Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
5431
27.10.2009р. |
Будуй для себе, та пам’ятай про внуків

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

Пропозиція фірми Specta

Серед численних засобів захисту деревини особливу увагу привертають препарати німецької компанії BASF Синесто®Б і Воглманіт®СХ, які реалізує на українському ринку фірма Specta. Річ у тім, що активні речовини Синесто®Б і Воглманіт®СХ, як і всі препарати компанії BASF, відповідають усім вимогам і дозволені до застосування в ЄС, тому в Європі саме Синесто®Б є лідером на ринку препаратів для антисептичної обробки деревини звичайним способом, а Воглманіт®СХ – один з найкращих препаратів для вакуумного просочення деревини під тиском.

Синесто®Б відмінно закріплюється в деревині й надійно захищає її на всіх стадіях обробки. Концентрацію розчину з урахуванням місцевих кліматичних умов швидко визначають за допомогою простої й, водночас, точної методики тестування.

Активні компоненти Синесто®Б адсорбуються в поверхневій частині деревини на глибині 1–2 мм, де зв’язуються з клітинною тканиною. Після висушування поверхні значна частина захисного засобу закріплюється всередині деревини.

Обробляти лісоматеріали засобом Синесто®Б рекомендується відразу після рубання або розпилювання – таким чином можна запобігти появі синяви деревини перед початком її обробки або використанням за кінцевим призначенням. Обробляють деревину методом занурення в розчин або розпиленням препарату.

Для захисту деревини від грибків і комах, попередження гнилі застосовують водний розчин препарату Воглманіт®СХ. Він не містить хрому і миш’яку і призначений для вакуумного просочення деревини.
Внаслідок такого просочення активні сольові компоненти проникають углибину волокон деревини, забезпечуючи її надійний захист, завдяки чому його можна застосовувати при будівництві всіляких споруд, огороджень, стовпів, поручнів, терас, балконів, садових меблів, обладнання ігрових майданчиків тощо.

Фіксація антисептичного препарату не залежить від температури: відносна фіксація досягається, зазвичай, протягом 24 годин після просочення.

Антисептики від ArchTimberProtection

Провідним виробником антисептиків та розробником передових технологій антисептичного захисту деревини вважається всесвітньо відома британська корпорація Arch Timber Protection. Протягом майже 90 років компанія пропонує своїм клієнтам найкращі продукти та найпередовіші технології для захисної обробки деревини: антисептики, консерванти, антипірени. З 2005 року компанія постачає свою продукцію і в Україну.

Захисні препарати компанії Arch Timber Protection поділяються на дві основні категорії за методами застосування:

– за методом занурення, для якого не потрібне складне обладнання;

– за методом глибокої обробки (вакуум-тиск-вакуум) на спеціальному обладнанні.

До першої категорії належать: антисептики для транспортного і складського захисту деревини – Antiblu Select. AntibluSelect є високоефективним антисептиком для захисту деревини від синяви і цвілі на період її транспортування до кінцевого споживача, складського зберігання і природного сушіння. Основні переваги Antiblu Select такі:

Antiblu Select забезпечує ефективний захист деревини від синяви та цвілі від трьох до шести місяців, залежно від концентрації розчину;

Antiblu Select не змінює колір деревини, зберігає природну структуру дерева;

– робочий розчин Antiblu Select не має запаху;

Antiblu Select не містить речовин, застосування яких заборонене або обмежене в світі;

Antiblu Select не містить металів;

Antiblu Select і оброблена ним деревина задовольняє вимоги екологічного законодавства всіх країн світу;

– концентрація робочого розчину AntibluSelect може бути легко визначена за допомогою вимірювального пристрою, що надається компанією Arch Timber Protection;

– обробка Antiblu Select не впливає на можливість склеювання або фарбування деревини;

Antiblu Select має привабливе для споживачів співвідношення ціна/якість.

Висока ефективність Antiblu Select підтверджена випробуваннями в Сенезькій лабораторії захисту деревини, а також незалежними випробуваннями великих європейських деревообробних підприємств.

До другої категорії належать захисні препарати, що вимагають для свого застосування спеціального обладнання.

Продукти Arch Timber Protection застосовуються методом імпрегнації (вакуум-тиск-вакуум). Tanalith E iTanalith C – ці консерванти забезпечують надійний, довгостроковий захист деревини від усіх видів грибків, бактерій і комах.

Tanalith Е застосовують методом «вакуум-тиск-вакуум» в автоклаві; за кордоном цей метод, зазвичай, називають методом імпрегнації. Цей метод, а також унікальна хімічна формула, на основі міді і триазолів, без застосування хрому і миш’яку, дають змогу досягти надійної фіксації компонентів Tanalith Е в деревині і забезпечити довговічний захист від усіх видів грибків і комах, в т. ч. термітів. Деревина, оброблена Tanalith Е, може використовуватися в прямому контакті з ґрунтом.

Термін служби деревини, обробленої за допомогою Tanalith Е:

– у прямому контакті з ґрунтом – до 30 років і більше;

– у прямому контакті з атмосферними опадами, але без контакту з ґрунтом – від 30 до 60 років;

– усередині приміщення – від 60 років.

Tanalith C – консервант на основі міді, хрому і миш’яку. TanalithC найкраще обробляти шпали, стови та траверси ЛЕП, деревину, призначену для будівництва мостів, дорожніх огорож, а також для інших видів промислового будівництва.

Термін служби деревини, обробленої TanalithC, становить до 40 років у прямому контакті з ґрунтом, і до 60 років і більше без контакту з ґрунтом.

Tanatone – препарат (рідина) для надання деревині кольору, це домішка, що додається до Tanalith C або Tanalith Е в робочий розчин.

Для тих, хто хоче убезпечити своє житло, виробництво і загалом майно, де застосоване дерево і конструкції з нього від вогню, Arch Timber Protection пропонує препарат Flamechek. Цей антипірен зарекомендував себе як високоефективний препарат: деревина, оброблена ним, витримує високі температури (від 530ºС і більше) протягом часу, достатнього для евакуації людей і тварин, і відповідає міжнародним стандартам BS 476 класу захисту 6 і 7. Препарат наноситься пензлем, валиком або методом розбризкування.

Ексклюзивним представником корпорації Arch Timber Protection є спільне українсько-естонське підприємство «Hansacom-Україна».

ТзОВ «Альфатрейдинг»: надійні засоби захисту деревини

ТзОВ «Альфатрейдинг» постачає в Україну продукцію відомих російських марок – антисептики для всіх стадій обробки деревини «Біосепт-Транс» та «Біосепт», засіб для знищення комах «Антижук», текстурні покриття: на алкідній основі – «Акватекс Екстра» і на водній основі – «Євротекс», широкий асортимент вогне-біозахисних сумішей тощо. Вся продукція сертифікована.

«Біосепт»

Створений для захисту деревини і для запобігання розповсюдженню грибків, плісняви, а також для профілактики зараження деревини деревоїдними комахами і деревною синявою. «Біосепт» нейтралізує ферменти, що виробляють грибки та пліснява, й тим самим руйнує процес розкладання органічних речовин деревини, за рахунок чого знижується поживне середовище грибків і плісняви. Він безпечний для людей і тварин. Крім того, він добре просочується в деревину, не має запаху й не викликає корозії чорних та кольорових металів. «Біосептом» обробляють не лише дерев’яні поверхні всередині та ззовні будинків, а й кам’яні та цегляні поверхні, передусім, в умовах підвищеної вологи. Препарат готовий до застосування й наноситься пензлем, валиком, розпилювачем, фарбопультом або зануренням.

«Біосепт-Транс»

Ефективно захищає свіжоспиляні матеріали від деревофарбуючих, пліснявих і дереворуйнуючих грибків, а також жучків, що точать дерево, в період атмосферного сушіння, транспортування і зберігання в умовах гігроскопічного та конденсаційного зволоження. Основна перевага: висока здатність просочуватися, ефективність біозахисту, можливість обробки пиломатеріалів вологістю до 80%, довгий (6 міс.) термін гарантованого захисту. «Біосепт-Транс» не впливає на колір деревини після обробки і не понижує її якості. Препарат виробляють у вигляді концентрату, який легко розчиняється у воді. Невисока норма витрати для приготування робочого розчину робить його дуже економічним. Обробляють пиломатеріал зануренням у розчин, пензлем, валиком.

«Антижук»

Знищує деревоїдних комах на всіх стадіях розвитку. Зупиняє біоруйнацію, що почалася, попереджує розповсюдження плісняви, грибків, синяви, гнилі дерев’яними поверхнями.

«Акватекс екстра»

Це текстурне покриття на алкідній основі призначене для покриття пиляних і струганих дерев’яних поверхонь ззовні і всередині приміщень (вікна, двері, рами, внутрішні і зовнішні стіни, перила, лоджії, лиштва, віконниці, плінтуси, фасади будинків, сходи, плоти, садові будівлі, меблі, вироби із ДВП, ДСП, фанери тощо). Захищає деревину від атмосферного впливу, сонячного УФ-випромінення, від гниття, плісняви, руйнації деревними комахами. Декорує деревину під цінні породи і надає їй бажаних кольорів і відтінків.

Спеціально підібрана система алкідних смол з різною в’язкістю, а також застосування натуральних олив забезпечує утворення міцного гнучкого та еластичного захисного покриття, здатного пропускати повітря. Наявність у складі натуральних восків сприяє підвищеній стійкості до впливу атмосферних опадів.

Система стабілізаторів містить у собі унікальні органічні УФ-адсорбенти і УФ-поглинаючі нанопігменти нового покоління, що дає змогу досягти високої стійкості кінцевого покриття до вигорання.

Покриття має високі естетичні властивості. Не закриваючи природної текстури деревини, воно утворює шовковисто-глянцеве покриття, яке, завдяки застосуванню спеціальних транспатантних пігментів, має глибокий насичений, благородний колір. Усі кольори «Аватекс екстра» можна змішувати для створення нових кольорів і відтінків.

Препарат має високі малярні властивості, не підтікає, гарно змочує поверхню дерева. Можливо обробляти деревину з вологістю до 40%, що дає змогу розширити сезонні межі застосування препарату. Можна обробляти дерев’яні поверхні, раніше оброблені оліфою або іншими засобами.

«Євротекс»

Цей захисний лак, завдяки високоефективним антисептикам і спеціальним домішкам не тільки надасть привабливого вигляду дерев’яним поверхням, а й надовго захистить їх від біоруйнації. «Євротекс» утворює на поверхні деревини гладку, еластичну полімерну плівку, здатну пропускати повітря, стійку до несприятливого атмосферного впливу, захищаючи дерев’яні поверхні від дощу, снігу та сонця, а також від біологічних пошкоджень (гниття, плісняви, синяви, грибків).

«Євротекс» створено на акриловій основі, яка не містить органічних розчинників. Безпечний для людей і тварин. Працювати з ним легко і просто: речовина не має запаху.

Можливість кольорового рішення практично безмежна: 16 базових кольорів й велика кількість відтінків, створених на їх основі.

Імпрегнанти фірми Obermeier

Широку гаму засобів для захисту деревини цієї компанії реалізує фірма «Ройек-Львів». Їх можна розподілити на три групи:

Korasitсольові розчини для захисту деревини (імпрегнації);

Koranol – просочувальні декоративні засоби (лазурі для фарбування зовнішніх поверхонь деревини);

Koralan – просочувальні декоративні засоби (лазурі, фарби, ґрунти для фарбування деревини ззовні та всередині приміщень).

Korasit CCONпрепарат на основі сполук міді, бору і хрому. Запобігає появі та розповсюдженню грибків, комах синяви та гнилі. Препаратом методом імпрегнації та занурення обробляють деревину ззовні приміщень, яка контактує з водою (портові будівлі, холодильні вежі), яка має або не має контакти з ґрунтом, а також деревину всередині приміщень, яка не має контакту з ґрунтом.

KorasitTS(без хрому) на основі сполук міді та амонію. Знищує та запобігає появі грибків, синяви, плісняви та комах. Деревину зовнішньої сторони приміщень, яка не має контакту з ґрунтом, обробляють методом занурення. Допускається вологість деревини до 20%.

KorasitKS(без хрому) на основі сполук міді та амонію використовують для обробки деревини ззовні будівель методом імпрегнації, яка має або не має контакту з ґрунтом (будівельні елементи, несучі конструкції, паркани тощо).

Koranol – лазур на основі алкідних смол. Містить розчинник. Захищає деревину від синяви, плісняви, атмосферного впливу і завдяки біологічним складникам – від шкідників рослинного та біологічного походження. Препаратом фарбують деревину, яка не має контакту з ґрунтом, ззовні приміщень. Наносять лазур пензлем або вальцем.

Koranol-імпрегнола – лазур на основі алкідних смол. Містить розчинник. Для захисту від грибків, плісняви, синяви та атмосферного впливу наносять на деревину, яка не має контакту з ґрунтом ззовні споруди, пензлем або вальцем.

Koralan – лазурна основі поліуретан-акрилових смол. Для захисту від атмосферного впливу наносять пензлем або вальцем на деревину, яка не має контакту з ґрунтом ззовні та всередині споруд.

Koralan – фарба на основі акрилових смол. Захищає деревину від атмосферного впливу. Використовують ззовні (піддашшя, зовнішні двері, паркани).

Koralan – ґрунт. Запобігає появі грибків та плісняви. Наносять пензлем або вальцем на деревину, яка не має контакту з ґрунтом (внутрішня фурнітура, вікна, зовнішні двері).

Ми розповіли лише про деякі засоби захисту деревини. Вибір же їх на вітчизняному ринку – необмежений.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
сушіння і імпрегнація деревини, як обробити дерево біозахисто, біосепт-транс, Korasit, поручні на терасу ціни із дерева, ринок антисептиків для дерева презентація, вплив на людину алкідної смоли, види поверхневого методу імпрегнації деревини, естонські меблі садові будиночки, компоненти поліуретану фірми basf


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку


anta | 26.12.2016 00:13:28

Я вот узнала
цену бетона, и подумала, а что если мне деревянные брусы зальют бетоном, и установят, как столбики, ну или даже как под строй материал. Будет ли дерево держаться там в бетоне. Или нету смысла так делать?


   1Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua