Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
6542
07.11.2007р. |
Що далі в ліс, то більше …механізації

Робота в лісі завжди була нелегкою. Особливо багато затрат людської праці вимагають рубки головного та проміжного користування. Питання механізації лісозаготівлі розглядалось на всеукраїнському семінарі, що проводився на базі Тетерівського дослідно-виробничого лісогосподарського підприємства. Недавно про вирішення аналогічних проблем на підприємствах державного лісогосподарського об’єднання “Львівліс” йшлось на семінарі-нараді, яка проходила на базі Золочівского лісгоспу. На спеціально обладнаному майданчику учасникам зустрічі були продемонстровані всі прийоми механізованого завантаження короткомірних і довгомірних сортиментів, трелювання деревини колісним трактором з гідрозахоплювачем, отримання деревної тріски.

– Виїзне засідання ради нашого об’єднання, – говорить директор державного лісогосподарського об’єднання “Львівліс” Анатолій Дейнека, – цього разу присвячене розгляду передових технологій у навантаженні та транспортуванні деревини. До огляду були представлені зразки як вітчизняної, так і імпортної техніки, а також декілька розробок наших місцевих виробничників-раціоналізаторів. Свою увагу зосереджуємо на економних і досконалих технологіях, тому що операції навантаження і транспорту деревини у лісовому процесі є одними з найдорожчих. Від цього залежить ціна і якість кінцевого продукту, тобто заготовленої деревини на нижніх складах наших держлісгоспів. Для нас це дуже вагомо. Нині державний бюджет дає тільки чверть від необхідних коштів для ведення лісового господарства, а решту заробляємо за рахунок свого власного виробництва. Кошти, які ми отримуємо у вигляді прибутку ми відправляємо на вирощування нових українських лісів.

Місце проведення нашого засідання вибрано не випадково. Золочівський держлісгосп вантажить і вивозить дуже багато короткомірних сортиментів і є найбільш характерним у цьому плані підприємством. До того ж воно є одним з тих, які найбільш динамічно нині розвиваються в лісогосподарському об’єднанні “Львівліс”.

Для демонстрації завантажувальних робіт була вибрана лісосіка, площа якої складає 1,9 га з буковими насадженнями. Запас деревини на одному гектарі становить 356 м3, а середній об’єм хлиста 1,26 м3. Заготівля бука проводиться саме в тих сортиментах, які нині мають збут в лісгоспі. Тут була задіяна техніка з кількох держлісгоспів Львівської області. Зокрема, трактор зі спеціальним механізмом для завантаження коротких сортиментів – Радехівського держлісгоспу; автомобілі “КамАЗ” з гідроманіпулятором та “ЗИЛ” з гідрокраном з причепами – Бродівського держлісгоспу; “МАЗ” з гідроманіпулятором, трелювальний трактор та рубальна машина – Золочівського держлісгоспу. Кожен із механізмів демонстрував свої можливості поетапно, зразу ж вказувалися переваги і недоліки кожного з механізмів навантаження.

 

 

Довідка

Золочівський держлісгосп розташований у східній частині Львівської області на території чотирьох адміністративних районів – Золочівського, Бродівського, Перемишлянського і Буського.

Державний лісовий фонд держлісгоспу складає 32452 га, з яких ліси 1 групи – 10124 га, 2 групи – 22328 га. Структура насаджень по вікових групах така: 35% – молодняки, 40% – середньовікові, 15% – пристигаючі, 10% – стиглі та перестійні. За породами лісоутворюючих видів найбільша територія бука – 42%, дуба – 22%, сосни – 12%, граба – 8%, інших порід – 16%.

Щорічна посадка лісових культур 180 га. У своїй структурі держлісгосп має 8 лісництв, автолісовозну дорогу, пункт переробки деревини, нижній склад. Для охорони лісів територія держлісгоспу поділена на 65 обходів.

Середньооблікова чисельність в еквіваленті повної зайнятості 430 чоловік. За 6 місяців 2003 року заготовлено 36072 м3, а вивезено 33750 м3 (минулого року за цей період відповідно 34223 м3 та 35051 м3).

Держлісгосп має:

2 консольно-козлові крани;

24 трактори;

5 лісовозних і 16 бортових машин;

45 бензопилок.

Лісовозними автомобілями вивезено 14446 м3 деревини, бортовими – 19204 м3. Відвантажено споживачам 496 вагонів лісопродукції.

За 6 місяців 2003 р. обсяг реалізації продукції порівняно з минулим роком зріс на 153 % і становить 4176 тис. грн. (у 2002 р. – 2727 тис. грн.). Реалізовано 34 тис. м3 деревини, в тому числі 10 тис. м3 лісоматеріалів круглих, 22 тис. м3 технологічної сировини, 2 тис. м3 паливних дров.

Обсяг реалізації на експорт у 2003 р. складає 1831 тис. грн., або 43%, у 2002 р. – 648 тис. грн. Середньомісячний дохід працюючого складає 397 грн., що на 150 грн. більше минулого року.

Держлісгосп відправляє сировину на “Меблевий комбінат “Стрий”, підприємство “ЕНО” (Закарпатська обл.), а також в Польщу, Словаччина, Туреччина, Німеччина.

 

Так було продемонстровано в роботі трактор МТЗ-82, на якому місцеві умільці з Радехова змонтували завантажувальну установку. За словами головного інженера Радехівського держлісгоспу Петра Хом’яка, конструкція їхнього навантажувача доволі проста. За основу взята стріла з болгарського автонавантажувача. Для захвату колоди придумали спеціальний схоплювач. Така конструкція дуже швидко себе оправдала, і механізм уже працює чотири роки. Та й собівартість його доволі низька, оскільки виготовлений зі списаного навантажувача. Недоліком механізму є довжина – понад 18 метрів – шлангів, які, на жаль, часто виходять з ладу.

Технічна характеристики даного механізму:

висота підйому – 3 м;

 

 

довжина хлиста, який завантажується – до 8 м (хвойна порода);

 

 

маса підйому – 800 кг;

 

 

продуктивність – 20-22 м3/год.

 

Цікавою виявилась і розробка умільців з Бродівського держлісгоспу. Вони обладнали гідрокран 40301, виробництва львівського заводу автонавантажувачів, на автомашину ЗІЛ-131 з причепом. Як сказав головний інженер Бродівського держлісгоспу Микола Серватович, механічна служба підприємства модернізовувала кран для проведення завантажувально-розвантажувальних робіт. Основний його недолік – малий виліт стріли. Для завантаження причепа водій мусить його відчепити, поставити автомобіль поруч і лише тоді завантажувати. Тому процес завантаження складає 1,5 години. Спочатку розраховували вивозити даною машиною короткі сортименти – довжиною до 2 м. Однак виявилося, що короткі сортименти вантажити важче. Ефективніше використовувати даний завантажувач для сортиментів довжиною 3-4 м. Даний навантажувач працює всього два місяці і постійно вдосконалюється.

Лісозаготівля

Технічна характеристика механізму:

витрати бензину на один кубічний метр вивезеної деревини – 4,8 л;

 

 

вантажопідйомність на максимальному вильоті стріли – 500 кг;

 

 

вантажопідйомність машини – 5 т;

 

 

маса гідрокрана – 820 кг.

 

А ось інша машина Бродівського держлісгоспу – КамАЗ-4310 з гідроманіпулятором типу LOGLIT F6562 S – найпередовіша серед всіх представлених завантажувальних механізмів. Даний агрегат працює 14 років. Сам гідроманіпулятор дуже надійний. Він має ротатор, що дає змогу оптимально виконувати завантаження сортиментів. Однак машина потребує доріг з твердим покриттям, що в наших умовах можна віднести до її недоліків. Середня відстань вивезення складає 29 км. Дана машина робить два рейси на день і за зміну вивозить до 24 м3 деревини. За рік така машина вивозить від 4 до 5 тис. м3. Водій, який працює на цій машині, дбайливо ставиться до неї, підтримує її завжди в робочому стані, що дозволяє йому заробляти в середньому 800 гривень на місяць.

Технічні дані:

вантажність – 12,7 м3;

 

 

довжина сортиментів – від 1,25 і до 5 метрів;

 

 

максимальний виліт стріли 7,1 м;

 

 

час навантаження – 30-40 хв.

 

Золочівський держлісгосп продемонстрував, зокрема, автомобіль “МАЗ”, обладнаний гідравлічним вантажо- розвантажувальним маніпулятором ПЛГ-50. За словами головного інженера держлісгоспу Богдана Андрусишина, вітчизняний гідроманіпулятор дуже часто виходить з ладу, зокрема передній міст. Машина потребує твердої дороги. Часто машину використовують для завантаження іншої техніки. Працює така установка вже 2 роки.

Технічна характеристика:

вантажопідйомність машини – 9-17 м3;

 

 

довжина сортиментів – від 5 до 8 м;

 

 

виліт стріли – 6,5 м;

 

 

час завантаження – від 20 до 45 хв.

 

Доволі цікавою була демонстрація в роботі розробки для вивезення коротких сортиментів на базі автомобіля “Урал”. Деревина складається на підвалини. Шофер зачіпає штабель тросом і лебідкою, яка встановлена за кабіною, підтягує на машину. Однак кузов не обладнаний бортами, і є небезпека, що трос може тріснути чи попустити і колоди просто розлетяться на дорогу. Щоб машина була допущена до експлуатації, її конструкцію потрібно доробляти. Продемонстрували учасникам семінару і трелювання хлистових сортиментів трактором з гідрозахоплювачем, наголосивши на тому, що такий спосіб є не новий і доволі ефективний.

За словами керівників об’єднання “Львівліс” Анатолія Дейнеки, держлісгоспи області виготовили за півроку 10 тис. м3 тріски, з яких 80 відсотків – хвойна. Було показано виготовлення тріски на спеціальній рубальній машині, яка працює від двигуна трактора. На рубальній машині працює 3 чоловіки – один тракторист і два допоміжні робітники на подачі. Тріску нині лісівники поставляють підприємствам для виготовлення плитних матеріалів і паперу.

На семінарі-нараді відбувся також огляд інструментів STIHL. Олександра Мельник, генеральний директор ТзОВ “Андреас Штіль” – дочірнього підприємства німецької фірми в Україні, ознайомила учасників з історією розвитку та нинішнім станом німецької фірми STIHL, планами збутової політики фірми “Андреас Штіль” в Україні. Компанія STIHL була заснована в 1926 році Андреасом Штілем в місті Штудгарті. В цьому ж році зроблена перша пилка з електроприводом, а 1951 році – перша ручна пилка з бензоприводом. Багато з того, що нині прийнято називати сучасним рівнем розвитку техніки, було створено або одною фірмою STIHL, або виникло в результаті спільної роботи фірми з іншими виробниками. За словами Олександри Іванівни, нині кожна третя бензопилка, яка виготовляється в світі, – STIHL.

Михайло КОВАЛЬЧУК.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
машини які завантажують круглий ліс, як поставити маніпулятор на трактор, Трахтор який тягає ліс, трелювальні зіли купити закарпаття, яка грузопідємність львівського гідрокрана, зил 131 бензина пє по лісу, тягати ліс, робота в лісі на трактори, робота в лісі на власному тракторі, робота на гідроманіпуляторі польщі


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
18.11.2009р.

Про затвердження Порядку використання у 2009 році коштів...

Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку використання у 2009 році коштів Стабілізаційного фонду" від 11 листопада 2009 р.

22.08.2008р.

Гідроманіпулятори – піднімальна сила вашого успіху

Фірма „Велмаш-Україна” є офіційним представником Великолуцького машинобудівного заводу, який спеціалізується на виготовленні маніпуляторів. Український дилер завоював міцні позиції на вітчизняному ринку лісозаготівельної техніки завдяки високій якості пропонованої продукції, привабливій для клієнтів ціновій політиці.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua