Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Польша: Короїд загрожує мільйону гектарів лісів
14.11.2019р.

Директор Державних лісів Анджей Конєчни скликав спеціальну групу, яка має...

На Львівщині відбудуться додаткові аукціонні торги необробленою деревиною
13.11.2019р.

14 листопада 2019 року відбудуться додаткові аукціонні торги необробленою...

СБУ викрила схему розкрадання та нелегального експорту деревини на Житомирщині
13.11.2019р.

Служба безпеки України виявила розкрадання деревини з подальшим її експортом...

Уряд запустив «ліс у смартфоні» у 6 областях
11.11.2019р.

Електронний сервіс, який дає змогу виявляти незаконні рубки лісу, запрацював у...

Рада заборонила вирубку ялицево-букових лісів Карпат
30.10.2019р.

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №0873 про введення...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
5008
24.09.2010р. |
Що таке електронний облік лісоматеріалів ?

Впровадження новітніх технологій

в процесі маркування і електронного обліку деревини

Предметом автоматизації є:

Процес обліку лісопродукції на верхніх та нижніх складах

Метою автоматизації є:

  • підвищення ефективності обліку лісопродукції;
  • підвищення відповідальності кожного майстра лісодільниці;
  • вивільнення лісоводів від рутинної паперової роботи;
  • прискорення обміну інформації по схемі: майстерська дільниця <==> лісництво <==> лісгосп;
  • ведення контролю за подальшим рухом деревини від лісосіки до конкретного споживача;
  • прискорення бухгалтерського обліку, та приходування деревини, виписки супроводжувальних документів.

По місцю збору та обробки інформації система розбивається на два основні етапи.

Етап перший: робота в польових умовах.

автоматизація

Методика автоматизованої системи базується на використанні портативних комп'ютерів Haglöf Digitech Professional, за допомогою яких проводиться збір та первинна обробка інформації. Міцний, легкий і водостійкий КПК Digitech Professional призначено для роботи у важких погодних умовах і суворому оточуючому середовищі. Кнопки зконструйовані так, що оператор може працювати з пристроєм в рукавицях. З допомогою бездротового зв'язку Bluetooth кишеньковий ПК зв'язується з зовнішніми периферійними пристроями, такими як GPS чи сканер штрих-коду.

Змалюємо весь процес прийому та відпуску деревини на верхніх і нижніх складах.

автоматизаціяОдразу після рубки і розкряжування майстер в торець кожної колоди спеціальним нумератором забиває позначку зі штрих-кодом. Сам штрих-код в собі уже містить код лісгоспу, лісництва і його особистий код. В КПК же заносяться такі параметри колоди, як: дата рубки, ділянка, порода, сортимент, ґатунок, діаметр, довжина, тип кубатурника. Важливим елементом цього процесу є автоматичний обрахунок об'єму даної колоди. В КПК уже наперед задано таблиці кубатурника, які в друкованому варіанті займають багатосотсторінкові книжки. І це набагато пришвидшує і робить значно точнішим процес обрахунку прийнятої лісопродукції, тобто виключає можливість помилкового обчислення (свідомого чи несвідомого). З допомогою мобільного GPRS зв'язку передається інформація про них.

автоматизація Паралельно автоматизовано і процес відпуску лісопродукції. Чи відпуск відбувається з нижнього складу, чи одразу з лісу, в будь-якому разі ми маємо можливість занести в пам'ять КПК і видрукувати на принтері (безпосередньо в лісі) товаро-транспортну накладну чи специфікацію до неї. Тут ми фіксуємо дату, відповідальну особу, клієнта, водія, місце призначення тощо. З наявного переліку колод (який ми маємо завдяки автоматизованому прийомі лісопродукції, викладеного вище) вибираємо ті, які ми реально відвантажуємо. А відбувається це з допомогою тієї самої позначки зі штрих-кодом, адже в КПК уже є всі характеристики саме цієї колоди. Займає це пару секунд, адже майстер чи кладовщик просто сканує ярличок на кожній колоді. КПК моментально підраховує загальний обсяг відвантаженого лісу.

Якщо документом є товаро-транспортна накладна, то ми можемо визначити і продажну ціну кожного сортименту. На основі наперед заданого прейскуранту цін вибрані колоди автоматично групуються по породі, сортименту, ґатунку, групі діаметрів підбивається загальний об'єм кожної групи, підставляється ціна з прайс-листа та визначається загальна сума документу.

автоматизаціяКоли необхідні дії з документом завершені, його можна тут же роздрукувати на папері з допомогою принтера, який знаходиться в автомобілі майстра. Отже, ліс ми відвантажили, а інформація про це скидається в той же день в офіс лісництва, звідки передається далі в лісгосп.

Таким чином, результатом роботи є перелік всіх колод, які є в підпорядкуванні відповідальної особи і перелік всіх документів, за якими було відпущено конкретні колоди. А це дає нам пришвидшення процесу первинного документообороту, уникнення можливих помилок при обрахунках.
Другий етап автоматизації, де використовуються накопичені в лісі дані.


автоматизаціяСпеціалізована конфігурація “1С:Підприємство 8.1” дозволяє автоматизувати облік руху деревини в лісгоспі в камеральних умовах. Тут передбачено ведення таких первинних документів як наряд на оприходування лісопродукції, внутрішнє переміщення, товарно-транспортна накладна, акт пересортування тощо. Перелік колод зберігає різноманітні характеристики колоди: порода, сортимент, гатунок, діаметр, довжина, об'єм, штрих-код, ділянка, майстер, дата рубки. При формуванні документів на відпуск виконується підбір колод. Це дає змогу прослідкувати шлях конкретної колоди від верхнього складу аж до кінцевого покупця. Коректно внесені дані дозволяють формувати весь необхідний набір звітності, зокрема: реєстри накладних, звіт про рух лісопродукції, – з можливістю відбору окремих лісництв чи відповідальних, з можливістю групування по породах, сортиментах, діаметрах тощо. В конфігурації реалізовано модуль перенесення даних з портативного комп'ютера, в якому автоматично створюються перелік оприходуваних колод і документи. Таким чином, виключається потреба багатократного внесення одних і тих самих даних: інформація вноситься один раз безпосередньо в лісі майстром.

Регулярна передача даних з КПК майстрів в лісництво і далі – з лісництва в лісгосп дозволить мати реальну картину залишків на складах. Це грає важливу роль при прийнятті управлінських рішень, адже вони будуть грунтуватись на оперативних даних.

Джерело

Теги та ключові фрази
що таке пересортування лісу, оприходування лісоматеріалів проводка, важливим елементом цього процесу є автоматичний обрахунок об'єму даної колоди. в кпк, акт пересортування лісопродукції, інструкція з електронного обліку ліс, конфігурація для лісопродукції, сканери для прийому деревини, проводка оприходування лісоматеріалу, що таке електронний облiк деревини, акти на оприходування деревини


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

05.05.2010р.

Игра в "микадо"

Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.

Більше статей за тегами
вагонка киев цена Shrips - знайти попутника для подорожі
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua