Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
На ринку лісу нова монополія?
28.07.2021р.

Нацкомісія зобов’язала продавати деревину лише на тих біржах, які отримали...

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

«Дайош» 1 мільярд дерев за три роки! Чому президентську ініціативу не підтримують природоохоронці?
09.06.2021р.

Президент України Володимир Зеленський ініціював екологічний проєкт «Зелена...

Чи таки шкідлива для планети вирубка лісів?
04.06.2021р.

Підприємці лісової галузі зі Швеції спробували довести, що загрози як такої...

Скасувати мораторій, зберегти Карпати: як реально вирішити проблему лісу-кругляка
01.06.2021р.

Чи піде Україна на скасування мораторію на експорт лісу-кругляка? Перший крок на...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3600
12.05.2009р. |
Рекомендація для системного захисту дерев`яного будинку

Підприємство Belinka Belles є провідним словенським виробником покриттів для захисту і декоративного фарбування деревини. На підприємстві розроблена власна технологія виробництва і поставлені високі вимоги до якості продукції. Для захисту деревини розроблено цілу низку спеціальних продуктів, які успішно продаються і на українському ринку.

До матеріалу дерев’яного будинку є такі вимоги: деревина повинна бути сухою (максимальної вологості 18%), механічно обробленою, без кірки і здоровою.

Конструкція будинку або дерев'яних елементів повинна відповідати таким вимогам:

  • дерев'яні елементи не повинні контактувати з поверхнею землі;
  • дерев'яні краї повинні бути закруглені;
  • вода повинна стікати з дерев'яної поверхні;
  • наявність карниза якнайбільших розмірів;
  • дерев'яні поверхні опалубки повинні бути пристосовані до фасаду – провітрювання;
  • там, де це необхідно, повинні використовуватися нержавіючі гвинти.

Захист прихованих масивних несучих елементів стін і покрівлі

Рекомендують використовувати засіб Belbor. Засіб містить сполуки бору, що захищають деревину від зараження грибком і комах. Є можливість вибору між пастою Belbor і рідиною Belbor. Пасту Belbor розбавляють водою в співвідношенні 1:3, рідина матиме ніжний білий колір. Препарат наносять на суху деревину методом занурення, пензликом (в один шар) або розбризкуванням. 6 кг пасти досить для 24 л розчину і 150–170 м2 поверхні деревини. Рідина Belbor – жовтого кольору, що мало впливає на кінцевий відтінок блакитного покриття. Препарат наносять на суху деревину методом занурення, пензликом (в один шар) або розбризкуванням – обливанням. 10 літрів розчину відповідає 60–70 м2 поверхні деревини. Час висихання – близько 24 годин. Деревина, захищена засобом Belbor, не повинна лежати під дощем, тому що дощ змиває сполуки бору з поверхні деревини, у результаті чого погіршується захист деревини. Дерев'яні елементи, на які впливатимуть атмосферні явища, необхідно додатково захистити блакитними покриттями Belinka, такими, наприклад, як Lasur.

Захист зовнішніх дерев'яних елементів

Base – імпрегнаційний безбарвний засіб на основі розчинників, що діє профілактично і захищає деревину від синяви, гниття і деревних комах. Засіб наносять методом занурення, обливання або пензликом (в один шар). Деревину необхідно просочувати засобом з усіх боків! Оптимальна витрата: 1 л Ваsе на 5–10 м2 (залежно від обробки деревини і всмоктуваності). Покриття висихає після закінчення 4–6 годин, наступний шар рекомендують наносити після 12 годин.

У вологих приміщеннях (кухні, ванні кімнати) опалубка просочується з усіх боків засобом Base. Інші дерев'яні елементи декоративно захищаються засобом Ambient. Засіб Ambient наносять на суху, відшліфовану й очищену від пороху деревину методом розбризкування або пензликом у 2–3 шари в обраному тоні. Час висихання між нанесеннями – 2–3 год. Для досягнення оптимального зовнішнього вигляду кінцевого виробу рекомендують легке шліфування першого нанесеного шару (водне покриття – підняті деревні волокна). Для декоративного захисту достатньо 2 шарів покриття, 3-й шар забезпечує одержання шовковистого блиску. Під час нанесення покриття необхідно спостерігати за тим, щоб шари покривного засобу не перекривали один одного (покриття швидко висихає). Тільки що покритий елемент опалубки не повинен стикатися з іншим елементом (дерево до дерева), необхідно запобігти склеювання між ними! Якщо деревина, що містить велику кількість сучків, покривається засобом Ambient у білому або пастельних тонах, покрита поверхня сучків пожовкне. Деревина, покрита засобом Ambient, не стійка до механічних ушкоджень. Для декоративного захисту можна використовувати засоби Lasur, Toplasur або Aqualasur. Усі ці вироби містять характерний запах алкідів, що у закритих приміщеннях може роздразнювати.

Захист поверхні деревини від атмосферних явищ

Засоби наносяться пензликом на суху просочену імпрегнаційним засобом деревину. Перший шар засобу Toplasur наносять з усіх боків дерев'яного елемента, другий шар – тільки на лицьову поверхню. Для оптимального захисту 8–10 м2 дерев'яної поверхні досить 1 л засобу Toplasur. Якщо після нанесення 2 шарів засіб не використаний повністю, можна нанести ще один шар. Час висихання між окремими нанесеннями – 12 годин. Є вибір відтінків по карті кольорів. Можна використовувати безбарвний засіб Toplasur UV plus. Оптимальний захист: для 6–8 м2 поверхні досить 1 л засобу Toplasur UV plus, що наноситься в 3 шари. Нанесення перших шарів звичайно проводиться у виробничому цеху, після чого елементи застосовують за призначенням. Під час установки дерев'яних елементів трапляються відхилення по довжині виробів, у результаті чого необхідно зменшити дерев'яні елементи прямо на місці монтажу. Незахищені частини, що утворилися таким чином, необхідно захистити таким самим способом, як це описано вище. Після цього, на самому об'єкті наносять 1 або 2 шари засобу Toplasur (залежно від витрати!).

Через півроку – рік дерев'яні елементи необхідно переглянути і провести санацію тріщин, що утворилися (нестабільно встановлені елементи "дихають", а під впливом змін вологи і температури деревина стискується і розширюється, у результаті чого утворюються тріщини). У тріщинах деревина не захищена, тому спочатку її поверхню необхідно обробити імпрегнаційним засобом Ваsе, а потім додатково захистити засобом Toplasur.

Захист підлог, паркету

Підложні покриття повинні бути встановлені на цілком сухий нижній шар. Бажана поверхня деревини повинна бути сухою (вологість 6–12%), відшліфована наждачним папером 100–150 машинним способом, без залишків старих покрить, воску або жиру, очищена від забруднень і пороху. Для початку використовуйте ґрунтувальне паркетне покриття (Temelni parketni premaz) на спиртовій основі, що дуже швидко висихає. До засобу можна додати деревний порох і використовувати його як шпаклівку, за допомогою якої замазують тріщини і незначні шорсткості деревини. Наноситься в 1–2 шари лопаткою. Засіб можна нанести в один шар валиком або пензликом. Ґрунтувальне покриття сохне 30 хвилин. Якщо засіб використовують як шпаклівку, то він висихає близько 2 годин. Перед нанесенням лаку відшліфуйте ґрунтовку наждачним папером 120. Витрата ґрунтовки на 10 м2 – 0,5 кг (нанесення лопаткою) і 1 кг (нанесення пензликом). Якщо не використовувати органічних розчинників, можна використовувати водну основу Belinka для паркетного лаку, що не містить шкідливих розчинників. Цей засіб рекомендують використовувати в школах, дитячих садках, готелях, а також усюди, де заборонене використання розчинників. Спосіб використання дуже схожий. Після цього використовують Belinka Parketin – водний паркетний лак у 3–4 шарах. Чудового шовковистого блиску досягають, використовуючи блискучий лак або рівномірну матову поверхню. Витрата: 1 кг лаку при чотирьох нанесених шарах відповідає 2–3 м2 поверхні. Між шарами рекомендується легке шліфування (особливо після першого і другого шару). Дуже простий у застосуванні. Для поверхні, що є під значним навантаженням, використовуйте поліуретановий паркетний лак (PU лак на основі розчинників), що містить блиск. При використанні необхідно строго дотримуватися умов роботи (волога, відсутність пороху). Витрата: 1 кг лаку при нанесенні в один шар відповідає 7–10 м2 поверхні. Рекомендують нанести 2–3 шари з проміжним шліфуванням наждачним папером 180–240. Після нанесення останнього шару паркетного лаку по паркеті можна ходити через 24 години. Як основну ґрунтовку використовують ґрунтувальне паркетне покриття або в перший шар PU паркетного лаку додають 20% розчинника для PU паркетного лаку. Усі паркетні лаки наносять валиком. Перший шар можна наносити шпательним інструментом.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
рекомендація будинку, Вологiсть деревини в тонах, захистити деревянні поверхні в вологому приміщенні, "belinka ambient" купить, Ванна кімната в деревяному будинку, захис деревяних будинків, Белинка ваsе, захист дерев'яного будинку, захист дерев'яний будинок, belinka ambient в україні львів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua