Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3583
05.03.2010р. |
Новинки лідера

Стаття присвячена технологічним новинкам, запропонованим на ринку групою Leitz. У публікації йдеться про розроблену фірмою спеціальну технологію, що потішить, передусім, виробників вікон.

Рифль-технологія, яка покращує якість

Зростання витрат на постачання деревини та підвищення вимог до якості дерев’яних вікон, боротьба за ринкову частку та загострення конкуренції ставлять на порядок денний завдання запровадження на підприємствах, зайнятих складанням вікон, інноваційних технологій виробництва, з якими можна виготовляти високоякісні дерев’яні вікна, знизивши виробничі витрати та подовживши термін їх експлуатації.

Спираючись на свій багаторічний досвід у розвитку технології віконного виробництва та обробки різанням масивної деревини, Leitz дбає про подальше підвищення безпеки процесу при обробці елементів віконної конструкції. Темна та світла меранті, сосна, модрина, сосна радіата, евкаліпт та ялина – це лише деякі з найважливіших порід деревини, які використовують при виготовленні вікон. Усіх їх обробляють різцем тієї самої геометричної форми. До якості поверхні під час виготовлення дерев’яних вікон при цьому ставлять такі самі високі вимоги, як і у меблевому виробництві.

Про якість слід подбати з самого початку

Одним з перших кроків робочого процесу при виготовленні вікон після повздовжнього пропилу є чотирибічне стругання. Від цього моменту й починається турбота про якість, позаяк саме від якості обробки поверхні струганого елемента віконної конструкції залежить якість лицевої сторони дерев’яного вікна.

Ушкодження поверхні – сколи та тріщини, в більшості випадків спричинені випереджувальними тріщинами при обробці різанням. Щоб їх мінімізувати на виробництві вдаються до різних технологічних хитрощів та інструментів. Однак збільшивши швидкість різання, застосувавши косе чи сегментне різання (якщо перелічити лише деякі з цих засобів), добитись очікуваного підвищення якості вдається не завжди.

Якщо різець інструмента рухається проти напрямку росту дерева, то уникнути випереджувальних тріщин майже неможливо. Сортувати необроблені бруси за напрямком росту непрактично – це надмірно збільшує витрати та забирає забагато часу. Крім того, не слід забувати і про такі природні особливості деревини, як косошаровість та сучкуватість, що, зазвичай, призводять до шорсткості поверхні.

Рис. 1. Попереднє стругання з ножовою головкою ProFix у роботі

У більшості випадків випереджувальні тріщини, що виникають внаслідок попереднього стругання, настільки глибокі, що їх неможливо усунути навіть тоді, коли при чистовому струганні припуск на обробку становить від 0,5 до 1,0 мм. Якщо збільшити припуск на обробку при чистовому струганні, то на обробленій поверхні можуть появитися додаткові, оптично видимі випереджувальні тріщини. У деревині отриманій від плантаційного лісовирощування, в якої великі відстані між річними кільцями, це може призвести ще й до розшарування у м’яких зонах.

Рис. 2. Поперечна обробка у звичайний спосіб: контрпрофіль з типовим розшаруванням, отриманим внаслідок роботи точних різців, що при фрезеруванні по контуру повністю не усувається.

Рис. 3. Типовий злам при кутовому з’єднанні з рифленим профілем. Злам завжди відбувається у повздовжньому напрямку.

Яка ж потрібна деревина?

Найкраще використовувати ту деревину, яка росла рівномірно. Але звідки її взяти? Деревина – це дарований природою товар і в нинішніх ринкових умовах при її постачанні слід бути готовим йти на щораз більший компроміс, навіть якщо вона призначена для виготовлення таких високоякісних виробів, як віконний брус та двері. Тенденція до переходу на деревину, отриману від плантаційного лісовирощування, потребує, серед іншого, швидкоростучих типів деревини, таких, наприклад, як евкаліпт та сосна радіата, що характеризуються сильною косошаровістю. Це зумовлює високі витрати на відбракування виробу, оскільки розпізнати дефекти його зовнішньої поверхні та забракувати його можна лише після кількох фаз обробки.

Функцію налаштування кута перенесено в інструмент

Позитивні сторони фрезерування із нахиленим шпинделем добре відомі. Обробляючи деталь у такий спосіб, шпиндель слід утримувати під певним кутом до напрямку обробки, що на наявних профілювальних та стругальних верстатах робити неможливо.

Разом із потенційними споживачами своєї продукції Leitz знайшов практичне вирішення цієї проблеми. Навіщо виставляти шпиндель під певним кутом, якщо функцію налаштування кута можна вбудувати в інструмент? При цьому слід лише подбати про відповідну геометрію різального інструмента для отримання рівної та гладкої поверхні.

Рифль-профіль – інструмент для багатьох рішень 

Технічним рішенням від фірми Leitz, яке вже багато разів з успіхом застосовували на практиці, є оптимізований профілюючий інструмент для попереднього стругання під назвою „рифль-профіль” – уніфікований вузол, придатний до вжитку у найпоширеніших випадках. Косе різання значною мірою допомагає уникнути випереджувальних тріщин, та якщо вони все ж з’являються, то напрямлені скоріш за рифль-профілем, ніж у глиб матеріалу. При чистовому струганні, що йде слідом, усуваються лише „рифлі“, тож утворення випереджувальних тріщин уникають і тут. При цьому потрібно мати на верстаті достатню кількість шпинделів та змогу з високою точністю регулювати різницю висоти стола.

Відповідний інструмент, звичайно, дещо складніший за просту стругальну головку. Профіль та потрібна при встановленні різців точність вимагають точного різального інструмента з аксіальним позиціонуванням. Економічно доцільними виявилися, передусім, ті інструментальні системи, в яких різальні інструменти можна гострити по непрофільованій передній грані. Для цього випадку  Leitz пропонує оптимальне інструментальне рішення, що ґрунтується на системі ножових головок ProFix. Початкові витрати швидко окуповуються завдяки постійним профілю та діаметру, що й після багатьох загострювань залишаються  незмінними, а також завдяки різцям з довготривалим експлуатаційним терміном, які виготовлені з твердосплавних металів. Виробничі витрати при їх експлуатації мізерні, їх заміна та встановлення потребують мало часу, а стійкість, виражена довжиною шляху різання, досить висока. Іншим чинником, що переконливо доводить економічну доцільність ProFix, є зменшення браку.

Рифль-технологія у боротьбі з розшаруванням деревини

Ще однією проблемою під час виробництва дерев’яних віконних та дверних профілів, є розшарування, що виникає при виході інструмента із заготовки, коли відбувається поперечна обробка. Зарадити цьому можна, застосувавши складні конфігурації інструментів чи улюблений усіма контрпрофіль. Попри це в багатьох випадках через глибші сколи на заготовці невідворотно виникає брак, оскільки розпізнати їх можна лише перед монтажем.

Рифль-технологія може прийти на допомогу і тут. Оскільки зусилля різання при виході інструмента вже не прикладається вертикально до різця, розшарування є значно слабшим. На відміну від стругання „рифлі“ в цьому випадку залишаються на поверхні аж до фази монтажу.

Рис. 4. Поперечна обробка із застосуванням рифль-технології: контрпрофіль стулки із рифленою поверхнею

При кутовому з’єднанні „рифлі“ спрацьовують як універсальний скріплювальний засіб, оптимізуючи витрати клею. Рифль-структура є своєрідним бар’єром на шляху проникнення вологи, а завдяки достатній кількості клею торцева деревина надійно ущільнюється.

Якщо фрезерувати виріб звичайними інструментами, різниця між ранніми та пізніми кільцями деревини, призведе до нерівномірного нанесення клею, а це може спричинити утворення капілярів у чутливій зоні торцевої деревини.

Рис. 5. Шипове з'єднання із застосуванням рифль-технології

Випробування у Розенгаймі

Випробування на атмосферостійкість та розтягнення, проведені в Інституті віконної техніки в Розенгаймі, показали чітку тенденцію підвищення стійкості кутового з’єднання і одночасно надійнішого ущільнення, незалежно від того, чи його виконано традиційним шиповим або шлітцевим способом, чи із застосуванням контрпрофілю за допомогою шкантів. Злам деревини в усіх випадках відбувався у повздовжньому напрямку.

ProFix чи ProfilCut замість стандарту

Через розмаїття варіантів профілів та індивідуальний підхід при їх формуванні, навряд чи будь-яку стандартну програму можна налаштувати на торцеве профілювання деревини. З інструментальними системами  ProFix та ProfilCut усі профілі можна виготовляти із рифленим контуром, оскільки в них обох висока точність аксіального позиціонування зберігається навіть після заміни різального інструмента.

Результати виробничої практики із певними сортами деревини

Трирічний досвід практичної роботи підприємств, що виготовляють деревинні вироби з таких сортів, як меранті, дуб, модрина, сосна та пінія, та їх перший досвід роботи з евкаліптом та сосною радіата показали, що випадки виробничого браку та проведення додаткових робіт через дефекти на поверхні і розшарування за цей час скоротилися з рівня понад 5% до менш як 0,5%. Високі витрати на інструмент, отже, повернулися у найкоротший час.

Спецтехнологія обробки різанням при профілюванні?

Успіхи  застосування рифль-технології при струганні та поперечному профілюванні спонукали новаторів на Leitz випробувати цю технологію обробки різанням і на профілюванні. При цьому було досягнуто багатообіцяючих результатів. Застосовувавши при профілюванні конструкції інструментів, спеціально розроблені для цього, можна суттєво підвищити стійкість різального інструмента, виражену довжиною різання, та, передусім, досягти суттєво вищої якості поверхні.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
фото шиповим зеднаням, скріплювальне обладнання, плантаційне лісовирощування, самий універсальний різець по дереву, Обробка деревини різанням, природна косошаровість, чинники формування якості інструментальних товарів по обробці деревини, відео про обробку деревини, вид тріщин в деревині фото, розвиток інструментальних товарів по обробці деревини
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
14.04.2010р.

“Добробуд” – не довгобуд

В урядів розвинених країн соціальна реабілітація інвалідів – один з основних пріоритетів. У нас держава про існування цієї проблеми тільки-но починає згадувати. І добре, що на допомогу їй в цьому приходять підприємці. Один з поки що нечисленних прикладів у галузі деревообробки – Дрогобицьке підприємство інвалідів (ДПІ) „Добробуд”, яке очолює В. І. Паращак.

29.03.2010р.

VISION-inline для виробництва фасадів

Німецька компанія REICHENBACHERє однією із провідних світових компаній з виготовлення оброблювальних центрів. На обладнанні цієї фірми можна виробляти деталі меблевих виробів, вікна, двері, сходи і навіть дерев’яні скульптури. Про якість обладнання свідчить те, що його використовують у виготовленні елементів інтер’єру салону таких легендарних марок автомобілів, як Bentley, Rolls-Royce, Jaguar, Porsche, BMV і Mercedes.

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 28/11/2022
6
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua