Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
8974
08.02.2011р. |
"Прямих договорів не буде"
З 15 лютого Держкомлісгосп перетворюється в Держагентство лісових ресурсів; заради чого це робиться і як зміняться повноваження і функції відомства?

- Ніяких принципових змін не буде за невеликим винятком: раніше Держкомлісгосп був у підпорядкуванні Міністерства охорони навколишнього середовища, а тепер ми будемо підпорядковуватися Міністерству аграрної політики і продовольства. Відповідно, бюджет лісового господарства, структуру організації, призначення нових керівників обласних лісгоспів, своїх заступників я буду погоджувати з Мінагрополітики. Ось і вся різниця. В іншому наша діяльність регулюється Лісовим кодексом, де прописані повноваження і функції уповноваженого органу, що здійснює лісогосподарську діяльність.

- Якщо всі повноваження і регуляторні функції залишаються за вашим відомством, навіщо міняти його назву, якщо новація полягає тільки в перепідпорядкування?


- Не зовсім так. По-перше, відбудеться скорочення нашого чиновницького апарату і приведення його до ефективного кадрового складу як у центральному апараті, так і в обласних управліннях. По-друге, сьогодні в підпорядкуванні Держкомлісгоспу знаходиться тільки 68% лісів України, 17% - під контролем в Мінагрополітики і 2% - під Міноборони; і зараз будуть зроблені активні дії, щоб, згідно з Постановою Кабміну № 273 від 13.03.2006 р. об'єднати всі ліси під керуванням одного органу. З «аграрними» і «військовими» лісам ситуація дуже не проста. Якщо раніше в лісах Міноборони знаходилися якісь військові частини, бази, полігони тощо, то зараз, за рідкісним винятком, їх там просто не існує, а ліс за ними залишився.

- І в не державних лісах йде неконтрольована рубка і т.п.


- Абсолютно вірно. У 1996 р. в середньому на 1 га всіх лісів України припадало 186 куб. м деревини, зараз в лісгоспах це співвідношення збереглося, є навіть приріст, а в «колгоспних» лісах залишилося 125 куб. м на 1 га. Мінагрополітики лісогосподарську діяльність не вело, все було віддано місцевій владі, і з 1997 р. там ніхто не відновлював ресурс. Тому всі ліси зараз рішеннями обласних рад будуть передаватися на баланс Агентства.

- Ви не побоюєтеся опору з боку місцевих органів влади, адже вони всі ці роки «годувалися» у цих лісах?


- Я ж вам назвав середні запаси деревини в цих лісах, а в деяких випадках там немає і 30-ти кубометрів на гектар, там вже дерев не залишилося. На цих територіях потрібно проводити заходи з відновлення лісів.

- Але тим, хто займався цими лісами вистачить і 125 кубометрів з гектара ...

- Розумієте, є ж державна політика. Завдання - використовувати лісові ресурси максимально ефективно. Для цього всі ліси будуть передаватися в Агентство лісових ресурсів України.

- Давайте поговоримо про ефективність роботи самого Агентства, точніше Держкомлісгоспу, зокрема, про реформування, яке проводило його колишнє керівництво, а саме, про залучення приватних структур до лісогосподарським робіт.


- Перш за все, необхідно зайнятися розвитком інфраструктури лісового господарства, це фундамент реформування. Є прекрасний приклад розвитку лісового господарства - Польща, де за 10-15 років досягли високих результатів. Перше, що вони зробили, це почали активно розвивати лісову інфраструктуру, зокрема, будувати сучасні лісові дороги. Зараз там на 1 тис. га лісу близько 30 км доріг. На жаль, в Україні на 1 тис. га лісу тільки 7,3 км доріг. Такі лісисті області, як Львівська, Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька у нас є дотаційними, хоча мають бути основними донорами бюджету України. Наприклад, у Карпатському регіоні на 1 тис. га лісу всього 5-6 км доріг. Економіка при цьому наступна: 1 км нової лісової дороги відкриває доступ до додаткового ресурсу на 17 млн грн., Тоді як вартість 1 км дороги складає 450-500 тис. грн.

Ви зрозумійте: якщо немає нормальної дороги, неможливо завести в ліс сучасну заготівельну техніку, вона просто не проїде або зламається і не буде ефективно працювати. Тому, поки не буде хорошої інфраструктури, інвестор з сучасною технікою та обладнанням у Україна не зайде. Так що інфраструктура-для нас основне завдання в цьому році. У 2007 р., коли я був головою Держкомлісгоспу, з Держбюджету було виділено 60 млн грн., І ми разом з австрійцями і словаками побудували 200 км сучасних лісових доріг. На жаль, після 2008 р. держава не виділяла гроші на будівництво доріг. Благо, є розуміння у керівництва країни, що необхідно розвивати інфраструктуру лісового господарства, і це самий перший етап реформування.

- У бюджеті на 2011 р. скільки коштів передбачено на будівництво лісових доріг та інших видів інфраструктури?


- У держбюджеті не закладені гроші на будівництво лісових доріг. Але в держбюджеті існує фонд розвитку, що становить близько 6 млрд грн. Ми зараз ведемо переговори з мінфіном, щоб з цього фонду нам виділили кошти.

- Про яку суму йдеться?

- Скільки б нам держава не виділила, ми за все вдячні. Я не люблю говорити про те, чого поки не сталося, ось виділять нам гроші, я обов'язково скажу, скільки.

- Скільки кілометрів доріг ви хочете побудувати в цьому році?

- Якщо навіть держава не виділить нам гроші, ми побудуємо 100 км за власні кошти наших підприємств. А якщо нам виділять гроші з держбюджету, то побудуємо в 3 рази більше.

- А на якому етапі знаходиться реформування адміністративної системи лісгоспів, проведене останні два роки, і полягало в делегуванні багатьох господарських функцій лісгоспів приватним структурам?


- У нас вже є лісгоспи, які відводять лісосіки, де приватні структури валять ліс і виконують інші лісогосподарські роботи, а лісгоспи при цьому займаються охороною лісу і його реалізацією, але цей етап реформування не такий швидкий. Подібна система працює у всіх розвинених європейських країнах, але поки для нас це швидше виняток, ніж правило. Нам до цієї системи потрібно йти поступово. Безумовно, приватні структури працюють більш ефективно і для лісгоспів співпрацювати з приватними структурами вигідно. У майбутньому велика частина лісогосподарських робіт будуть здійснювати приватні компанії.

- Але наскільки відомо, ця реструктуризація проводилася досить своєрідно: бригадири лісгоспів виходили з їх складів, бригадири ставали приватними підприємцями, яким передавалася в оренду техніка лісгоспів, а співробітники лісгоспів оголошувалися співробітниками нових структур, ...


- А що ви знаходите в цьому дивного?

- Функції підрядників лісгоспів могли б виконувати дійсно приватні компанії, наприклад, місцеві фермери й інші інвестори, які претендують на виконання лісогосподарських робіт. Вони могли б найняти тих же працівників лісгоспів ...

- Ми ж не заперечуємо. Якщо є бажання, вкладайте гроші, збирайте людей і працюйте. Ніяких проблем немає. Це ж ринок. Якщо є підприємець, який має достатньо фінансових засобів, який готовий людям платити більш високу зарплату і виконувати роботу з лісозаготівлі та інші лісогосподарські роботи, будь ласка. Якщо у приватної компанії є необхідна техніка, дозвіл Держгірпромнагляду, ліцензія на лісозаготівельні роботи, навчені люди. У нас в кожному лісгоспі є відділ охорони праці, де людей навчають основним навичкам техніки безпеки, адже при валці лісу можливі смертельні випадки, цим не повинні займатися ненавчені люди.

- Але інвестор не повинен володіти навичками валки лісу. Йому досить найняти відповідних фахівців.

- ...

- На які види робіт ви допустите неафілійованого приватного підприємця?


- Це питання економіки. Є можливості у лісгоспу заплатити за певний вид послуг, які виконує приватний підприємець або приватна підприємства, наприклад, 60 грн. за заготівлю 1 куб.м. деревини, компанія заготовила, представники лісгоспу підписали акт виконаних робіт й перерахували кошти.

- Лісом розраховуватися не плануєте?


- Ні. Така практика поки існує, як правило, у західних регіонах, але вона веде тільки до збільшення заборгованостей по зарплаті і пр.

- Бригади, які вийшли зі складу лісгоспів, працюють головним чином з єдиноподатниками бригадирів. Але з прийняттям нового Податкового кодексу підприємствам Держкомлісгоспу стає невигідним співпрацювати з такими держсуб'єктами, будете знову брати на роботу вже колишніх «єдинників»?


- Так, завдяки Податковому кодексу тепер лісгоспам не вигідно працювати з приватними підприємцями. Тепер вони, швидше за все, будуть змінені на більш великі компанії, які будуть сплачувати всі податки. Таким чином завдяки Податковому кодексу відбудеться укрупнення підприємств, вони стануть серйозними гравцями і почнуть думати про розвиток.

- Чи будуть змінюватися умови роботи з споживачами лісоматеріалів, зокрема, чи збережеться система аукціонів на деревину, чи залишиться практика прямих договорів з деревопереробними підприємствами?

- - Не буде ніяких прямих договорів. Вся продукція лісгоспів буде реалізовуватися тільки на аукціонах за ринковими цінами. Зараз ми вже готуємо аукціон на 2 квартал, готуємо лоти, а торги покажуть яка ринкова ціна на деревину на внутрішньому ринку.

- А якщо не реалізуєте деревину на аукціоні?


- Коли я працював головою Держкомлісгоспу в 2006-2007 рр.. такого не було. Обсяг збуту лісоматеріалів за 2006 р. склав близько 1,8 млрд грн. Після того як ми пішли від прямих договорів, почали проводити прозорі аукціони, ми закінчили 2007 р. з обсягом реалізації близько 2,4 млрд грн. При цьому був заготовлений той же обсяг деревини, що і в 2006-му. Точно таке ж зростання доходів буде і в 2011 р.

- У 2007 р. був колосальний ріст у всіх галузях, в тому числі, меблевої, будівельної. Малоймовірно, що в 2011 буде такой ж попит на деревину ...


- Давайте ми з вами зустрінемося в цей же час в 2012 р. Буде таке саме зростання доходів від реалізації деревини, як і в 2007 р. Ви побачите зростання зарплат і надходжень до бюджету тільки завдяки тому, що буде створений прозорий ринок реалізації деревини.

- І все ж, якщо вітчизняні підприємства будуть не в змозі купувати за ціною аукціону?

- Якщо ж вітчизняні підприємства відмовляться, то у нас є експортери, які з задоволенням куплять цей ліс і вивезуть його на свої підприємства за кордон. Якщо порівняти, наприклад, діяльність європейських виробників плитних матеріалів і українських, то цікава виходить картина. 1 куб.м. лісоматеріалів обходиться іноземцям (з урахуванням витрат на транспортування та ін) приблизно в 400 грн. І вони роблять із цієї сировини продукцію, привозять її назад в Україні і продають з вигодою для себе. Українським плитним підприємствам 1 куб.м. деревини обходиться у 140 грн. При цьому вони говорять, що якщо ціни на лісоматеріали почнуть рости, то вони закриються. Близько 20 років вітчизняні підприємства робили розрахунок на дешеву сировину, не вкладали кошти в модернізацію підприємств, енергозбереження. І поки вітчизняні компанії не почнуть оптимізувати свою діяльність, у нас не буде конкурентоспроможною деревообробної промисловості.

У собівартості виробництва іноземної плити деревина складає всього 10%, у вітчизняній - 20%. Навіть якщо ми на 30% підіймаємо ціни - собівартість плитних матеріалів виростає лише на 2-3%. Для плитних підприємств це принципово? А для лісового господарства принципово, тому що з'являються додаткові кошти. Перед нами стоять завдання збільшити площі лісів, створити інфраструктуру. Чому ми не повинні продавати деревину за максимально високою ціною? Ціни в Польщі на деревину в 2 рази вище, ніж в України. Відповідно, лісгоспи отримують в 2 рази більший прибуток.

- Так може ну їх цих вітчизняних виробників, просто збільшіть експорт деревини ...


- Ні в якому разі. Ми не можемо собі дозволити продавати круглий ліс, ми повинні переробляти його, виготовляти з нього меблі, плити та ін. І ми все це повинні робити в Україні. І якщо буде прозорий ринок лісоматеріалів, сюди приїдуть найбільші міжнародні компанії та побудують тут комбінати, які будуть випускати конкурентоспроможну продукцію. Так сталося у Польщі. Там багато деревопереробних підприємств з австрійським, німецьким, італійським, голландським капіталом.Віктор Сівець, голова Державного агентства лісових ресурсів Україна

Народився: 18 серпня 1970

Освіта: Київський інститут фізкультури і спорту (1992 р.), Московський державний інститут міжнародних відносин (1998 р.)

Кар'єра: 1998 р. - 2005 р. працював на керівних посадах групи компанії «Будинок паркету», очолював корпорацію «DP Group» (виробництво паркету, дверей, вікон, меблів). 2005 р. Указом Президента України призначений заступником голови Державно комітету лісового господарства. 2006 р. постановою Кабінету Міністрів України призначений Головою Державного комітету лісового господарства України. 2008 р. заступник Голови Київської міської державної адміністрації. 12 січня 2011 Указом Президента України № 21/2011 призначений Головою Державного агентства лісових ресурсів України.

Сімейний стан
: одружений, дві дочки.

 

БИЗНЕС №5(940) Переклад на українську Derevo.info

Теги та ключові фрази
наймані бригади в лісництвах розцінки на заготівлю, почому куб заготовки лісу в іванківському лісгоспі, середня ціна в україні заготовки лісу грн за куб, Розцінки по україні на заготівлю лісопродукції ,наприклад дров 2016рік, скілки буде стоять заготовка по дереві, ціна лісу в лісгоспі, пропозиція для лісгоспів по валці лісу, договір підряду на заготівлю деревини приватними підприємцями, договір між лісгоспом та підприемцем, договоров не будет
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку


= = | 24.03.2011 00:08:42

Ростислав, поділяю вашу думку. Можу також додати, що всі балачки про відкритість та доступність закупівель деревини це обман, всі закупівлі відбуваються з допомогою відкатів потрібним людям, це не секрет для того, хто має досвід в сфері деревообробки.
Приблизно такі ж проблему у всіх сферах бізнесу України. Жирують одні чиновники, а інші просто виживають, але що тут дивного, якщо закони по боротьбі з корупцією не приймаються, навіщо рубати гуляку на якій сидять.
Якщо стосовно деревени, то можна також навести багато прикладів наглої та тупої корупцію чиновників, а що тут такого, контролюючі і караючі органи працюють так само та просто ділять ці відкати.
Найгірше те, що в цій ситуації програють малі та середні виробники, які працюють без великих оборотів і не можуть давати відкати потрібних розмірів.
Слава Україні!!!

Ростислав | 16.03.2011 12:30:51

На моєму підприємстві використовується ліс (сосна) діаметрами 8-14, довжиною від 2-х до 3-х метрів, а саме рудстійка та баланси. На аукціонах цього року лоти такого найменування не виставлялися. Але лісгоспи безперебійно відвантажують техсировину (дрова), 50% яких я міг би використати на виробництві. Та й ціна по якій купувалася моя сировина була у межах 160-180 грн. за м.куб., у три рази дорожче ніж коштують ті дрова.
Сировина, що відвантажується продається тим фірмам, які близько не були присутні на аукціонах, по так названій рознарядці з ВЕРХУ.
А тут розповідають за використання дешевої сировини, а ті хто підвищував цну на аукціонах або посередники, чи малі підприємці, у яких немає коштів щоб подати заявку на кожен лот, із-за цього приходилось підвищувати ціну аби щось увірвати по своєму лоту.
Я думаю, що ситуація по лісу, яка склалася на даний час була заздалегідь спланована. І виживуть ті підприємства, які мають відношення до нашої влади.


   1Інші статті
18.03.2011р.

Достатніх обсягів лісосировини й справедливої ціни на неї!

Цього вимагають від організаторів аукціонних торгів вітчизняні деревопереробники. Нинішні умови проведення аукціонів із продажу необробленої деревини, які створило Державне агентство лісових ресурсів України, не тільки не спрямовані на підтримку вітчизняного виробника, а й загрожують руйнівними наслідками для деревообробної та меблевої галузей країни

08.02.2011р.

"Прямих договорів не буде" 2

Інтервю журналу "Бізнес" з головою Державного агентства лісових ресурсів України Віктором Сівцем. Тут ви зможете дізнатися про плани і стратегії новосформованого органу влади

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua