Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
«Лисі» Карпати і мовчання Грети Тунберг
31.12.2020р.

ЄС чинить тиск на Україну, намагаючись через арбітраж примусити нашу державу...

METAMOB виходить на український ринок
01.12.2020р.

Компанія Metamob – провідний виробник стрічкових пил у Румунії. Власна національна...

Чому ініціативи Міндовкілля загрожують екологічній безпеці України та можуть призвести до розвалу лісового сектору економіки.
25.11.2020р.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України виступило з двома...

Що робить ліс надзвичайно цінним та живим?
11.11.2020р.

Усі люблять гуляти у лісі. Особливо зараз, коли листя дерев набуло золотавих...

Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
6022
04.12.2009р. |
Яскрава палітра «Янтарю»

Історія заводу «Янтар» розпочалася у лютому 1944 року, коли був заснований коростенський міськпромкомбінат. Виготовляли там колодки для взуття, колеса для возів, милиці, бочки тощо.

У 1953 році ввели в дію цех з виробництва готових до використання олійних фарб і замазки для вікон. У1964 році комбінат перетворили на завод побутової хімії. До лакофарбової продукції додалося виробництво гальмівної рідини, губної помади, цементно-піщаної черепиці.

У 1970 році постановою уряду заводу було доручено організувати лісохімічне виробництво, а вже через два роки підприємство працювало на повну потужність, випускаючи каніфоль, скипидар, ефір каніфолі та смоли на основі каніфолі.

Емалі та фарби

Нині ЗАТ «Коростенський завод «Янтар» (голова правління – Анатолій Сергієнко) є одним з найбільших виробників лакофарбової продукції в Україні, а також єдиним підприємством з виробництва скипидару живичного та каніфолі, яку використовують для виробництва гумової, шинної, целюлозно-паперової, лакофарбової та іншої продукції. Виробничі потужності заводу дають змогу переробляти до 20 тис. тонн живиці на рік (якби не китайська експансія) та виготовляти до 50 тонн лакофарбової продукції на добу.

ЗАТ «Коростенський завод «Янтар» виготовляє також алкідні смоли, акрилові та стиролакрилові дисперсії, які є основною сировиною для виготовлення екологічно чистої лакофарбової продукції.
Дуже популярна у споживачів емаль ПФ-115 «Білосніжка». Це найбіліша високоякісна алкідна емаль, яка успішно конкурує з продукцією провідних виробників. Завдяки використанню найкращих імпортних компонентів «Білосніжка» швидко сохне, не жовтіє. Дуже цінним є й те, що емаль має високі експлуатаційні властивості. Вона надійно захищає металеві та дерев’яні поверхні від атмосферного впливу. Використовують «Білосніжку» і всередині приміщень для фарбування віконних рам, дверей тощо.

Високо оцінили покупці емалі ПФ-115, ПФ-115 «Янтар», ПФ-266 з удосконаленою рецептурою. Вони утворюють покриття з високими декоративними та захисними характеристиками, надстійкі до атмосферного впливу та УФ-випромінення, мають широку гаму кольорів.

Нині значну увагу у світі загалом і в Україні зокрема приділяють екологічно чистим матеріалам, у зв’язку з чим підприємство збільшило їх виробництво у декілька разів. Найпопулярнішими серед цих матеріалів є такі фарби, як «Янтар-Сніжок», «Янтар-Фасад» та «Янтар Екстра».
Фарбу «Янтар-Фасад» використовують для оздоблення фасадів, реставрації старих будівель. Завдяки використанню високоякісної сировини та найсучасніших технологій, за умови правильної підготовки поверхні завод гарантує експлуатацію покриття не менше 10 років.

Фарби «Янтар-Сніжок» та «Янтар-Екстра» мають поліпшені споживчі властивості, стійки до миття, добре пропускають повітря, до того ж фарба «Янтар-Екстра» захищає поверхню від плісняви та грибків, що дуже важливо для приміщень з підвищеною вологістю.

На підприємстві розробляються і впроваджуються у виробництво найсучасніші види покриття. Серед новинок – водно-дисперсійна фарба та ґрунтовка для металевих поверхонь, які мають підвищену адгезію, стійкі до впливу різноманітних чинників; водно-дисперсійна фарба для віконних рам «Білосніжка».

Цікавими новинками є також антикорозійні матеріали. Особливої уваги заслуговує ґрунтовка ПФ-049К та ґрунт-емаль «3 в 1». Останній продукт дає змогу замінити три матеріали: перетворювач іржі, ґрунт та емаль. Ним можна фарбувати частково прокородовані поверхні без спеціальної попередньої підготовки, що прискорює виконання робіт.

Паркетні лаки

Після кількарічної перерви виробництво паркету в Україні знову активно розвивається. Підвищується й його якість – як завдяки впровадженню сучасних технологій виробництва, так і використанню якісних лаків.

Найрозповсюдженішим з паркетних лаків, які виробляються в Україні, є лак ПФ-231. Його легко наносити, утворена плівка має гарний вигляд. Висихає такий лак протягом 24–48 годин. Остаточно лак тужавіє (можна ходити по підлозі) через 72 години. Термін експлуатації покриття – 2–3 роки.

Значно вищі експлуатаційні властивості має паркетний уралкідний лак «Янтар-Паркет». Він швидше сохне (не більше 12 годин), а через 24 години покриття, що утворює лак, придатне до експлуатації. Лак забезпечує стабільний блиск паркету, водостійкість. Термін його експлуатації – 5 років. Бажаючим прискорити роботи підприємство пропонує двокомпонентний алкідний лак. Він сохне протягом 3 годин. Використовують його для захисту та декорації паркету, а також виробів з деревини всередині приміщень. Утворює водостійку плівку підвищеної твердості. Реалізується в комплекті із затверджувачем, який додають безпосередньо перед використанням.

Зважаючи на сучасну тенденцію використання лакофарбових матеріалів без летких токсичних розчинників, завод став виробляти водно-дисперсійний паркетний лак ВД-АК-21. Його використовують для високоякісного лакування паркету, меблів, дверей, віконних рам та інших дерев’яних поверхонь. Він екологічно та пожежобезпечний, безбарвний, гігієнічний. Щоправда, трохи складніша технологія його нанесення (вимагає декілька шарів спеціального ґрунту), зате утворюється міцне, еластичне, довговічне, водостійке глянцеве покриття.

Для захисту деревини

Деревина, як відомо, потребує захисту від впливу навколишнього середовища. В асортименті заводу є для цього достатня кількість засобів.

Передусім, це «Сеніж». Засіб призначений для захисту дерев’яних конструкцій, стін житлових будинків та господарських будівель від гниття як ззовні, так і всередині приміщень. «Сеніж» – концентрована рідина бурого кольору. Перед застосуванням його розбавляють водою 1:1. Наносять розчин за допомогою щітки або гідропульта. Використовують самостійно або як біозахисну ґрунтовку під фарбу.

Завод виготовляє також декоративно-захисний засіб «Янтар» для декорації та захисту дерев’яних поверхонь при виконанні ремонтних робіт ззовні та всередині приміщень. Він містить модифікуючі та фунгіцидні добавки, які сприяють захисту деревини від атмосферного та біологічного впливу. Речовина утворює поверхневу плівку, яка підкреслює природну текстуру деревини, надає їй стійкого кольору та блиску, дає змогу імітувати цінні породи деревини (дуб, модрину, оливу, горіх, палісандр, ебенове та тикове дерево. Завдяки цим властивостям засіб став переможцем Всеукраїнського конкурсу якості «100 кращих товарів України» в номінації «Промислові товари для населення».

Деревозахисний засіб ПФ-11 – використовують для захисту від біологічних пошкоджень дерев’яних конструкцій та споруд. Застосовують також для просочування деревини переб фарбуванням алкідними лаками та емалями.

Новинка в асортименті підприємства – антипірен «Вогнезахист Д». Він призначений для утворення вогнезахисного шару на елементах внутрішніх конструкцій будівель і споруд з метою зниження їх займистості. Покриття забезпечує 1 групу вогнезахисної ефективності за ГОСТ 16363-98 протягом 2 років з моменту нанесення. Складається з двох компонентів, які постачаються комплектно: комплект А (плівкоутворювач) та комплект Б (затверджувач). Комплект А є основою для приготування вогнезахисного засобу. Це однорідна в’язка рідина молочного кольору. Компонент Б додають для приготування робочої суміші у співвідношенні А:Б=100:56. Наносять засіб щіткою, валиком, розпилювачем.

На відміну від інших засіб не змінює кольору деревини, утворює прозору плівку, яка під дією вогню перетворюється на вогнезахисний шар та запобігає доступу кисню до поверхні виробу.

Продукт неодноразово випробували на спеціалізованому полігоні Українського науково-дослідного інституту пожежної безпеки МНС України. За результатами випробовувань Державний комітет України з питань технічного регулювання та споживчої політики видав сертифікат відповідності.

На заводі виготовляють також низку високоякісних шпаклівок.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
палітра фарби для двеоей деревяних, паліира кольрів для фарбуання стін, технології нанесення янтарю на стіну, палітра фарб для дерева дуб молочний, який на вигляд янтар, чим краще наносити сніжку валиком чи щіткою, палітра кольорів для фарбування стін, виробники живичного скипідару, яких українських виробників алкідні емалі є найкращими, палітра кольорів для фарбування фасадів
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Thermowood. Що це таке?

За багато тисячоліть, протягом яких людина використовує і обробляє деревину, було створено і впроваджено у виробництво не так вже й багато технологій, які означали стрибок на якісно новий рівень у цій сфері діяльності. Однією із таких технологій стало термічне модифікування деревини, завдяки якому, окрім технологічності, високої декоративності і екологічності, деревина стала ще й довговічною, а геометрія виробів з неї – постійною.

27.10.2009р.

Будуй для себе, та пам’ятай про внуків 1

Деревина – один із найкращих, перевірених віками, будівельних матеріалів. Щоб споруди з цього матеріалу служили протягом якомога довшого терміну, деревина, з якої вони споруджені, потребує захисту від біологічного, атмосферного впливу та від вогню. Нині на ринку є велика кількість засобів захисту, розроблено чимало технологій їх застосування. Ми розповімо про деякі, на наш погляд, найбільш високоефективні.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua