Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
4933
11.01.2010р. |
«Тихі» дискові пили

Обробка деревини розпочинається з її розкрою. Для цього використовують рамні, стрічкові, дискові або ланцюгові пилки. Нижче говоритимемо про дискові – найбільше вживані на деревообробних підприємствах.

Розмаїття дискових пилок велике. Ось тут і постає питання вибору. З одного боку, інструмент має відповідати властивостям оброблюваного матеріалу, з іншого – мати прийнятний термін служби, що становить його споживчу доцільність. Ніби все зрозуміло, вибирати варто найкращий… Однак, згідно з девізом німецького концерну Leitz, «не існує поганого інструменту, є неправильно вибраний інструмент». Ця фірма заслужила особливий авторитет у своїх клієнтів. Вона пропонує широкий спектр деревообробного інструмента: інструмент для різання, стругання та профілювання поверхонь, різноманітні фрези, ножі, тощо.

Leitz виготовляє широку гамувисокоякісних дискових пилок з різцями із твердих сплавів і полікристалічного алмазу. Концерн пропонує пилки для шорсткуватого розпилювання з максимальним відхиленням від розмірів 0,5 мм; розпилювання під клей з максимальним відхиленням від розмірів 0,1–0,2 мм; розпилювання під фарбування з максимальним відхиленням від розмірів 0,1 мм.

Для отримання заготовки з якісною поверхнею і точними розмірами дуже важливо правильно вибрати форму і кількість зубців пилки. Наприклад, для розкрою плит рекомендують застосовувати пилки з формою зубців WZ(з почергово нахиленою задньою поверхнею), FZ/TR(пряма/трапецієподібна) і WZ/FA(з почергово нахиленою задньою частиною зі знятою фаскою).

Види різання

Є поздовжнє, поперечне та торцеве різання. Поздовжнє розділяється на:

– різання за напрямком волокон, при якому матеріал легко обробляється, при великій швидкості подавання можлива висока якість оброблювальної поверхні;

– різання проти напрямку волокон, коли обробка деревини ускладнюється через випереджувальне утворення тріщин. По можливості необхідно уникати подібної обробки, замінивши її, наприклад, зміною напрямку обертання (зустрічне/попутне).

Поздовжнє пиляння виконують на однопилкових або багатопилкових верстатах зі стандартними дисковими пилками для тонкомірного пиляння. Для багатопилкових верстатів з висотою пропилу понад 40 мм і для обробки масивної деревини з високою внутрішньою напругою рекомендують дискові пилки зі стабілізаторами.

Пилки діаметром до 250 мм мають лише зовнішні стабілізатори. При більшій глибині пропилу під час обробки сирої і сухої деревини використовують пилки із зовнішніми і внутрішніми стабілізаторами. Для кращого дотримання точності розмірів при обробці сухої деревини використовують пилки лише із внутрішніми стабілізаторами. Для обробки коротких деталей або для пропилів з однобічним навантаженням на пилку рекомендують використовувати дискові пилки для крайового пиляння.

Для розкрою великих об’ємів деревини на тонкі деталі, наприклад, планки, ламелі, крайкові планки, рейки тощо, використовують дискові пилки для тонкомірного пиляння. Внаслідок незначних втрат при пилянні досягають оптимального використання сировини.

Є пилки для надтонкого пиляння, які використовують для виготовлення тонких деталей із благородних і дорогих порід деревини.

При горизонтальному пилянні дисковими пилками необхідно ретельно налаштовувати ніж для розклинення. Товщина цього ножа має бути на 0,1–0,3 мм менша від ширини робочої частини дискової пилки, а поверхня ножа має перебувати на одному рівні з кінчиками зубців пилки.

Корпус пилки для тонкомірного пиляння фірми Leitzмає спеціальне покриття, яке дає змогу значно збільшити інтервали між очищенням пилки. Завдяки непарній кількості зубців і нерівномірному кроку зубців поліпшена стійкість інструмента, що покращує якість оброблюваних поверхонь. Це дає змогу залежно від потреб підібрати інструмент з шириною пропилу від 1,2 до 2,5 мм.

Варто зазначити, що замість проміжних кілець, які до цього часу використовують для фіксації пилок, фірма Leitzпропонує затискну втулку Leitz-Hydro-Duoіз закритою гідравлічною системою та інтегрованим алюмінієвим клемним кільцем, яка дає змогу надійно позиціонувати  пилки на валу верстата. Це не тільки покращує якість пропилу, а й збільшує термін експлуатації інструмента. При роботі дисковими пилками для тонкомірного пиляння на вертикальних валах для спрощення монтажу використовують затискні втулки Hydro-Duo.

У деревообробці широко застосовують торцювальні пилки для поперечного пиляння. У промисловій деревообробці керування процесом торцювання може відбуватися в режимі online(реального часу). Вирізування сучкуватих відрізків для наступного зрощення ламелей за довжиною відбувається також автоматично, і торцювання за заданим розміром здійснюється з точністю до міліметра. Залежно від потреби або виду заготовок торцювальні пилки подають зверху або знизу.

«Тихі» пилки

Пилки для поперечної обробки деревини, зазвичай, дуже шумлять. А шум – один із тих негативних факторів, які понижують продуктивність праці. Фірма Leitzрозробила системи дискових пилок Anti-Schall(антишум), які внаслідок зниження аксіальних коливань випромінюють менше шуму. Спеціально розроблена геометрія зубців і впадин зубців, а також застосовані заходи зі зниження коливань корпуса дають змогу суттєво знизити рівень шуму. Пилки Anti-Schallзменшують рівень шуму до 10 дБ, що відповідає, за суб’єктивним відчуттям, зниженню шуму вдвічі. Такі пилки використовують, зазвичай, для обробки плитних матеріалів.

Для оптимального обрахування різних критеріїв експлуатації дискових пилок по відношенню до верстатів та оброблюваного матеріалу Leitzпропонує малошумні пилки різноманітного виконання.

При використанні дискової пилки ASзі спеціальною мембраною коливання гасяться безпосередньо на корпусі пилки. Гасіння відбувається завдяки внутрішньому тертю між корпусом і мембраною. Пилки ASмають суттєво покращені характеристики щодо шумності, ніж інші конструктивні виконання. Рівень шуму під час роботи сягає 10 дБ. Незважаючи на двошарову конструкцію корпуса, ширина пропилу не збільшується порівняно зі звичайними пилками.

Дискова пилка ASOptiCut-UTгасить коливання полотна, які іноді виникають, завдяки нерівномірному кроку зубців. Оскільки частота врізування зубців у матеріал у цих пилок є змінною, то викликані при роботі звукові коливання виникають у частотних смугах, які сприймаються як комфортніші і значно менше наносять шкоди слуху. Під час роботи пилки ASOptiCut-UTрівень шуму сягає 8 дБ.

Дискова пилка ASOptiCut, яка має лазерні орнаменти на основному полотні, зменшує реверберацію завдяки перериванню коливань корпуса.

Дискові пилки можуть мати плаский, конічний і сферичний корпус. Корпуси пилок можуть бути суцільними, з радіальними, кільцевими, змішаними, фігурними прорізями, мати спеціальні вікна для розміщення на корпусі додаткових зубців для підчищення, а також внутрішні та зовнішні стабілізатори, які зменшують тертя і вібрацію тонкої пилки, охолоджуючі елементи. Геометрія посадкового отвору розрізняється залежно від функціонального кріплення: шліцове, шпонкове, з отворами під штифт.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
дискові пили wooder в Україні, дискові пили великих розмірів, тихі пили, дискові пили з планкою, пила дискова фірми СТ, дискові пили по дереву реферат, кріплення дискової пили до пилорами, пили дискові великих розмірів, пили дискові, позначка діаметра дискової пили
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
19.03.2010р.

Серія LT70

Продовжуємо ознайомлювати читачів із горизонтальними розпилювальними верстатами компанії Wood-Mizer

21.12.2009р.

Новая директива ЕС направлена на повышение безопасности...

29 декабря в силу вступит Директива ЕС 2006/46/EC об оборудовании, которая заменит действовавшую до сих пор Директиву 98/37/EC. Новая Директива устанавливает дополнительные обязательства производителей оборудования в области безопасности конструкции и производства машин.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua