Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
5479
12.10.2010р. |
У Карпатах вважають, що вирубується занадто багато лісу
Дві третини опитаних респондентів Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей дотримуються думки про те, що за місцем їхнього проживання вирубується занадто багато лісу. Такі дані проведеного дослідження оприлюднив в пятницю, 8 жовтня, під час прес-конференції в ЗІКу консультант Світового банку, доктор соціологічних наук Олександр Стегній.

Переважна більшість учасників опитування вважає, що за останні двадцять років кількість лісів за місцем їхнього постійного проживання зменшилася. Найбільше нарікань було зафіксовано у Сколівському районі на Львівщині. Про те, що лісу стало менше, там вважає 93 відсотки опитаних.

З мешканцями Сколівського району майже одностайні мешканці Тячівського району. У всіх трьох адміністративних районах Карпатського регіону лише мінімальна кількість респондентів вказує на зростання площі лісів.

Понад три чверті учасників опитування вказують на погіршення стану лісів за місцем свого постійного проживання. У лідерах – Сколівський район, де 94 відсотки констатують погіршення стану лісів, у Борогодчанському районі такої думки притримуються 64 відсотки, у Тячівському – 75.

Дві третини респондентів згодні з тим, що за місцем їхнього проживання вирубується занадто багато лісу, тоді як кожен п’ятий вважає обсяг вирубки нормальним. Про те, що вирубується занадто багато вважає 82% населення Сколівського району, у Борогодчанському – 52, у Тячівському – 66.

Переважна більшість учасників опитування зазначає, що за місцем їхнього проживання рубки лісу, як правило, ведуть приватні лісозаготівельні фірми. Майже половина респондентів вказали на постійних робітників лісгоспів, а понад третину – на наймані бригади і тимчасових робітників. «Зауважимо, що, на думку зайнятих у лісовому секторі економіки, основними суб’єктами рубок лісу є як постійні робітники лісгоспів, так і приватні лісозаготівельні фірми», – каже Олександр Стегній.

За останні п’ять років, на думку більш ніж половини респондентів, обсяг рубок лісу за місцем їхнього постійного проживання збільшився, понад чверть учасників опитування вказали на відсутність змін, а майже кожен десятий відмітив його зменшення.

Три чверті опитаних мешканців Сколівського району вказали на збільшення обсягу рубок за цей проміжок часу. Переважна більшість учасників опитування вважає, що лісозаготівля відіграє важливу або скоріше важливу роль в економіці їхнього району.

На думку половини учасників опитування, лише незначна частина працездатного чоловічого населення, що постійно проживає у районі мешкання респондента, пов’язана із заготівлею і переробкою деревини. Половині учасників опитування відомо про продаж заготовленого лісу в районі їхнього постійного проживання за кордон (на експорт). Натомість третині респондентів такі факти невідомі, а решта (майже 18 відсотків) відверто зазначили, що не знають. «Серед тих, кому відомі факти експорту лісу, більшість сказали, що експортується значна частина заготовленого лісу, –каже соціолог. – Привертає увагу той факт, що серед опитаних працівників лісового сектору економіки три чверті заявили, що їм відомо про експорт заготовленого за місцем їхнього проживання лісу».

Серед опитаних мешканців трьох районів Карпатського регіону на значну частину експорту місцевого лісу вказали у Сколівському та Тячівському районах, тоді як в Богородчанському спостерігається зовсім протилежна картина.

Якщо говорити про домашнє господарство учасників опитування, то більшість з них використовує деревину для опалення житла, а майже половина – для будівництва і ремонту свого помешкання.

У середньому за опалювальний сезон майже половина респондентів використовують від п’яти до десяти кубометрів дров. Майже кожен п’ятий учасник опитування зазначив, що його сім’я не використовує дрова для опалення свого помешкання. Серед усіх учасників опитування найбільше дров для опалення використовують мешканці Тячівського та Сколівського районів, тоді як у Богородчанському майже третина сімей респондентів не використовує дрова для опалення своїх будинків.

Кожному п’ятому учаснику опитування доводилося досить часто чути про випадки незаконної заготівлі лісу та продажу краденої деревини в адміністративному районі постійного проживання. Майже 40 відсотків респондентів рідко чули про такі випадки, а більш ніж третина – взагалі не чули. Більш ніж третина мешканців Сколівського району зазначили, що їм досить часто доводилося чути про випадки незаконної заготівлі лісу та продажу краденої деревини, тоді як майже половині респондентів Тячівського району нічого не відомо про такі випадки на території свого району.

Майже 40 відсотків учасників опитування зазначили, що їм відомі випадки притягнення до відповідальності за незаконну заготівлю деревини.

На думку половини респондентів, місцеве населення доволі рідко здійснює вирубку дерев без отримання дозволу, тоді як майже кожен п’ятий учасник опитування вважає, що такі вирубки відбуваються досить часто.

Більше половини учасників опитування (57%) схиляються до думки, що місцеві лісники мають достатньо повноважень для охорони лісу від незаконних рубок. З такою думкою не погоджується понад чверть респондентів (28%).

Учасники опитування доволі скептично оцінюють роботу лісової охорони щодо виявлення фактів незаконних рубок у своєму адміністративному районі. При цьому найбільш критичними виявились відповіді респондентів Тячівського та Сколівського районів. Водночас, за оцінкою понад третини зайнятих у лісовому секторі, виявляється багато незаконних рубок, які в змозі виявити лісова охорона району.

У Сколівському районі найбільш часто зустрічається така форма незаконної заготівлі й торгівлі деревиною, як готівкова купівля лісу на лісосіці у лісника або лісозаготівельника без отримання відповідних документів.

За даними дослідження, 60% вважає, що треба посилити відповідальність за незаконні рубки для змін на краще у веденні лісового господарства, лісозаготівель і реалізації деревини. 56% опитаних вважають, що у їхньому районі можна знайти посередника, який купить у лісників і привезе ліс до будинку. 41% вважає, що у їхньому районі виявляються лише деякі незаконні рубки для видимості, інші приховують від офіційного обліку. Лише 5% вважає, що для наведення порядку у лісах треба приватизувати ліси, передавши їх приватним особам.

Як розповіли учасники прес-конференції, дослідження проводилися з огляду на заплановану найближчим часом жорстку заборону ввезення у країни ЄС незаконної лісопродукції. У рамках програми Євросоюз надав шість мільйонів доларів на фінансування трирічної програми FLEG – удосконалення систем правозастосування та управління в лісовому секторі країн східного напряму Європейської політики добросусідства та Росії.

Довідка

Звіт підготовлений за результатами масового опитування мешканців сільських населених пунктів Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей Карпатського регіону. Саме на вказані області припадає основна частина лісових ресурсів України. Відбір конкретних адміністративних районів у кожній з перелічених областей ґрунтувався на даних аналізу митної бази та експертних оцінках місцевих лісоводів.

На території Сколівського району ліси знаходяться в постійному користуванні державного лісового господарства системи Держкомлісгоспу України, агролісгоспу, військового лісгоспу та Національного природного парку «Сколівські Бескиди». Такий вибір власників господарювання дає змогу порівняти порядок доступу до сировини, рівень ведення господарства і характерні проблеми на території лісових підприємств різного типу.

На території Богородчанського району ліси перебувають у постійному користуванні державного лісгоспу, агролісгоспу та адміністрації Президента. У районі працюють заготівельні та лісопереробні фірми, серед яких виокремлюється філіал заводу «Уніплит». Місцеве населення залежить від лісу, який надає роботу, слугує сировиною для приватного бізнесу, забезпечує дровами і є джерелом харчових ресурсів (ягоди, гриби).

У Тячівському районі діють три лісгоспи, підприємство «Закарпатліс» та біосферний заповідник. Район відрізняється високою концентрацією дрібного приватного бізнесу, орієнтованого на виготовлення і постачання пиломатеріалів до Угорщини. В районі неодноразово фіксувалися порушення лісокористування і конфліктні ситуації, пов’язані з доступом до лісових ресурсів.

zik

Теги та ключові фрази
скільки коштує ліс укарпатах, заготовка лісу укарпатах, експорт деревини славського лісового господарства, подаж деревини неприбутковою організацію, соціологічне опитування ліс, не вирубуйте дерева карпат, картинки Не вирубуйте лiс, продаж ліс в карпатах, підприємці заготівельники лісів івано-франківської області, найбільші рубки лісу в карпатах
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
18.03.2011р.

Достатніх обсягів лісосировини й справедливої ціни на неї!

Цього вимагають від організаторів аукціонних торгів вітчизняні деревопереробники. Нинішні умови проведення аукціонів із продажу необробленої деревини, які створило Державне агентство лісових ресурсів України, не тільки не спрямовані на підтримку вітчизняного виробника, а й загрожують руйнівними наслідками для деревообробної та меблевої галузей країни

08.02.2011р.

"Прямих договорів не буде" 2

Інтервю журналу "Бізнес" з головою Державного агентства лісових ресурсів України Віктором Сівцем. Тут ви зможете дізнатися про плани і стратегії новосформованого органу влади

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua