Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...
Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...
Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...
Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...
Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?
Аби виріб могли придбати якомога більше споживачів, необхідно знизити його ціну, що залежить від собівартості виробництва. Один із основних шляхів зниження собівартості – зменшення матеріаломісткості конструкції.
Напевно, керуючись саме цим принципом, спеціалісти в галузі технології деревообробки впровадили у виробництво стільникове заповнення. Найчастіше таке заповнення використовують при виготовленні дверей, легких будівельних плит та меблів. Завдяки малій масі, яка поєднується з високою міцністю, плити із стільниковим заповненням є чудовим замінником ДСП.
Можливі різні варіанти виробництва кухонних стільниць із стільниковим заповненням. Коротко розглянемо варіант, який нині використовують українські підприємства, які впровадили у своє виробництво стільниковий заповнювач.
Для виробництва стільниць із стільниковим заповненням потрібно мати такі матеріали:
Для виготовлення рамки обв’язки використовують ДСП шириною 30–40 мм (залежить від його товщини – що більша товщина, то меншої ширини можна використати заготовку). Товщина використовуваного ДСП залежить від потрібної товщини стільниці. Так, якщо використати ДСП товщиною 28 мм, то одержимо стільницю товщиною 38–40 мм.
MDF виступає в ролі настилу і формує міцний та твердий зовнішній шар. На лист MDF, вкритий шаром клею, встановлюють рамку обв’язки із ДСП і стільникове заповнення. Зверху на цю конструкцію вкладають ще один лист MDF з клеєм і після цього цей пакет завантажують у прес для склеювання.
Після склеювання проводять операцію обрізання по периметру, а далі все відбувається аналогічно до виготовлення постформінгу – фрезерування грані і ламінування.
Переваги стільникової стільниці:
Недоліки:
- після розкрою на потрібну довжину виникає потреба у додатковій обробці торця для нанесення на нього крайки. Цю проблему можна вирішувати шляхом виготовлення стільниць індивідуальних розмірів (за довжиною);
- для надійного кріплення стільниці до тумб потрібно використовувати спеціальні кріпильні засоби, наприклад, клейовий дюбель HETTINJECT. (Стільницю із ДСП кріплять за допомогою шурупів і шкантів).
За матерілами Всеукраїнської галузевої газети "Деревообробник"
derevo.com.ua
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Критерії вибору багатопильних верстатів
Робота з таким примхливим матеріалом, як деревина - справа непроста і дуже відповідальна. Слід грунтовно вивчити «характер» деревини, з якої ви збираєтеся працювати, підшукати або підготувати висококваліфіковані кадри і дуже серйозно поставитися до вибору обладнання. Останнє, на перший погляд, здається не таким уже складним завданням. Але це поверхневий судження
Ламель і личкувальний щит: технології одержання і застосовуване...
Технології обробки деревини розвиваються не тільки в зв'язку із завданнями підвищення продуктивності і якості обробки, а й внаслідок змін у сировинній базі деревообробної промисловості.
12/11/2021
|
4
|