Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Нехай гниє, або «Турбота про державу»
04.10.2019р.

Держлісгоспи Житомирщини стрімко скорочують обсяги реалізації деревини

Громадська рада при Держлісагентстві звернулась до Прем’єр-міністра України
02.10.2019р.

Сьогодні, 2 жовтня 2019 року відбулось засідання Громадської ради при Державному...

Що робити у ситуації, коли іноземні партнери поводяться нечесно?
30.09.2019р.

До редакції порталу derevo.info ми звернулися з пропозицією щодо відкриття сторінки,...

Ціна на деревину. Скільки, чому і як.
26.09.2019р.

Усім відомо, що ліс виконує багато функцій, однією з яких є економічна, тобто...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3870
28.09.2009р. |
Шпон ALPI – матеріал сучасності і майбутнього

Людям властиво захоплюватися витворами природи, і повною мірою це стосується багатьох порід деревини. Однак обмежений запас високоякісної деревинної сировини спонукав до створення у другій половині ХХ століття сучасних комп’ютерних технологій виробництва шпону з обмеженого природного асортименту деревини, але такого, щоб цілком відтворював красу природного матеріалу будь-якої породи.

Ця технологія була розроблена і втілена потужною промисловою групою ALPI S.p.A. і отримала назву fine-line. Попередника нинішнього шпону ALPI почали виготовляти наприкінці 50-х років, щоб задовольнити високий попит європейських мебльовиків на шпон з радіальною повздовжньою текстурою. На початку технологія була дуже простою: колоду розпускали методом лущення, потім лущений шпон різали на листи, усували природні дефекти, листи фарбували у потрібний колір, потім склеювали у блок і стругали. Після багатолітнього удосконалення технології, застосування у виробничих процесах сучасних комп’ютерних та дизайнерських розробок навіть дуже досвідченим експертам важко з першого погляду відрізнити модифікований струганий шпон ALPI від шпону, отриманого традиційним способом.

В історичному аспекті виробництво шпону ALPI пройшло декілька вирішальних етапів розвитку. Всередині 60-х років основний обсяг продукції випускали для використання у виробництві підлоги та меблів, шпон характеризувався різноманітністю смугастих рисунків. Він вже практично не відрізнявся від традиційного шпону з аналогічною текстурою. На початку 70-х виникла технологія виробництва шпону з текстурою коріння чи капа (radica), але без застосування комп’ютерних програм. Наприкінці 70-х – на початку 80-х років, у зв’язку із зростанням попиту серед італійських меблевиків та виробників дверей, на заводах ALPI S.p.A. було впроваджено технологію з виробництва струганого шпону різних кольорів та текстур, не притаманних для натуральних природних матеріалів і спеціально розроблених провідними дизайнерами Європи (програми ALPIN-IN, ALPILINE, ALPIMIX). Водночас, з’явився зовсім новий продукт – готові до використання інкрустації зі шпону у вигляді смуг довжиною 1100 мм та шириною від 3 до 18 мм (програма ALPISTIL), які є ексклюзивною продукцією і на сьогодні виготовляються лише промисловою групою ALPI S.p.A. 

Процес виробництва шпону АLPI:

1) лущення;

2) фарбування;

3) сушіння;

4) складання блоку;

5) склеювання;

6) пресування;

7) вирівнювання блоку;

8) стругання;

9) контроль якості.

Останнє покоління модифікованого шпону розроблене наприкінці 80-х років і характеризується винятковою точністю у відтворенні колірної гами та текстур шпону, отриманого традиційним способом – чи то шпон з радіальною текстурою, чи шпон з текстурою кореня, капа чи сучків. Звичайно, це стало можливим лише із застосуванням комп’ютерних програм у технологічних процесах, починаючи від лісової біржі, куди поступає сировина з Африки (айюс, іломбо та кото) і штучно вирощена італійська тополя, до відправки готової продукції споживачам.

Внаслідок подальшого розвитку технологій виробництва меблів (постформінг) та погонажа (метод личкування обгортанням на лініях) у цей період з'являються програми ALPIKORD та ALPIFORM (ALPIKORD – тонкий (1 мм) паперово-шаруватий пластик, покритий шпоном ALPI; ALPIFORM – шпон ALPI, дубльований нетканим матеріалом на основі розпушеної целюлози).

Шпон ALPI називають матеріалом ХХІ століття не випадково. З одного боку, технологія виробництва цього матеріалу передбачає використання як вихідної сировини лише натуральної деревини штучно вирощеної тополі і традиційних африканських порід дерев. З іншого – суттєвий природоохоронний ефект та комп’ютерна технологія, що дає змогу ще на початковій стадії виробництва струганого шпону задати текстуру, колір, відтінок, розмір, який ми хочемо отримати у кінцевому продукті.

То які переваги шпону ALPI над традиційним струганим шпоном? Нині існує понад 35 тисяч видів (артикулів) шпону, практично „на будь який смак і колір”. Шпон ALPI виготовляють не традиційними вузькими смугами, а вже готовими до застосування листами. Листи шпону ALPI одного артикулу абсолютно однорідні за рисунком, кольором, відтінком, структурою, а тому не потрібно додаткових технологічних операцій з підбирання сорочок і обрізання шпону. Корисний вихід шпону ALPI за правильного підходу у виготовленні меблів та дверей становить 95–97%.

Кольоростійкість та сама, що й кольоростійкість деревини, з якої був виготовлений шпон, додатково може бути поліпшена обробкою ультрафіолетовими променями під час останньої стадії виробництва шпону.

Шпон ALPI не деформується, не гниє, його не пошкоджують комахи, його можна тривалий час зберігати на складі при мінусовій та при плюсовій температурі, він немає тріщин, сучків, зворотного боку.

Процес фанерування шпоном ALPI практично нічим не відрізняється від процесу фанерування поверхонь з використанням традиційного струганого шпону і може здійснюватися як холодним, так і гарячим методом пресування, в т. ч. застосуванням мембранних та вакуумних пресів.

Останніми роками продукцію ALPI використовують на багатьох підприємствах меблевої та деревообробної промисловості України у виробництві корпусних меблів для житлових помешкань, кухонних, офісних меблів, дверей, оздоблення інтер’єрів, ресторанів, банків, готелів тощо. Це дає змогу таким підприємствам досягати на ринку продаж значних успіхів, збільшувати обсяг виробництва конкурентоспроможної продукції високої якості та значною мірою підвищити заміну імпорту на вітчизняному ринку меблів, дверей та іншої продукції деревообробної промисловості.  

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
альпи- львив шпон, шпон Альпи 1В2183/00/XV, alpi львов шпон, шпон alpi меранти 2м-77 высокий глянец, італійський шпон, alpi шпон, шпон+альпи, заводи по виготовленню модифікований шпон польщі, Что такое альпишпон, шпон альпи


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
22.12.2009р.

WINTERSTEIGER: „Тонкий пропил – це наш світ”

Акціонерному товариству із головним офісом в австрійському місті Ріді загалом належить 16 підприємств, два найновіших нещодавно було відкрито в Росії та Бразилії. Продукція компанії надходить до 130 країн світу через торговельну мережу, що нараховує 60 представництв, внаслідок чого частка експорту в загальному обсязі виготовленої продукції у фірмі WINTERSTEIGER становить близько 88%.

11.11.2009р.

Путь в высшую лигу

Осуществив свою давнюю мечту, молодой предприниматель купил пилораму, и за четыре года его деревообрабатывающий бизнес вырос до промышленных масштабов

вагонка киев цена Shrips - знайти попутника для подорожі
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua