Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
3067
18.03.2010р. |
Раціональні варіанти лісопиляння

При організації лісопильного виробництва в керівників підприємств часто з’являються сумніви щодо вибору типу обладнання. Стається це через брак інформації про специфіку того або іншого верстата, часом – особисте негативне ставлення до певного виду машин, відсутність аналогів на деревообробних підприємствах. Керівникові підприємства важко зорієнтуватися без відповідних рекомендацій.

Історично з’явилися і розвинулися три основних види лісопильного обладнання: стрічкопилкові, круглопилкові верстати й лісопильні рами. Таке спільне їх існування на ринку лісопильного обладнання пояснюється різними породами деревини, діаметрами колод, обсягами розпилювання й т.ін., які і потребують спеціальних технологічних програм і виду обладнання.

Раніше найбільше поширеними були лісопильні рами. За умови відповідного обслуговування такого обладнання можна досягти високої продуктивності виробництва. Але в теперішній економічній ситуації не дають широко використовувати це обладнання такі недоліки:

  • порівняно невисока якість готової продукції;
  • більшою є ширина пропилу й, відповідно, більша кількість деревини йде у відходи;
  • наявність кускових відходів, що потребують подальшої переробки; 
  • доволі висока трудомісткість, орієнтування на масовий розкрій попередньо сортованого лісу;
  • потрібен тривалий час на заміну поставу.

Стрічкопилкові верстати для розпилювання круглого лісу – найпоширеніший вид лісопильного устаткування. Завдяки використанню тонкого різального інструменту й індивідуального розпилу для кожної колоди, на стрічкопилкових установках можна досягти максимального виходу пиломатеріалів заданої специфікації.

Одним із головних дефектів стрічкових пилок є наявність хвилеподібної лінії пропилу, якого усувають, використовуючи широкі пилки (110–140 мм).

Невеликі деревообробні підприємства з невисокою продуктивністю застосовують в основному горизонтальні стрічкопилкові верстати. Більшу продуктивність дають вертикальні стрічкопилкові верстати, хоча й ціна на таке обладнання значно вища від горизонтального аналога.

З погляду економії дорогої й дефіцитної сировини в Україні застосування обладнання зі стрічковими пилками є найбільш перспективним.

Круглопилкове обладнання набагато продуктивніше від стрічкопилкового. Але використання пил більших діаметрів і збільшення товщини різального інструменту раніше ускладнювало використання цього обладнання. Зміна підходу до загострення й підготовки різального інструменту, використання пил із твердосплавного інструменту, використання якісних сталей спричинило появу ряду верстатів, що дають змогу використовувати круглі пилки при розпилюванні пиловника. Круглопилкове обладнання забезпечує найбільшу швидкість різання – рамні й стрічкові пилорами такої швидкості не мають. Також це обладнання можна використовувати при низьких температурах – на ньому можна пиляти навіть замерзлу деревину.

Основним недоліком круглопилкового обладнання є більша ширина пропилу (до 6–7 мм) і, як результат, висока втрата готового матеріалу. Для порівняння: стрічкове пиляння дає ширину пропилу до 3 мм.

Одним з найважливіших проблем у лісопилянні є підготовка різального інструменту до роботи. Використання незагостреного інструмента в круглопилковому обладнанні призводить до збільшення ширини пропила, різниці товщин матеріалу на виході, «горіння» дискових пилок і надалі – руйнування інструменту.

Кожне з перерахованих типів обладнання має як переваги, так і недоліки. Але ввідповідно до параметрів вихідної сировини й готових виробів керівник підприємства може вибрати той чи інший тип використовуваного обладнання.

За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
дефекти розпилу рамами, лісопильні лінії, дефекти рамнои пилорами, лісопильна рама стрічкового типу, стрічкопилкові лісопильні рами характеристики, лісопильні рами по дереву, розкрій+лісу+круглого+програма, лісопиляння характеристика, порівняльна характеристика рамної і стрічкової пилорами, Дефекти розпилювання на лісопильних рамах, усунення


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
19.03.2010р.

Серія LT70

Продовжуємо ознайомлювати читачів із горизонтальними розпилювальними верстатами компанії Wood-Mizer

21.12.2009р.

Новая директива ЕС направлена на повышение безопасности...

29 декабря в силу вступит Директива ЕС 2006/46/EC об оборудовании, которая заменит действовавшую до сих пор Директиву 98/37/EC. Новая Директива устанавливает дополнительные обязательства производителей оборудования в области безопасности конструкции и производства машин.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua