Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
4530
29.08.2011р. |
Пожвавлення ринку лісових товарів
Комітет Європейської економічної комісії Організації Об'єднаних Націй (ЄЕК ООН) з лісоматеріалів та Європейська лісова комісії Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (ФАО) з 1950 року випускає щорічні огляди ринку лісової продукції. Огляд охоплює ринки лісової продукції  та шляхи стратегічного розвитку в трьох субрегіонах ЄЕК ООН (Північна Америка, Європа та Співдружність Незалежних Держав), а також їх основного торговельного партнера – Китаю. Ліси в регіоні ЄЕК ООН налічують 42,5% світових площ лісів.

 

Основна думка щорічного звіту – пожвавлення ринків лісових товарів (+5,6%) в регіоні ЄЕК ООН в 2010 році після двох років спаду виробництва та споживання.

Ця тенденція свідчить про те, що промисловість виходить з глухого кута. А в першій половині 2011 року рівень споживання стало зростає.

Сектор має потенціал, щоб зробити ще більший внесок у «зелену» економіку, може запропонувати набагато більше, але промисловості необхідно подвоїти зусилля щодо самого ринку, щоб поняття «деревина» перестало бути старомодним і перетворилося на сучасний матеріал, який поєднує красу, надійність і має один з найнижчих рівнів викидів вуглецю порівняно з будь-яким іншим сировинним матеріалом.

Споживання лісових товарів в ЄЕК ООН в 2010 році збільшилося на 5,6% у трьох субрегіонах: у Північній Америці споживання зросло на 4,1%, в Європі – на 6,6%, і в країнах СНД – на 6,3%.

У зв'язку зі зростанням рівня споживання розширилося також і виробництво. Промислової круглої деревини вироблено близько 950 млн м3, що на 8% більше, ніж у 2009 році, хоча це, як і раніше, на 15% нижче пікового рівня 2006 року. Однак показники в трьох субрегіонах різняться: майже на 10% заготівля більша в Європі – приблизно 380 млн м3 (480 млн м3 разом з паливною деревиною), що стало найвищим з 2007 року показником, а також у країнах СНД (+17%), де Російська Федерація є основним виробником зі 148 млн м3 (202 млн м3 разом з паливною деревиною). На відміну від цих регіонів, у Північній Америці виробництво на найнижчому за останні 30 років (нижчий був лише 2009 р.) рівні – 430 млн м3 (473 млн м3 разом з паливною деревиною).

Будівництво житла – головний рушій для ринків лісових товарів, особливо пиломатеріалів хвойних порід і листових деревних матеріалів, це один із найважливіших показників передбачуваного попиту і виробництва. Після спаду рівня будівництва нових конструкцій дані за 2010 рік вказують на невелике зростання як у Європі, так і в Північній Америці. Немає впевненості в тому, що ця тенденція триватиме, хоча дані за першу половину 2011 року свідчать про стабільне збільшення в галузі житлового будівництва. У США за даними, опублікованими Бюро цензів США 19 липня 2011, дозволів на будівництво в червні (з урахуванням сезонних коливань) було на 2,5% більше, ніж у травні цього року і на 6,7% більше ніж у червні 2010 року.

Порівняно з двома попередніми роками, в усіх секторах виробництва лісової продукції у регіоні ЄЕК ООН спостерігалося відновлення рівня попиту у галузі лісоматеріалів (+8,3%), листових матеріалів з деревини (+4,8%),  папером і картоном (+4,2%). Паперу та картону в 2010 році виготовили більше майже в усіх категоріях. Після кількох років спаду виробництво газетного паперу зросло в Європі в 2010 році на 10%, порівняно з 2009 роком. Навіть у США, де скорочення в цьому секторі було найбільшим (споживання в 2010 році становило тільки третину від рівня 2005 року), нині справи поліпшилися.

Незважаючи на трохи нижчий попит, ціни на більшість лісової продукції різко зросли. Наприклад, пиловник (ринок пиломатеріалів є найбільшим споживачем промислової круглої деревини, а його побічні продукти є життєво важливим ресурсом для сектору листових деревних матеріалів) коштує так само, як і раніше. Підвищення цін по всьому регіону не було рівномірним. Найбільшим воно було у Центральній та Східній Європі, де зараз загальний обсяг пиломатеріалів, завдяки інвестиціям останніх років, перевищив наявні запаси пиловника. У Північній Америці нині ціни на деревину значно різняться в західній частині, на узбережжі, де на них вплинуло зростанняя попиту на круглий ліс з Китаю, і в південній частині США, де вони навіть упали. Південь США постраждав від ураганів і повеней, що призвело до утворення надлишків деревини, яку необхідно було терміново використовувати, що й призвело до зниження цін.

Сектор отримання енергії на базі деревини продовжував постійно зростати в міру того, як заходи у сфері громадської політики та фінансові важелі спричинили появу сучасних зростання сучасних технологій для виробництва тепла та електроенергії. Одним з факторів, який, як очікують, сприятиме зростанню попиту на енергію на базі деревини, є вплив ядерної катастрофи в Фукусімі (Японія), яка змусила уряди в усьому світі переглянути свою політику в галузі ядерної енергії. У Німеччині, зокрема, прийнято рішення про закриття усіх ядерних енергетичних установок до 2022 року. Підвищення цін на нафту і цін на вугілля є додатковим стимулом для переходу на енергію на базі деревини.

Глобальний потенціал паливних деревних гранул в 2010 році становив близько 18 млн т, причому більше половини зосереджено в Європі. Виробництво деревних гранул стрімко збільшилося за останні роки – з 9 млн т у 2008 р. до 12 млн т у 2009 р. і 16 млн т у 2010 році. Заплановане збільшення потужностей передбачає зростання виробництва в 2011 році до 20 млн т. За прогнозами, споживання в усьому світі збільшуватиметься на 11% щорічно до 2020 року.

Європа є найбільшим споживачем деревних гранул, у той час як Канада нині є найбільшим експортером і основним їхнім постачальником, однак це становище може змінитися, враховуючи розвиток виробничих потужностей в Росії. Швеція є основним споживачем деревних гранул  (20% світового виробництва).

Попит на промислову сировину виявився таким, що в другій половині 2011 року планують відкрити сировинну біржу продукції для виробництва енергії на базі деревини, яка базуватиметься в Роттердамі, через який відбувається 15% світового обороту деревних гранул. Це дасть змогу створити глобальну систему торгівлі, насамперед деревних гранул, і створить можливість для закупівлі сировини завчасно, за місяць, рік чи, можливо, до трьох років заздалегідь. Це буде перший випадок, коли деревина перетвориться на товар світової торгівлі.

Пожвавлення ринку лісових товарів

Зростання сектору лісового господарства в Китаї за останні 10 років було значним. Тільки з 2009 р. до 2010 р. обсяг лісової продукції Китаю збільшився на 29,3%. У 2005 році Китай випередив Італію, ставши основним світовим виробником меблів. Нині Китай є також найбільшим виробником листяних деревних матеріалів, виробництво яких подвоїлося за чотири роки. Лише за 10 років більш ніж удвічі збільшилося виробництво паперової продукції, целюлози і картону, що на сьогодні становить майже 25% світового виробництва. Згідно з даними асоціації паперової продукції Китаю, він є найбільшим у світі виробником і споживачем паперової продукції.

Як один із основних споживачів деревини і сировини, і готової деревної продукції, а також великий експортер обробленої деревної продукції, Китай впливає на світові ринки лісової продукції, у тому числі в регіоні ЄЕК ООН. Його частка тепер – 25% світового випуску обсягу паперу і продукції з картону. Річний випуск у рамках ЄЕК ООН лісових деревних матеріалів становить близько 120 млн м3, у той час як виробництво Китаю в 2010 році становило майже 160 млн м3.

В огляді особливо підкреслюють те, що деревину можна використати різноманітним чином: і як сировину, і як готову продукцію, крім паперу, пиломатеріалів, листових матеріалів з деревини, це і текстильні вироби і добавки до харчових продуктів (на базі целюлози); оптичні екрани для портативних комп'ютерів; корпуси для телевізорів; комп'ютери; мобільні телефони; і навіть комп'ютерна клавіатура.

Владислав СОТНИК

 

derevo.com.ua

Теги та ключові фрази
ринок з продукції з дерева, основні експортери деревних товарів, світовий ринок лісопродукції, світові виробники деревних товарів, ринок лисових товарив в україні, Український ринок лисових товарив, ринок+деревини, ринок оброблених лісопродуктів, аналіз ринку лісового господарства, світовий ринок лісопродукції
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
06.06.2011р.

LIGNA 2011 (фото, відео)

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже позитивні. Чекаємо нової, цікавої інформації

15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua