Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
6731
22.12.2009р. |
Личкування: деякі аспекти процесу

Сучасна технологія передбачає здійснення процесу личкування крайок меблевих щитів у такій послідовності. Спочатку виконується форматна обробка для отримання заготовок потрібної ширини. При потребі крайки профілюють, потім щитові заготовки подають на операцію секції приклеювання личкувального матеріалу.

До моменту затвердіння клею личкувальний матеріал коткують до крайки роликами. Потім послідовно зрізують його зайву ширину та довжину. Після цього знімають фаски. При личкуванні щитових заготовок натуральним шпоном виконують чистове шліфування. При необхідності розвертають щит на 90˚ і аналогічно личкують перпендикулярні уже обробленим крайки щита. Залежно від виробничого завдання, до зазначеної технологічної схеми можуть вноситися корективи: не завжди є потреба личкувати щит з усіх боків, профілювати його крайки та шліфувати.

Зазначена схема характерна для двобічного послідовного личкування поздовжніх та поперечних крайок щитів. Вона видозмінюється залежно від кількості крайок, які підлягають личкуванню, виду матеріалів, які застосовуються, складності профілю крайки, схеми нанесення клею.

При знятті напусків личкувального матеріалу виникають труднощі, котрі зростають при використанні в якості личкувального матеріалу деревних брусків, що вимагає застосування спеціального обладнання ускладненої конструкції.

До синтетичних матеріалів, які застосовуються для личкування крайок, належать крайкові пластинки, котрі, залежно від технології виготовлення та кількості шарів паперу, розподіляються на листові і рулонні, одно- і багатошарові. Застосування крайкових пластиків дозволяє уникнути операції шліфування крайок.

Клеї-розплави, які застосовуються для личкування крайок, найчастіше є термопластами: під час нагрівання стають рідкими, а при охолодженні швидко тверднуть. До складу клеїв-розплавів входять основний полімер, модифікатори, пластифікатори, наповнювачі і антиоксиданти. Основним полімером слугують співполімери етилену з вінілацетатом, які розрізняються станом полімеризації і співвідношенням етилену з вінілацетатом. У якості модифікаторів, що посилюють текучість розплаву, використовуються низькомолекулярні натуральні або синтетичні смоли: каніфоль, інденкумаронові та інші. Пластифікатори понижують в’язкість розплаву, зменшують крихкість клейового шва, покращують процес змочування клеєм оброблюваної поверхні, підвищують морозостійкість клею. Антиоксиданти захищають клей від термоокиснювальної деструкції. Полівінілацетатні клеї для личкування крайок застосовуються рідко.

При личкуванні крайок клей наносять різними способами. Перший спосіб: клей з резервуара наносять на крайку щита, а личкувальний матеріал подають під притискні ролики, які притискують його до крайки з нанесеним клеєм. Другий спосіб: клей наносять на личкувальний матеріал, який подають під притискні ролики, і притискують до крайки щита. Третій спосіб: клей-розплав у розігрітому стані наносять на спеціальному верстаті на личкувальний матеріал і охолоджують, доки він не затвердне на його поверхні. При личкуванні крайок личкувальний матеріал, на поверхню якого нанесений клей-розплав, пропускають повз сопло зі струменем гарячого повітря. Клей розігрівається, а личкувальний матеріал роликами притискується до крайки щита. Першим способом клей наносять при личкуванні пласких прямолінійних крайок. Другий спосіб використовують при личкуванні крайок складного профілю. Перевага двох перших способів у тому, що технологічний процес личкування крайок виконується на одній лінії або на одному верстаті без попередніх операцій, менш трудомісткий, а відтак, більш продуктивний, Розглянуті способи нанесення клею належать до методу “софтформінг”. Існує також метод “постформінг”, при якому личкують крайки звісами личкувального матеріалу пласті.

У даний час випускається різноманітне обладнання для личкування крайок. Незважаючи на велику кількість різних моделей, простежуються певні закономірності: а) диференціація обладнання залежно від обсягу і типу виробництва; б) універсалізація конструкції вузлів і механізмів цього обладнання.

Економічно вигідно мати обладнання, яке за ступенем автоматизації і складності технічних рішень відповідає характеру виробництва. Великі підприємства мають потребу у високопродуктивному автоматизованому обладнанні і можуть забезпечити підтримку його технічного стану. Підприємствам з невеликим обсягом виробництва краще мати напівавтоматичні і механізовані верстати, які не потребують складного обслуговування. Ці вимоги враховуються заводами-виробниками.

За ознакою складності і ступенем автоматизації обладнання класифікується за такими групами: прості верстати з ручною і механізованою подачею, однобічні механізовані і півавтоматичні верстати, двобічні напівавтоматичні верстати і автоматичні лінії. Незалежно від складності обладнання, основні операції технологічного процесу зберігаються. Це дозволяє застосовувати відпрацьовані конструкції основних вузлів і механізмів на всіх видах обладнання. Така універсалізація підвищує надійність обладнання, полегшує його технічне обслуговування і ремонт. Модульний принцип значно прискорив і зробив дешевшим проектування і виготовлення обладнання.

До простих верстатів з ручною і механізованою подачею належать верстати настільного типу, застосування яких доцільне на невеликих підприємствах з виробництва і ремонту меблів. Своїм технічним рівнем вони не поступаються більш складним верстатам і автоматичним лініям, оснащені електронним регулятором температури клею, верхніми і нижніми плаваючими головками для зняття звісів личкувального матеріалу, пристроями активації клею тощо. Швидкість подачі клею невелика, до 5-8 м/хв, обслуговує верстат одна людина.

Однобічні механізовані і півавтоматичні верстати більш розповсюджені в меблевому виробництві, вони рентабельні в умовах середніх і великих підприємств. На станині монтуються конвеєр подачі, бочки з клеєм, магазини личкувального матеріалу, притискні пристрої, різальні головки зняття заднього і переднього звісів по довжині, фрезерні головки зняття звісів по товщині, фрезерно-фасочні  і шліфувальні головки, головки пом’якшення  ребер. Робоча швидкість подачі сягає 20-25 м/хв, обслуговують верстат двоє людей.

Двобічні верстати виконані у вигляді двох станин з розташованими на них конвеєрами і агрегатними головками. Одна із станин – рухома і забезпечує налаштування верстата на потрібний розмір щита. Порядок розташування агрегатних головок такий же, як і на однобічних верстатах, тільки спочатку виконується форматна обробка щитів. Обслуговують верстат два оператори, швидкість подачі сягає 20-30 м/хв. Двобічні верстати можуть використовуватися самостійно, а можуть входити до складу автоматичної лінії, що дозволяє обробляти крайки щитів з усіх чотирьох боків.

Автоматичні лінії мають завантажувач, двобічні верстати для личкування крайок, пристрій для розвертання і розвантажувач, скомпоновані прямолінійно. У деяких випадках у лінії вбудовують присадковий верстат.

Сучасне обладнання для личкування крайок меблевих щитів має достатньо широкі технологічні можливості. У даний час на чільне місце у зв’язку з ускладненням конструкції обладнання виходять надійність і якість його роботи, що забезпечує стабільність технологічного процесу. Пошук оптимальних варіантів конструкцій вузлів і агрегатів обладнання ведеться на всіх крупних підприємствах-виробниках.

Наприклад, в якості тяглового органу конвеєрів подачі  на верстатах для личкування крайок використовуються ланцюги різних конструкцій. На низці верстатів ланцюговий конвеєр переведений на роботу за принципом тертя-качання, а не ковзання В результаті зменшилась споживча потужність і збільшився термін служби. Для запобігання довготривалому перебуванню клею-розплаву в нагрітому стані деякі фірми запропонували нанесення клею-розплаву за допомогою систем, у яких у розплавленому стані міститься невелика кількість клею, необхідна для процесу при наявній швидкості подачі. Це здійснюється витисканням клею на крайку через сопла, які його підігрівають, і розігрівом лише торця клейового патрона.

На багатьох верстатах можна виконувати личкування крайок меблевих щитів різними матеріалами: рулонними або стрічковими. В одному і другому випадках на обладнанні встановлюється певний тип пристрою видачі крайкового матеріалу. Деякі верстати мають можливість роботи з різноманітними клеями-розплавами (при цьому встановлюється необхідна температура нагріву клею) або зі спеціальними ПВА-клеями. Клей може наноситися як на крайку щита, так і на личкувальний матеріал.
У зв’язку з тим, що виробництво оригінальних моделей меблів часто потребує обробки невеликих партій деталей, виникає потреба швидкого переналагодження обладнання на інший режим роботи. При личкуванні крайок це може бути пов’язано зі зміною розмірів щитів, які обробляються, переходом на інший тип личкувального матеріалу, застосуванням різноманітних схем клеєння личкувального матеріалу до крайки щита. Тільки маючи можливість швидко змінювати режими технологічного процесу, матеріали, що в них застосовуються, форму крайок, можна забезпечити своєчасний випуск продукції різноманітного асортименту. В умовах частого переналагодження, зміни профілю та інструмента економічно вигідною стає комп’ютеризація верстатів та ліній для личкування. Застосування комп’ютерів скорочує час налагодження і трудомісткість, підвищує продуктивність і точність обробки. Найбільший ефект воно має на двобічних верстатах і лініях.

Однією з тенденцій розвитку обладнання личкування є розширення його технологічних можливостей. З цією метою випускається обладнання, на яке можна встановлювати багато додаткових агрегатів (декілька дільниць клеєння, фрезерні і різальні супорти тощо). Одночасно в роботі задіяні ті з них, які необхідні для виготовлення даного виду деталей.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
личкування щитів це, обладнання для личкування щитів, личкування його мета і види, способи личкування, обладнання для личкування крайок, переваги личкування, способи личкування крайок, Личкування деталей, його мета та види., Технологічний процес виготовлення личкування, налагодження верстатів для личкування
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua