Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Кабмін звільнив голову Держлісагентства – ЗМІ
02.07.2020р.

Кабінет міністрів звільнив голову Державного агентства лісових ресурсів...

Від лісника Януковича до лісника Зеленського: чому IKEA продає меблі з незаконних рубок в Карпатах
30.06.2020р.

Британська неурядова аналітична організація Earthsight вже вдруге випустила...

Фірма, родинні автівки, квартири за безцінь і подарунки: таємниці головного лісівника Рівненщини
30.06.2020р.

Головний лісівник області Віталій Сухович і його родина, виявляється, ведуть...

Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
1896
25.06.2009р. |
Роботи для деревообробки

Роботизація особливо доцільна у таких деревообробних операціях, як нанесення покриттів на деталь – тут дедалі більше використовують роботів-розпилювачів.

Однак в 99% випадках не йдеться про високоавтоматизовану робототехніку. Більшість існуючих роботизованих розпилювальних установок усе ще подібні на звичайні автомати чи ручні розпилювачі прохідного типу. Винятком є спеціальні розпилювальні роботи з 2-4 осями, які мають низку переваг перед звичайними автоматами завдяки великій свободі руху. Тому вони можуть рівномірно наносити покриття на тривимірні деталі. Решта потенційних можливостей автоматизації поки що використовуються слабо.

Такі завдання, як транспортування матеріалу, швидка зміна фарби (наносити покриття різного кольору за короткий проміжок часу), а також зручне й просте програмування і керування відповідними установками поки що недостатньо доопрацьовані або не вирішені взагалі.

Застосування сучасних роботів при нанесенні покриттів відкриває принципово нові можливості в цій галузі: високопродуктивні системи лакування виправдають себе не тільки для масових, а й для замовлених партій товару.

Якість меблів споживач майже завжди оцінює за властивостями поверхні – звідси і важливість відповідних процесів обробки. Наприклад, процес шліфування – найдорожчий і найскладніший для автоматизації, якщо форма деталі не прямокутна. Особливо важко його автоматизувати для профільних деталей довільної форми. Не дивно, що дотепер ця важка і трудомістка робота дуже непродуктивна.

Саме для таких завдань швейцарська фірма Wood Unlimited пропонує виробничі модулі в кількох версіях. Для їх установлення потрібно дуже мало часу завдяки повному попередньому складанню і оптимізації в дослідному цеху виробника.

Для обробки фігурних і гнутоклеєних деревних деталей призначений модуль wood contour 200. Шліфувальні інструменти і сама технологія обробки цього модуля спеціально розраховані на опорядження контурів та поверхонь складних фігурних деталей. Ці деталі можна не тільки шліфувати, але й фрезерувати із заготовки в одному і тому ж модулі, тому зайвим стає процес обробки на фрезерних верстатах з ЧПК, а також операції транспортування деталей.

 

Не варто думати, що подібні операції обов’язково мають складне програмування. Запропоновані програми дають змогу за короткий час налаштувати процес шліфування і фрезерування.

Як і всі виробничі модулі Wood Unlimited, установка wood contour 200 працює без участі персоналу. Залежно від типу завантажувальної системи її можна експлуатувати автономно протягом кількох годин, внаслідок чого відчутно зменшуються затрати праці.

Переваги:

- рівномірна якість шліфування і опорядження;

- збільшується час експлуатації шліфувальних інструментів;

- непотрібен персонал;

- просте графічне програмування;

- обробка зі всіх боків за один прохід;

- фрезерування і шліфування в одному модулі.

Друга модель wood solid-3D 300 була розроблена для автоматизованого рівномірного шліфування складних тривимірних меблевих деталей із масиву. Звичні проблеми в таких деталях – відхилення в розмірах і формі, небажані гострі краї і зазубрини після фрезерування, які потім доводиться довго видаляти, а також м’які ділянки річних кілець в деяких листяних породах.

Попередня розробка даної моделі тривала кілька років. Тільки після цього вдалося запропонувати шліфувальний інструмент і технологію, що дає змогу автоматично шліфувати складні деталі, які до цього можна було обробляти тільки вручну. Відхилення розмірів і форми після фрезерування згладжується, а тонкі заокруглення і профілі бездоганно відшліфовуються. Лицьові ділянки деталі не є проблемними.

Також ця модель може без оператора обробляти по кілька сотень заготовок, завдяки чому час автономної роботи сягає до 10 годин. Програмні установки не складніші, ніж у звичайних верстатах з ЧПК.

До фірми Wood Unlimited звернувся також швець з Австрії, який виготовляє серійно туфлі, чоботи, сандалі й шльопанці на дерев’яній підошві. Завдання було складне і цікаве: автоматизоване виготовлення деталей, які складаються практично із самих довільних форм. Розміри взуття різні – від 26 до 50, а в кожному з них ще по 2 різні деталі: для правої і лівої туфлі. Тому складним в цьому проекті було фрезерування контуру деталі, шліфування грубовідфрезерованої і складної форми ложа споду, затиск і утримання різноманітних моделей.

Форма заготовок не дає змогу укладати їх в стос одну на одну. Тому було вирішено розташувати запас заготовок на гачках в стіні. Робот може знімати заготовку прямо зі стіни, а також вішати на неї готову оброблену деталь. Цього запасу достатньо для 10 годин автономного виготовлення партії. Зрозуміло, що робот працює весь цей час самостійно. Заготовки утримуються за допомогою спеціально розробленої вакуумної системи, яку можна швидко змінювати залежно від моделі взуття. Однак при фрезеруванні самого вакууму недостатньо для утримування деталі: потрібні додаткові механічні затиски, які висуваються і ховаються автоматично під час обробки.

Фрезерування заготовок було складним. За один прохід на висоті до 80 мм треба фрезерувати до 25 мм. Це означає, що для якісного фрезерування сили, які при цьому виникають, повинні відповідним чином сприйматися роботом і системою закріплення. Спеціальні затиски під час обробки мають автоматично розводитися і зводитися, щоб дати змогу фрезерувати продукт зі всіх боків. Складною операцією було фрезерування краю заготовки, оскільки робот часто рухається дуже близько – всього в кількох міліметрах від обробної фрези. Після фрезерування підошва  шліфується протягом 8 операцій. Обробка ергономічної форми ложа підошви потребує складних операцій і спеціально розроблених шліфувальних інструментів. Розроблена також спеціальна програма для обробки деталі підошви, яка складається з 150 кроків.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

 

 

Теги та ключові фрази
станок для обробки горбуля, станкидля обробки дерева, граничні відхилення розмірів для деревообробки js13, станок для обробки кругляка, площа яку обробляє верстат з чпу за годину, станки ритм для дерево обробки, робота деревообробный цех, робота дервообробки, станок якій обробляє дерево на рівномірни кругляк, шліфування фігурних деталей
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua