Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
6733
26.08.2009р. |
Dendrolight – сотова плита із масивної деревини для будівельної індустрії

Спеціалісти групи „ВАЙНІГ” у 2007 році розробили технологічний процес виготовлення нового ефективного конструкційного матеріалу – стільникову плиту із масивної деревини – Dendrolight. Зупинимось на ньому детальніше.

Деревину як будівельний матеріал застосовують у будівництві всіх типів житлових, громадських, промислових будинків і споруд. Із деревини виготовля-ють столярні вироби, покриття для підлоги, деталі дерев’яні профільовані, будинки дерев’яні та будівельні конструкції.

Передумови широкого використання деревини в будівництві такі:

- деревина – будівельний матеріал майбутнього. Вона має низьку щільність і високу міцність при відмінних теплофізичних властивостях, що дозволяє використовувати її для виготовлення несучих конструкцій. Серед  унікальних фізикомеханічних показників деревини низька теплопровідність і звукопровідність, здатність гасити вібрації, корозійна стійкість в агресивних середовищах, великі можливості при переробці і формоутворенні;

- деревина – екологічно чистий матеріал: вона росте, вбираючи енергію сонця. Крім того, деревина – поновлювальчий матеріал, що дає щорічний приріст;

- клеєні дерев’яні конструкції мають широкі можливості. Технологія дерев’яного будівництва за останні десятиліття значно удосконалилась;

- висока заводська готовність, малі енергозатрати і транспортні витрати, висока швидкість монтажу роблять дерев’яні конструкції конкурентоспроможними;

- дерев’яні поверхні створюють приємний клімат у приміщенні, оскільки вони ефективно впливають на вологість повітря. Деревина сприятлива для імунної системи людини, бо вона поглинає шкідливі речовини;

- деревина створює в домі здорову атмосферу. Цей природний продукт надає інтер’єру комфорту, зменшує небезпеку стресів і стимулює духовні сили, поліпшує самопочуття людини. Дерев’яні будинки добре гармоніюють з довкіллям;

- використання деревини зменшує парниковий ефект. При закінченні терміну використання дерев’яні споруди можна переробити, наприклад, спалювати або біологічним шляхом, не шкодячи навколишньому середовищу.

Нині очевидно, що вирішити житлову проблему в Україні тільки багатоповерховою забудовою неможливо. Тому розвиток малоповерхового дерев’яного будинкобудування є важливою складовою програми забезпечення населення житлом на перспективу. За прогнозами спеціалістів, до 2010 року частка малоповерхового, передусім, індивідуального житлового будівництва в середньому по Україні збільшиться у три рази.

Індустріальне малоповерхове будинкобудування має такі переваги:

1) динамічність – менші затрати  часу та коштів на створення додаткових потужностей для будівництва і виготовлення будівельних матеріалів;

2) економічність – немає потреби створювати дорогі централізовані  системи житлово-комунальних господарств. Системи теплопостачання, водопостачання, каналізації залежно від умов місцевості і щільності забудови можуть бути локальними або індивідуальними. Експлуатаційні затрати для такого житла істотно нижчі ніж для багатоповерхового;

3) екологічність – використовується екологічно чиста сировина і виробництво практично безвідходне;

Проте є певні проблеми, вирішення яких сприятиме розвитку малоповерхового дерев’яного будинкобудування передусім, це законодавство про землю, фінансові питання і розвиток новітніх  технологій.

За даними дослідників, у Європі поширено брусове і каркасне будинкобудування, в США – брусове і каркасне, в Японії – каркасне. В Україні та Росії доволі важко виділити основний вид будинкобудування. Серед застосовуваних технологій можна назвати такі:

 1. використання масивної деревини (виготовлення із суцільних оциліндрованих колод та клеєного бруса);
 2. виготовлення з використанням панелей;
 3. каркасне будинкобудування.

Технологія виготовлення із масивної деревини почала розповсюджуватися однією з перших: будинки виготовляють із колод оциліндрованих і бруса (профільованого, клеєного).

При каркасній і панельній технології стіни дерев’яного будинку нагадують «сендвіч». В каркасній технології несучі конструкції виготовляють із клеєного бруса, а при панельній технології стіни будинку якраз і є несучими конструкціями.

Останнім часом клеєний брус став дуже популярним. На відміну від інших технологій він має певні переваги: високу якість поверхні, стабільність розмірів і міцність з’єднань, низьку усадку та формостійкість. Збудовані за цією технологією будинки потребують менше часу на введення в експлуатацію, а вимоги до якості деревини нижчі, що дає змогу одночасно вирішувати сировинні, технологічні і організаційні проблеми, зумовлені браком деревини належного розміру чи якості.

За даними асоціації дерев’яного будинкобудування Росії, зараз багато підприємств намагаються диференціювати бізнес і виготовляти на підприємстві будинки за різними технологіями, різної кількості, якості та призначення. За прогнозами, на найближчі 10 років частка будинкобудування із масиву збережеться, а обсяги каркасного і панельного будинкобудування зрівняються.

Розглядаючи проблеми дерев’яного будинкобудування, варто звернути увагу на сировинну базу. Вартість сировини та енергоресурсів зростає, стали жорсткішими екологічні вимоги та обмеження. За таких умов використовувати деревину треба ще ефективніше.

У зв’язку з цим нині підприємства використовують ресурсо- та енергоощадні технології, які базуються, насамперед, на раціональному та ефективному використанні деревних матеріалів на всіх етапах технологічного процесу.

Прикладом ефективного використання деревини в будівництві є  розроблена ресурсоощадна технологія виготовлення стільникової полегшеної будівельної плити із масивної деревини для потреб, в першу чергу, будівництва.

Плита Dendrolight – що це таке?

Dendrolight – полегшена плита із масивної деревини, на 100% виготовляється із деревини. Завдяки оптимізації розкрою пиловника всі дошки використовують для виготовлення плит, а відходи виробництва переробляють на супутню продукцію (наприклад, на тріску).

Високотехнологічний процес дає змогу виробляти інноваційні плити, які можна випускати  із різним личкувальним шаром, що розширить сферу використання даних плит.

Основні переваги плити Dendrolight :

- сировина хвойних порід – ялина, сосна, смерека, бук тощо;

- невелика щільність – 250–300 кг/м3 та вага – приблизно 1/3 від ваги деревостружкових плит;

- показники щільності такі ж, як у фанери;

- високий показник поглинання енергії при руйнуванні та добра теплоізоляція (в 3 рази краща, ніж у масива сосни);

- досить добра протипожежна стійкість (без використання проти пожежних засобів F30).

Полегшена  будівельна плита складається із двох  шарів: середній стільниковий та два бокові зовнішні личкувальні. Структура будівельної плити показана на рис. 2.

Рис. 2. Структура плити Dendrolight. 

Спеціалісти фірми розробили технологічний процес виготовлення середнього та личкувального шарів стільникової плити із масивної деревини. Перша технологічна операція – сушіння пиломатеріалів. Дотримання заданого режиму сушіння здійснюється автоматичною системою за допомогою встановлених датчиків. Постійний контроль за процесом сушіння із визначенням усіх параметрів (кількість місць і частота замірів, середня вологість деревини та припустимі відхилення, стан напружень, фіксація дефектів сушіння) є найголовнішою умовою високої якості деталей будівельної плити.

Після сушіння потрібне витримування в цеху для вирівнювання вологості (9±2%) та зменшення в пиломатеріалах внутрішніх напружень. Згідно з правилами, прийнятими в Німеччині, на підприємствах, що використовують клеї категорії D3 і D4, має бути тактовий  вимірювальний прилад для визначення та протоколювання  вологи всіх дощок. Вологість деревини перед склеюванням залежить від умов дальшої експлуатації будівельних конструкцій.

Послідовність технологічних операцій механічної обробки для середнього шару плити така:

 1. попереднє стругання дощок;
 2. вирізання вад та дефектів деревини;
 3. зрощування відрізків за довжиною на міні-шип;
 4. стругання зрощених заготовок та їх профілювання;
 5. розкрій та формування деталей одного шару.

Виготовлення деталей личкувального шару плити передбачає такі технологічні операції:

 1. попереднє стругання дощок;
 2. вирізання вад та дефектів деревини;
 3. зрощування відрізків за довжиною;
 4. стругання зрощених заготовок;
 5. укладання деталей в один шар та склеювання в щит.

Наступні технологічні операції передбачають формування та виготовлення стільникової плити з масивної деревини (рис. 3):

 1. укладення деталей у середній шар;
 2. нанесення клею та формування середнього та зовнішнього личкувального шарів в одну плиту;
 3. пресування та технологічне витримування плит;
 4. шліфування та розкрій плит за розмірами.

Для використання виробничої програми в 100 тис. м3 плит на рік концерн WEINIG GRUPPE пропонує своє спеціалізоване високопродуктивне обладнання.

Механічна обробка починається з попереднього стругання дощок, що забезпечить контроль якості пласті дошки перед торцюванням та зрощуванням пиломатеріалів. Запропоновані чотирибічні поздовжньо-стругальні верстати для обробки дощок середнього та зовнішнього шарів – Hydromat 2000 та Powermat 500.

Лінії автоматичного торцювання OptiCut 450 i OptiCut 150 призначені для вирізання дефектів та вад деревини.

Дошки (відрізки) різних довжин далі зрощуються на зубчастий шип у безперервну стрічку, яка торцюється на заготовки потрібної довжини. Передбачені автоматичні лінії фірми GreCon в моделях Turbo S та Ultra, які укомплектовані шипорізальним агрегатом, пристроєм нанесення клею, пресом і торцювальною пилою.

Після технологічного витримування зрощені заготовки для середнього та зовнішнього шарів стругають та профілюють на верстатах Hydromat 5000 та Powermat 500.

Для склеювання щитів та плит запропоновано прес ProfiPress C фірми Dimter.

Післяпресова обробка плит – це їх форматне обрізання, ремонт і шліфування.

Основні напрями використання плит Dendrolight:

 1. конструкційне будинкобудування (виробництво дерев’яних будинків, виготовлення фасадів, будівництво гаражів, опалубні балки та плити, альтанки тощо);
 2. меблева галузь (виробництво меблевого щита, кухні, меблі офісні, шкільні та ін.);
 3. виготовлення покрить підлоги (виробництво паркету, дощок підлоги);
 4. виробництво дверей (міжкімнатних, вхідних, рухомих, (рис. 4).

Легкі будівельні плити Dendrolight у каркасному, щитовому будинкобудуванні можна використати для виготовлення стін, перекрить, сходів, дерев’яної підлоги. Основні конкуренти плити – клеєна деревина, фанера, деревостружкові, волокнисті, цементностружкові, гіпсостружкові та, ОЩВ-плити.

Характеристики профілю- Dendrolight:

- сировина хвойних порід, бук, дуб, ДСП (личкувальний  шар);

- вміст клею – 4% (12 кг на 1 м3 плити);

- міцність при поперечному розтягу – 2,5 Н/мм кв.;

- міцність на згин - 28 Н/мм2;

- жорсткість при згині більше 8000 Н/мм2;

- коефіцієнт теплопередачі плити λ = 0,075 (при U=0,35 Вт/м2·К).

Таким чином, плити Dendrolight доцільно використовувати у дерев’яному будинкобудуванні та меблях, оскільки вони міцні, мають високі показники з протипожежного захисту. Крім того, вони потребують незначних виробничих витрат і є високо економічні.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
сотова плита, Основні напрями використання плити дендролайт, дендролайт використання, Сотовая плита Dendrolight, основні напрями використання плит дендролайт, відомості про технологічний процес виготовлення плит на основі деревини, Технологічний процес виготовлення з масивної деревини, dendrolight, топ самі популярні моделі плит на підлогу, післяпресова обробка дстп


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua