Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
На ринку лісу нова монополія?
28.07.2021р.

Нацкомісія зобов’язала продавати деревину лише на тих біржах, які отримали...

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

«Дайош» 1 мільярд дерев за три роки! Чому президентську ініціативу не підтримують природоохоронці?
09.06.2021р.

Президент України Володимир Зеленський ініціював екологічний проєкт «Зелена...

Чи таки шкідлива для планети вирубка лісів?
04.06.2021р.

Підприємці лісової галузі зі Швеції спробували довести, що загрози як такої...

Скасувати мораторій, зберегти Карпати: як реально вирішити проблему лісу-кругляка
01.06.2021р.

Чи піде Україна на скасування мораторію на експорт лісу-кругляка? Перший крок на...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
5689
25.06.2011р. |
Ринок почав зростати!
Нині важко однозначно сказати, зростає чи скорочується деревообробний ринок. Вітчизняні деревообробники одностайні лише в одному – на ринку немає стабільності і неможливо робити жодних прогнозів. Натомість їх європейські колеги впевнені в тому, що ринок почав відроджуватися, що яскраво підтвердила виставка «Ligna 2011»

З 30 травня по 3 червня 2011 року в німецькому місті Ганновер відбулася найбільша Європейська виставка деревообробної галузі – «Ligna 2011». Участь у заході взяли 1765 компаній із 52 країн, а їх виставкові експозиції зайняли 13 павільйонів та 4 відкритих майданчики загальною площею 130000 м2. У виставкових павільйонах були представлені обладнання, матеріали і технології для деревообробної та меблевої промисловості, а на відкритих майданчиках – лісова та навантажувальна техніка. Також на відкритому майданчику представляли лісопильну техніку.

Окрім Німеччини, великою кількістю експонентів могли похвалитися Італія, Австрія, Іспанія, Китай (у тому числі Тайвань), Швейцарія, Данія, Туреччина, Швеція та Нідерланди.
За інформацією організаторів, «Deutsche Messe AG», цьогорічну виставку відвідали близько 90 тис. відвідувачів, що на 13% більше ніж у 2009 році. Кількість країн, із яких приїхали відвідувачі, сягає 90. Організатори відзначають, що цьогорічною особливістю виставки є значне збільшення частки іноземних відвідувачів – +26%, що становить 40% від загальної кількості відвідувачів. Найбільше зростання відвідуваності зафіксовано із таких країн, як Росія, Фінляндія, Великобританія, Австрія та Швеція.

 


Насиченою була й теоретична програми виставки. Окрім прес-конференцій, на яких компанії розповідали про свої інновації, під час виставки відбулася конференція, присвячена виробництву біоенергії з деревини, а також присвячена міжнародному рокові лісів конференція проекту «IN2WOOD» – «Раціональне та господарське використання природних ресурсів у лісовій та деревообробній промисловості є запорукою цивілізованого, раціонального та всеохополюючого зростання в Європі».

У європейських виробників деревообробного обладнання вже стало традицією презентувати свої новинки на таких великих спеціалізованих виставках, як «Ligna» та «XylЕxpo». Отож «Ligna 2011» була багатою на різноманітні технічні і технологічні інновації й перерахувати усіх їх неможливо, тому зупинимося лише на деяких.

Чи не найбільший асортимент новинок під девізом «Робимо з деревини більше» представив концерн «Michael Weinig AG». Загалом компанія презентувала 17 нових деревообробних верстатів: компактний стругальний верстат «Cube», віконний центр «Multirex», прес для виробництва меблевих щитів «ProfiPress PPL II 2500», оброблювальний центр «Conturex 124» із п’ятиосьовою технологією, верстат для встановлення дюбелів «UniPin» та інші. Окрім обладнання, концерн представив і 9 технологічних новинок, серед яких сканерна технологія, професійні технологія торцювання та профілювання, захисні пристосування, системи для спорудження дерев’яних будинків та ефективного використання енергії, інструмент серії «PowerLock».
Ще одним відомим представником німецького деревообробного верстатобудування, який презентував не менший асортимент новинок, є «Homag Group AG». Особливістю представленого цією компанією обладнання є використання в ньому технології «ecoPlus». Вона дає змогу зменшити споживання електроенергії на 30%, що в період постійного подорожання енергоресурсів має неабияке значення.

Свою чергову новинку – форматнорозкрійний верстат «Altendorf_2» представила й компанія «Wilhelm Altendorf GmbH & Co. KG Maschinenbau», якого через характерний зовнішній вигляд відвідувачі обізвали «верстат-літак». Також компанія презентувала економ-версію свого нового дітища – верстат моделі «Altendorf_2e». Та за словами директора ТОВ «Alt-Center» (м. Москва) Сергія Плєшкова, в найближчі два роки компанія «Altendorf» не планує виводити ці моделі на східноєвропейський ринок, тому поки що деревообробники не зможуть придбати новинку форматного розкрою в Україні.

Не обійшлося без новинок й на стендах таких відомих італійських компаній, як «Biesse S.p.A.» та «SCM Group S.p.A.». Цьогоріч компанія «Biesse» презентувала широкий асортимент п’ятиосьових оброблювальних центрів для малих і середніх підприємств, модернізовані свердлильні верстати та нові «Skipper V31» й «EKO 902». Серед технологічних інновацій іншої італійської компанії, тобто «SCM», були: оброблювальний центр для виробництва вікон, дверей і сходів «Accord 30 fx», п’ятиосьовий оброблювальний центр «Morbidelli Author M800 X5 TVN», оброблювальний центр для виробництва прямих та аркових вікон «Pro Evolution Twin», автоматичний пиляльний центр «Gabbiani-Mahros Galaxy 3», автоматична система для віконного виробництва «Integra 12» та «нестинговий» варіант центр з ЧПК «Pratix S».

Призначений для формування рельєфної поверхні на погонажних виробах, наприклад, вагонці новий верстат «Dekoplan» представила словенська компанія «Ledinek Engineering d. o. o.» Завдяки системі ЧПК переналаштування верстата на інший варіант рельєфу поверхні забирає мінімум часу.
Представила свої новинки й відома у сфері стрічкопилкового лісопиляння компанія «Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.». Це вертикальний двоголовковий верстат «TVS» із інноговаційною системою подавання колод «spiky chain system» (новий метод захоплення і утримання складних короткомірних колод, який забезпечує подавання матеріалу встик) та стрічкопилкову пилораму «WM1000», яка спроможна розпилювати колоди діаметром до 1,7 м.


Було представлено й безліч іншого цікавого обладнання. Наприклад, компанія «IMA» презентувала крайколичкувальний верстат з системою автоматичного повертання заготовок для личкування іншої крайки та системою одночасного встановлення на верстат кількох крайок різних кольорів, «Erwin Ganner Ges. m. b. H & Co KG» – верстат для автоматичного формування гнізд та вставляння завіс у меблеві фасади, «Gh-tec Maschinenbau GmbH»– токарний верстат з ЧПК, який дає змогу виготовляти дерев’яні колони великого діаметра, а компанія «Esterer WD GmbH» – промислову спарену стрічкову пилораму з шківами діаметром 1600 мм. Про це та інше показане в Ганновері обладнання ми детальніше писатимемо в наступних номерах газети.
Не оминули увагою виставку й розробники програмного забезпечення для деревообробної, меблевої та лісової галузі, які представляли як верстатне програмне забезпечення, так і програми для конструювання столярно-будівельних та меблевих виробів. Окрім європейських ІТ-компаній, були на «Ligna 2011» й гості з-за океану, зокрема компанії «Daqota Systems» та «Microvellum Inc.» Перша представляла програмне забезпечення та обладнання для лазерного обмірювання колод, а друга – програмне забезпечення для деревообробної промисловості на основі «AutoCAD», яке дає змогу працювати як у 2D-, так і 3D-форматі.

Окрім обладнання, матеріалів й технологій, на виставці можна було побачити й багато іншого – змагання операторів форвардерів «Ponsse», організовані компанією «Stihl» змагання вальників лісу, танці автонавантажувачів, роботу токарного віртуоза, який на очах у здивованих глядачів за лічені хвилини виготовляв цікаві дерев’яні сувеніри тощо. Пересічний відвідувач мав змогу взяти активну участь у деяких заходах. Так, в одному із павільйонів було створено «трек» на якому відбувалися перегони шліфувальних машинок. Для участі у них потрібно було лише висловити своє бажання, а щоб одержати перемогу, треба було швидше за супротивника натиснути на кнопку після загоряння зеленого світла світлофора. В іншому місці можна було перевірити свою фізичну силу та міцність фанерної стіни або спробувати себе в ролі дизайнера інтер’єрів, причому для кращої візуалізації учасник заходу надягав спеціальні ЗD-окуляри і починав працювати немов би перебував в кімнаті, інтер’єр якої він створює.

Деревообробна виставка не може обійтися без деревини, тому виробам, а точніше – шедеврам, створеним з неї була присвячена експозицію «Wonders in Wood». Учасники цієї експозиції представляли різноманітні декоративні, сувенірні та скульптурні вироби з деревини. Найбільше зацікавила відвідувачів експозиція з людськими фігурками, які зображали різноманітні життєві ситуації, дерев’яними ложками та тарілками, виготовленими з однієї або кількох порід деревини, кульками, які відвідувачі могли придбати на згадку про відвідування виставки. Були представлені в цій експозиції й дерев’яні іграшки, причому деякі їхні екземпляри були обладнані найсучаснішими технічними пристроями. Наприклад, відвідувачі та учасники виставки ламали собі голову, намагаючись зрозуміти, чим приводяться в рух безмоторні лопасті дерев’яних вертольотів. Зясувалося, що на лопасті нанесено спеціальне покриття, що під дією світла змушує їх обертатися.
Підбиваючи підсумки проведення виставки, керівник підрозділу деревообробного машинобудування VDMA (Об’єднання німецьких виробників промислового обладнання та устаткування) Бернґард Дірр зазначив: «Це була чудова виставка, адже представники кожного із представлених на виставці напрямів стверджують, що вони задоволені або дуже задоволені результатами виставки. Приємно вразила кількість іноземних відвідувачів, що підтверджує флагманську позицію виставки на світовій арені. Як ми й очували, значну увагу експоненти виставки приділили ресурсозбережним технологіям, які нині стають дедалі актуальнішими».
Задоволення експонентів, про яке говорить п. Дірр, свідчить про позитивні тенденції ринку – і це не просто слова. Так, президент «Biesse S.p.A.» Роберто Селці зазначив, що порівняно із січнем-квітнем 2010 року у січні-квітні 2011 року обсяги продажів компанії у грошовому вираженні зросли на 19,8%. Якщо ж порівнювати квітень цього року із груднем минулого, то обсяги продажів зросли на 26%.

Роберт Багіньскі, директор з продажів компанії «Wood-Mizer Industries Sp. z o.o.», також підтвердив факт зростання ринку деревообробного обладнання. Також п. Багіньскі зазначив, що, зважаючи на проведену під час виставки кількість зустрічей, в найближчому майбутньому він схильний прогнозувати початок стрімкого зростання ринку.

Цьогорічне зростання ринку підтверджують й керівники інших європейських підприємств виробників деревообробного обладнання. Сподіваємося, що воно не обмежиться лише Європейським Союзом і невдовзі ми зможемо з такою самою впевненістю говорити про зростання вітчизняної деревообробної галузі.

Любомир КОВАЛЬ газета "Деревообробник"

Обговорити на форумі>>


Теги та ключові фрази
словенська пилорама, виставка дерев'яних іграшок 2015, станок для виготовлення кульків відео, технологічна карта дерев'яного вертольота, станок для кульок деревья, Технологія виготовлення дерев'яної тарілки, виготовлення деревяних ложок, з якого дерева, фінська фанера з рельєфною поверхнею, кластер меблевий деревообробний раціональне використання лісових ресурсів, обладнання для виробництва деревяних играшок
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
06.06.2011р.

LIGNA 2011 (фото, відео)

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже позитивні. Чекаємо нової, цікавої інформації

15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua