Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Сушильные камеры для древесины Termolegno в Украине
04.09.2020р.

Компания Мегарес больше 10 лет представляет на рынке Украины итальянскую...

Рівненська область через 30 років може залишитися без лісу - дослідження
27.08.2020р.

За рік, із серпня-2019 до серпня-2020 року, в Рівненській області вирубали лісу у два...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2198
28.10.2009р. |
Збігнєв Лінднер – гробових справ майстер

Сила фірми LINDNER –у інноваційній технології виробництва. За кілька років деревообробний завод пана Лінднера в польському місті Wagroweсстав не лише найпотужнішою мануфактурою домовин для кремації, а й найсучаснішим виробництвом у Європі.

Це єдина польська фірма, де домовини виготовляють промисловим способом, зі збереженням того ж рівня якості, що дає робота ремісника. Завод щороку виробляє 100000 домовин, які, переважно, експортують до Німеччини - це1/3 потреби країни в готових виробах та компонентах. Крім того, З. Лінднер постачає продукцію до скандинавських країн, а тепер перед фірмою відкривається й британський ринок.

– Ми випускаємо, – розповідає пан Збігнєв, – домовини для кремації низької собівартості, тому що на них є попит. Водночас розширюємо виробництво продукції середньої цінової категорії, пропонуємо нові моделі. Ми – один із небагатьох потужних продуцентів, які виготовляють домовини за допомогою конвеєрної лінії. Кожної хвилини в різній стадії виробництва на конвеєрі перебуває майже 500 домовин. Найменша серія нараховує 100–150 штук. І це не лише одна модель – ми пропонуємо 48 типових моделей. Такі можливості нам надала технологія.

Матеріали

Фірма виготовляє домовини загалом із деревини сосни. Щороку вона купує 10000 – 12000 м³ кругляку в регіональних лісництвах Познані і Піли.  На підприємстві використовують безпечні фарби, лаки OLILACKEі клеї фірми Jowat, які відповідають нормам і не виділяють шкідливих речовин при згорянні.

– З 2006 року ми впроваджуємо програму фарбування продукції на водній основі, – пояснює пан Лінднер. – Усі без винятку наші технології безпечні, а палітру фарб підбираємо індивідуально на замовлення покупців.

Десять років з фірмою Wood-Mizer

У середині 90-х років підприємство придбало на фірмі Wood-Mizer стрічкопилковий верстат LT40. Він мав стати додатком до вертикального верстата, проте згодом виявився здатним на більше. Пану Лінднеру сподобався сервіс фірми, її шанобливе ставлення до клієнта, тож, коли виникли нові проекти та потреби, а фірма Wood-Mizer зробила конкретну пропозицію, у пана Лінднера не лишилося жодних сумнівів щодо того, з ким йому в подальшому співпрацювати.

– Коли ми почали реалізувати проекти з участю європейських фондів (рефінансування, Phare 2003 i 2005, – уточнює начальник виробництва Кшиштоф Бромберек, – стало зрозуміло, що розпилювання деревини варто повністю побудувати на базі технології Wood-Mizer.

– Наше співробітництво з фірмою LINDNER, – доповнює Аркадіуш Харас, начальник відділу маркетингу фірми Wood-Mizer з міста Коло, – продовжується протягом понад 10 років. Можна сказати, що це завод співробітництва між нашими компаніями. На фірмі ми можемо показати наші стрічкопилкові верстати в умовах реального виробництва. Тут переробляється велика кількість різноманітної деревинної сировини, завдяки чому ми досконало випробовуємо своє обладнання, виявляємо «вузькі» місця й приймаємо технічні рішення для усунення проблем, що непросто зробити в наших власних «лабораторних» умовах. З іншого боку, польське підприємство отримує доступ до останніх розробок, що дає йому змогу випереджати конкурентів у технічному переозброєнні.

Нині фірма LINDNER експлуатує найсучасніші машини промислового типу, які виготовляє Wood-Mizer, або які випробуються. Це верстат LT300 з конвеєрною лінією  для транспортування матеріалу, промисловий крайкообрізний верстат ЕЕ20, шестиголовковий верстатMultiHead,  верстат LT40HDE25 з гідравлікою, напівпромисловий загострювальний верстат для стрічкових пилок і автоматичний розвідний пристрій. Варто також згадати про лінію для розпилювання тонкоміру – Small Ljg Processing (SLP), яка уже півроку проходить промислові випробовування на цьому підприємстві. У складі лінії двоголовковий вертикальний стрічковий верстат (TVS), одноголовковий стрічковий ділильний верстат (SVS), шестиголовковий MultiHead (МН), який можна замінити багатоголовковим горизонтальним верстатом (HR). Лінія комплектується конвеєрною системою, яка складається із подавальних і приймальних столів. Усі згадані машини, окрім верстата LT40, випускають під маркою AWMV – це промисловий підрозділ Wood-Mizer – і пофарбовані в зелений колір.

Прототип розкрійної лінії

Зазвичай, початком технологічного процесу на фірмі LINDNER є розкрій колод деревини на промислових лініях Wood-Mizer (AWMV). Перша машина в лінії SLP – це двоголовковий вертикальний верстат, який пготує матеріал для наступного верстата – одноголовкового ділильного. Кінцевий продукт отримують при розпуску бруса на шестиголовковому MultiHead. Лінія дає безпрецедентну економію матеріалу та енергії. Якість розпилу така ж висока, як і в пиломатеріалу, которий закуповують у німецької компанії Klausner. У цьому випадку застосовують технологію пиляння вузькострічковою пилкою, яка поза конкуренцією за технологією пиляння порівняно з традиційними техніками різання деревини. Черговий плюсSLP – незначні експлуатаційні витрати, чому сприяє велика надійність компонентів, що використовуються у виробництві, а також високий вихід продукції.

Лінія дає змогу розпилювати від 35 до 45 м³ деревини за зміну. Вихід готової продукції порівняно зі старими технологіями збільшився приблизно на 25%. Максимальне енергоспоживання – до 100 кВт (у випадку використання шестиголовкового MultiHead або HR).

Ця повністю механізована система дає гарні показники виробничої ефективності. Є можливість виготовляти дощки різної товщини. Фактично, лінія SLP – піонерське технічне рішення,в якому зацікавлені клієнти Wood-Mizer як у Польщі, так і в інших країнах.

– Це потужна промислова лінія, безпечна для робітників, оскільки вони перебувають далеко від пилок й не мають контакту з оброблюваним матеріалом, – зауважує пан Лінднер.

1000 моделей у пам’яті

Після розкрою колод пиломатеріал сушать у камерах фірми Muhlback, Звідки сухі дошки надходять на технологічні лінії – спочатку на лінію Weinig, яка спеціально для LINDNER розробила прототип преса Profi–Press  2500 HF з так званою «розумною» пилкою для прямокутного і трапецієдального пиляння. Поруч встановлено прес ProfiPress  2500 РРL разом з верстатом FlexiRip. Потім склеєна плита надходить на обробку прототипними стругальними верстатами Unіmat 30 EL. Щит обробляють на верстаті Unіmat 500. Стругально-профілювальні верстати мають спеціальні затиски, які унеможливлюють заклинювання трикутних елементів, що домінують у конструкції домовин, де практично всі з’єднання виконують під кутом – навіть у ніжках домовин з’єднання в не просто склеєні під прямим кутом, а в пазах невидимим способом.

Привертає увагу й автомат AL310 фірми Ayen, який за один цикл фрезерує отвори в дерев’яних щитах  і вбиває в них кілки.

Потім поверхню елементів шліфують за допомогою верстатів фірм Heesemann itfering. З’єднують щит з елементом конструкції на автоматизованій лінії, яка закінчується двома верстатами з ЧПК для кутового розпилу. Вони дуже мобільні – процес пиляння триває 3 секунди, а в пам’яті машини закладені 1000 моделей виробу. Пилка має програму для підрахунку значень кутів, що при виробництві домовин дуже важливо, тому що протягом всього технологічного циклу не відбувається простого розпилу під прямим кутом. У більшості випадків випилюють трапецієдальні елементи.

Готові елементи надходять на монтаж. На двох автоматичних верстатах австрійської фірми МВМ оператори складають верхню і нижню частини домовини. Завершальні операції з кришками виробів, а також обробку бокових панелей виконують на центрі з ЧПК фірми Weeke.

Вироби покривають лаком або фарбують у спеціальних приміщеннях, виготовлених фірмою Schuko. В них установлена система очищення, яка відповідає вимогам ЄС з охорони навколишнього середовища. Фірма Schuko також змонтувалаавтоматичну аспіраційну систему для відбору стружки з усіх верстатів у цеху.

– Технологічні рішення, які тут приймаються, інноваційні за своєю суттю і нині найпередовіші у світі, – розповідає пан Лінднер. – Загалом, це прототипи машин, які розробляються і постачаються спеціально нашій фірмі, оскільки для компаній Wood-Mizer, МВМ і Weinig ми, наприклад, є найкращою рекомендацією. Представники цих фірм демонструють у нас свої верстати в роботі потенційним клієнтам. Тому у 2007 році ми стали лауреатами конкурсу «Європейська фірма» в категорії «Інноваційний продукт», «Інноваційна послуга».

Дуже цікава система керування стругальними верстатами. Вже на дільниці підготовки інструмента в загострювальний верстат введені параметри наступного стругання. Підготовлені ножі відповідного профілю надходять на дільницю стругання, а в комп’ютерній базі верстата уже є дані про стругання. Таким чином, загострювання та стругання об’єднані комп’ютерною системою керування, де запрограмовані дані про профіль, допуски тощо. Робота оператора полягає лише в монтажі відповідного ножа і виконаннінайпростіших налаштувань за підказками на комп’ютерному моніторі.

Повага до дерева

Здивувало те, з якою повагою у цій фірмі ставляться до деревини. Я бачив на розкрійній лінії обрізки, котрі у будь-якій іншій компанії відправили б на дрова або на вогнище. А тут їх переробляють на короткі елементи з подальшим склеюванням у відповідні деталі. Варто, однак, сказати, що ще на стадії проектування виробництва перед конструкторами було поставлене завдання про обмеження відходів до мінімуму. Тут не знайдеш куска деревини або дошки шириною понад 5 см, тому що при програмуванні верстатів допуски на стругання зведені до мінімуму. Тому транспорт з відходами для заводу «Кроноспан» тут відправляють лише що два тижні.

З верстата, який кроїть клеєні плити на елементи визначеної форми, кінцеву дошку подають на повторне склеювання. Є також можливість склеювати вигнуті дошки. Спосіб нанесення клею також унікальний – тільки з одного боку дошки і в такій кількості, щоб при пресуванні клей не виступив назовні. Клей наноситься автоматично лише в місцях склеювання.

– Сировина нині надто дорога, щоб робити з неї стружку, – каже пан Лінднер. – Та ми досягли не лише максимальної економії деревини, а й електроенергії, а також… стиснутого повітря, яке нам потрібно для виконання практично всіх операцій. Оскільки затрати на роботу пневматичних систем суттєві, ми вирішили не економити на інсталяції і маємо нині розвинуту систему винесення тирси, а також утилізації деревних відходів. Маємо також найновішу систему акумуляції щохвилинного надлишку електроенергії.

Усі зібрані відходи після розпилювання деревини подають у збирач, із якого передають на виробництво брикетів без використання в’яжучихна сучасній лінії. Продукт характерний високою енергією горіння і безпечний для навколишнього середовища.

Нові перспективи Wood-Mizer

– Маємо надію, що наші машини успішно справляються зі своїми завданнями на виробництві такого незвичайного продукту, – підсумовує Аркадіуш Харас. – Наша лінія SLP має модульну систему, тож її можна складати під визначені виробничі завдання і під продукцію. Замість верстата MultiHead можна поставити в лінії горизонтальний верстат HR, який також модульний, – а залежно від потреби, можна встановити від 1 до 6 пилкових вузлів. Суттєвим для нас є те, що під час зустрічей на фірмі LINDNER клієнти Wood-Mizer можуть бачити верстати в роботі й переконатися в їх якості, у вигодах використання нашого обладнання.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
виробництво домовин, пилко збирач, Обладнання для виготовлення домовин, робота в польщі по виготовленню домовин, пилко збирач цена, Майстер з виготовлення домовин, awmv що виготовляє, обладнання для виробництва домовин, технологыя виготовлення домовин, lindner


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
14.04.2010р.

“Добробуд” – не довгобуд

В урядів розвинених країн соціальна реабілітація інвалідів – один з основних пріоритетів. У нас держава про існування цієї проблеми тільки-но починає згадувати. І добре, що на допомогу їй в цьому приходять підприємці. Один з поки що нечисленних прикладів у галузі деревообробки – Дрогобицьке підприємство інвалідів (ДПІ) „Добробуд”, яке очолює В. І. Паращак.

29.03.2010р.

VISION-inline для виробництва фасадів

Німецька компанія REICHENBACHERє однією із провідних світових компаній з виготовлення оброблювальних центрів. На обладнанні цієї фірми можна виробляти деталі меблевих виробів, вікна, двері, сходи і навіть дерев’яні скульптури. Про якість обладнання свідчить те, що його використовують у виготовленні елементів інтер’єру салону таких легендарних марок автомобілів, як Bentley, Rolls-Royce, Jaguar, Porsche, BMV і Mercedes.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua