Закрити

  Авторизація

Логін
Пароль
Запам'ятати на 2 тижні?

Забули пароль?
Якщо ви незареєстровані, пройдіть реєстрацію


Останні новини
Останні новини
Всеукраїнська акція "Відновлюємо ліси разом" призупиняється у зв'язку з обмеженнями на організацію масових заходів
13.03.2020р.

Проаналізувавши ситуацію в Україні та Європі, ми вирішили відмінити проведення...

Олександр ФІЛЬЧАКОВ: «Незаконне вирубування лісу в промислових масштабах на Харківщині припинено»
13.03.2020р.

Загрозливе за масштабами незаконне вирубування лісів розпочалося в Україні не...

Підсумки торгів необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2020 р.
12.03.2020р.

Лісогосподарські підприємства львівського обласного управління завершили...

Ми системно змінюємо підходи до роботи у лісовій галузі, - Андрій Заблоцький
11.03.2020р.

95% усієї деревини, яку заготовляють лісогосподарські підприємства в Україні,...

Діджиталізації у лісі: у Коростенському держлісгоспі всі ліси під відеоспостереженням
11.03.2020р.

Відеонагляд все частіше використовують для охорони лісів. Це недешеве...***
Опитування
Опитування
Опитування

Мораторій на вивіз кругляка хочуть відмінити, а в Ви за чи проти?

Ваш помічник
Ваш помічник
6401
07.11.2007р. |
Час і гроші люблять ощадливих. Комп’ютерні системи проектування вікон, дверей, корпусних меблів та інших виробів

Уявити нині робочий стіл без комп’ютера та використання, залежно від сфери діяльності, розмаїтих комп’ютерних програм якось вже незвично. Більше того, створюючи інтелектуальні продукти, людина натомість сама стає їх заручником. Прикладів чимало. Добре це чи погано? Запитання риторичне. Фактом залишається те, що світ рухається в напрямі вдосконалень інтелектуальних технологій, які, з одного боку, «відбирають» робочі місця, а з іншого – полегшують та заощаджують час на виконання тих чи інших завдань. Як-от комп’ютерні системи проектування вікон, дверей, корпусних меблів та ін., що їх нині розробляють і пропонують як вітчизняні, так і закордонні розробники. До речі, першу в світі систему просторового графічного iнтерактивного проектування розроблено в Україні. Ось про це, а за одно і про інше, наш кореспондент веде розмову з доктором технічних наук, професором, президентом наукової фірми «ІНТЕАР» Костянтином Сазоновим.

Костянтине Олександровичу, розкажіть, будь ласка, відколи ваша фірма розробляє інтелектуальні продукти?

– Для цього нам треба повернутись на кілька десятиріч назад. В 70-х роках минулого століття інтерактивна комп’ютерна графіка дала можливiсть розробити принципово нову технологію тривимірного проектування. Вирiшивши задачi математичного моделювання, використовуючи простеньку ЕОМмені вдалось розробити систему просторового графічного проектування InteАr, що насамперед охоплювала такі напрями: інтер’єр i архітектура. У 80-ті роки на базі СМ ЕОМ разом зі своїми аспiрантами розвинули систему InteАr. Її використовували в багатьох організаціях колишнього Союзу. Фактично, якихось інших аналогів у сфері просторового проектування об’єктів дизайну i архiтектури не існувало. У 88-му роцi захистив докторську дисертацію на тему: «Інтерактивне графічне просторове проектування». Вже наприкінці 80-х систему InteAr почали вiдтворювати на персональних комп’ютерах, водночас самотужки ми вже не могли належним чином розвивати та удосконалювати наші інтелектуальні технології. Відтак понад одинадцять років тому організували наукову фірму IНТЕАР.

Практично, грошей для старту було обмаль. Розпочинали майже на ентузіазмі. Спочатку продавали системи, напрацьовані нами за попередні роки, які, до речі, колись просто роздавали. За одержувану матеріальну віддачу купували комп’ютери, наймали програмістів тощо. На базі персональних комп’ютерів було створено новий варіант системи InteAr комп’ютерного дизайну інтер’єру й архітектурних об’єктiв. Пiдкреслю, що її також використовували для проектування об’єктiв рiзноманiтного призначення. З 98 року почали створювати систему Woody для комп’ютерного проектування корпусних меблів і шаф-купе. На нині це наша основна система, яку використовують такі знані в Україні виробники меблів, як «Енран», «Iрма», «Гарлен» та сотні інших.

Чому вирішили розробити програмний продукт саме для меблів?

– Ще 6-7 років тому ніша комп’ютерного проектування корпусних меблів і шаф-купе була вільною. Крім того, користувачі системи InteАr на її основі пробували власноруч спроектувати меблі, що також підштовхнуло нас розробити таку спеціалізовану систему. Наша програма Woody досить швидко розповсюджувалась. Тож вибір був правильним. Згодом на ринку з’явились iншi програми для конструювання меблiв. Уже нині працюємо в режимі конкуренції, що, принципово, добре, бо підганяє й дає змогу підтримувати професiйну форму.

– У чому особливість системи Woody?

– Відповім словами наших клієнтів – у рівні інтелекту, що визначає правильність рішень.

– Які переваги одержує виробничник, використовуючи системи комп’ютерного проектування?

– Досі для багатьох вітчизняних виробників меблів системи комп’ютерного проектування є чимось незвичним. Спробую порівняти. Якщо у випадку проектування меблів на папері, з кульманом продуктивність праці взяти за одиницю, то, скажімо, неспеціалізовані системи комп’ютерного проектування прискорюють цей процес в кiлька разів. Натомість спеціалізовані програми, що налаштовані виключно на конструювання корпусних меблів, підвищують продуктивність праці у десятки разів. При цьому, і швидкість, і якість гарантовані. Раніше проектувальник, аби вийти на конкретну дизайнерську форму складного виробу, із врахуванням усіх побажань клієнта, працював кілька днів. Наша система дозволяє виконати аналогічну роботу приблизно за одну-, двi години. У спілкуванні трьох сторін – проектувальник, замовник та комп’ютер – можна швидко знайти оптимальне рішення. Своєю чергою, система автоматично видає всю конструкторську документацію: креслення деталей, збірні схеми, специфікації, складські проводки до накладних, вартість сконструйованих меблів тощо. Проектування відбувається з використанням реальних матеріалів. Якщо замовника не влаштовує ціна, то, скажімо, вибравши більш дешеву фурнітуру, програма одразу перерахує вартість виробу. Раніше подiбнi завдання вирішувались упродовж кількох раундів переговорів між дизайнером і замовником.

– Переваги очевидні. Та чи готові наші меблярі конструювати меблі за допомогою комп’ютерного інтелекту?

– Є кілька аспектів, які говорять і за, і проти. Передовсім є розуміння, що науково-технічний прогрес оминути нереально. На жаль, нині склалась думка, що інтелектуальні речі (читай піратські копії) можна купити за копійки будь-де. На користь використання ліцензійного програмного забезпечення говорить таке: перебудовується мислення користувача. За своїм світосприйняттям щодо ставлення до програмних продуктів він дивиться на перспективу. Адже не можна купити стіл за 5 копійок. Якщо виробник меблів звикне, що за інтелектуальний продукт, за якісну програму треба платити, і матиме з неї зиск, то розуміння цього призведе до цивілізованого користування програмними продуктами і сприятиме розвитку вітчизняного виробника інтелектуальних продуктів. Крім того, що також важливо, програмісти супроводжують програму і мають змогу враховувати будь-які побажання клієнтів. Таке спілкування дає змогу розробникам розвивати системи комп’ютерного проектування в тому напрямі, якими їх хотіли б бачити наші користувачі.

Тепер, безпосередньо, відповім на ваше запитання. Залежно, що розуміти під словом «готовність». Матеріально у наших виробників вона присутня. Загалом у місячному фінансовому обсязі для підприємства середньої потужності вартість програмного продукту не може суттєво позначитись. Питання скоріше психологічне: за що платити? Це не будинок, машина тощо, а лише компакт-диск … з інтелектуальним продуктом. У цьому найбільша проблема.

Не секрет, що за кордоном ставлення до нашої країни багато в чому негативне через піратство у сфері інтелектуальної власності. Ми повинні сформувати цивілізований ринок інтелектуальних технологій, і тоді їхні власники відчують себе затребуваними, також зміниться ставлення до нас, що, своєю чергою, відіб’ється на кожному мешканці.

– Назвіть кілька переваг, які змусять виробника меблів купувати програмні продукти.

– У розмові із керівниками фірм я відверто кажу, що вони цілком інакше почуватимуться, коли зрозуміють, що це єдиний шлях розвитку. Економія часу та коштів очевидні. Сьогодні в країні за рахунок дешевої робочої сили можна в чомусь виграти. Але завтра, скажімо, дизайнер оцінюватиме свої знання та інтелект набагато дорожче.

Беручи до уваги економічний бік питання, назву кілька аспектів на користь комп’ютерних програм. Так, за кошти, вкладені меблевими підприємствами у конструкторський відділ, можна одержати більший вихід продукції. Клієнту однаково, в який спосіб і скільки фірма вкладає грошей для виконання замовлення. Він хоче бачити свою ідею реалізованою. Також збільшення можливостей та інструментарію для виготовлення складних форм меблів працює на зростання іміджу фірми на ринку. Не секрет, що вартість ексклюзивних виробів значно вища, ніж серійних. На мою думку, добробут наших людей дедалі покращуватиметься, природно, що вони замовлятимуть вже більш якісні, відтак дорожчі меблі.

– Отже, комп’ютерне програмування меблів найбільш вигідне для тих фірм, які виготовляють меблі на замовлення?

– Принципово, для серійного виробництва термін підготовки документації не є настiльки важливим. Інтелектуальні продукти найбільш прийнятні в ексклюзивних виробах, для випуску яких, на мою думку, старі технології конструювання вже не годяться. Проектування меблів у віртуальній реальності, також зв’язок із технологіями, деревообробними верстатами тощо – разом це комплекс вирішених завдань, плюс мінімум затраченого часу.

– А якщо у проектуванні меблів присутні ортогональні лінії..?

– Ми створюємо лише інструменти для фірм. Програму подібно до організму, вона розвивається. У першій версії системи Woody усі грані об’єкту були взаємно перпендикулярні, орієнтовані відносно до якоїсь системи координат чи площин проекцій. Зрозуміло, що цього недостатньо.Ми розвиваємо й удосконалюємо комп’ютерну систему в напрямі створення складніших форм за рахунок більш довільного проектування як з просторового формоутворення, так і компонування. У базу даних програми постійно вводимо нові матеріали, фурнітуру та ін. для виготовлення меблів, що, своєю чергою, дає змогу виробничникам використовувати сучасні конструктивно-технологічні рішення, які нині існують у світовій практицi.

– Костянтине Олександровичу, на вашу думку, як нині в Україні розвиваються системи комп’ютерного проектування меблів?

– Я б не сказав, що у нас багато розробників таких програм. Скажімо, у 80-ті роки відділи САПР при проектних організаціях, наприклад у сфері архітектури та будівництва, займались розробкою якихось програм, при чому тих самих. Зрозуміло, що таке роздрібнення було не доречне. Лише спеціалізовані колективи, які концентрують свої зусилля в конкретному напрямі, спроможні виготовити добротний, конкурентоспроможний продукт.

Нині на вітчизняному ринку системи комп’ютерного конструювання меблів розробляє дві фірми. Більш дрібні створюють програми формування карт розкрою, але це лише 3-5% від усіх завдань, що їх можна вирішити в системі комп’ютерного проектування меблів. Загалом у країнах СНД працює близько шести вiдомих фірм-розробників, але нашими основними конкурентами є російські системи.

І на закінчення хотів би особливо наголосити, що торік ми одержали ліцензію і провели набір студентiв на спеціальність «Комп’ютерний дизайн інтер’єру i меблів» в Київському національному університеті технологій та дизайну, також відкрили кафедру – «Дизайн інтер’єру і меблів». Перед собою ставимо завдання готувати дизайнерів інтер’єру та меблів, які не лише розумітимуться на системах комп’ютерного дизайну, а й на конструктивi, технологіях, знатимуть сучасні матеріали, історію дизайну, стилi тощо.

Бесіду вела

Стефанія ШИБУНЬКО.

Газета "Деревообробник"

Теги та ключові фрази
компютерна програма конструювання меблів, програма конструювання меблів, програми конструювання меблів, проектування компютерних столыв, програма проектування вікон, скачати програму для проектуваня меблів вікон дверей, скачати комп'ютерну програму для моделювання та проектування дверей, програма+для+конструювання+меблів, скачати програму для проектуваня компютерних столыв, комп'ютерна програма для проектування меблів


Поділіться цією інформацією в соцмережах, дякуємо за популяризацію порталу:
Також Ви можете:

Додати до закладок Підписатись Версія для друку

Коментарів немає, будьте першими та розпочніть дискусію


   Інші статті
06.06.2011р.

LIGNA 2011 (фото, відео)

4 червня завершила свою роботу міжнародна деревообробна виставка LIGNA 2011. В цьому пості буде поновлюватися інформація (фото і відео) з виставки. На даний момент відгуку про Лігну 2011 дуже позитивні. Чекаємо нової, цікавої інформації

15.10.2010р.

Ринок деревообробного обладнання України 2010 1

За даними Держкомстату, імпорт деревообробного обладнання в січні - вересні 2010 р., в порівнянні з аналогічним періодом 2009 р., збільшився більш ніж в 1,5 рази, а за оцінками операторів - навіть у 2 рази

Більше статей за тегами
вагонка киев цена проектуємо сушильні камери
При використанні матеріалів посилання на www.derevo.info (для інтернет ресурсів з гіперссилкою) обов'язкове.
kremen-decor.com.ua