Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3667
20.10.2009р. |
Подрібнювальні установки із Польщі

Практично кожне європейське виробництво нині є безвідходним, оскільки значна кількість відходів подається на переробку. Цей задум втілює у життя польська фірма TeknamotorSp.zo.o., яка була заснована у березні 1992 року. Компанія спеціалізується на виготовленні подрібнювальних установок. Власником фирмы є Ришард Ходорек, а її торговим представником на Україну  – Войцех Кіта.

Одним із останніх напрямів використання тріски є її застосування для насаджень клумб та дерев на вулицях міста: кольорові килими з екологічно чистого матеріалу не дають розростатися траві та бур’янам, а навпаки, оживляють пейзаж міст та селищ. Проте найприбутковішою галуззю використання тріски є її переробка на целюлозно-паперовому комбінаті або спалювання для прямого виробництва енергії. При цьому вона повинна бути дрібною та однорідною за розміром. У процесі створення біопалива (брикетів та пелетів) також використовується дрібнодисперсна тріска, яку спочатку висушують а потім подають на подрібнювальну установку, щоб отримати матеріал відповідних розмірів. Якщо на першій стадії використовувати матеріал великих розмірів і подавати його на сушіння, то вся технологічна лінія буде низькопродуктивною.

Мобільні подрібнювачі нині успішно застосовують також на вулицях міста при обрізанні гілок на деревах: простіше подрібнити деревину і завантажити її на одну вантажівку, аніж транспортувати зрізані гілки на трьох вантажних машинах. До того ж ця установка сама насипає тріску до кузова. Аналогічно можуть застосовувати таке обладнання керівні установи дорожнього будівництва та інші організації, які очищають автобани та міські дороги від зайвої рослинності.

Останнім часом у світі зросло зацікавлення до мобільних та стаціонарних подрібнювальних верстатів, які продукують тріску для подальшого спалювання. На виробництві цього обладнання вже близько 16 років спеціалізується фірма Teknamotor Sp.z o.o. Нею були запропоновані дискові та барабанні подрібнювальні верстати, молоткові млини та різноманітні транспортери. Нині головним напрямом конструкторів цього підприємства є скорочення штату персоналу, який необхідний для обслуговування установок, і підвищення продуктивності обладнання.

В основу створення цих верстатів покладений задум, по-перше, виготовлення мобільної подрібнювальної установки, яка б могла подрібнювати відходи після рубки дерев прямо у лісі, а, по-друге, можливість перетворювати відходи лісопилення на відходи підприємства. Спочатку фірма Teknamotor створила дискові верстати для роботи на лісосіках, пізніше – барабанні для лісопилення, адже там залишаються 25–30% відходів, які можна та потрібно переробляти.

Зараз підприємство пропонує шість моделей дискових верстатів, які подрібнюють відходи лісозаготівлі (гілки, кущі тощо) діаметрами 80, 120, 160 і 250 мм, а також обрізки, горбилі і т. ін., що залишаються після деревообробки. Такі установки працюють від тракторного приводу, електродвигунів (для стаціонарних верстатів) або двигунів внутрішнього згорання: дизельного чи бензинового. Швидкість подачі матеріалу до обладнання сягає 24 погонних метрів на хвилину для верстатів з ручною подачею і до 33 і 42 погонних метрів на хвилину при гідравлічній подачі сировини. До речі, усі підвісні подрібнювальні установки цієї фірми можуть мати як власну гідравліку, так і застосовувати гідравлічну систему трактора. Власна система є суттєвою перевагою цих установок – вона полегшує роботу та знижує вібрацію обладнання. Водночас можливість роботи від трактора є дуже зручною при низьких температурах, коли всередині верстата рідина гідравлічної системи може загустіти від морозу. Продуктивність дискових установок – 8 – 22 м3/год, а розміри отриманої тріски– 9, 11 або 14 мм.

Слід також згадати про деякі переваги окремо виділених установок, які випускає підприємство Teknamotor, а саме: мобільність (є сертифікат про можливість реєстрації в органах автоінспекції і буксування автомобілем зі швидкістю до 80 км/год); можливість повертати труби, через які викидається подрібнений матеріал під будь-яким кутом, і регулювання висоти викиду; наявність лічильника робочого часу тощо. Обладнання оснащене системою захисту двигуна і привода від перенавантаження No-stress і пристроєм для регулювання швидкості подачі відходів на переробку.

Дорожчі барабанні подрібнювальні установки випускають нині лише у стаціонарному вигляді, проте зараз також розроблений мобільний варіант для переробки колод діаметром до 350 мм. Стаціонарні барабанні установки виготовляють із головними електродвигунами потужністю 22–110 кВт, а також роликовими чи стрічковими транспортерами довжиною 3–4 м. Розміри вхідних горловин – 250х100, 350х100, 500х120, 500х190 і 600х200 мм. Продуктивність цих барабанних подрібнювальних установок – від 12 до 50 м3/год, розміри отриманої тріски – у межах 10–20, 15–25, 20–30, 20–40 мм. Додатково обладнання комплектується автоматичною системою керування, ланцюговими подавальними (для відходів довжиною до 4–5 м) і приймальними транспортерами (в тому числі вібраційними), а також регулюванням швидкості подачі. Система No-stress для барабанних установок є стандартною.

Наступна група верстатів фірми Teknamotor – це барабанні молоткові млини, які виготовляють тріску довжиною до 12 мм і, окрім деревини, успішно застосовуються для подрібнення багатьох інших матеріалів, наприклад, мінеральної вати, пінопласту тощо. Це обладнання чудово зарекомендувало себе у роботі на меблевих підприємствах для подрібнення обрізків, у тому числі твердих деревних порід (дуб, бук) з вологістю 7%, а також відходів виробництва шпону і фанери: ядрової деревини, обрізків. Розмір тріски і продуктивність верстата визначаються підбором барабана, кількості різальних ножів і швидкістю подачі. Тому це польське підприємство може виготовляти обладнання згідно з побажаннями конкретного клієнта. Потужність головного двигуна барабанних молоткових млинів – 22 чи 45 кВт. Молоткові подрібнювачі від решти верстатів такого типу відрізняються можливістю застосування при роботі із забрудненою деревиною, в якої на корі чи матеріалі є пісок, камінчики, осколки, цвяхи тощо.

Дуже важливим моментом, який фірма Teknamotor може нині запропонувати клієнтові, є комплексне рішення проблеми завантаження і розвантаження тріски. Підприємство виготовляє різні види транспортерів, наприклад, мобільні, які можуть завантажувати два контейнери одночасно.

Подрібнювальні установки фірми Teknamotor за якістю нічим не поступаються установкам, які виготовлені у західноєвропейських країнах, хоча їх вартість значно менша, оскільки у Польщі – дешевші матеріал та робоча сила. До того ж ще однією перевагою цих верстатів є наявність у них системи кріплення різальних дисків і подавальних роликів. Перевагою подрібнювального обладнання є якість та зносостійкість його ножів, сталь для яких імпортується. Раніше використовували марку 45–48 HRC, а нині – марку 62. Цей матеріал відзначається твердістю в поєднанні із ударостійкістю.

Фірма Teknamotor є потужним виробником подібного обладнання у Польщі. Усі верстати цієї компанії відповідають європейським стандартам. Нині ці установки працюють у Білорусії та в Україні, підприємство виготовляє декілька замовлень для підприємств Російської Федерації. Зазвичай, фірма Teknamotor постачає свої верстати до країн ЄС: Німеччини, Італії, Австрії, Бельгії, Голландії, Англії, Чехії, Словаччини, Болгарії та Румунії. Клієнти країн СНД з’явились у списку споживачів лише протягом останніх років, проте вони дуже важливі для цієї компанії, оскільки це перспективний ринок для її продукції. Це підприємство дуже активне на українському ринку. Фірма часто бере участь у виставках. Наприклад, 20–23 травня цього року вона буде у Львові, а 23–27 вересня – у Києві. Також у цих містах України є фірми, які представляють інтереси компанії. Переважна кількість їхнього обладнання працює в Україні як результат безпосереднього продажу. За усі зв’язки з україномовними та російськомовними клієнтами відповідає торговий представник Войцех Кіта. Необхідно зазначити, що польські спеціалісти вільно володіють англійською, німецькою, російською та українською мовами. Тому фірма Teknamotor завжди готова до співпраці із закордонними клієнтами.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
чим подрибнить гиляки, щепоподрібнювальні, Способи переробки гиляк, установка доя подрібнення гілок, пресування гілок зрізаних з дерев, подрибнювач гиляк, Пириробка гиляк, переробка гиляк, де використовують подріблені гілки, як подрібити гілки
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua