Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Зоя Темнохудова: «Збереження лісу потребує виваженої державної політики»
09.09.2020р.

Закарпатський ліс — коштовна скарбниця України. Ліси займають 51,2 відсотка...

Сушильные камеры для древесины Termolegno в Украине
04.09.2020р.

Компания Мегарес больше 10 лет представляет на рынке Украины итальянскую...

Рівненська область через 30 років може залишитися без лісу - дослідження
27.08.2020р.

За рік, із серпня-2019 до серпня-2020 року, в Рівненській області вирубали лісу у два...

Захисний план для лісів
12.08.2020р.

Україна готує нову стратегію управління зеленим надбанням — які юридичні...

«Хвойний дуб» завойовує простори Черкащини
12.08.2020р.

На Черкащині вже не перший рік вводять європейську модрину до лісових...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
7022
07.11.2007р. |
Обробні центри - перспективне обладнання для деревообробки

Сучасний деревообробний центр являє собою самокеруючу робочу машину, яка органічно взаємозв`язана з обчислювальним пристроєм, що працює в реальній мірі часу і перетворює дискретні сигнали інформації в дискретні сигнали управління. Таке перетворення дає наступні переваги: можливість виконання складних рухів за рахунок управління переміщенням по декількох координатах і абстрактний і однозначний характер інформації, що дозволяє автоматизувати процес програмування із застосуванням обчислювального пристрою, а також автоматизувати в комплексі ланцюг: проектування-програмування-виробництво.

 

Застосування обробних центрів дає змогу забезпечити гнучкість технології деревообробки і скоротити машинний час, що дуже важливо в сучасних умовах, коли досить швидко змінюється кон`юнктура і попит на різноманітну продукцію і вироби деревообробки. Обробні центри дозволяють випускати вироби широкої номенклатури, і забезпечують швидкісну переналадку на обробку іншого виробу, для чого використовуються пристрої швидкого позиціювання інструменту, застосовується блочний інструмент постійного діаметру та інші технічні рішення. При використанні обробних центрів, згідно з результатами проведених в Німеччині досліджень економія затрат часу у порівнянні з загальноприйнятними верстатами, складає понад 20% при обробці дрібних деталей і більше 30% при обробці великих деталей.

 

Проектуванням і виготовленням обробних центрів зайняті ряд фірм Німеччини /Reichebacher, Homag, МАКА, Eiма, SСНЕЕR, Wееkе та ряд інших/, Італії, Вusellato, SСМ, C.M.S, VАLERI ELIO та інші/, Японії /Shoda a інші/, США /Тhermwood/ та інші), Англії /Wadkin та інш./ та інших країн. Обробні центри компонуються по агрегатному принципу в залежності від потрібних задач обробки і

призначення. Так відома на ринку деревообробного обладнання фірма "Reichenbacher" пропонує оброблювальні центри з модульною компоновкою агрегатів для фрезерування, свердління, пиляння, шліфування, управління яких може проводитись по осях, кількістю до дев`яти.

 

Для прикладу можна привести одну із моделей даної фірми RANC 230 АМС, що має 1-3 робочі шпинделі з приводом потужністю 7,5 квт., високооборотний інструмент /до 18000 об/кв/, магазин на 24 інструменти, стіл для закріплювання деталей розміром 3250 х 1500 мм.

 

Швидкість подачі - ЗО м/хв. /по координатах х/у, максимальна швидкість позиціювання до 42 м/хв.

 

На такому центрі можливо виготовляти елементи оздоблення будівель /двері, вікна, деталі шаф, тощо/. Для надання форми трьохмірним об`ємним деталям можуть бути встановлені робочі головки на карданних опорах.

 

Для особливо відповідальних фрезерних робіт при виготовленні меблів і столярних виробів фірмою "МАКА" пропонуються обробні центри НС,ZВF та інші, що виконані в консольному виконанні, а також з переміщуваною або стаціонарною основою.

 

Вони дозволяють виконувати операції фрезерування, пиляння, свердління, обробку крайок різноманітними інструментами. Обробний центр НС 55 призначений для обробки деталей внутрішніх дерев`яних сходів та дверей. Модель МАКА ZВF 350, що розроблена для обробки масивної деревини при виробництві дверних блоків, має магазин інструменту на ЗО місць.

 

Фірмою Weeke розроблено обробний центр ВР 165 з комп`ютерним управлінням по 8 віссям, що дозволяє виконувати операції з деталями складної геометричної форми. Передбачено також адаптований фрезерний шпиндель з інтегрованою С-віссю.

 

Деякі фірми пропонують спеціалізовані обробні центри. Так фірмою "Evers Рагtner" розроблено обробний центр для виконання з`єднання на цвяхах і шурупах зі знімальними і штабелювальними пристроями.

Оброблювальний центр

Пропонуються також різноманітні виконання обробних центрів. Так фірмою "Rautec" вперше в обробних центрах для деревообробки застосовано трьохгранний призматичний стіл, на гранях якого кріпляться деталі) що обробляються /модель Protos/. Знімання обробленої деталі і установка нової здійснюється в позиції завантаження. При цьому на інших двох гранях не переривається розпочата обробка чергових деталей^ Обробку не проводять тільки в момент повороту стола, при цьому збір і відвід пилу, стружки і кускових відходів ведеться безперервно. Обробний центр моделі ВС 2000 фірми С.F.Scheer виконано з вертикальним робочим столом, гладка поверхня якого утворює з вертикаллю кут 15. Це полегшує маніпуляції з громіздкими оброблювальними деталями, спрощується збір відходів і зменшується потрібна виробнича площа. При цьому габарити оброблювальних деталей можуть доходити до 1000 х 2500 мм, для закріплення яких використовується різноманітна вакуумна техніка.

 

Поскільки обладнання такого типу дороге, для підвищення коефіцієнту його використання можлива комплектація двома робочими столами для почергового завантаження і зняття деталей. Це також покращуе умови роботи оператора.

 

Окремі моделі обробних центрів, наприклад Rover 20 фірми Biesse/Koch призначені для підприємств малої продуктивності з дрібносерійним виробництвом.

 

Обробні центри відносяться до обладнання, що безперервно і досить активно удосконалюються. Так, наприклад, для розширення можливостей- автоматичного управління процесом обробки деталей пропонується більш широке використання електронних мікроч ипів, що характеризують розміщення ріжучих кромок та інші показники по конк ретному застосованому ріжучому інструменту. Замість ускладнення програмного управління при обробці деталей із деревних матеріалів з різними властивостями, простіше використовувати конкретні дані в електронному мікрочипі застосованого інструменту по оптимальним, швидкостям різання і подачі для даного деревного матеріалу і різання по напрямах відносних осей деревини.

 

Розроблені системи ідентифікації ріжучого інструменту для оброблювальних центрів після переточки. Для цього на вимірювальному пристрої визначаються положення ріжучих кромок вздовж осі інструменту або по радіусу та інші показники. Всі отримані дані записуються в електронному мікрочипі, що знаходиться на хвостовику інструменту.

 

Досвід роботи підприємств, що експортують обробні центри, свідчить про ефективність їх застосування. Як приклад можна навести інформацію про роботу підприемства фірми Zima Edelholzturen GmbH /Німеччина/, що спеціалізується на виробництві комбінованих дверей, полотно яких виготовляється із масивної деревини цінних порід, а коробка із загальноприйнятих матеріалів. Основним вузлом верстатного парку, що е на підприємстві, являється обробний центр фірми Homag АG з програмним управлінням системи PRS. 3 допомогою центра здійснюється комплектна обробка дверного полотна. На обробку одного полотна, за даними підприємства витрачається 6 хвилин. При цьому е автоматичний завантажувальний пристрій, вузли розібрання штабеля заготовок і штабелювання готових дверних полотен, магазин інструменту ємкістю до 50 одиниць.

 

На Україні даний тип обладнання тільки розпочинає застосовуватись і лише окремі його види. В Українському НДІ механічної обробки деревини проводились дослідження процесу Фрезерування деревних матеріалів кінцевим фасонним інструментом з постійно змінюючим напрямом подачі відносно волокон. Дослідження проводилися на гнучкому виробничому модулі, виготовленому НВО "Ротор". Він скла-

дається з верстата СМ-600 ФЧ системи числового програмного управління /ЧПУ/, "Мікролід" 62-1" пристроїв подачі повітря, охолоджуючої рідини і видалення стружки.

 

Основні параметри обладнання:

 

Кількість електрошпинделів, шт. 4

Число обертів електрошпинделя, об/хв. 15000-80000

Габаритні розміри оброблюваних заготовок, мм:

довжина 610

ширина 305

Робочий хід шпинделя по координаті Z,

 

не менше 65

 

Кількість координат, якими одночасно керують 6

 

Кількість адресів інструменту, що програмуються , 7

 

Верстат забезпечує фіксацію попередньо підготовлених заготовок, переміщення в зону обробки і фрезерування із заданою точністю, система ЧПУ - управління за програмою.

 

Виконані дослідження показали, що дане обладнання забезпечує якісну профільну обробку деревних деталей і рекомендовано його застосування на деревообробних і меблевих підприємствах при виготовленні декоративних елементів меблів та інших виробів.

 

Слід відмітити що не дивлячись на обмежені технічні можливості у порівнянні із зарубіжним, іншого вітчизняного обладнання даного типу поки не існує. Обробні центри зарубіжних фірм, хоч спостерігається деяке зниження цін на них, все ж залишаються досить дорогим обладнанн ням для вітчизняних підприємств. Для створення ж дійсно конкурентноспроможної меблевої і іншої продукції із деревини необхідне оснащення підприємств новітніми технологіями і обладнаннями, в тому числі і обробними центрами.

 

В той же час на Україні є потужний машинобудівельний комплекс, підприємства якого ще в 1990 році випускали біля 3200 верстатів з ЧПУ і порядку 1800-2000 одиниць в рік промислових роботів. Також е необхідна наукова і проектна база. Зараз даний потенціал через економічні обставини, що склалися, залишився не задіяним.

 

Однак, при відповідній фінансовій підтримці зацікавлених відомств і організацій можливо створення і виробництво широкої гами сучасних деревообробних центрів і оснащення ними деревообробних підприємств. 

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
вертикальний оброблювальний центр HAAS VF-1 цена, послуги Дерево оброблювальний цех, комбіновані оброблювальні центри, обробний центер по дсп, німецькі оброблювальні центри, Оброблювальні центри в деревообробці, міні душові бокси, сучасні обробні центри система автоматичного управління, сучасні обробні центри, системи автоматичного управління сучасних обробних центрів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
06.06.2011р.

LIGNA 2011 (фото, відео)

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже позитивні. Чекаємо нової, цікавої інформації

15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

Більше статей за тегами
Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 09/10/2020
25
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua