Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
5366
18.06.2009р. |
Лакофарбові матеріали від SAYERLACK

Сьогодні на ринку лакофарбових матеріалів десятки виробників пропонують свою продукцію, асортимент якої налічує тисячі найменувань. Одну з провідних позицій у цьому напрямі посідає італійська компанія SAYERLACK, яку в України та Білорусі представляє ТзОВ «Європроект».

SAYERLACK понад півстоліття розробляє і виготовляє опоряджувальні матеріали для деревини. За багатий досвід, інноваційний підхід, найсуворіший контроль якості продукції та унікальну післяпродажну підтримку компанію визнали фахівці всього світу.

Починаючи з сивої давнини, люди, створюючи предмети для власного вжитку, прагнули покорити вершини функціональності та естетичності. Щоправда, спочатку головувала функціональність, однак згодом неабияку увагу стали приділяти зовнішньому вигляду речей.

У ті далекі часи єдиною сировиною для створення меблів було дерево. При всіх перевагах виробів з деревини вони мали певні недоліки: гігроскопічність, нестійкість до впливу ультрафіолетових променів, жолоблення тощо, внаслідок чого втрачалися споживчі властивості. Щоб уникнути цього, дерев'яні предмети стали покривати різними розчинами, здатними при висиханні утворювати захисний шар. Саме тоді й почався довгий шлях дослідження опоряджувальних матеріалів: від натуральних восків і олій до складних, технологічних і надміцних сучасних ЛФМ.

Ключовим поняттям в опорядженні виробів із деревини нині для багатьох є лак. Це слово індостанського походження, в буквальному перекладі означає «сто тисяч». Швидше за все, його значення пов'язане з тим, що перші лаки отримували шляхом очищення смолистих виділень деяких комах, що паразитували у величезних кількостях на багатьох видах тропічних дерев. У наші дні слово «лак» має більш широке значення й асоціюється зі сумішами, здатними утворювати захисну плівку на виробах. Причому дуже часто ми говоримо про лаки, не вказуючи на їхню хімічну природу, але ж саме вона визначає властивості кінцевого покриття. Зазвичай, у назвах опоряджувальних матеріалів фігурує інформація про смолу, яка лежить у їхній основі.

Отже, смола – основний компонент, який визначає здатність ЛФМ до плівкоутворення й забезпечує необхідну її адгезію до поверхні виробу. Різні види смол істотно відрізняються одна від одної за своєю природою та реакцією затвердіння. Одні сохнуть за рахунок випаровування розчинника, інші – завдяки складним багатоступінчастим хімічним реакціям. Ще інші поглинають ультрафіолетові промені, вивільняючи при цьому реагенти для утворення плівки. Загалом цей багатогранний процес називають полімеризацією.

До продуктів першої групи можна віднести матеріали на нітрооснові, алкідні продукти і матеріали на основі водорозчинних смол. До другої – поліуретанові, акрилові і поліефірні матеріали. До третьої – матеріали УФ-затвердіння, які можуть бути як поліефірами, так акрилами і поліакрилатами (в окрему групу їх виділяють за рахунок специфіки затвердіння). У номенклатурі SAYERLACK можна знайти велику кількість усіх перерахованих видів ЛФМ.

Смоли в чистому вигляді не можуть використовуватися як опоряджувальний матеріал. Вони, зазвичай, мають велику молекулярну масу і є високов'язкими субстанціями, тому не годяться для жодного сучасного способу нанесення. Щоб відрегулювати в'язкість при виробництві ЛФМ, до смоли додають певну кількість розчинника. Розчинники не беруть участь у полімеризації безпосередньо (за винятком тих випадків, коли розчинником є спеціальний реактивний мономер, який при взаємодії із затверджувачем стає частиною сухого полімеру). Вони повністю випаровуються при висиханні фарби. Цей процес є важливою ланкою створення якісного покриття.

При виборі розчинника враховується його розчинювальна властивість щодо тієї чи іншої смоли та температура кипіння. Остання відповідає за летючість розчинника, тобто, за швидкість випаровування із плівки ЛФМ. Відповідно, за допомогою розчинників ми можемо регулювати не тільки в'язкість матеріалу, а й швидкість полімеризації. Це дає змогу адаптувати процес фарбування до умов навколишнього середовища (температури) та специфіки обладнання (особливо при роботі з автоматичними лініями). Розрізняють ефірні, гідрокарбонатні, ароматичні, спиртові і кетонові розчинники.

Для того щоб приготувати необхідний матеріал, до суміші смоли з розчинником додають невелику кількість спеціальних добавок. Вони покликані наділити плівку ЛФМ особливими властивостями – твердістю, абразивною і хімічною стійкістю, еластичністю і необхідним рівнем глянцю. Не всі добавки використовуються в процесі виробництва. У переліку продукції SAYERLACK вони є в чистому вигляді. В разі необхідності кожний деревообробник чи мебляр може додати певну кількість тієї чи іншої добавки до робочої суміші для поліпшення якості оброблюваної поверхні. Їх також можна використовувати для вирішення деяких проблем, пов'язаних з підвищеною вологістю або температурою, при наявності в стисненому повітрі речовин, що порушують адгезію, при недостатній якості глянцю та інших недоліках.

У розмові про фарби визначальним, а також складним та примхливим поняттям є колір. Кольору ЛФМ додають пігменти. Вони ж і найдорожчі з усіх компонентів, які використовуються у виробництві фарб. Зазвичай, виробники фарб не виготовляють пігменти, а отримують її від підприємств, що спеціалізуються на виробництві тільки цих матеріалів. Потім пігменти подрібнюють до необхідних розмірів і додають до складу ЛФМ. Пігменти можна розділити на дві групи – органічні і неорганічні. Органічні самостійно в природі не існують і синтезуються людиною. Їх відрізняє слабка покривність і висока кольорова насиченість. Неорганічні пігменти, навпаки, створені самою природою. Вони володіють доброю покривністю, але мають невиразний, тьмяний колір. Яскравим прикладом (неорганічних пігментів) може служити діоксид титану, що використовується в ґрунтах як наповнювач. За ознакою покривності оцінюють якість непрозорих емалей і ґрунтів. Що менше продукту іде на те, щоб покрити поверхню виробу, то економічніший матеріал.

Система підбору кольорів SAYERLACK дуже гнучка і гарантує повторюваність кольорів незалежно від партії матеріалів. За допомогою базового комплекту пігментів можна приготувати необмежену кількість кольорів з безпрецедентною точністю в кількості від 100 грамів і відтворити будь-який із кольорів системи RAL, а також із внутрішньої гами WOODCOLOR. Останню складають найбільш застосовувані в інтер'єрі відтінки і велика кількість дизайнерських кольорів. При використанні непрозорих емалей SAYERLACK у сполученні з високоякісними ґрунтувальними матеріалами цього ж виробника можна гарантовано отримати елегантне і функціональне покриття, яке довгий час прослужить не змінюючи своїх естетичних властивостей.

Коли йдеться про прозоре опорядження меблів, не можна оминути барвників. Вони відіграють виняткову роль у формуванні неповторного зовнішнього вигляду виробів. За допомогою різних серій барвників і патини на органічній основі або водорозчинних матеріалах цієї групи, можна виготовити речі, які будуть виглядати, як кращі зразки меблів античних ремісників. Відтворити ефект постарілої поверхні, наділити звичайну деревину шармом і кольором найблагородніших порід, змусити меблі сяяти теплим бурштиновим світлом або підкреслити природну красу екзотичної деревини – все це дають можливості барвників SAYERLACK. При цьому стабільність кольору і консистенції гарантована від партії до партії. В арсеналі обробника є як готові до застосування концентрати усіляких відтінків, так і базові компоненти для готування або повторення і коректування будь-яких кольорів та відтінків. Безмежна кількість біндерів і добавок дає змогу вирівняти колір на деревині з різним ступенем усмоктування, сховати або виділити текстуру, збільшити або зменшити ступінь профарбовування пористих порід, отримати ефект негатива і ретельно відрегулювати процес фарбування на автоматичних лініях.

Прозорі ґрунти і лаки складають найбільшу групу продуктів. Їхня розмаїтість продиктована необхідністю мати оптимальні матеріали для різного роду виробів: від дитячих іграшок і тумбочок до паркетних підлог і настилів на палубах яхт, від міжкімнатних дверей до меблів інтер'єрів повітряних суден, вікон, віконниць, альтанок... У кожному конкретному випадку функціональність виробу диктує вимоги до покриття. І в кожному випадку зі списку продуктів SAYERLACK можна скласти оптимальну систему обробки.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

 

 

Теги та ключові фрази
купить sayerlack в украине, сайєр лак єввропроект львів, Saer lak Львов, саерлак купить в украине, sayerlack купить в украине, сеэрлак, sayerlack в киеве, саерлак львив, саер лак, фарба Sayerlach
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
15.02.2010р.

Фрезерування торця плити – запорука якісного крайколичкування

Личкування торців деталей меблевих виробів – операція, від виконання якої залежить зовнішній вигляд продукції, а значить і її конкурентоспроможність. Забезпечити високу якість процесу крайколичкування – не таке вже й легке завдання. Заготовка в крайколичкувальному верстаті рухається із швидкістю 20 м/хв. і більше, а також піддається нагріванню, пресуванню і механічній обробці. При усьому цьому ще й відбувається копіювання поверхні заготовки, яке потребує високої точності.

15.02.2010р.

Личкування натуральним шпоном – веління часу

Нині сотні дизайнерів спеціалізованих фірм і дослідних центрів працюють над створенням все нових синтетичних декорів. Але незважаючи на успіхи в цьому напрямі, замінити красу натурального дерева вони не в змозі. І як у Європі, так і в нас в Україні в останні роки знаходиться дедалі більше споживачів, готових заплатити більше, але отримати екологічно чисті меблі з унікальними якісним декорованим рисунком.

30.12.2009р.

MDF чи ДСП?

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua