Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3700
26.01.2010р. |
Новинки лідера

Ми розпочинаємо серію статей про технологічні новинки, запропоновані на ринку групою Leitz. Спектр її товарів охоплює увесь асортимент високоточних інструментів, які застосовуються на верстатах для розкрою масивної деревини, для виробництва дерево-похідних та синтетичних матеріалів.

Серед її клієнтів – підприємства, що спеціалізуються на деревообробці та обробці штучних матеріалів, фірми, що застосовують дереворізальний інструмент при будівництві вікон та дерев’яному будівництві, а також при обробці плит та виробництві меблів.

Управління групою здійснює ТзОВ „Leitz і Ко.” КТ  в Оберкохені, що в німецькій федеральній землі Баден-Вюртемберг. Саме тут у 1876 році Альберт Лейтц заснував фабрику, що пізніше стала її колискою. Нині в групі працює 3 700 співробітників, а до її складу входять 34 торговельні організації та 9 виробничих підприємств, а також розповсюджена у всьому світі мережа з близько 200 сервісних центрів. В Україні її представляє ТзОВ „Лейтц Інструменти Україна” в Київській області.

Обробка легких будівельних плит та плит для виробництва меблів

Для подальшої обробки виготовлених у промисловості легких будівельних (стільникових) плит потрібен спеціальний інструмент.  Процедура обробки різних типів легких будівельних  плит, наявних зараз на ринку, сильно варіює від типу до типу, тому в багатьох випадках доводиться застосовувати спеціально підібрані інструменти.

При виготовленні меблів та облаштуванні інтер’єру часто використовують плити з міцним настилом та стільниково-подібною серцевиною з паперу. Загальною особливістю стільникових плит є великі порожнини у середньому шарі. Застосування їх як матеріалу, попри сучасну тенденцію до зростання ширини плит, є виявом турботи про економію сировини. Завдяки малій масі, що поєднується з високою міцністю, легкі будівельні плити є чудовим замінником масивної деревини, ДСП та ДВП.

Розпил

Необрізні стільникові плити форматують на стандартних форматувально-обрізних верстатах. Власне для них і призначені розроблені фірмою Leitz тонкорізальні дискові пили для розкрою плит.

Внаслідок особливої структури стільникових плит, характерною рисою яких є порожнини у середньому прошарку,  їх обробка за допомогою стандартних дискових пил жодного задовільного результату не дає. Рекомендовано застосовувати при цьому інструменти з меншим зусиллям різання, щоб уникнути  розм’якання стільникової серцевини та обшарпування плити. Серед інструментів, використання яких дає змогу отримувати гладкі зрізи, оптимальним вибором є дискові пили з особливою, „агресивною” геометрією зубів. Ця „гостра“ геометрія різального інструменту запобігає руйнуванню матеріалу або розшаруванню плити та її обшарпуванню.

Завдяки крутій кутовій формі ріжучої поверхні зусилля різання зростає „плавно“, що створює передумови для ефективного розкрою. Та попри те, що робота виконується ріжучим інструментом вищеописаної геометрії при грубій структурі стільникового прошарку, зусилля різання може призвести до розщеплення з боку виходу різця. Тому в плитах із грубою структурою стільникового прошарку особливо важливо постійно спрямовувати зусилля різання ззовні на  шар настилу. А для цього необхідно застосовувати пильні диски для надрізання і підрізання.

Розробляючи нову тонкорізальну дискову пилу для розкрою плит на Leitz для обраної геометрії різального інструменту не лише врахували наведені вище вимоги, а й зменшили ширину пропилу (а з нею і зусилля різання) приблизно на 1/3. В асортименті компанії інструменти діаметром 250–450мм, в т.ч. із пильними дисками надрізання та підрізання. Особливу увагу, вперше застосовуючи тонкорізальну дискову пилу для виконання таких завдань,  слід звертати на ширину розклинювального ножа верстата.  Стандартний ніж може виявитися зашироким, і його необхідно буде замінити.

Обрізання крайок

На загал, під час обробки стільникових плит доводиться вибирати з двох варіантів обрізання крайок. Цей вибір залежить від конструкції плити та структури стільникового прошарку.

При ширині настилів від 8 мм стільникову плиту можна крайкувати безпосередньо. Крайку можна клеїти безпосередньо на торець, що обробляється. У цьому випадку важливо, щоб для наклеювання на торець вистачало ширини клейкої поверхні, а внутрішня жорсткість крайки була достатньо високою. Так чинять, обробляючи заготовки із профільованими контурами або якщо кінцевий виріб слід підготувати до приймання високих навантажень, як наприклад, столові плити. Обробка в цьому випадку відбувається на звичайному стругальному, фугувально-фрезувальному або фрезерувальному верстаті, геометрія різального інструменту яких оптимізується в напрямку зменшення зусилля різання.

Більшість легких будівельних та меблевих плит, що є на ринку, мають, однак, тонкі настили, наприклад HDF товщиною 4 мм. У цьому випадку при крайкуванні під декоративною крайкою потрібно класти опірний брусок. Для цієї мети придатні MDF, HDF чи ДСП. Разом із фрезерувальними інструментами, що пристосовані для обробки різних матеріалів, у торець плити при цьому вводиться паз. Борозна, що виникає у настилах повинна мати точнісінько таку форму, яка необхідна, щоб розмістити опірний брусок. Неприпустимо, щоб зусилля різання, яке виникає під дією фрезерного інструмента призвело до розшарування стільникової серцевини та настилу. Якість розкрою наповнювача не є критичною, та вставляючи опірний брусок треба слідкувати за тим, щоб цьому не стали на заваді складки розрізаного стільникового матеріалу. Для виконання цього завдання найбільш придатними є спіральні фрези. Після цього, перед наклеюванням декоративної крайки, опірний брусок фрезують разом з настилом. Для цього використовують стругальний або фугувально-фрезувальний верстат. Якщо плити сильно виступають, а настили тонкі, краще вибрати зусилля тиску, що виникає на рівні плити при фуговому фрезуванні, позаяк різаки стругального верстата, що потрапляють на поверхню плити, можуть у цьому випадку викликати коливання заготовки.

Ці два варіанти обробки також принципово відрізняються один від одного продуктивністю різання. Якщо при фугуванні продуктивність різання зростає лінійно, залежно від товщини плити, то при струганні вона зменшується. Це означає, що при великій товщині плити для стругання потрібна менша потужність, ніж для фугування. У програмі „DT-Zerspanerprogramm“ від Leitz для цього передбачено відповідний набір технічних засобів.

Подальша обробка крайок легких будівельних та стільникових плит виконується звичайними інструментами на стандартному обладнанні. Та щоб радіальне фрезування відбувалося без утворення хвиль, слід зменшити зусилля притискання копіювального ролика.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
ВІДЕО ПЛИТУ ДВП РІЖУТЬ, ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЛЕЙТЦ ІНСТРУМЕНТИ УКРАЇНА", дерево похідні плити фото, будівельні інструменти новинки, ТзОВ Лейтц Інструменти, ціна на кінцеві торцеві фрези Leitz, выставка технологічних новинок 2011, диски по дереву Лейтц, "новинки в світі", Новинки в світі виробництва
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua