Вже традиційно міжнародна виставка ДЕРЕВООБРОБКА 2022 збере усіх 7-10 червня, хто...
Держлісагентство розробило нові правила, за якими вже в цьому році почне...
Півроку ринок деревини живе за новими правилами. Але замість анонсованої...
Президент Володимир Зеленський оголосив про старт свого чергового масштабного...
Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?
Для виготовлення криволінійних деталей чи личкування їх натуральним шпоном або синтетичними матеріалами почали широко застосовувати вакуумне обладнання, адже воно є простим, ефективним і недорогим в використанні. Так, в назвах Easy Form і Easy Thermo Form пресів фірми Nabuurs Developing власне і відображені гнучкість, безпека і простота цього обладнання.
Вакуумні преси Easy FormТМ і вакуумні мішки GVP Industrial і GPV Professional використовуються в серійному виробництві меблів, а також для виготовлення меблів за індивідуальними замовленнями. За допомогою вакуумних пресів можна виготовляти і оздоблювати шпоном або декоративними пластиками гнутоклеєні елементи меблів та інтер’єра (барні і вітальні стійки). Це обладнання також використовується для виготовлення перил гвинтових сходів, музичних інструментів, у реставраційних роботах, будівництві яхт і малих суден тощо.
Листи матеріалу з нанесеним на них клеєм і матриця потрібної форми поміщається всередину вакуумного мішка або під еластичну мембрану преса. Після відкачування повітря насосом, під дією атмосфери мембрана притискає заготовку до матриці, створюючи тиск до 9000 кг/м2. Рівномірний розподіл тиску запобігає зміщенню шарів виробу і виникненню повітряних пустот. Водночас повітря витісняється із простору між шарами виробу, що сприяє глибшому проникненню клею в матеріал і скороченню часу склеювання. Потрібна форма зберігається за рахунок зчеплення між окремими листами. Для виробництва гнутоклеєних виробів використовують шпон, тонку фанеру, ДВП, фрезеровані МДФ та інші матеріали.
Вакуумні преси Easy FormТМ комплектуються насосами GVP 170 і мають робочу ширину столів 150 см при довжині 250, 310 або 370 см. Преси мають 4 чи 6 регулюючих ножок або розкладний механізм стола з колесами для зручнішого зберігання в неробочому стані (модель Т). Мембрана преса закріплюється на рамі із алюмінієвого профілю перерізом 50х50 мм з ущільненням із силіконової гуми. Стіл виконаний із 10-міліметрового ламінованого пластика з багатьма отворами для рівномірного відкачування повітря.
Залежно від розмірів, преси комплектуються насосами різної продуктивності. З’єднання з пресом здійснюється швидкороз’ємною муфтою. Насос має повітряний фільтр, глушник, перемикач режиму роботи. Заданий рівень вакууму підтримує манометр-регулятор.
Мембрани вакуумних пресів виготовляються із сучасних еластичних матеріалів промислової якості: поліуретану, високоеластичної вакуумної гуми або термостійкої силіконової гуми. Вакуумні мішки із поліуретану мають товщину 0,5-0,75 мм.
Вакуумні мішки є спрощеним варіантом пресів Easy FormТМ і випускаються в двох варіантах: GVP Industrial і GVP Professional. Комплекти GVP Industrial включають мішки із прозорого безшовного рукава товщиною 0,75 мм і насосу GVP 170. Стандартна ширина мішків 160 см при довжині 250, 310 і 370 см.
Комплекти GVP Professional спеціально розроблені для невеликих виробництв і майстерень. Вони комплектуються мішками із 0,5-міліметрового поліуретану і менш потужними насосами GVP100. Стандартна ширина мішків 135 см при довжині 130, 190 і 250 см.
Багаторічний досвід виготовлення вакуумного обладнання дозволив розробити варіант мембранного преса, призначеного для формування виробів із попередньо нагрітих матеріалів, як-от штучний камінь (Corian, Wilsonart, Resopal), акрилове скло або інший термопласт. Для нагрівання матеріалу використовуються контактні термостоли Ecotherm Tadle. Конструкція термостійкої мембрани дозволяє формувати виріб довжиною до 370 см і висотою до 70 см.
На минулорічній виставці “Лісдеревмаш 2002” в Києві був представлений тільки один прес. Можливо, в недалекому майбутньому подібного обладнання стане більше, і наші виробники зможуть, нарешті, втілити в життя свої найсміливіші дизайнерські задуми.
Підготував Володимир ГОРЦІВ.
Додати до закладок | Підписатись | Версія для друку |
Ринок деревообробного обладнання України 2010 1
За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази
Итоги 2009 года в мировой лесной отрасли еще предстоит подвести, но уже сейчас можно подсчитать убытки и сделать ряд прогнозов на 2010 год.
Доброго дня.
Мені виготовили 8 коробок плюс 12дверних полотен з масиву вільхи в Івано-франківську, фірма Хіта. На всіх дверях сучки по 8-10 см, деякі досягають від 2-х до 4-х см, а 2 до 10 см.Окрім того, багато сучків при виробництві повипадали,замість них латки, тобто шпатлівки.При замовленні навіть мови не було про сучки, а тим паче залатані дирки.Я в шоці!!!Товар оплачений.Двері встановили, не зразу можна було і побачити.
Порадьте, будь-ласка, як мені бути? Як пред'явити претензії?
Дуже-дуже дякую за відповідь на ел. пошту maria.suunova42@gmail.com
Дуже дякую вам за статтю надзвичайно корисна та інформативна, що правда інформація надана тут дещо різниться від того що мені наговорили консультанти з https://www.door.lviv.ua/ , але я спишу це на те, що всі консультантки там дівчатка. Я звісно не сексист, але ще ні разу не чув про столяра жінку
1