Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
6620
30.12.2009р. |
MDF чи ДСП?

Навіть людина, яка немає нічого спільного до виробництва меблів, знає, як виглядає торець плити – площина обклеєна крайкою. З моменту використання ДСП для виробництва меблів і до останнього профіль торця плити завжди залишався прямолінійним. Може настав час запровадити нові тенденції і урізноманітнювати зовнішній вигляд меблів не тільки завдяки фасадам і додатковим аксесуарам?

Усім відомо, що ДСП – це не масивна деревина, а її зовнішній вигляд важко назвати привабливим (йдеться про „чорнову” ДСП). Для створення привабливого вигляду виробники ДСП ламінують пласті плит синтетичними матеріалами. Використання синтетичних матеріалів дало змогу суттєво розширити кольорове і текстурне різноманіття плит.

Якщо пласті плит „прикрашають” виробники ДСП, то з торцями це змушені робити виробники меблів. Для цього використовують натуральний шпон і синтетичні крайкові матеріали. Останні використовують набагато більше. Це пов’язано з тим, що виробництво меблів із ламінованої ДСП є набагато простішим від виробництва з „чорнової”. Але проблема не у використовуваних матеріалах, а в тому, що профіль торця плити вже декілька десятиліть залишається однаковим.

Використання MDFпогонажу

Надання торцю плити певного профілю спроможне покращити естетичний вигляд меблевого виробу. Зовсім недавно для цього почали використовувати MDF погонаж різного профілю. Варіант „личкування” торця плити погонажем із MDF показано на рис. 1.

Рис. 1. Використання MDF погонажу

Для кріплення погонажу до торця плити використовують вставки із MDF товщиною 6, а рідше 8 мм. Ширина вставки залежить від використовуваного профілю (величини А). Довжина вставки – 20–30 мм. Відстань між сусідніми вставками не повинна перевищувати 100–150 мм і вона залежить від маси профілю. Кріплення профілю відбувається клеєм ПВА, який наносять у паз заготовки і профілю. В паз плити із клеєм вставляють вставки, а тоді вже на них накладають профіль. Встановлення профілю може відбуватися на меблевому підприємстві або безпосередньо споживачем при складанні виробу.
Перевести виробництво корпусних меблів на такий варіант не складно. Якщо використовувати купований MDF погонаж, то для впровадження у виробництво додатково потрібно мати фрезерний верстат, який буде здійснювати фрезерування пазу. Цю операцію можна виконувати і на крайколичкувальному верстаті, на якому встановлено фрезерний вузол.

При впровадженні цього варіанта на виробництві корпусних меблів з’являться такі додаткові операції (порівняно із використанням крайки):

– торцювання профілю (на форматно-розкрійному верстаті);

– нарізання вставок (на форматно-розкрійному верстаті);

– фрезерування пазу (на фрезерному або крайколичкувальному верстаті);

– встановлення профілю на заготовку.

Варіант „личкування” торців MDF профілем доцільно використовувати для: боковин, видимих горизонтальних і вертикальних перегородок, кришки і дна. Профіль, який використовується для боковин, кришки і дна не завжди можна використати для перегородок. Це пов’язано із конструктивними особливостями кожного виробу.

Профіль, показаний на рис. 1, можна використовувати для відкритих елементів (стелажі, відкриті полиці) і для закритих (пенали, шафи та ін.). При використанні другого варіанту потрібно враховувати, що двері в такому випадку будуть внутрішніми. Для встановлення відповідної планки на потрібному рівні використовують спеціальну пластмасову підкладку потрібної товщини (рис. 1). Кріплять відповідну планку до боковини з допомогою шурупів потрібної довжини, які через отвір у підкладці вкручують у боковину. Діаметр шурупа – 4 мм.

Пластмасова підкладка дає змогу використовувати звичайні внутрішні петлі, а не спеціальні, що майже не впливає на вартість виробу.

Використання ДСП

MDF погонаж можна замінити, використовуючи з тією самою метою ДСП. Варіант використання ДСП показано на рис. 2. Для місцевого потовщення і створення певного профілю торця на потрібну сторону деталі набивають планку з ДСП. Ширина планки становить 30–35 мм, що дає можливість отримувати різні варіанти профілю, а довжина планки відповідає довжині деталі.

Рис. 2. Використання ДСП

Для кріплення планки ДСП використовують клей ПВА і металеві скоби довжиною 25 мм. Клей наносять на заготовку, а потім на неї накладають планку. Забивання скоб здійснюють з допомогою пневматичного пістолета. Віддаль між скобами – 150–200 мм. Після набивання планки заготовки проходять технологічне витримування, яке необхідне для утворення клеєм ПВА адгезійних зв’язків з поверхнею плити.

Наступною операцією в технологічному процесі є операція личкування, яка складається з таких етапів:

– торцювання;

– фрезерування профілю;

– нанесення клею (на крайку ПВХ);

– личкування профілю;

– зняття звисів за довжиною і шириною;

– полірування крайки.

Процес личкування показано на рис. 3, і здійснюють його на крайколичкувальних верстатах, які оснащені пильним, фрезерним і вузлами для зняття звисів і полірування крайки. Процес торцювання виконують для забезпечення співплощинності торців заготовки і планки. Після фрезерування отримують певний профіль торця заготовки, на який важко наносити клей, а тому клей наносять на крайку ПВХ. Для личкування використовують клей, який за своїми властивостями подібний до клею, який використовують у процесі окутування MDF погонажу.

Рис. 3. Схема процесу личкування

Варіант використання планок із ДСП має один суттєвий недолік – необхідність модернізації крайколичкувального верстата спеціальним пристосуванням (рис. 3). Особливість цього пристосування полягає в тому, що воно повинно здійснювати процес личкування певного профілю – окутування. Тобто на крайколичкувальний верстат потрібно встановити міні- окутувальний верстат. Відмінністю цього пристосування від окутувального верстата є використання полірованих пластин певної форми, а не роликів. Шляхом регулювання положення пласти забезпечується окутування профілю крайкою ПВХ.

За і проти

На користь використання MDF погонажу свідчить простота запровадження його використання на підприємстві. Як було сказано, для його використання потрібно передбачити лише чотири додаткові операції. При наявності відповідного крайколичкувального верстата відпадає необхідність у придбанні фрезерного верстата. Аргументом проти є суттєво більша вартість MDF погонажу порівняно із крайкою ПВХ товщиною 0,4 і 0,6 мм (в 15–35 раз за м п.)

Використання варіанту із ДСП потребує суттєвої модернізації крайколичкувального верстата, що тягне за собою певні фінансові витрати. Окрім цього, на встановлення і налаштування пристосування для окутування потрібно затратити декілька дні. Також використання такого варіанта потребує незначної модернізації свердлильно-присадочного верстату. До позитивних сторін використання ДСП товщиною 16 мм відноситься його менша вартість порівняно із MDF погонажем (в 1,8–2,5 рази за м п.).

Як видно із наведених цифр використовувати варіант із ДСП доцільно на великих меблевих підприємствах, які випускають меблі великими серіями, що дає змогу досить швидко повернути затрати на виконані модернізації.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
варіанти лучкуваня mdf, мдф₴чи₴дсп, Що краще мдф чи тирсоплита, що дорожче мдф чи дсп, екологічна тирсоплит, де масово використовується на виробництві клей пва, ламінована дсп чи мдф, мебель що краще мдф чи дсп, мдф чи дсп що краще, як обновити тирсоплиту
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
09.02.2010р.

Стелажі для деревообробки 1

Склад – стратегічно важливий об’єкт будь-якого деревообробного підприємства, адже там зберігають сировину і матеріали, що необхідні для безперервної роботи підприємства. На складі зберігають також готову продукціє. Зрозуміло, що підприємство не зможе працювати без сировини, але воно також не може працювати, якщо немає куди дівати готову продукцію, а безпосередньо в цеху її багато не складеш.

26.01.2010р.

Новинки лідера

Ми розпочинаємо серію статей про технологічні новинки, запропоновані на ринку групою Leitz. Спектр її товарів охоплює увесь асортимент високоточних інструментів, які застосовуються на верстатах для розкрою масивної деревини, для виробництва дерево-похідних та синтетичних матеріалів.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua