Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
2628
07.11.2007р. |
Європеєць про євровікно. Розумна ціна – справа особиста

У попередній публікації я зауважив, що міркування про вартість нібито надто вже дорогих дерев`яних вікон гідні окремої статті. Не сподіваючись, що в найближчому майбутньому знайду час для її написання (як то кажуть, щоб не наврочити, але ринок СНД зараз так стрімко рушив угору, що мені, як верстатоторговцю, просто гріх часто відволікатися на журналістику), обмежуся табличним порівняннями* результатів досліджень, що проводилися німецькими експертами. Подивіться на наведені в таблиці цифри і думайте самі як краще переконувати клієнта, що саме виготовлені у вас вікна обійдуться йому в підсумку дешевше, а цінність їх буде значно вищою, ніж тих, що зроблені з альтернативного матеріалу. Зрештою, наміряючись придбати щось “за розумною ціною”, кожен керується власними аргументами, і оцінка, що є “дорого”, а що “дешево”, завжди чисто індивідуальна. Як то кажуть, на чому тобі залежить, те й дороге. Для одних, приміром, немає нічого ціннішого за здоров`я, а іншим навіть заради нього шкода розлучитися з найулюбленішими на світі і тому такими дорогими грошима. Але ж (не боюся набриднути, повторюючи) клієнти мають право бути різними. І завдання справжнього підприємця – для кожного клієнта знайти свої аргументи.

На цьому завершимо економіко-психологічний відступ і перейдемо до основної теми. Перш ніж вдаватися в технологічні подробиці виробництва дерев`яних вікон у Європі, вважаю за необхідне хоча б коротко розповісти про сучасні вимоги до матеріалів і про особливості конструкції вікон. Думаю, ця інформація буде корисною для деревообробників СНД, зацікавлених випускати продукцію, конкурентоздатну не тільки на внутрішньому, а й на західному ринку.

Вибір матеріалу

З євроазіатських деревних порід для виготовлення вікон переважно використовують ялину, сосну, ялицю, модрину, а також дуб (останній – частіше в Росії, ніж на Заході). При виборі матеріалу слід керуватися вимогами до будівельних деталей для зовнішніх конструкцій. Ці вимоги стосуються насамперед щільності деревини, її механічної міцності, формостійкості, а також до опірності до впливу грибів і комах.

Варто мати на увазі, що деталі з щільної деревини хоча і мають більшу міцність, але все-таки менш стійкі при експлуатації, тобто схильні до набрякання чи усадки – залежно від навколишніх умов. Найбільш придатною для віконного виробництва деревиною листяних порід вважається деревина зі щільністю 0,45-0,70 г/см3. Матеріал же хвойних порід, через особливості деревної структури, уже при щільності 0,35 г/см3 має приблизно ті самі властивості, які має листяна деревина при щільності 0,45 г/м3.

Формостійкість деревини проявляється в здатності деталей зберігати конструктивні розміри в змінних кліматичних умовах. Характерними показниками при цьому слугують швидкість зміни вологості деревини, неоднаковість набрякання, співвідношення між коефіцієнтами набрякання для тангенціального і радіального перерізів. Формостійкість істотно залежить від спрямованості волокон, і тому в одному вікні не допускається використовувати деталі з великими розбіжностями в розташуванні річних кілець і структурі волокон.

Щодо стійкості до ушкоджень біологічного походження помічено, що дерев`яні вікна досить рідко піддаються атакам комах. Значно небезпечніше для них ураження грибами. При виборі матеріалу важливо оцінити хімічний склад деревини, враховуючи те, що в ядровій зоні стовбура накопичуються неструктурні компоненти, що впливають на втримання деревом вологи, надлишок якої і стає передумовою для розвитку грибів-шкідників.

Для віконних деталей надається пиломатеріал зі вмістом вологи від 10 до 15 відсотків. Розбіжність між показниками вологості окремих деталей вікон в загальному випадку має становити 4 відсотки, а при використанні клеєного бруса з ламелей, зрощених на зубчатий шип, розбіжність не повинна перевищувати 2 відсотки. У деталей кутового з`єднання, виконаного на шипах, вологість не повинна перевищувати 10 відсотків, а розбіжність значень допускається лише в межах 2 відсотків.

Дереворуйнуючі гриби розвиваються при вологості понад 20 відсотків. Отже, конструкція вікна повинна бути такою, щоб волога, яка потрапляє на нього, не скраплювалась на дерев`яних поверхнях і тим більше не проникала вглиб деталей. Це досягається шляхом правильного профілювання і ретельної обробки поверхонь. Вимоги до хімічного захисту дерев`яних вікон викладені в стандарті DIN 68800 (частина 3, параграф 12), причому цей стандарт дозволяє обійтися без хімічної обробки деревини, якщо є відповідна угода між замовником і виробником вікон. Вимірювання вологості деревини повинні виконуватися і протоколюватися на всіх етапах формування віконних деталей.

Усі деревні породи, які надаються для виготовлення вікон, можуть застосовуватися як у вигляді цільного пиломатеріалу, так і у вигляді багатошарових брусків, що отримуються шляхом склеювання відструганих рейок (їх називають ділянки чи ламелі) по пласті. Самі рейки при цьому можуть бути склеєні в довжину на зубчатий шип. У клеєних деталей чутливість до впливу вологи підвищена, тому для нижньої обв`язки віконної коробки, до якої кріпиться відлив, бажано використовувати профіль з цільного масиву чи двошаровий брус.

При виготовленні вікон із клеєних брусків важливо стежити за розташуванням клейових швів, так щоб у процесі експлуатації вони не піддавалися прямим атмосферним впливам. Конструкція профілю повинна бути симетрична, а матеріал, у тому числі й у середньому шарі, по якості повинен відповідати вимогам стандарту DIN 68360 (частина 1, “Деревина для столярних робіт. Вимоги до якості при зовнішньому застосуванні”). За цим цьому стандартом допускається наявність і в цільному, і в клеєному матеріалі зарослих сучків, якщо вони не впливають на функціональні властивості вікна і його експлуатаційну довговічність. У середньому шарі клеєного віконного бруска використовуються зрощені на зубчатий шип ламелі, що повинні задовольняти вимоги вищезгаданого стандарту за технологічними характеристиками, однак цілком можуть мати при цьому “непрезентабельний” зовнішній вигляд. Правила виконання будівельних робіт у Німеччині передбачають, що з`єднання на зубчатий шип у вікон із прозорим покриттям допускається тільки за узгодженням із замовником.

Вибираючи матеріал, не можна випустити з уваги і специфічні особливості деяких деревних порід, як-от виступи смоли, схильність до пересихання чи косошару. Важливо заздалегідь визначитися щодо бажаного кольору для оздоблювального покриття вікон, і вжити заходів для того, щоб він не був зіпсований, наприклад через виступи смоли.

Вибір конструкції

Як уже згадувалося в попередній статті, “революційними елементами” у розвитку світлопроникаючої обгороджуючої конструкції стали герметичні склопакети, які перешкоджають проникненню шуму і втратам тепла, а також удосконалені віконні пристрої, які дозволяють відкривати і напіввідкривати стулку шляхом повороту її в різних площинах. Сам віконний блок як засклена рамна конструкція принципових змін через ці нововведення не зазнав. Типове вікно, як і раніше, складається з коробки (нерухомої рами, що вставляється у віконний проріз) і стулки (рухомої рами, що вставляється в коробку чи між імпостами). Коробки можуть бути поділені на секції горизонтальними і вертикальними імпостами – так називаються несучі деталі усередині вікна, до яких можна кріпити віконні стулки, кватирки чи фрамуги. У Німеччині широко поширені безімпостні вікна, у яких можуть бути або одна стулка комбінованого відкривання, або дві зустрічні відкриваючі стулки. Вертикальний профіль по лінії змикання безімпостних стулок, так званий штульп, має особливе виконання, що забезпечує герметичний притвор і високу зламостійкість. Короткі профілі, що розчленовують засклену поверхню (найчастіше в декоративних цілях), називаються горбильками.

Як і до “віконної революції”, у Росії і на Заході нині розрізняють три основних види віконних блоків: з одинарної конструкції, спареної конструкції та з декількома (двома-трьома) роздільними рамами.

Віконний блок з одинарної конструкції складається з однієї віконної коробки, у яку вставлені одна чи декілька розташованих у ряд стулок. Засклення своєю чергою може бути одинарним з листового скла (звичайного чи з поліпшеними властивостями) або у вигляді склопакета, як однокамерного (із двох листів скла), так і двокамерного (трилистового). Засклена рама може бути нерухомою (таке глухе засклення зазвичай виконують безпосередньо у віконну коробку) або відкриватися. Завдяки широкому вибору сучасної віконної фурнітури способи відчинення вікон тепер найрізноманітніші.

Під спареною конструкцією розуміють з`єднані між собою рівнобіжні стулки, що розташовуються в одній віконній коробці. Відкривання стулок відбувається навколо однієї осі обертання. Щоб як слід вимити таке вікно, спарену конструкцію доводиться розбирати.

Роздільна конструкція – це власне кажучи, два чи три одинарних вікна, між якими забезпечується конструктивно зумовлений простір. Такі вікна незамінні для районів із суворими кліматичними умовами, причому в раму, розташовану з боку приміщення, тепер усе частіше вставляють теплоізолюючий склопакет, а проміжні і зовнішні рами мають одинарне засклення.

Розповсюджені в Німеччині типові вікна серії IV (нагадаємо, це скорочення “і-фау” від німецького Isolier-Verglasung) виготовляють із брусків товщиною 68 мм і 78 мм.

Конструкцію вікна в остаточному підсумку вибирає замовник, якому властиво керуватися не стільки технічними міркуваннями, скільки суб`єктивними побажаннями. Від виробника вимагається уміння знайти спільну мову із замовником так, щоб ці побажання не вступали в суперечність з існуючими вимогами до будівельних елементів. 

 

 

Алоїс Аймансбергер,

директор з продажів у Східній Європі німецького

верстатобудівного концерну “ВАЙНІГ”.

Переклад з німецької Тетяни Зілотової.

* Див. “Деревообробник” № 16 за 19 серпня 2003 р.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
правильне євровікно, крайколичкувальний верстат з зняття звисів, технологічна карта віконного блоку спареної конструкції, www.derevo.info+566, Віконий блок з імпостом, євровікна ціна, ціни на євровікна та їх розрахунок, вибір євровікон, Характеристика дереворуйнуючі грибів, дереворуйнуючі комахи
Більше статей за тегами


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
14.04.2010р.

“Добробуд” – не довгобуд

В урядів розвинених країн соціальна реабілітація інвалідів – один з основних пріоритетів. У нас держава про існування цієї проблеми тільки-но починає згадувати. І добре, що на допомогу їй в цьому приходять підприємці. Один з поки що нечисленних прикладів у галузі деревообробки – Дрогобицьке підприємство інвалідів (ДПІ) „Добробуд”, яке очолює В. І. Паращак.

29.03.2010р.

VISION-inline для виробництва фасадів

Німецька компанія REICHENBACHERє однією із провідних світових компаній з виготовлення оброблювальних центрів. На обладнанні цієї фірми можна виробляти деталі меблевих виробів, вікна, двері, сходи і навіть дерев’яні скульптури. Про якість обладнання свідчить те, що його використовують у виготовленні елементів інтер’єру салону таких легендарних марок автомобілів, як Bentley, Rolls-Royce, Jaguar, Porsche, BMV і Mercedes.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua