Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
6941
06.11.2007р. |
Верстати. Обладнання. Екскурс в історію деревообробних верстатів

Юрген Браузеветтер, Наталія Василенко, фірма "Штайнбок"

Важко точно сказати, коли в розвитку технологій обробки деревини настав час верстатів. Є численні свідчення з минулого про війни та політиків, про полювання на відьм, а от про щоденну роботу написано небагато. 1500 року Леонардо да Вінчі винайшов пилораму з кривошипним приводом. Початок XVI століття відзначений сталим розвитком деревообробних верстатів та інструментів. У Верхній Баварії аж до початку XX століття деревину пиляли дворучною поперечною пилою! У той час, коли в Баварії двоє міцних чоловіків такою пилою розділяли деревину за всією довжиною стовбура, на півдні Тіроля, у м. Берхтесгаден, цю роботу вже виконувала венеціанська пилорама. Її рухали гідроустановки, які виготовляли ще в XVII ст. Пізніше на півдні Німеччини, e районах, багатих на ліси, ці пилорами застосовували на лісозаготівельних підприємствах. 1777 року в Англії був виданий перший патент на дискову пилу. 1803 року на світовій виставці в Парижі була представлена перша діюча стрічкова дискова пила. Приблизно в той же час в Англії розпочали виробництво пилорам, виготовлених із чавуну та сталі. Приблизно у 1850 році в Німеччині з’являється перший рейсмусний верстат із чотиригранним стругальним валом. З того часу виробництво верстатів набуло швидкіх темпів розвитку. На межі століть провідні фірми вже демонстрували великий асортимент верстатів та інструментів. Ще було недостатньо електроенергії, а парові машини могли собі дозволити небагато підприємств. Багато верстатів працювало на приводах із колісним маховиком: одне велике махове колесо, два ручних кривошипи і ременеві диски якого приводили у рух верстат.

На межі століть вже створили спілку захисту праці. 1885 року були засновані перші професійні спілки, серед яких уже був і Leitz. 1902 року з’являється рекомендація профспілок нанести на чотиригранні ножеві вали дерев’яні накладки, які б заокруглювали їх форму. 1914 року круглі ножові вали вже стали обов’язковими. Уже також думали про зниження шуму на виробництві. У 30-ті роки разом із освітніми програмами для столярів з’явилися програми для техніків, інженерів і продавців, які працюють у сфері деревообробки.

Но основі нагромадженого досвіду, а також із прискоренням розвитку після II світової війни, а потім із освоєння космосу, був даний сильний поштовх розвиткові металургії, який перш за все став початком прогресу конструювання і виготовлення деревообробних верстатів з управлінням.

Період розвитку технологій найновіших матеріалів відіграв вирішальну роль для ручних і верстатних деревообробних інструментів. Деревинна стружкова плита (вперше виготовлена 1930 року зайняла своє місце на ринку матеріалів лише наприкінці 1950 р.) почала потребувати верстатів нового виду, як для виготовлення стружкових плит, так і для їх подальшої обробки. У 70-ті роки у зв’язку з нафтовою кризою започатковано новий підхід у мисленні цілого ряду керівників підприємств, які при купівлі верстатів зважали не тільки на їх ціну, але й на їх рентабельність для підприємства в цілому. Багато технічних розробок наступних років базувались саме на таких факторах, як керована CNC-техніка, як-от, кутові оброблювальні центри з регулюванням через PC (персональний комп’ютер) і SPS (програмне управління з ЗУ). Таким чином, у 80-х роках з’явилось обладнання, яке дало майбутнє сектору обробки деревини. Сучасними як ніколи залишаються традиція і такі першочергові питання, як економічність, якість та надійність. Хто не може запропонувати цього – існує на ринку недовго!

Оцінка систем верстатів і інструментів для них

Щоб біль-менш зорієнтувати Вас у верстатах та системах інструментів для виготовлення вікон, які мають сьогодні особливий попит, ми пропонуємо таблицю, яка дасть змогу зробити швидкий вибір і прийняти правильне рішення:

Згідно з цією таблицею Ви зможете зробити вибір найбільш вигідної для Вас комбінації на основі: 1) верстатів, які Ви вже маєте; 2) планування обсягів Вашого виробництва; 3) типу вікна, яке виготовлятиметься; 4) Ваших фінансових можливостей на момент модернізації Вашого виробництва.

З нашого боку ми рекомендуємо при виборі будь-якого варіанту взяти до уваги обов’язкову наявність 4-и стороннього стругального верстата, можливості і призначення якого дуже часто недооцінюють. Як ідеальний варіант для професійного виготовлення вікон ми рекомендуємо (з огляду на ціну і технічні можливості) варіант № 6 або 8. Варіант № 11- це сьогодні найкраща комбінація, він забезпечує більшу мобільність виробництва при паралельному виготовлення дверних заготовок та іншої продукції, що також можливо при використанні інших варіантів. Ми навмисне не даємо тут повної характеристики верстатів та відповідних інструментів для виготовлення вікон і дверей, однак звертаємо увагу на те, що при виготовленні до 5 одиниць продукції за зміну можна обійтися простим пресом з виготовлення бруса, а при 15 виробах за зміну і більше – необхідне власне виробництво бруса.

Vikna_9.jpg

Типи верстатів для системи інструментів Combi/Wepla/Wepla+

Для цієї категорії інструментів є різноманітні рішення, серед яких фрезерний верстат із кареткою є найчастіше застосовуваним варіантом. Ці системи інструментів розраховані саме на вітчизняний верстат з кареткою для розшипування (без пневматичної подачі і при малому шпинделі). Застосування спеціального шипорізного верстата з пневматичною подачею стола для цих інструментів також можливе, однак не особливо рекомендоване, оскільки для кожного комплекту інструментів, набраних у профіль, необхідно заново виставляти нульовий діаметр. Для кутових оброблювальних центрів і фрезерних верстатів зовнішнього профілювання ці інструменти не підходять, оскільки необхідне їх оптимальне оснащення для виготовлення вікон – фрезерний верстат із кареткою. У будь-якому випадку для попередньої чотиристоронньої обробки бруса у розмір доцільно застосовувати чотиристоронній верстат. Також добре, якщо Ваше виробництво матиме шліфувальний верстатом, необхідний для фінішного шліфування поверхонь вікон перед лакуванням. Віконний штапик при цьому вирізають із спеціального віконного профілю (RISO/FASO), однак виготовляють його саме стільки, скільки необхідно для вікна. У цьому випадку, якщо на штапику будуть дефекти, необхідно додатково виготовити його, що не дає змоги економити матеріал. Тому ми рекомендуємо застосовувати у виробництві чотиристоронній верстат, який дозволяє виготовляти штапик за допомогою додаткових інструментів.

Аспірація

Фрезерний верстат повинен бути оснащений відсмоктувачем пилу і стружки. Це оптимально забезпечить своєчасне виведення знятої деревини, що значно впливає на якість обробки та стійкість інструментів. Так, при профілюванні шипів та провушин, відбувається зняття великих об’ємів деревини. З огляду на безпеку, верстат краще підключати до аспірації.

Діаметр шпинделя

Для систем інструментів Combi/Wepla не важливо, який діаметр шпинделя має верстат. Практично у всіх вітчизняних верстатах шпиндель має довжину 32 мм (рекомендується 40 мм). За допомогою простої перехідної втулки, яку, зазвичай, постачають разом з інструментами, вирішують проблему посадочного діаметра інструментів (40 мм). У професійних інструментах посадочний діаметр - 40 чи 50 мм, оскільки для інструментів такого класу передбачено інше число обертів, механічна подача та інші шпинделі.

Подача

Для інструментів систем Combi та Wepla достатньо зусилля подачі однієї людини. Концепція цих інструментів і базувалася на ручній подачі. Не завадить і встановлення апарата подачі, який гарантує просування деталі на інструменти від 5 до 25 м/хв. Апарат надійний у роботі і дозволяє регулювати швидкість подачі конкретної системи інструментів і сорту деревини, а також типу її профілювання. Крім того, виключені випадкові, але нерідкі перекоси і зміщення при зовнішньому профілюванні рам та стулок.

Тип верстатів для системи інструментів ProfilCut

Виготовляючи вікна інструментами Profilcut, для мінімального оснащення необхідний фрезерний верстат із кареткою. Знову ж таки, рекомендуємо чотиристоронній стругальний, а також шліфувальний верстат.

Фрезерний верстат і інструменти ProfilCut

Оскільки комбінація верстата та інструментів - це головна передумова якості виготовлюваної деталі, при прийнятті рішення на користь інструментів ProfilCut і фрезерного верстата з кареткою необхідно врахувати те, що параметри шпинделя і потужність верстата повинні відповідати інструментам. Якщо ці вимоги не можуть бути витримані, необхідно придбати відповідний верстат, скажімо європейського виробництва. Такого виду спеціальні фрезерні верстати, як-от фірми “МАКА”, модель Т 1500Z, сконструйовані саме для цього. Вони мають достатню кількість облаштувань, пристосувань і деталей (регулювання висоти шпинделя, упор глибини шпинделя, упор для виготовлення вікон тощо). Зазвичай, такий верстат обладнують висувним столом для складання зібраних рам і стулок для наступного зовнішнього профілювання. Цей стіл не допускає перекосів і перевертання оброблюваних деталей. Вище перелічені моменти є важливими у комплектуванні верстату, оскільки є гарантією якості виробу в цілому і запобігають втратам. У нашій практиці були такі рішення, коли на європейський верстат встановлювали ножеві головки ProfilCut (для ручної подачі). Можемо відзначити, що були досягнені задовільні компромісні результати у поєднанні з незначними інвестиціями на верстати.

Далекоглядні виробники повинні бути зацікавлені замовити саме ці інструменти з ручною подачею (вказати при замовленні), оскільки надалі їх можна встановити і на професійні верстати (кутові оброблювальні центри, шипорізні верстати, фрезерні верстати для зовнішнього профілювання, чотиристоронні стругальні верстати), які будуть закуплені лише в майбутньому. Це означає, що спочатку слід зробити значніші інвестиції в інструменти, але при тому виграти на загальній продуктивності на даний момент і у майбутньому, оскільки такий підхід мінімізує заміну інструментів і підвищує якість виготовлюваної продукції. Це рішення дозволяє перейти на обсяг від 8 до 12 вікон за зміну!

Верстат для виготовлення шипів та провушин з ProfilCut

Верстати такого типу є попередниками сьогоднішніх кутових оброблювальних центрів. Верстат швидко і надійно виготовляє чисті шипи і провушини і має вбудовану торцювальну пилу. Декілька інструментів можуть бути одночасно влаштовані на шпиндель таким чином, що у їх заміні більше не виникає необхідності, а задіяння кожного профілю досягається шляхом автоматичного настроювання потрібної висоти шпинделя 40/50 мм. Можна без проблем застосовувати інструменти із зовнішнім діаметром 320 мм, оскільки максимальний діаметр інструментів може сягати і 350 мм. Заміна інструментів необхідна лише при переході від обробки рами до обробки стулки, оскіьки максимальне число інструментів, що встановлюються на шпинделі, рівне 3 (залежно від товщини профіля вікна та відповідного клемного кріплення = робоча висота шпинделя). Можливе також встановлення упорів під кутом +/- 60о для косих вікон. Оскільки на європейських верстатах для нарізання шипів і провушин не роблять повздовжнє чи поперечне профілювання, то з цією метою краще придбати фрезерний верстат чи фрезерно-профілюючий верстат. При купівлі такого виду обладнання слід звернути увагу на те, що один кутовий центр, який ми пропонуємо за досить прийнятною ціною, позбавляє відразу від всіх цих проблем.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
які характеристики верстатів підвищують прибутковість виробництва?, окорювання лісоматеріалів, Верстат для Окорювання круглих лісоматеріалів обладнан, окорювання круглих лісоматеріалів верстати, окорювання круглих лісоматеріалів, верстати обладнання, окорювання круглих лісоматеріалів. Верстати та обладнання, історія столярних верстатів, як виставляеться. стіл пилорами, види основних деревообробних верстатів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку   Інші статті
14.04.2010р.

“Добробуд” – не довгобуд

В урядів розвинених країн соціальна реабілітація інвалідів – один з основних пріоритетів. У нас держава про існування цієї проблеми тільки-но починає згадувати. І добре, що на допомогу їй в цьому приходять підприємці. Один з поки що нечисленних прикладів у галузі деревообробки – Дрогобицьке підприємство інвалідів (ДПІ) „Добробуд”, яке очолює В. І. Паращак.

29.03.2010р.

VISION-inline для виробництва фасадів

Німецька компанія REICHENBACHERє однією із провідних світових компаній з виготовлення оброблювальних центрів. На обладнанні цієї фірми можна виробляти деталі меблевих виробів, вікна, двері, сходи і навіть дерев’яні скульптури. Про якість обладнання свідчить те, що його використовують у виготовленні елементів інтер’єру салону таких легендарних марок автомобілів, як Bentley, Rolls-Royce, Jaguar, Porsche, BMV і Mercedes.

вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua