Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
На ринку лісу нова монополія?
28.07.2021р.

Нацкомісія зобов’язала продавати деревину лише на тих біржах, які отримали...

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

«Дайош» 1 мільярд дерев за три роки! Чому президентську ініціативу не підтримують природоохоронці?
09.06.2021р.

Президент України Володимир Зеленський ініціював екологічний проєкт «Зелена...

Чи таки шкідлива для планети вирубка лісів?
04.06.2021р.

Підприємці лісової галузі зі Швеції спробували довести, що загрози як такої...

Скасувати мораторій, зберегти Карпати: як реально вирішити проблему лісу-кругляка
01.06.2021р.

Чи піде Україна на скасування мораторію на експорт лісу-кругляка? Перший крок на...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
4447
27.01.2010р. |
Дошка «шапель» неповторна

Створення ефекту старіння деревини як одного із методів декорування – чи не найбільш трудомісткий процес, що потребує як спеціального обладнання, так і ретельно підібраних просочувальних матеріалів. Особливість технологічного підходу до цього процесу в столичному ТОВ VITO HAUS полягає в тому, що нанесення механічних «пошкоджень» на поверхню дошки чи бруса, що і є одним із елементів імітації старіння деревини, тут довіряють не машинам, а рукам фахівця. В результаті отримують унікальну фірмову продукцію, що має назву дошка «шапель».

– Малюнок механічних насічок, які може робити спеціальний верстат, буде періодично повторюваним, симетричним, – каже директор компанії Вадим Яслинський. – У машинному виконанні так само однаковими будуть і конфігурації окремих міток, що наносяться на заготовку. Все це разом робить більш помітною штучність ефекту старіння, що знижує цінність кінцевої продукції. Аби уникнути цього, ми у себе на підприємстві вручну робимо насічки – абсолютно в довільному порядку, так, що кожна мітка не схожа малюнком на інші. Виробничий процес такий: на конвеєрі рухаються палубного набору заготовки, стоїть майстер з долотом і на власний розсуд тюкає поверхню дошки, аби в результаті вона стала, як ми кажемо, побитою. Для такого «биття» використовується не лише долото, а й спеціальний молоточок.

Зазначу, що технологія виготовлення дошки «шапель» не у нас винайдена. ТОВ VITO HAUS є ексклюзивним представником в Україні двох зарубіжних компаній: австрійської VITO Parkett та голландської Chapel Parket. Сувора необхідність жодним чином не дискредитувати марку їхньої продукції зобов’язує VITO HAUS чітко дотримуватися всіх технологічних вимог виготовлення дошки «шапель». Крім обов’язковості ручного «биття» заготовки, технологія передбачає й глибоке двохбічне її просочування (на рівні 70% об’єму) спеціальними олійними речовинами. Незмінною залишається вимога й до самої деревини: це має бути лише європейський дуб. При виготовленні «шапеля» механізованим є лише етап фарбування дошки.

Такі матеріали «під старовину» своєю якістю вигідно відрізняються від тих, на яких лише спрощений спосіб імітації. Не хочеться називати таку «старовину» халтурною, бо й на неї є, мабуть, попит. Так чинять ті виробники, які прагнуть полегшити технологію старіння деревини й, відповідно, здешевити свою продукції. Б’ють дошку – або це ще називається обробкою фаски – вони проводять машинним способом, деревину (не обов’язково дуб) не просочують, а лише покривають олією. Звісно, то вже не «шапель». Якщо відійти на десять метрів, аби порівняти дошки, виготовлені за голландською технологією, з продукцією інших виробників, то різниці й не помітите. Якщо ж із ближчої відстані придивитися, то вона стане очевидною. Передусім, в геометрії дошки. Й гама кольорів відрізняється, адже українські виробники використовують вітчизняний дуб, а його деревина трохи інша за своїми фізичними характеристиками.

 

Імітатори «шапеля» не можуть навіть наблизитися до параметрів голландської технології. В першу чергу, за показником просочування. Аби досягти 70% просочення деревини (не кажучи вже про стовідсоткове), потрібне складне, дороге обладнання. У фірми Chapel Parket, для прикладу, ексклюзивна технологічна лінія вартує вісім мільйонів євро. Оскільки обладнання, як і технологія, запатентоване, то мати точнісінько таке вже ніхто не може. І не лише через високу ціну, зрозуміло.

У «шапелевому» виконанні виробляють продукцію різного виду й призначення. Колекція «Замкова» із сильнішим ефектом старіння. Використовується для створення інтер’єрів приміщень, меблів. Класична колекція «Шапель паркет», зрозуміло, призначена переважно для виготовлення паркетної дошки, плінтусів.

Суть «шапелевої» технології (назва «шапель», як ви зрозуміли, від назви голландської компанії) – зістарити дошку до такого стану, щоби їй на перший погляд можна було дати років двісті, але при цьому було відчуття її масивності й міцності. Дубові заготовки для дошки «шапель», що називається, максимально ліквідні, тобто майже не вибраковуються. Що більше сучків і що більші вони в діаметрі, то краще – привабливішим буде малюнок старіння. Вищерблені сучки не проклеюються, не реставруються. Є нерівності, жолоблення, порушення структури деревини – теж годиться, бо все це працює на те, аби ефект старіння й натуральності був достовірніший.

– Якщо замовник попереджає, що наш «шапель» хоче використати в приміщеннях з підвищеним рівнем вологи, ми тоді просочуємо 20-міліметрову дошку й на всі 100%. Крім олійних, використовуємо й просочення на основі воску, – уточнює мій співрозмовник. – А загалом колекція каседрів, якими ми користуємося, аби надати кінцевій продукції певного відтінку, шестиколірна. Для набуття деревиною кожного з них варіюються параметри технології, наступний етап якої – кольорування дощок у спеціальних камерах. Опісля – фарбування. Можна вважати, що просочувальні речовини виконують роль ґрунтовки. В кольорувальних камерах відтінки остаточно коригують й закріплюють. Варто сказати ще й про підготовчий етап, який передує безпосередньому процесу старіння, – це розпарення дуба з подальшим його висушуванням. Комплекс усіх технологічних операцій триває від двох тижнів до місяця, залежно від того, який рівень просочування, в скільки етапів воно проводиться.

Один із важливих етапів виготовлення дощок «шапель», про який також розповів Вадим Яслинський, – брошування. Деревообробникам відомо, що це механічний метод за допомогою металевих щіток вияскравлюють особливості текстури деревини. Щітки видаляють м’якші фрагменти на поверхні дошки, в результаті чого увиразнюються більш тверді. Утворюється малюнок, що добре сприймається не лише візуально, а й на дотик.

Фірмові розміри дощок «шапель» від 140 до 260 мм – на бажання замовника. Досягненню остаточних розмірів передує розрізання кругляків на бруси, висушування їх до потрібної кондиції й нарізання дощок із брусів. На етапі так званого чистового підрізання обробляють задню фаску для усування вологи у разі потрапляння її у висушений матеріал. Бокові фаски бувають право- чи лівобічними залежно від того, як монтуватимуться дошки. Звісно, «биття» дошки вручну, про яке вже згадувалося, відбувається на конвеєрі перед тим, як вона надходить на просочування та в полірувальну камеру.

– А що можна сказати про довжину дощок?

– Хіба що можна пов’язати її з питанням залишковості, якщо брати дошку в паркетному виконанні. Аби тут звести відходи до мінімуму, замовлений обсяг поставляється так званим палубним набором.

– А завдяки якому просочуванню можна отримувати дошку з ефектом вибілення, яка теж представлена в асортименті?

– У такому випадку використовуємо метод вапнування деревини. Але слід знати, що вапняне просочування, як і будь-яке інше, виконує, в першу чергу, не декоративну функцію, а захисну. Оброблена цим розчином деревина стає значно твердішою, їй не страшні – якщо це паркетне покриття – не те що тиск меблевих опор, а й найтонші «шпильки» жіночих туфель. Використовують для настеляння підлог на терасах, виготовлення садових лавок, інших дачних та котеджних меблів.

Коли ми зосередилися на засобах просочування, з якими переважним чином працює фірма, то речовини на основі бджолиного воску були на першому місці. Не в останню чергу тому, що таке просочування забезпечує надійну вологостійкість деревини. Хоча і є одним із найдорожчих, але дає гарантію того, що такий «шапель» довго служитиме, навіть якщо використовуватиметься, припустімо, в ванній кімнаті. Олійні просочувальні речовини чи не найуніверсальніші. Такий «шапель» годиться для використання в житлових кімнатах, кухнях, їдальнях тощо. Одним словом, для внутрішніх робіт. Сприяють цьому і його теплі «домашні» відтінки – у провощеного «шапеля» вони «холоднуваті».

Технології глибокого просочування, прискіпливого кольорування й брошування європейського дуба забезпечують справді об’ємне декорування, яке може по-різному сприйматися залежно від того, як на нього падає світло, під яким кутом зору дивитися на дошки «шапель».

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
як виготовити дошки для паркана під старовинуаркагп, Дошка під старовину фото, дошка під старовину, Випалювання дошок під старовину, Випалювання дошок, випалювання дощок під старину, як зробити дошку під старовину, кухонні меблі з необроблених дошок, лавки з дерева під старовину зробити самому, чи можно використовувати pinotex ультра для внутрішних робіт
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
02.02.2010р.

Погонаж і натуральний шпон

Із зростанням рівня життя споживачі стають дедалі вимогливішими до якості і зовнішнього вигляду меблевих і столярних виробів. Часто їхніми складовими є погонажні вироби, асортимент яких на ринку України досить широкий. Якщо взяти більш-менш заможного споживача, то при виборі меблевих чи столярних виробів він надаватиме перевагу тим, які за зовнішнім виглядом нагадують натуральний матеріал – деревину.

27.01.2010р.

Як працювати з фанерою

Фахівці стверджують, що фанеру можна обробляти багатьма ручними і електрифікованими деревообробними інструментами та верстатами. Водночас, попереджають, що клей у фанерній плиті призводить до швидкого зношення ріжучих елементів, і рекомендують використовувати інструменти із твердих сплавів. Фанеру можна різати й лазерними променями та гідравлічними пристроями мід шаленим тиском.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua