувальні рішення – схема розташування обладнання у новому приміщенні або в приміщенні замовника. Крім того, замовник отримує:

– плани фундаментів;

– схему прив’язування всього обладнання до мережі колон або до стін будівлі згідно з нормами технологічного проектування;

– схему з’єднання конвеєрів, піднімально-транспортного та допоміжного обладнання з основним обладнанням;

– розрахунок необхідної площі;

– визначення місць підведення електромережі та сумарної потужності обладнання;

– пропозиції із організації дільниці підготовки дереворізального інструменту.

Таким чином, лісопильний комплекс можна комплектувати верстатами, різної конструкції та продуктивності. Так, наприклад, верстатом першого ряду може бути дисковий брусовал СТЛБ-32. Він має чотири вали (по два зверху та знизу) й призначений для поздовжнього розпилювання колоди на двокантний брус, необрізну дошку та обапіл. Верстат можна комплектувати поперечним транспортером з пристроєм поштучного подавання колод. Вдала конструкція верстата дає змогу оператору без особливих зусиль виставляти розміри випилюваного бруса, за допомогою синхронного розсування пилкових механізмів, не змінюючи положення пилок. На виході верстат рекомендують укомплектувати спіральним рольгангом з пристроєм відокремлення лафету від підобапільної дошки та обаполу, які транспортуються за допомогою поперечного транспортера.

Верстатами другого ряду в лісопильному комплексі можуть бути двовалкові дискові багатопилкові СТМ2В-150, СТМ2В-180, СТМ2В-240 або одновалкові МС1В-150, 180, 200.Верстат круглопилковий для переробки обапола моделі СТРГ-25.

Для прикладу розглянемо один з них – багатопилковий двовалковий верстат СТМ2В-240. Він призначений для розкрою двокантного бруса товщиною до 240 мм шириною до 1000 мм на обрізний пиломатеріал: дошки та заготовки товщиною від 12 мм. Верстат змонтовано на масивній станині, яка унеможливлює вібрацію. Пилковий механізм обладнаний двома валами діаметром 80 мм, виготовленими із спеціальної сталі та термообробленими. Верстат рекомендований для використання як круглопилкова машина другого ряду в лісопильних цехах високої продуктивності й максимально ефективний в технологічній лінії з брусовалом СТЛБ-32 або ФСБ-28.

Конструктори „Станколісу” стверджують, що нині двовалкова технологія вважається найпрогресивнішою завдяки таким перевагам:

– дуже тонкому пропилу, який дає змогу збільшити корисний вихід продукції;

– стійкішим пилкам меншого діаметра, які унеможливлюють заклинювання заготовки та порушення геометрії пиломатеріалу;

– збільшеному ресурсу різального інструменту.

Конструктивні особливості:

– ланцюгова конструкція подавання забезпечує точність та прямолінійність розпилювання;

– контр опори пилкових валів сприяють зменшенню вібрації;

– використання двовалкової системи дає змогу застосовувати пилки меншого діаметра, ніж на верстатах одновалкової системи. На таких пилках напаяні тонші, ніж на великих пилках твердосплавні пластини, що дає змогу суттєво економити деревину при розпилюванні;

– стовідсоткова імпортна комплектація (підшипники , двигуни–редуктори CSMMotori, електроніка ControlTechnics);

– потужний кігтьовий захист та система блокувань створює безпечні умови роботи оператора;

– верстат легко вмонтовується в лісопильні лінії;

– на панелі керування передбачений навантажувальний амперметр для вибору оптимальних режимів пиляння;

– панель розташована у верхній лівій ділянці верстата, що дуже зручно;

– безступінчаста подача контролюється частотним перетворювачем ControlTechnics;

- можливе встановлення касетної системи змін поставів (опція);

- масивність верстата (до 4000 кг) дає змогу ефективно експлуатувати його у двозмінному режимі.

Для збільшення корисного виходу й, відповідно, підвищення ефективності виробництва лісопильні комплекси комплектуються крайкообрізним верстатом СТКО-100 та реброобапольним СТРГ-25.

Крайкообрізний верстат використовується для обрізування крайок обапола і підобапольної дошки декількома пилками одночасно. Внаслідок цього на виході СТКО-100 із необрізної дошки робить обрізну, із обапола – заготовку, яка надходить для подальшої обробки на реброобапольний верстат. Верстат для переробки обапола СТРГ-25 розроблений для розкроювання трикантного бруса  та дощок методом копіювання базової поверхні. Мінімальний переріз отриманих повністю обрізних заготовок – 10х14 мм, що дає змогу випилювати на ньому прокладки для штабелювання пиломатеріалу, максимальний же переріз – 200х200 мм.

Торцюють пиломатеріал на торцювальному верстаті СТТ-15/2 з механічним подаванням заготовок. Залежно від необхідних параметрів замість двопилкового СТТ-15/2 в лісопильній лінії можна використовувати його три пилковий варіант – СТУМ-15/3.

Дільницю загострювання дискових пилок комплексу представляє універсальний загострю вальний верстат ВЗ-6 (імпортна якість за ціною верстата ТчПА-7).

Оригінальна авторська розробка. Принцип пиляння та конструкція пилорам – запатентовані!

Отримання за один прохід пилкового вузла пилорами до одинадцяти обрізних дощок та брусків експортної якості стало можливим завдяки об’єднанню в одну конструкцію верстатів з горизонтальним способом розпилювання колоди дисковою горизонтальною пилорамою на необрізні дошки або лафет і багатопилкового верстата з двома рухомими валами з твердосплавними дисками малих діаметрів для тонкого пропилу.Верстат круглопилковий багатопилковий двовалковий моделі СТМ2В-180.

Верстат першого ряду – горизонтальна пилорама – виконує поступальне розпилювання надійно закріпленої колоди на необрізні дошки необхідної товщини або лафет із глибиною пропилу до 160 мм. Верстат другого ряду заміняють два незалежних дискових агрегати. У першому варіанті – одновалковий багатопилковий агрегат, який виконує розкрій необрізної дошки на обрізний пиломатеріал потрібної ширини, причому розміри між пилковими дисками на валах фіксовані, а перемінний, розмір визначає оператор пилорами залежно від діаметра розпалюваної колоди.

У другому варіанті багатопилковий агрегат пилорами виконує розпилювання лафета на обрізні дошки або бруски завданої товщини – горизонтальні та вертикальні пропили виконуються одночасно. Все це дає змогу отримувати максимально можливий вихід обрізного пиломатеріалу експортної якості як тангенціального, так і радіального розкрою.

Усі лісопильні комплекси від „Станколісу” експортуються в Прибалтику та Росію. В Україні ж, крім декількох потужних лісопилень, підприємства первинної переробки деревини настільки дрібні, що не можуть собі дозволити придбання таких комплексів.

„Станколіс” розробив й впровадив у виробництво багато іншого обладнання. Про найцікавіше з нього ми розповімо в подальших номерах газети.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
Параметри торцювального верстату АСТРА -1, Набільшапилка, Корисний вихід обрізної дошки з пиловника, Ціна подавального поздовжнього транспортера, ПП "Станколіс", вихід брусків з з необрізної дошки, схеми технологічного потоку лінії переробки пиловника, обладнання майбутнього, корисний вихід обрізного пиломатеріалу, верстат для торцювання пиломатеріалів астра
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
12.07.2010р.

Критерії вибору багатопильних верстатів

Робота з таким примхливим матеріалом, як деревина - справа непроста і дуже відповідальна. Слід грунтовно вивчити «характер» деревини, з якої ви збираєтеся працювати, підшукати або підготувати висококваліфіковані кадри і дуже серйозно поставитися до вибору обладнання. Останнє, на перший погляд, здається не таким уже складним завданням. Але це поверхневий судження

05.02.2010р.

Ламель і личкувальний щит: технології одержання і застосовуване...

Технології обробки деревини розвиваються не тільки в зв'язку із завданнями підвищення продуктивності і якості обробки, а й внаслідок змін у сировинній базі деревообробної промисловості.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua