Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію
Останні новини
Останні новини
ДЕРЕВООБРОБКА знову збере в одному місці кращих з кращих
18.02.2022р.

Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...

Нові правила: природні ліси замінять лісові плантації
11.02.2022р.

Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...

Купи, якщо зможеш
07.02.2022р.

Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...

Где купить качественные брикеты?
04.02.2022р.

Где выгодно купить топливные брикеты читайте здесь

“Зелена країна” Зеленського. Чи врятує українські ліси мільярд дерев
09.06.2021р.

Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...

Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
9434
07.11.2007р. |
Нове деревообробне виробництво: перші кроки

С. О. ВОРОБЙОВ

Економісти і соціологи постійно твердять про небезпеку для України стати базою сировини для західних сусідів. Така загроза справді існує, до того ж найбільший парадокс полягає у тому, що особливих запасів деревини, тим більше надлишків, у нас нема. Україна виконує роль постачальника сировини з далеко не вражаючими лісовими ресурсами. Так, залісненість України – одна з найнижчих в Європі (14,2%, або 0,2 га на душу населення), тоді як, наприклад, у Польщі, Німеччині – у 3-6 разів вища, а вивозимо деревину у Польщу і Німеччину, а також Словаччину, Італію, Іспанію. Всі при цьому мають якусь вигоду: ми – короткотривалу і часткову, пов’язану із латанням дірявих кишень і отриманням прибутку приватними фірмами, а імпортери – стратегічну, що полягає в економії своїх лісових ресурсів, накопиченні їх для майбутнього.

На данний час в Україні склалися передумови для розвитку підприємницької ініціативи і утворення нових рентабельних виробництв, зокрема, пов’язаних з деревообробною промисловістю. Минув час коли перепродаж продукції був прибутковим бізнесом, а власне виробництво, із-за недосконалої економічної політики уряду, було збитковим. Тому на сьогодні актуальним є створення малих і середніх нових виробництв, а також вихід з їхньою продукцією на зовнішній ринок і перетворення України з сировинного придатку для закордонних споживачів в основного постачальника готової продукції і напівфабрикатів. Підприємці з України починають цікавитися споживчим ринком за кордоном, у тому числі і ринком збуту лісоматеріалів. В Україні вже існують компанії, які експортують пиломатеріали на в Угорщину, Німеччину і т. д.

Безперечно, що в умовах поглиблення інтеграції економіки України до системи міжнародного поділу праці дослідження, створення конкурентноспроможних у порівнянні з закордонними аналогами продукції має велике значення.

Найскладнішими проблемами для підприємця є пошук нових бізнес ідей і розробка бізнес-плану. Бізнес-план потрібний не тільки самому підприємцю, але і його потенційним інвесторам, а також майбутнім співробітникам підприємця. Його цінність визначається тим, що він дає можливість визначити життєздатність підприємницької діяльності в умовах конкуренції; містить орієнтири, у відповідності до яких підприємець буде діяти на етапі становлення своєї справи; служить важливим інструментом одержання фінансової підтримки від зовнішніх інвесторів. Для отримання кредитів для нового перспективного виробництва необхідно спочатку подати бізнес-план у банк і подбати про заставу під кредит.

У бізнес-плані виробництва продукції з деревини, необхідно відобразити: аналіз становища справ у галузі; сутність запропонованого проекту; план діяльності; сегменти ринку, їх розміри та основні характеристики; план маркетингу; організаційний план; оцінка ризику; фінансовий план. Якісно складений бізнес-план важливий не тільки як засіб доведення ідеї до результату, але й для точної оцінки ресурсів і вибору стратегії управління створеним підприємством.

Основна ідея проекту полягає у розробці техніко-економічного обгрунтування інвестиційного проекту виробничої спрямованості для оцінки доцільності інвестицій у створення деревообробного цеху. Законодавчо-нормативною базою для розрахунків є закони України, постанови Кабінету Міністрів та інші нормативні матеріали, які діють у сфері здійснення інвестиційної та підприємницької діяльності.

Основною характеристикою продукції, що проектується повинна бути її порівняно невисока ціна у співставленні з високою якістю. Все це забезпечує конкурентоспроможність продукції.

Аналіз попиту на продукцію сектору дає обнадійливі результати, оскільки попит на дану продукцію є стабільним і має тенденцію до росту. Підприємству необхідно налагодити тісні партнерські стосунки з компаніями, які виготовляють готові вироби з деревини. Найбільший попит серед споживачів мають заготовки з шпилькових порід (сосна, піхта, ялиця), твердолистяних порід (береза, вільха).

Щоб організація працювала на ринку стабільно важливе значення має вибір постачальників та структури зв’язків. Джерелами інформації про них можуть бути: виставки, торговельні експозиції, прямі поштові послання, прес-релізи, реклама у журналах, газетах, засобах масової інформації; регіональні професіональні конференції, екскурсії, повідомлення колег у ділових колах; торговельні довідники; дані, отримані з глобальної мережі “Інтернет”, інші канали. Одержана інформація дає змогу досвідченим агентам з питань закупівлі досить оперативно звузити коло ймовірних постачальників до визначеного мінімуму.

При виробництві заготовок з деревини важливим аспектом є врахування можливості використання технологічної лінії для заготовок для подальшого виробництва готових виробів: вікна, двері, паркет, меблі і т.д. (з придбанням додаткового устаткування).

При створенні цеху необхідно вибрати обладнання для виробництва найпростіших заготовок з деревини, а саме:

стрічкову пилораму, яка використовується для розпилювання лісу-кругляка на дошки і брус;

багатопильний верстат, який за один прохід дає можливість скоріше порізати брус на дошки або дошку на бруски;

круглопильний верстат, який використовується для повздовжнього і поперечного розпилювання, а також розпилення під кутом дощок, брусу;

торцівку поперечну, яка використовується для поперечного розпилу під кутом 0°...45 ;

заточний верстат, який використовується для заточення пил і ножів;

розвідний верстат, який використовується для розводки пил;

аспірацію, яка використовується для витяжки стружки;

комплект пил і фрез (стрічкових, дискових, торцівочних), який використовується для виконання програми;

лісовоз (з причепом), який використовується для транспортування лісу-кругляка до деревообробного цеху.

Причому необхідно пам’ятати, що вихід з 1 м3 лісу-кругляка:

не обрізних дощок – 80%;

обрізних дощок – 70%;

чорнових заготовок – 46%.

Для сушіння пиломатеріалів купуються сушильні камери, причому для сушіння дорогоцінних порід деревини (дуб, бук і т.д.) варто купувати професійні промислові сушильні камери, а для сушіння малоцінних порід (сосна, вільха і т.д.) варто власними силами сконструювати і побудувати сушильну камеру.

У процесі виробництва утворюється багато відходів і відходи деревного походження доцільно спалювати у котельнях. Котел також використовується для обігріву приміщення, підігріву води для сушильної камери.

При проектуванні випуску нової продукції необхідним є прорахування майбутніх потенційних витрат і доходів і основними статтями затрат будуть:

сировина та матеріали

транспортування сировини

зворотні відходи (вираховуються)

паливо і енергія на технологічні цілі

заробітна плата

відрахування на соціальне страхування

витрати, пов’язані з підготовкою і освоєнням продукції

відшкодування зносу спеціальних інструментів і пристроїв цільового призначення та інші спеціальні витрати

витрати на утримання і експлуатацію устаткування

оренда будівель, споруд, комунікацій

загальновиробничі витрати

загальногосподарські витрати

інші виробничі витрати

позавиробничі витрати

При розробці інвестиційного проекту необхідно проаналізувати ризики. Існують наступні види ризиків для проекту зі створення деревообробного виробництва:

політичний ризик;

ринковий ризик (ризик відсутності або зменшення ємності ринку);

ризик втрати майна (внаслідок пожежі, крадіжки, диверсії, стихійного лиха, тобто через форс-мажорні обставини);

ризик втрати часу (несвоєчасна поставка сировини, комплектуючих, відключення енергії, зупинка виробництва у разі поломки обладнання);

ризик невиконання зобов’язань постачальниками і споживачами (штрафні санкції не перевищують, як правило, 10% від вартості договору);

ризик втрати провідних працівників;

ризик інфляції.

Після того, як були визначені види ризиків, що впливають на дане підприємство, можна приступати до аналізу ризиків. На практиці використовуються три способи зменшення ризику:

розподіл ризику між всіма учасниками проекту;

страхування;

резервування засобів на покриття непередбачених витрат.

Основне при роботі з ризиками – не складність розрахунків і пунктуальна точність, а вміння заздалегідь передбачити всі типи ризиків, з якими можна зіткнутись у процесі діяльності, їх джерела і момент виникнення. Потім необхідно розробити заходи скорочення цих ризиків і мінімізації викликаних ними втрат. Ретельний аналіз цієї проблеми підвищить довіру потенційних партнерів та інвесторів саме до нашого проекту.

Одне з самих вагомих значень мають ризик зміни діючого законодавства, державне втручання у діяльність підприємства, а також ризик обмеженості ресурсної бази.

Потреба в інвестиційних ресурсах для створення деревообробного виробництва складається із таких основних видів інвестиційних затрат:

затрати на будівництво, реконструкцію або ремонт будівель, споруд, комунікацій;

затрати на придбання, транспортування і монтаж обладнання;

затрати для створення нормативу обігових коштів (визначається як вартість місячної потреби сировини, покупних комплектуючих виробів та напівфабрикатів);

інші (непередбачені) затрати (складають 5% від суми попередніх затрат).

При веденні правильної маркетингової політики новостворена компанія має можливість захопити ринки збуту. Одним з основних завдань, над яким підприємство повинно постійно працювати, є збільшення довіри споживачів до якості продукції. Продукція компанії може реалізуватися безпосередньо через відділ продажу в офісі компанії або через філії (представництва, дилерів).

Теги та ключові фрази
деливери деревни ризиками, бізнес план для деревообробного підприємства, проект деревообробного цеху, розрахунок виходу дошки з кругляка, розрахунок виходу обрізної дошки з пиловника дуба, аналіз потенційних небезпек на деревообробних цехах, рентабельність деревообробного бізнесу, витрати на деревообробному виробництви, Підприємство садових деревообробних скульптур, http


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку


Василь | 28.08.2019 21:11:40

Дуже цікава стаття. Ще не доводилось користуватись генераторами пару, але тепер усвідомлюю необхідність в такому устаткуванню в нашій компанії. До цього часу ми лише орендували генератори на сайті орендували генератори електроенергії а тепер напевно спробуємо придбати генератор пару.


   1Інші статті
14.04.2010р.

“Добробуд” – не довгобуд

В урядів розвинених країн соціальна реабілітація інвалідів – один з основних пріоритетів. У нас держава про існування цієї проблеми тільки-но починає згадувати. І добре, що на допомогу їй в цьому приходять підприємці. Один з поки що нечисленних прикладів у галузі деревообробки – Дрогобицьке підприємство інвалідів (ДПІ) „Добробуд”, яке очолює В. І. Паращак.

29.03.2010р.

VISION-inline для виробництва фасадів

Німецька компанія REICHENBACHERє однією із провідних світових компаній з виготовлення оброблювальних центрів. На обладнанні цієї фірми можна виробляти деталі меблевих виробів, вікна, двері, сходи і навіть дерев’яні скульптури. Про якість обладнання свідчить те, що його використовують у виготовленні елементів інтер’єру салону таких легендарних марок автомобілів, як Bentley, Rolls-Royce, Jaguar, Porsche, BMV і Mercedes.

Пропозиції, що можуть Вас зацікавити
 28/11/2022
6
Більше пропозицій за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua