Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Інформація про заготівлю та реалізацію деревини в Україні буде загальнодоступною, - Андрій Заблоцький
24.01.2020р.

Держлісагентство планує зібрати і опублікувати інформацію про заготівлю та...

Озброєні грабіжники напали на будинок директора лісгоспу у Радехові, є жертви
23.01.2020р.

Увечері у середу, 22 січня, у Радехові озброєні невідомі у масках вчинили...

За минулий рік державні лісогосподарські підприємства Франківщини заготовили понад 800 тисяч кубічних метрів деревини
20.01.2020р.

Лісозаготівля – одна з основних діяльностей державних лісогосподарських...

До червня законопроект про ринок деревини буде поданий до Парламенту, - Андрій Заблоцький
20.01.2020р.

Перед Держлісагентством стоїть завдання подати до Парламенту законопроект про...

Кабмін призначив головою Держлісагентства Заблоцького, - депутат Гончаренко
24.12.2019р.

Згідно з інформацією на сайті Офісу ефективного регулювання (BRDO), Андрій...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3943
27.01.2010р. |
Як працювати з фанерою

Фахівці стверджують, що фанеру можна обробляти багатьма ручними і електрифікованими деревообробними інструментами та верстатами. Водночас, попереджають, що клей у фанерній плиті призводить до швидкого зношення ріжучих елементів, і рекомендують використовувати інструменти із твердих сплавів. Фанеру можна різати й лазерними променями та гідравлічними пристроями мід шаленим тиском.

Розпилюємо та свердлимо

Фанеру найкраще розпилювати на стрічкопилкових та круглопилкових верстатах. Щоб отримати чистий зріз та уникнути розчепірення кутів, спочатку пиляють поперек волокон лицьового боку, потім поздовж. З лицьового боку фанеру пиляють ручною або стрічковою пилкою, зі зворотного – дисковою або контурною. Круглою пилкою треба пиляти з великою швидкістю та повільним подаванням.

Свердлити фанеру бажано достатньо гострими свердлами, оснащеними переднім різаком. Свердління треба починати з лицьового боку. Щоб уникнути розчепірення на зворотному боці, використовують підкладку.

Кріпимо

Кріпити фанеру можна за допомогою цвяхів, шурупів, гвинтів, болтів та спеціальних затискних пристроїв. Панелі під стіни, підлогу та стелю найкраще кріпити цвяхами з різьбою або спеціальними шурупами, причому бажано, щоб шляпки були приховані або втиснуті. Для прихованого забивання  цвяхів годяться також звичайні цвяхи з дроту. Зовнішні панелі краще прибивати кислотостійкими цвяхами, бо вони не ржавіють.

Рекомендована довжина цвяхів – 2,5–3 товщини панелі. Інтервал між цвяхами для панелей під стіни і стелю витримують 10–20 см вздовж країв, 20–30 см в середині, залежно від навантаження та виду цвяхів. У панелях під підлогу інтервал має бути 20–30 см вздовж країв і 40–50 см всередині. Цвяхи можна забивати близько від краю (12–15 мм), адже фанера – це смуги шпону з поперечним розташуванням волокон.

У конструкціях, що піддаються суттєвим навантаженням важливу роль відіграє міцність та фіксація цвяхів. Цвяхи треба забивати в правильному порядку, вони мають бути довгими, з великими шляпками. Можна використовувати і гвинти. Фіксацію конструкції покращує склеювання стиків.

У багатьох конструкціях фанерні панелі кріплять гвинтами. Так, наприклад, при виробництві корпусних меблів, виставкових стендів і в кораблебудуванні, перевагу надають гвинтам. Допоміжні отвори попередньо висвердлюють, при цьому отвір в панелі має відповідати діаметру гвинта і меншому отвору в рамі; діаметр останнього буде становити половину від попереднього. Шляпка вкрученого гвинта не повинна проникати в лицьовий шпон. Якщо використовують цвяхи з куполоподібною шляпкою, застосовують шайби. Обшивну фанеру кріплять до металевих конструкцій спеціальними гвинтами для кріплення фанерної плити зі зворотного боку, не пошкоджуючи лицьовий бік.

Панелі під підлогу вантажних контейнерів та трейлерів, зазвичай, кріплять до металевого шасі за допомогою самонарізних гвинтів із різьбою. Наприклад, фанерні плити товщиною 27 мм можна кріпити гвинтами М6 х 40 мм. Гвинт спочатку проникає у фанерну плиту, а потім прорізує різьбу в металі.

Тонкі фанерні панелі для транспортного машинобудування також легко кріплять до металічних конструкцій за допомогою тих самих самонарізних гвинтів. Фанерні плити легко кріпити болтами. Отвір для болта має бути на 2 мм більшим від самого болта. Під шляпки та гайки болтів кладуть шайби для попередження пошкодження поверхні панелі. Болти не варто затягувати надто сильно, інакше можна пошкодити деревину. Там, де фанеру застосовують ззовні приміщення, сильно затягнутий болт може втиснутися в поверхню плити, і вона набубнявіє від вологи, внаслідок чого виникнуть тріщини на поверхні фанери навколо болта.

Замки, шарніри, полички тощо легко та надійно кріпляться до поверхні фанери з будь-якого боку або краю. Найміцнішим є кріплення за допомогою притискних пристроїв. Якщо необхідно розмістити гвинти на краях панелей, попередньо свердлять для них отвори.

Монтуємо

Фанеру можна кріпити до конструкції за допомогою клею, цвяхів, скоб, гвинтів, заклепок або болтів. Вибираючи спосіб кріплення, варто враховувати умови експлуатації, необхідну міцність та зовнішній вигляд. Перед монтажем фанерну плиту підготовлюють з точки зору кінцевих умов експлуатації, здійснюють заходи для попередження можливого розширення або стискування плити внаслідок впливу вологи або перепадів температури. Необхідним вважають зазор у місці з’єднання в 2 мм. Можна використовувати еластичний заповнювач, наприклад, між краєм панелі і сталевою рамою конструкції. У конструкціях з підігрівом забезпечують належну вентиляцію фанерної плити.

З’єднуємо

Важливими компонентами фанерних конструкцій є стики та з’єднання. Існує багато їх видів: шпунтове з’єднання, шипове та інші. Правильно виконані, вони забезпечують надійність конструкцій стін, підлоги та підтримуючих елементів. Є в фанерних плитах досить чутливі елементи – торці, тому необхідно приділяти особливу увагу обробці стиків, особливо, якщо фанера призначена для використання на відкритому повітрі.

У стінах та стелях рекомендують з’єднання в стик, відкриті, шпунтово-гребеневе, пальцеве, і з’єднання смугами. Ззовні приміщення найкращий захист від атмосферного впливу надає з’єднання смугами. Надійно захищають краї фанерних плит вертикальні та горизонтальні профілі, виготовлені з алюмінію. Вони не ржавіють, а тому найкраще підходять для фасадів. Однак, якщо з архітектурного міркування перевага надається відкритому з’єднанню, краї мають бути належним способом оброблені. Приблизно 2 мм/м необхідно залишати під розширення панелі. В з’єднаннях у стик ця відстань має дорівнювати 3–6 мм. Шпунтово-гребеневе з’єднання, зазвичай, застосовують для підлоги і панелей під дахом. Воно ефективно попереджує підняття панелей та пошкодження дахових матеріалів, здане витримувати великі навантаження, ніж звичайне з’єднання в стик.  Панель кріпиться за допомогою прихованого прибивання цвяхами.

Найкращої несучої здатності досягають застосуванням ступінчастого або подібного профілю з фланцями, які підтримують краї пристикованих панелей. Подібні профілі використовують при спорудженні підлоги контейнерів для перевезення вантажу або трейлерів.

Клеїмо

Не личковану фанеру клеять будь-яким клеєм для деревини: ПВА, фенольна чи епоксидна смола, поліуретан тощо. Клей ПВА використовують всередині приміщень. Фенольний та епоксидний клеї склеюють фанеру дуже міцно, і місця склеювання здатні витримувати несприятливі умови зовнішнього середовища. Фанеру з металом склеюють епоксидним клеєм. Контактні клеї, зазвичай, використовують для склеювання великих поверхонь і для личкованої фанери, призначеної для використання всередині приміщень.

Не рекомендують склеювати ламіновану фанеру. Фанера з плівковим покриттям не здатна до тривалого склеювання. Якщо таку фанеру необхідно склеїти, то її поверхню попередньо треба зачистити до шару деревини, наприклад, за допомогою шліфувальної шкурки. Бажано, щоб клей був епоксидним.

Клей наносять рівномірно на обидві склеюванні поверхні валиком або пензлем, притискують за допомогою притискних пристроїв, гвинтів або цвяхів. Бажаний інтервал між цвяхами – 1 цвях на 40 см². Будь-який залишок клею необхідно видалити до його застигання.

Шліфуємо

Поверхню фанери, зазвичай, шліфують відносно грубою абразивною шкуркою (№80–100) перпендикулярно до волокон деревини. Якщо потрібна  надто рівна обробка, наприклад, для високоякісного лакування, рекомендують шліфувати дрібнозернистою шкуркою в поздовжньому напрямі текстури деревини.

Опоряджуємо

Відшліфована, рівна поверхня фанери – гарна основа для подальшого опорядження. Фанеру каширують, ламінують, фарбують, просочують спеціальними фарбами або розчином тощо. Поверхня може бути личкована шпоном, покрита шпалерами. Якщо фанерні плити складувалися в умовах підвищеної вологості, то перед опорядженням їх належить висушити до нормальної вологості, почистити від пороху.

Обробляємо краї

Вирівнюють краї плити після розпилювання легким простругуванням. Найкраще стругати від кутів до середини. Краї панелі можна відшліфувати. Фарбують торці 2–3 рази акриловою фарбою зі спеціальними домішками.

Ґрунтуємо

Деревина належить до натуральних матеріалів, які розширюються і стискуються залежно від комплексного впливу температури і вологості навколишнього середовища, незважаючи на поперечні шари шпону всередині плити. З внутрішнього боку лицьового шпону спостерігаються тріщини, які розширюються і стискаються під впливом перепадів вологості. Внаслідок цих причин фанеру попередньо ґрунтують перед фарбуванням.

Фарбуємо

Нанесення прозорих лаків підкреслює натуральний текстурний малюнок деревини. Поверхню фанери фарбують і непрозорими фарбами. Кольорова фанера придатна як для внутрішнього, так і для зовнішнього використання. Перед остаточним фарбуванням поверхня має бути оброблена спеціальним розчином для попередження синяви і грибків, оскільки біологічна стійкість прозорих фарб обмежена через мінімальний вміст зв’язувальної речовини.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
чем можна розризати.ламиновану фанеру, чим порізати фанеру, кріплення фанери, чим краще різать фанеру, методи опорядження фанери, Чим клеїти фанеру., Порізати чисто фанеру чим?, на що клеіти фанеру, до швидкого зношення зовнішнього вигляду, Чим клеїти фанеру
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
15.02.2010р.

Фрезерування торця плити – запорука якісного крайколичкування

Личкування торців деталей меблевих виробів – операція, від виконання якої залежить зовнішній вигляд продукції, а значить і її конкурентоспроможність. Забезпечити високу якість процесу крайколичкування – не таке вже й легке завдання. Заготовка в крайколичкувальному верстаті рухається із швидкістю 20 м/хв. і більше, а також піддається нагріванню, пресуванню і механічній обробці. При усьому цьому ще й відбувається копіювання поверхні заготовки, яке потребує високої точності.

15.02.2010р.

Личкування натуральним шпоном – веління часу

Нині сотні дизайнерів спеціалізованих фірм і дослідних центрів працюють над створенням все нових синтетичних декорів. Але незважаючи на успіхи в цьому напрямі, замінити красу натурального дерева вони не в змозі. І як у Європі, так і в нас в Україні в останні роки знаходиться дедалі більше споживачів, готових заплатити більше, але отримати екологічно чисті меблі з унікальними якісним декорованим рисунком.

30.12.2009р.

MDF чи ДСП?

Більше статей за тегами
вагонка киев цена
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua