Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
9190
25.12.2009р. |
Паливо майбутнього – гранули з деревини

Процес гранулювання вперше було застосовано понад 70 років тому. Він ґрунтувався на подрібненні матеріалу з подальшим його пресуванням. А гранули із деревини (пелети) були виготовлені вперше 20 років тому баварцем Руді Гуннерманом, який проживав в США.

В Європі першовідкривачем вважається Швеція, де в 1984–1988 роках почали виготовляти гранули із відходів деревини. На початку 90–х років в Швеції було налагоджене промислове виробництво пелет. У Німеччині пелети почали виготовляти в 1998 році.

За кордоном поширені дві назви деревних гранул: Wood pellets і Holz-Pellets.

Пелети як паливо

Пелети виготовляють з відходів деревини хвойних і листяних порід. Небажано використовувати для їх виробництва відходи з корою, вміст якої підвищує зольність готового продукту. Європейські стандарти ставлять досить високі вимоги до цього параметра – менше 0,5–1,5% маси. Пелети темного кольору – це продукт із високим вмістом кори (зольністю), а світлі – з малим вмістом кори або без неї.

Стандарти регламентують і розміри пелет. Довжина однієї гранули 20–50 мм, а її діаметр ― 4–10 мм. Хоча шведський стандарт SS 18 71 20 дозволяє виробляти пелети діаметром до 25 мм.

Пелети використовують як паливо з високою теплотворною здатністю 4,3–4,5 кВт/кг, що в 1,5 разу більше ніж у деревини. Окрім цього, вони мають ще й такі переваги:

– це екологічно чисте паливо;

– прості і безпечні в транспортуванні;

– висока насипна маса;

– можна автоматизувати процес згоряння;

– їх попіл можна використовувати як органічне добриво.

При спалюванні 1000 кг пелет виділяється стільки ж теплової енергії, як при спалюванні:

– 1600 кг деревини;

– 479 м3 газу;

– 500 л дизпалива;

– 685 л мазуту.

Виробництво пелет

Сировиною для виробництва пелет є відходи деревини хвойних і листяних порід. Для виробництва використовують дрібні (тирса, стружка, деревне борошно та ін.) і кускові відходи (обрізки, відходи лісопиляння). Відходи з корою або саму кору використовують для виробництва „технологічних” пелет, які призначені для використання в котлах великої потужності. При використанні деревного борошна бо суміші потрібно додавати зв’язувач (клей).

Технологічний процес виробництва пелет зображено на рис. 1. Усі тонкощі і нюанси процесу фірми виробники деревних гранул тримають в секреті. Є й інші схеми виробництва, але вони вважаються „ноу-хау” й інформації про них не оприлюднена.

Рис. 1. Схема виробництва пелет

Процес виробництва пелет починають із поділу відходів на дві групи: на дрібні і кускові відходи. Тут слід виділити ще одну групу – відходи з корою, тому що вони використовуються для виробництва пелет нижчої якості.

Деревне борошно подають безпосередньо на гранулювання, а за потреби спочатку на кондиціонування і тоді вже на гранулювання.

Подрібнення

Кускові відходи подрібнюють за допомогою дробильних установок до розмірів, які менші 25×25×2 мм. Це дає змогу швидко і якісно висушити сировину і підготувати її до подальшого подрібнення на частинки потрібних розмірів. Використовуються молоткові подрібнювачі з решетами або без них.

На дільницю гранулювання має надходити сировина потрібної вологості і фракції, тому після сушіння сировини розміром менше ніж 25×25×2 мм проводять другий етап –сировину подрібнюють на частинки, розмір яких менший 4 мм. Завдяки двом етапам можна отримати більш однорідну сировину і зменшити сумарні витрати електроенергії.

Сушіння

Для отримання пелет високої якості потрібно використовувати сировину, вологість якої 8–12%. Відходи із вологістю більше 15% погано пресуються, особливо пресами з круглою матрицею. Для сушіння сировини використовують два типи сушильних камер – барабанні і стрічкові.

Для сушіння дрібних відходів (тирса стружка та ін.) використовують барабанні сушарки, а для подрібнених кускових відходів – стрічкові. Якщо використовувати барабанну сушарку для сушіння подрібнених кускових відходів, то це призведе до зниження коефіцієнта корисної дії процесу сушіння. При сушінні дрібних відходів він становить близько 60%. Температура на вході в барабанну камеру може сягати 600˚С. У цьому типі сушарок напрямок руху сушильного агента і сировини збігається, тому перегрівання призводить до потемніння сировини і часткового руйнування лігніну. Як наслідок після пресування гранули погано тримаються купи і руйнуються.

У стрічковій сушарці завдяки конструктивним особливостям не має змоги сушити обрізки, тому перед нею встановлюють рубальну машину „першого ряду”. Температура на вході в стрічкову сушарку – 200˚С. Оскільки, агент сушіння рухається на зустріч потоку сировини, то підвищення температури більше ніж 200˚С може призвести до займання сировини.

Кондиціонування

Під час пресування пелет відбувається механічне зчеплення частинок за рахунок неправильності форми і зминання, а також процес полімеризації лігніну. Завдяки цьому гранули зберігають свою форму і щільність. Для полімеризації лігніну необхідно:

– тиск;

– температура;

– певна кількість води;

– деформації зсуву.

Зважаючи на це перед пресуванням потрібне кондиціонування, яке полягає у додаванні до подрібненої сировини пари й води. До м’яких і хвойних порід достатньо додавати тільки воду. Робота гранулятора без системи кондиціонування дає змогу отримати гранули хорошої якості, але це скорочує термін роботи пресувальних вузлів (матриці й валків) і додаткових витрат енергії. Це пов’язано з тим, що нагрівання і розм’якшення сировини відбувається внаслідок механічної дії валків і матриці.

Після кондиціонування вся сировина проходить через електромагніт, який видаляє металеві включення, що погіршують якість пелет.

Пресування

Прес для гранулювання – серце усього виробництва пелет, від роботи якого залежить усе виробництво. Розрізняють гранулятори:

– з плоскою матрицею;

– з круглою матрицею.

Преси з плоскою матрицею простіші в експлуатації і чищенні. Прес приводиться в рух електродвигуном з допомогою червячної передачі 3, яка приводить у рух головний вал 9. На валу встановлена головка з валками 2, сила тиску яких на матрицю 8 змінюється з допомогою гідравлічного регулятора 7. На головці встановлено чотири валки. Для забезпечення вільного кочення валки насаджені на роликові підшипники (6 – розріз валка). Під матрицею на головному валу встановлено чотири ножі, які обертаються синхронно із валками. Ніж розміщений на певній відстані від осі валка. Змінюючи цю відстань отримують гранули різної довжини.

Сировину завантажують конвеєром в камеру 1, звідки під дією власної маси вона потрапляє на плоску матрицю. На вільно насипану сировину 4 накочується валок 2 в показаному стрілкою напрямку. Внаслідок притискання валка сировина запресовується в отвори матриці. Із зворотного боку матриці внаслідок постійного запресовування дедалі більшої кількості сировини виходять стержні круглого перерізу. Ніж, обрізаючи ці стержні, формує довжину гранул. Відрізані гранули падають на похиле дно і випадають із гранулятора.

Принцип роботи пресів з круглою матрицею такий самий, як у пресів з плоскою. Матриця має форму порожнистого циліндра, в стінках якого є отвори певного діаметра. Висота зони із отворами мусить бути меншою від ширини валків. По внутрішній стороні стінок рухаються валки, а по зовнішній – ножі.

Виробляти плоскі матриці набагато дешевшим ніж круглі. Ресурс роботи плоскої матриці гранулятора, зазвичай, становить 1500 год., а робочих поверхонь валків – до 700 год. Ресурс залежить від абразивності сировини і, зазвичай, трохи менший.

Охолодження

Під час пресування сировина нагрівається до 100˚С, тому виникає потреба в охолодженні. Цей процес відбувається в протипотоковому охолоджувачі і регулюється з допомогою зміни площі отворів. В ньому гранули охолоджуються, висихають і набувають остаточної щільності. Повільне охолодження дає гранули з більшою щільністю. Кінцева вологість гранул 9±2%

Сепарування

Під час сепарування видаляють браковані гранул і порох, повертаючи їх безпосередньо в гранулятор або на кондиціонування. Видалення пороху покращує зовнішній вигляд товару.

Пакування

Пелети транспортують:

– насипом;

– в мішках по 10–20 кг;

– в мішках „биґ-беґ”.

Насипом транспортують технологічні гранули, рідше – гранули високої якості.

Упаковка в мішки по 10–20 кг є доволі зручною і призначена для пересічних споживачів. Транспортують такі мішки на піддонах. Вміст одного піддона – 1 тонна.

Мішки „биґ-беґ” призначені для промислового транспортування сипких речовин. Один такий мішок містить 1–1,5 тонни пелет. Вони використовуються для спрощення перевезення і збереження вологості.

На дільниці пакування встановлюються бункери для завантаження автотранспорту, бункери з дозувальними пристроями для заповнення „биґ-беґів” і агрегат для малих мішків.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
як робити гранули із деревини, виробництво пелет з валка, пристрої для виготовлення палетних гранул, вал для преса на пелети, пакети під пелети, Виготовлення палива з відходів деревини для котлів, де в Києві купити паливні гранули із деревини, використання сосни сухостоя для виробництва паливних гранул пелет, пелетна плоска матриця, гранули деревини Берегомкт
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
12.04.2010р.

Відходи: подрібнили, спресували, спалили

Утилізації відходів зараз стала глобальною проблемою людства. З'являються нові технології виробництва, промисловий світ інтенсивно розвивається. Але найгірше те, що технології утилізації відходів розвиваються набагато повільніше, ніж нововведення у виробництво. А в нашій країні донедавна особливо й не замислювалися над тим, як утилізувати відходи свого виробництва.

18.12.2009р.

Котли від «Волинь-Кальвіс»

Спільне українсько-литовське підприємство ТзОВ «Волинь-Кальвіс» було створене у 2006 році в м. Ковелі Волинської області. Всього за два роки його продукція – опалювальні котли – стала користуватися значним попитом у всій Україні, про що свідчать численні представництва: три у Києві, два у Львові й одне у Львівській області, по два у Сумах і в Івано-Франківську, по одному в Ужгороді, Рівненській області, Маріуполі, Дніпропетровську, Черкасах, Чернігові, Житомирі, Донецьку та Луцьку.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua